Autor Wątek: najpiękniejsze trasy motocyklowe  (Przeczytany 4764 razy)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
  • Model: Junak M16, Yamaha MT09 Tracer
Odp: najpiękniejsze trasy motocyklowe
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Marzec 2016, 08:19 »
... Co prawda inna perspektywa, bo z dołu, nie z góry, ale mam nadzieję, że tak samo piękne z obydwu stron. ;D

Pzdr.
Paweł piękne rzeczy to raczej piękne są z każdej perspektywy, z przodu z tyłu czy z boku - tak się mnie wydaje   8)

Zdzisiu ...  ;D. Widzę, że forma nie opuszcza.  ;)

Pzdr.

Offline GANDALF

• Uzytkownik
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Marzec 2016, 08:27 »
... Co prawda inna perspektywa, bo z dołu, nie z góry, ale mam nadzieję, że tak samo piękne z obydwu stron. ;D

Pzdr.
Paweł piękne rzeczy to raczej piękne są z każdej perspektywy, z przodu z tyłu czy z boku - tak się mnie wydaje   8)

Zdzisiu ...  ;D . Widzę, że forma nie opuszcza.  ;)

Pzdr.

Zdzichu zapomniałeś, że z dołu też są piękne . 8)

Offline PREZES

• Uzytkownik
  • Model: HONDA VTX 1300 RETRO
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Marzec 2016, 09:19 »

Kasa już dawno uskładana  ;)

Mógłbyś mnie nie wk..... denerwować?  ??? :-\ >:(

;D

Było się bogato urodzić,lub mieć zapobiegliwego dziadka (co niektórzy wiedzą o co chodzi) ;D

indi 38

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Marzec 2016, 10:40 »

Pzdr.

Widoki z każdej strony zajebiste :) A najlepsze jest to że jak dojedziecie do lodowca to poznacie smak ..wody. To kolejne doznanie warte wyprawy :) Pewnie się zdziwicie..ale to co leci z kranu , a to co topnieje z lodowca to zupełnie dwie różne bajki :)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Marzec 2016, 11:36 »
Trzeba tam pojechać!

Pzdr

Offline Marky

• Uzytkownik
    • M16 - facelifting.
  • Model: M16
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Marzec 2016, 13:52 »
Co jak co ale po takim tripie wspomnienia byłby;te opowieści i historie opowiadane wnukom ... "a opowiedz dziadek jeszcze raz jak to byłeś motungiem na lodowcu"  ;D

Offline Franky_Furbo

• Uzytkownik
  • Model: M16 320cc
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Marzec 2016, 20:11 »
Ciekawe jak Policja norweska reaguje na warkot pustych wydechów Junaka?  ;D To też podróżnicy muszą brać pod uwagę ;)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Marzec 2016, 22:34 »
Ciekawe jak Policja norweska reaguje na warkot pustych wydechów Junaka?  ;D To też podróżnicy muszą brać pod uwagę ;)

Jak się zdecydują jechać Junakiem, to założą oryginały.  ;D

Pzdr.

indi 38

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Marzec 2016, 23:34 »

Tam norma to 86 dB...ale tym się nie przejmujcie :) Oni nie kumają że ktoś może wygrzebać z nowego moto środek i raczej to zlewają. Ale prędkość to priorytet..i na to są bardzo uczuleni. Generalnie musicie pamiętać że Norwegia to nie państwo Policyjne. Ja przejechałem całą i daję słowo , nie widziałem ani jednego patrolu ani policjanta. Ale jeśli przekroczycie prędkość.... :'(

Offline Yola

• Uzytkownik
  • Model: M16 Czarny Przecinek
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Marzec 2016, 22:45 »
Indi, a jak z pogodą w Norwegii? Byłeś tam latem?
Pytam, ponieważ znajomi byli tam latem 2014 - planowali min. 3 tygodnie, wrócili po 1,5 tyg.  :( z powodu zimnej i mokrej pogody. Również stwiedzili, że jest bardzo drogo, :o  mimo, że oni akurat za bardzo z kasą nie muszą się liczyć.  ;)
Drogo za skrzydła się płaci-
Ale bądźmy skrzydlaci…
(J.S.)

indi 38

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Marzec 2016, 00:43 »
Indi, a jak z pogodą w Norwegii? Byłeś tam latem?
Pytam, ponieważ znajomi byli tam latem 2014 - planowali min. 3 tygodnie, wrócili po 1,5 tyg.  :( z powodu zimnej i mokrej pogody. Również stwiedzili, że jest bardzo drogo, :o  mimo, że oni akurat za bardzo z kasą nie muszą się liczyć.  ;)

Byłem w czerwcu...ale na tropiki to bym nie liczył ;) Chociaż trzeba wziąć pod uwagę że docelowo , większą część czasu spędziłem na północy Norwegii. Bez ciepłej kurtki raczej będzie słabo ;D Ale mnóstwo było tam motocyklistów z Francji , Holandii , Niemiec......niepowtarzalne okoliczności przyrody rekompensują raczej chłodne lato ;) Ja bym podsumował to tak..lato u nich to temperatury odczuwalne mniej więcej takie jak u nas było teraz w święta Wielkanocne. Ale najbardziej irytujące są różnice temperatur. Jednego dnia może być 20 stopni , a drugiego 10 . Co do cen, to na poważnie są kosmiczne , zwłaszcza na tych pięknych trasach i na odludziu. Wiedzieliśmy o tym i dlatego jechał za nami samochód dostawczy z zamrażarkami z żarciem kupionym w Polsce. No i jedliśmy złowione własnoręcznie dorsze :) Tam gdzie mieszkałem był sklepik , taka Norweska' Żabka' , kupiłem tam chleb tostowy , w przeliczeniu na nasze kosztował ponad 40 pln :o Dlatego uczulam by nie sugerować się cenami podawanymi na necie . Odnoszą się one do dużych aglomeracji, gdzie faktycznie można kupić taki sam chleb za powiedzmy 15 pln. Nie pamiętam już ile , ale na każdy  deklarowany dzień pobytu trzeba mieć określoną kwotę pieniędzy. jak się ma pecha , można być skontrolowanym w tej kwestii. Tłumaczenie że kasę mam na karcie ...raczej będzie kłopotliwe. Ale i tak uważam, że warto tam pojechać i ujrzeć te cuda natury na własne oczy. Sami Norwegowie są mili i pozytywnie nastawieni do turystów. Swoje rzeczy możecie zostawiać bez szczególnej opieki i nic Wam nie zginie. Norwegowie do lat 60-tych nie mieli w swoim słowniku słowa ..kradzież...poważnie ;D

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Marzec 2016, 10:06 »
Swoje rzeczy możecie zostawiać bez szczególnej opieki i nic Wam nie zginie. Norwegowie do lat 60-tych nie mieli w swoim słowniku słowa ..kradzież...poważnie ;D

Dokładnie tak samo było... kiedyś w Danii i w Szwecji, dopóki nie zawitali tam "przyjaciele podróżnicy". Miejscowa ludność, wystawiała na stoliku swoje zbiory z działki np. truskawki, jabłka etc., podawali cenę i zostawiali słoik. Samo się sprzedawało!

Na dziesięć przejeżdżających aut, dziewięciu klientów zapłaciło, a ten jeden, który nie zapłacił, to był przybysz, z obcej cywilizacji!...  ;) ;D

zdzichfur

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Marzec 2016, 12:54 »
Z tego co się zapoznałem orientacyjnie to koszt takiego pobytu dziesięcio dniowego wynosi koło 3000 zł na osobę.
Koszty można by zmniejszyć gdyby nastawić się z noclegami na dziko o ile było by to możliwe.

PS
Basia już mnie podsumowała
" jeszcze w Rumuni nie byłeś a już po Norwegi jeździsz - ogarnij się chłopie "
 ;D

indi 38

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Marzec 2016, 14:00 »
Swoje rzeczy możecie zostawiać bez szczególnej opieki i nic Wam nie zginie. Norwegowie do lat 60-tych nie mieli w swoim słowniku słowa ..kradzież...poważnie ;D

Dokładnie tak samo było... kiedyś w Danii i w Szwecji, dopóki nie zawitali tam "przyjaciele podróżnicy". Miejscowa ludność, wystawiała na stoliku swoje zbiory z działki np. truskawki, jabłka etc., podawali cenę i zostawiali słoik. Samo się sprzedawało!

Na dziesięć przejeżdżających aut, dziewięciu klientów zapłaciło, a ten jeden, który nie zapłacił, to był przybysz, z obcej cywilizacji!...  ;) ;D

Tam gdzie byłem , na pólnocnych krańcach tego pięknego kraju , taki zwyczaj jeszcze obowiązywał. Był sklep z akcesoriami do połowu ryb , podstawowymi narzędziami , jakimiś śrubkami , zawiasami , itd. Sklep był otwarty i żadnego sprzedawcy. Na ladzie stała skrzynia( skarbonka) i słoik z drobnymi . Brałeś co potrzeba , sumowałeś podane przy towarach ceny i kasę wrzucałeś do skrzynki. Jeśli miałeś grubą kasę i należała ci się reszta to brałeś drobne ze słoja :) Była kartka że jeśli drobnych zabraknie to masz wziąć sobie towar o rownowartości twojego banknotu. Proste nie... :) Daję Wam słowo , sam klimat i ufność tych ludzi powodowało coś takiego że chłopaki wrzucali do skarbonki więcej niż się należało. :) Następna rzecz , którą opowiadał nam właściciel wynajmowanej posesji , to zwyczaj niezamykania domostw podczas wyjazdu ich właścicieli. Tam pustkowie totalne i dom od domu oddalony kilometrami. Więc chaty otwarte zeby ktoś kto zabłądzi , lub nie zdąży do siebie a pogoda go zaskoczy , może skorzystać z takiego mieszkania. Ponoć tam na północy jest to jeszcze normalne . Wstyd nam było jak nasz gospodarz  zapytał się, dlaczego chowamy cały sprzęt z łodzi i codziennie nosimy go z domu na łodzie i z łodzi do domu ? I wtedy uświadomiliśmy sobie jak mentalnie jesteśmy różni . Od tamtej pory zostawialiśmy sprzęty za grube tysiące , na łodziach , pomoście, czy trawniku i też nie zamykaliśmy drzwi  :) To było niesamowite doświadczenie....

Offline Andrzej`

• Uzytkownik
  • Model: M16 125
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Marzec 2016, 14:59 »

Tam gdzie byłem , na pólnocnych krańcach tego pięknego kraju , taki zwyczaj jeszcze obowiązywał. Był sklep z akcesoriami do połowu ryb , podstawowymi narzędziami , jakimiś śrubkami , zawiasami , itd. Sklep był otwarty i żadnego sprzedawcy. Na ladzie stała skrzynia( skarbonka) i słoik z drobnymi . Brałeś co potrzeba , sumowałeś podane przy towarach ceny i kasę wrzucałeś do skrzynki. Jeśli miałeś grubą kasę i należała ci się reszta to brałeś drobne ze słoja :) Była kartka że jeśli drobnych zabraknie to masz wziąć sobie towar o rownowartości twojego banknotu. Proste nie... :) Daję Wam słowo , sam klimat i ufność tych ludzi powodowało coś takiego że chłopaki wrzucali do skarbonki więcej niż się należało. :) Następna rzecz , którą opowiadał nam właściciel wynajmowanej posesji , to zwyczaj niezamykania domostw podczas wyjazdu ich właścicieli. Tam pustkowie totalne i dom od domu oddalony kilometrami. Więc chaty otwarte zeby ktoś kto zabłądzi , lub nie zdąży do siebie a pogoda go zaskoczy , może skorzystać z takiego mieszkania. Ponoć tam na północy jest to jeszcze normalne . Wstyd nam było jak nasz gospodarz  zapytał się, dlaczego chowamy cały sprzęt z łodzi i codziennie nosimy go z domu na łodzie i z łodzi do domu ? I wtedy uświadomiliśmy sobie jak mentalnie jesteśmy różni . Od tamtej pory zostawialiśmy sprzęty za grube tysiące , na łodziach , pomoście, czy trawniku i też nie zamykaliśmy drzwi  :) To było niesamowite doświadczenie....

Chciałbym żyć w takim właśnie świecie...

Offline Marky

• Uzytkownik
    • M16 - facelifting.

Offline Yola

• Uzytkownik
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Kwiecień 2016, 15:37 »
Marky, a gdzie to?

PS: Norwegia  Norwegią, a mnie się marzy na moto Szwajcaria, wybrzeże Chorwacji, Szkocja i ... Nowa Zelandia  :-* 8)
Ale bądźmy skrzydlaci…
(J.S.)

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Kwiecień 2016, 15:58 »
Marky, a gdzie to?

PS: Norwegia  Norwegią, a mnie się marzy na moto Szwajcaria, wybrzeże Chorwacji, Szkocja i ... Nowa Zelandia  :-* 8)

Yola, narysuj, jakby to miało wyglądać?  ;) 8)

Offline Marky

• Uzytkownik
    • M16 - facelifting.
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Kwiecień 2016, 15:59 »
Marky, a gdzie to?

Po części Norge,ale nie wiem czy cały filmik.
Juz planuję zakup moto na dłuższe wypady,więc gdyby ktoś kiedyś chciał się wybrać;nie koniecznie Norwegia,będę przygotowany  8)
N.Z. ..podobno jest pięknie ;)

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • Model: M16 125 :)
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Kwiecień 2016, 16:09 »
Marky, a gdzie to?

Po części Norge,ale nie wiem czy cały filmik.
Juz planuję zakup moto na dłuższe wypady,więc gdyby ktoś kiedyś chciał się wybrać;nie koniecznie Norwegia,będę przygotowany  8)
N.Z. ..podobno jest pięknie ;)
Norwegię poznałem, co prawda jadąc puszką ale te widoki to cóś piknego :)
Najfajniej jest w maju-czerwcu kiedy są białe noce a i pogoda jest wtedy znośna.
Polecam prom Gdynia-Karlskrona, jazda przez góry aż do morza Północnego, powrót wybrzeżem do mostu Malmo-Kopenhaga i jazda przez Niemcy do Polandu 8)
Gruba wycieczka tylko alkohol cholernie drogi ;)

Offline Yola

• Uzytkownik
« Odpowiedź #45 dnia: 10 Kwiecień 2016, 17:05 »
Marky, a gdzie to?

Yola, narysuj, jakby to miało wyglądać?  ;) 8)
Każdy kraj z osobna przecież  ;D 8)
Chyba, że wygram kilka milonów w totka (w którego nie gram...), wtedy zwalniam się z roboty i spełniam marzenia  ;)
Ale bądźmy skrzydlaci…
(J.S.)

Offline Yola

• Uzytkownik
Ale bądźmy skrzydlaci…
(J.S.)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #47 dnia: 10 Kwiecień 2016, 17:29 »
Ale tam jest daleko i ciężko zabrać motocykl.  ;)

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #48 dnia: 10 Kwiecień 2016, 17:46 »
Ale tam jest daleko i ciężko zabrać motocykl.  ;)

Motocykl na lawetę i to wyłącznie, do selfie, reszta helikoperem!  8)

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #49 dnia: 19 Kwiecień 2016, 22:42 »
.
« Ostatnia zmiana: 19 Kwiecień 2016, 23:21 wysłana przez NG 27 »