Autor Wątek: najpiękniejsze trasy motocyklowe  (Przeczytany 4677 razy)

zdzichfur

• Gość
najpiękniejsze trasy motocyklowe
« dnia: 26 Marzec 2016, 06:54 »
Tak sobie pomyślałem że można by w tym wątku wstawiać linki do filmików bądź też zdjęcia z fajnymi trasami np bogatymi w niesamowite widoczki itp.
 8)

Offline Marky

• Uzytkownik
    • M16 - facelifting.
  • Model: M16
Odp: najpiękniejsze trasy motocyklowe
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Marzec 2016, 06:59 »
To zaczynamy ... https://www.youtube.com/watch?v=bbEsWfpexpU
"Złoty szlak" Geiranger-Trollstigen ;Norwegia :)
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2016, 07:26 wysłana przez Marky »

zdzichfur

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Marzec 2016, 07:15 »
Oczywiście jak mamy wiedzę gdzie dana trasa się znajduje to zamieszczajmy takie informacje a być może kogoś to za inspiruje do odwiedzenia danego miejsca,  oczywiście trasy w kraju i poza nim  8)
Norwegia - zachodnia część
https://youtu.be/kLGCwrVDqzU
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2016, 07:33 wysłana przez zdzichfur »

Offline Marky

• Uzytkownik
    • M16 - facelifting.
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Marzec 2016, 07:45 »
Ja pierdziu,tam trzeba pojechać nim dobiegnie kres marnego żywota  ;D

indi 38

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Marzec 2016, 16:59 »
Byłem i zgadzam się ,że Norwegia jest magicznym krajem. Okoliczności przyrody nieporównywalne z niczym na świecie , poza Nową Zelandią. Tam to już istne szaleństwo dla zmysłów..... :) Ale wracając do Norwegii , idealny kraj do jazdy na Junaku. Wszystkie najpiękniejsze trasy obowiązują ,restrykcyjnie egzekwowane, ograniczenia prędkości. Jeśli więc uda wam się pomknąć ze średnią 60-70 km/h to będzie wszystko. Nie radzę przekraczać prędkości nawet o 1 km/h bo już zapłacicie mandat. Mandaty są tak absurdalnie wysokie że nawet sprzedaż całego majątku który macie przy sobie, włącznie z motorkiem..może nie wystarczyć. Ale jeśli ktoś szuka nowych doznań, to nawet w przypadku przekroczenia prędkości skutkującego mandatem sięgającym ceny kawalerki w Polsce ....można pójść na kompromis. Norwegowie zamienią wam karę finansową na więzienie :) Od 3 do 20 dni.. :) Jedyną dolegliwością będzie fakt namieszania w papierach , niestety będziecie już osobą karaną i w banku roboty nie dostaniecie , na prezydenta też nie będziecie mogli kandydować. No chyba że obecny Was ułaskawi.... :) Samym pobytem we więżniu bym sie nie przejmował. Przypominają one bardziej , niezłej klasy ośrodki wczasowe niż Polskie kazamaty. :) Generalnie nie ma tam nawet cel , tylko pokoje . Pokoje są otwarte i będziecie mogli poruszać sie po obiekcie bez większych trudności. Korzystać z siłowni , sali gier , komputera...albo po prostu spać. Posiłki są smaczne i kaloryczne. Nie to żebym polecał...ale gdyby Was spotkał wybór zostania bankrutem , lub spędzenia kilku dni na leniuchowaniu w komfortowych warunkach z adnotacją karany.....moze warto przemyśleć :) . Aha..i nie będę Wam się tłumaczył skąd to wiem.... 8).Polecam trasę jak najbliżej zachodniego wybrzeża ( wschodniego nie ma :) ) więc nie pomylicie. Bedziecie jechać wśród fiordów , tuneli wykutych w skałach i popływacie promami :) Doznania oszałamiające. Poza tym jak wybierzecie się tam latem...to czym dalej na północ , nie doświadczycie nocy. przez 24h na dobę dzień.. :) Często mi się myliło czy to druga w nocy czy czternasta po południu :) Koniecznie wypożyczcie sobie łódż i popływajcie wśród tych pięknych skalnych nabrzeży. Jeśli będziecie mieli wędkę to złowicie rybę bez problemu i obiad z głowy. na pływanie łodzią i łowienie nie potrzeba żadnych zezwoleń. Pod warunkiem  wyrażenia zgody  że pływacie na własne ryzyko i łowicie tyle ile zjecie.  :) Po kilku dniach ogarnie Was niesamowita nostalgia . Uświadomicie sobie ze jedziecie setki kilometrów , praktycznie w samotności . Ujrzenie jakiś siedlisk czy pojedyńczych domów to rzadkość. Ja mieszkałem na pólnocy Norwegi w domu wśrod fiordów w odległości 300 km od najbliższego miasta. :) Było tam tak pięknie i cicho...że nie włączałem nawet telewizora by nie zakłócać tej harmonii . Totalny reset ciała i duszy.  :) Szkoda tylko że takie wyprawy są koszmarnie drogie i czasochłonne. :'( Ale myślę że przynajmniej raz w życiu każdy powinien spróbować.  ;)Pozdrawiam i trzymam kciuki za tych którzy marzą...nie ch im się ziści ;D

zdzichfur

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Marzec 2016, 17:15 »
Darku, Krzysiu i pozostali  nie żebym namawiał ale po Rumuni to chyba trzeba będzie zacząć składać kasę  wiadomo chyba na jaki cel  8)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
  • Model: Junak M16, Yamaha MT09 Tracer
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Marzec 2016, 17:20 »
Darku, Krzysiu i pozostali  nie żebym namawiał ale po Rumuni to chyba trzeba będzie zacząć składać kasę  wiadomo chyba na jaki cel  8)

...

indi 38

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Marzec 2016, 17:28 »
A to ja gdzieś na dalekiej pólnocy........ :)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Marzec 2016, 18:07 »
Ja chętnie wybrałbym się w trasę po zamkach Bawarii
http://www.bawaria.travel/zamki-krola-ludwika-ii
lub coś takiego
http://www.bavaria-tours.pl/20,bawaria-w-alpejskiej-krainie-baniowych-zamkw.html.
Co prawda nie są to opisy tras motocyklowych, ale dlaczego nie zmodyfikować?
No cóż lubię odwiedzać zamki, zameczki i warownie. W tym roku pokręciłem się po Dolnym Śląsku. Było świetnie. Bawaria też mogłaby być ciekawa.

Pzdr.

Offline darul

• Uzytkownik
  • Model: M16 - czerwony
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Marzec 2016, 18:08 »

możemy lecieć, w Oslo mam metę jak by co ;)
Darek

Offline Marky

• Uzytkownik
    • M16 - facelifting.
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Marzec 2016, 18:16 »
Zdzich,pod takim projektem to ja się piszę ręcami i nogami,i każdą częścią mojego Janka   8)

Offline PREZES

• Uzytkownik
  • Model: HONDA VTX 1300 RETRO
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Marzec 2016, 18:56 »

Kasa już dawno uskładana  ;)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Marzec 2016, 19:06 »
Przy tej wycieczce, ja będę miał bliżej.  ;D

Pzdr.

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Wolność jest wtedy, kiedy nie musisz przepraszać..
  • Model: M 16 + Suzuki LS 650 Savage + HD FXSTC '95
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Marzec 2016, 19:33 »
A ja pierdole - nie jadę....
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

Offline darul

• Uzytkownik
  • Model: M16 - czerwony
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Marzec 2016, 19:49 »
Przy tej wycieczce, ja będę miał bliżej.  ;D

Pzdr.

chyba że pojedziemy lądem :P
Darek

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Marzec 2016, 19:59 »
 :P

Offline PREZES

• Uzytkownik
  • Model: HONDA VTX 1300 RETRO
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Marzec 2016, 20:03 »

Stara nie puści ?  :o

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Marzec 2016, 20:32 »
też... >:(

indi 38

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Marzec 2016, 21:49 »

Niestety , ja również nie pojadę. :( Jakbym nie liczył , kalkulator wyświetla ciągle napis NIE !!! :'( Mała uwaga dla tych co pojadą. Na necie ludzie publikują ceny podstawowych produktów spożywczych w Norwegii. Są one średnio trzykrotnie wyższe od naszych. I to prawda.( ale w mieście)..więc jako tako dacie radę. Ale Wy zaplanujecie podróż ciekawymi drogami ,wśród fiordów i raczej na odludziu. Jak tam gdzieś trafi się Wam sklepik spożywczy, to będziecie się zastanawiać czy aby to nie jubiler i chleb  nie jest ze złota... ;) Weżcie to pod rozwagę ;)

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Marzec 2016, 23:00 »
Indi, ale przecież nikt tam nie pojedzie....To tylko takie głośno wypowiadane marzenia... Sukces to będzie jak nam ten Hell wyjdzie ;)

indi 38

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Marzec 2016, 23:25 »
Indi, ale przecież nikt tam nie pojedzie....To tylko takie głośno wypowiadane marzenia... Sukces to będzie jak nam ten Hell wyjdzie ;)

W końcu Iłki to też prawie jak Norwegia :) ....i taniej.. ;)

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Marzec 2016, 00:10 »

Kasa już dawno uskładana  ;)

Mógłbyś mnie nie wk..... denerwować?  ??? :-\ >:(

;D

A to ja gdzieś na dalekiej pólnocy........ :)

Młodzieniaszek, ;D to dieta śródziemnomorska?...  ;D
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2016, 00:32 wysłana przez NG 27 »

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Marzec 2016, 07:28 »

Marcin, czemu jesteś takim pesymistą?
Przecież nie możemy całe życie jeździć tylko do Iłek. Nowych dróg nie wybudują, a stare będziemy tak znać, że będzie można spać w trakcie podróży.  ;D
Trzeba zobaczyć i posmakować czegoś nowego, a nie tylko schabowy z kapustą na okrętkę.
Mnie pomysł Indiego bardzo się spodobał. Moze, troszkę mniej kwestia mandatów, odsiadki i złotego chleba. Ale cóż, trzeba uzbierać i jechać przepisowo. Fiordy odwiedzał kiedyś mój kolega pod żaglami i też piał peany na ich cześć. Też mówił, że trzeba to zobaczyć. Co prawda inna perspektywa, bo z dołu, nie z góry, ale mam nadzieję, że tak samo piękne z obydwu stron. ;D

Pzdr.
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2016, 07:36 wysłana przez Power »

zdzichfur

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Marzec 2016, 07:48 »
Indi, ale przecież nikt tam nie pojedzie. ...

Marcin więcej wiary w ludzi   8)

zdzichfur

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Marzec 2016, 07:56 »
... Co prawda inna perspektywa, bo z dołu, nie z góry, ale mam nadzieję, że tak samo piękne z obydwu stron. ;D

Pzdr.
Paweł piękne rzeczy to raczej piękne są z każdej perspektywy, z przodu z tyłu czy z boku - tak się mnie wydaje   8)