Autor Wątek: Dyskusja - sprawy bieżące.  (Przeczytany 12081 razy)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
  • Model: Junak M16, Yamaha MT09 Tracer
Odp: Dyskusja - sprawy bieżące.
« Odpowiedź #100 dnia: 29 Kwiecień 2016, 13:59 »
Nie zauważyłem, by ktoś tutaj złamał wskazane przez Ciebie zasady, w związku z tym nie bardzo widzę konieczność ich przywoływania. Jeżeli jest inaczej to popraw mnie.

Pzdr.

Więc na szybko - Nagminne offtopowanie i np. pisanie postów pod postem pomimo istnienia opcji edycji

W pierwszej kwestii, to akurat Power nie popełnił faux pas...  :P, bo Moderator wyraźnie zaznaczył, że dopuszcza dyskusję, lekko wykraczającą poza temat zasadniczy...
Natomiast jeśli chodzi, o drugą sprawę, to można to podciągnąć nawet pod prowokację!  >:( ;)

Już nie będę.  ;D

Przepraszam, poprawka, nie mogę tego obiecać.

Teraz już wykonałem prawidłowo.

Pzdr.

Tyle, że dla mnie to nie jest takie jednoznaczne.
Nie widać jak zmieniałem zdanie.  ;)

Pzdr.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 14:18 wysłana przez NG 27 »

Offline Bonzo

• Uzytkownik
  • Lepiej być panem w piekle niż sługa w niebie ...
  • Model: Był M16 125, jest Boulevard C90T
« Odpowiedź #101 dnia: 29 Kwiecień 2016, 14:11 »

Gdzie zaobserwowałeś te zjawiska  :o?
Przecież temat brzmi "Dyskusja - sprawy bieżące", czy nie uważasz, że jest na tyle szeroki, iż można pisać o wszystkim?
"pisanie postów pod postem pomimo istnienia opcji edycji"  - Najserdeczniej przepraszam za ten jeden raz, czy to jest nagminnie?  :-[

Pzdr.
A dlaczego odnosisz się tylko do tego wątku? Prześledź forum i popatrz. Ja na przykład jakoś nie przepadam za tym gdy potrzebując rozwiązać problem guzika z urwaną dziurką czytam w temacie naprawy dziurki  o powstawaniu elektrogumonapawarki i jeszcze w między czasie ktoś pochwali się skrzynką od bajdewindu :P
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 14:13 wysłana przez Bonzo »

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #102 dnia: 29 Kwiecień 2016, 14:16 »

Gdzie zaobserwowałeś te zjawiska  :o?
Przecież temat brzmi "Dyskusja - sprawy bieżące", czy nie uważasz, że jest na tyle szeroki, iż można pisać o wszystkim?
"pisanie postów pod postem pomimo istnienia opcji edycji"  - Najserdeczniej przepraszam za ten jeden raz, czy to jest nagminnie?  :-[

Pzdr.
A dlaczego odnosisz się tylko do tego wątku? Prześledź forum i popatrz. Ja na przykład jakoś nie przepadam za tym gdy potrzebując rozwiązać problem guzika z urwaną dziurką czytam w temacie naprawy dziurki  o powstawaniu elektrogumonapawarki i jeszcze w między czasie ktoś pochwali się skrzynką od bajdewindu :P

Jeżeli tak się zachowujemy, to Łysy przywołuje nas do porządku i wracamy de meritum. A generalnie cieszy nas wymiana myśli, czasem nawet złośliwych  ;).
Nam nie przeszkadza ta odrobina szaleństwa.
Rozumiem Twoje zamiłowanie do porządku, ale mnie przynajmniej, tak jest dobrze.
Jeżeli nie mogę czegoś znaleźć, zapytam, koledzy podpowiedzą, a czasem wątek przeistoczy się w coś nowego. Jeżeli zabrniemy za daleko, to Admin/Łysy przeniesie do właściwej grupy i jakoś żyjemy.
Ot i tyle.

Pzdr.

Offline Bonzo

• Uzytkownik
« Odpowiedź #103 dnia: 29 Kwiecień 2016, 14:26 »
Więc teraz ja zadam ci pytanie (szybko się od ciebie nauczyłem zadawać pytania :D)
Gdzie jest napisane, że ten porządek czy tak panujące zasady, ktokolwiek chce Ci/Wam zburzyć?
Gdzie jest napisane, że lubię porządek?

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowiedź #104 dnia: 29 Kwiecień 2016, 14:40 »
Więc teraz ja zadam ci pytanie (szybko się od ciebie nauczyłem zadawać pytania :D)
Gdzie jest napisane, że ten porządek czy tak panujące zasady, ktokolwiek chce Ci/Wam zburzyć?

Bonzo!!! To jest zwykły spam!!!

Po prostu chcesz wymusić odpowiedź na koledze! Nie podoba mi się to!!!

Przecież to może doprowadzić nawet do kłótni, która to jest wyraźnie opisana, jako zjawisko niepożądane, w etykiecie internetowej!!!

;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 14:50 wysłana przez NG 27 »

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #105 dnia: 29 Kwiecień 2016, 14:50 »

Ale ja odpowiem, tutaj:
"Wiec pomyślałem, że pomogę ciutek w poukładaniu forum. Nie chwaląc się, sam się tym zajmuję ale w forach o innych tematach.
Każdy wie z doświadczenia, że na forum wpada się po pomoc lub po prostu pogadać. By to miało jakiś sens to użytkownicy powinni dbać o treść na forum. To co zleją użytkownicy lub czemu się nie podporządkowują powinien wyłapywać moderator i edytować tak by miało to ręce i nogi oraz pasowało do ogółu.
Zbieranie wartościowych informacji w jednym worku nie pomaga w wyszukiwaniu tego na czym komuś będzie zależało by się dowiedzieć. Miejcie baczenie na fakt, że za np. 5 lat pojawi się kolejny użytkownik a może nawet i 100 którzy zaczną zadawać pytania te, które już zostały przez was przemaglowane 1000 razy. By forum było czytelne nie należy w kotle układać oddzielnie marchewkę i ziemniaki bo i tak w tej zupie one zginą i pomieszają się i z pietruszką a może i mięsem. Powkładać to trzeba do oddzielnych garnków a jeśli kiełbaska w danym garnku ma być widoczna to wbijmy w nią wykałaczkę z parasolką :D
Dlatego też proponuję najpierw zbudować strukturę/drzewo forum. A potem zacząć martwić się o treść.

Generalnie to forma forum jaka jest mi obecnie nie przeszkadza i człowiek nie jest taki ułomny by w tej zupie nie znalazł łyżką rodzynki, jednak jeśli już NG 27 zamierzasz robić tu porządki to proponuję zacząć od podstaw.

Moja propozycja struktury forum

Działy i poddziały:

•   Regulaminy i FAQ – czyli jak korzystać co wolno itd.
•   My i nasze motocykle
•   Junak
   o   Zamienniki części do Junaków, symbole, ceny
   o   M16
         Problemy techniczne, porady, eksploatacja
         Testy, porady, pytania
         Tuning
   o   M 11
         Tuning
   o   M 11 Caffe
        Tuning

Na przyszłość łatwo dodać kolejną gałąź modelu. Bez sensu dzielić na pojemności gdyż różnice w pojazdach są minimalne, lepiej moderować znaczniki w tematach np. [125] [320]

o   Zrób to sam
   o   Polecamy / Odradzamy – warsztaty/serwisy produkty itp.
•   Nasze wypady + Imprezy / wspólne jazdy (połączyć te dwa wątki gdyż tematycznie jest to jedno i to samo)
•   Hyde Park
•   Grupa Motocyklowa Daytona – DmG
•   Forum Regionalne
   o   dolnośląskie,
   o   kujawsko-pomorskie,
   o   lubuskie,
   o   łódzkie,
   o   lubelskie,
   o   mazowieckie,
   o   małopolskie,
   o   opolskie,
   o   podlaskie,
   o   podkarpackie,
   o   pomorskie,
   o   śląskie,
   o   świętokrzyskie,
   o   warmińsko-mazurskie,
   o   wielkopolskie,
   o   zachodniopomorskie
•   Linkownia
   o   Filmy Junak M16 i pochodne (zmienić poziom listy gdyż to też będą linki)
•   Kupię/Sprzedam/Zamienię
•   Heaven's Riders..."

I teraz słowo komentarza, dla mnie ważniejsza jest treść.

Pzdr.

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #106 dnia: 29 Kwiecień 2016, 14:56 »
No i historia zatoczyło koło, więc nieco szerszym łukiem i ku mojej szczególnej uciesze,  :) wróciliśmy do tematu zasadniczego!

8)
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 14:58 wysłana przez NG 27 »

Offline Bonzo

• Uzytkownik
« Odpowiedź #107 dnia: 29 Kwiecień 2016, 14:58 »
NG 27 a
Bonzo!!! To jest zwykły spam!!!
Po prostu chcesz wymusić odpowiedź na koledze! Nie podoba mi się to!!!
Przecież to może doprowadzić nawet do kłótni, która to jest wyraźnie opisana, jako zjawisko niepożądane, w etykiecie internetowej!!!

;D ;D ;D
Akurat to pisałem z premedytacją nawet w nawiasie zaznaczyłem. To nie jest spam to jest właśnie trolling. I przykro mi że jak podobne frazesy padały w stronę mej osoby (chociaż nie rozumiem dlaczego?!) to jakoś nie napisałeś nic o spamie i nie interweniowałeś. Rozumiem zgrana grupa i trzeba nowego zbesztać. Mam wrażenie, że dlatego iż powstał tu właśnie tu wątek o usprawnieniu forum i raczyłem w jakimś sensie podpowiedzieć właśnie tobie NG 27 jak można to usprawnić - to właśnie to jest moim największym problemem, że raczyłem zabrać głos w dyskusj. Ludzie luz! Ja kończę "karmić trolla" (nie tyczy się to nikogo tak jak i jazda emerycka) tak jak wcześniej pisałem - "juz mi sie nie chce".
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 15:04 wysłana przez NG 27 »

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #108 dnia: 29 Kwiecień 2016, 14:59 »
No i historia zatoczyło koło, więc nieco szerszym łukiem i ku mojej szczególnej uciesze,  :) wróciliśmy do tematu zasadniczego!

8)

No widzisz, stało się to co opisałem wcześniej. Moderator doprowadził, że wróciliśmy do meritum.  ;D

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #109 dnia: 29 Kwiecień 2016, 14:59 »
Bonzo!

Na żartach się nie znasz? ;)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #110 dnia: 29 Kwiecień 2016, 15:02 »
 ;) ;D
Myślę, że Bonzo powinien przyjechać na zlot. Komunikacja się poprawi po "pierwszym" i nie będzie się na nas gniewał. Przecież pisałem, że bywamy złośliwi.  ;)

Pzdr

Offline Bonzo

• Uzytkownik
« Odpowiedź #111 dnia: 29 Kwiecień 2016, 15:13 »
Heh sami widzicie jak się odbiera słowo pisane. W żadnym wypadku się nie gniewam. A żarty mam jeszcze gorsze niż Wy :P
W wymianie zdań czy to na forum czy na czacie itp. nie widzimy swego rozmówcy, a jeśli go nie znamy to już całkiem jesteśmy w kropce. Emocji nie widać i tylko tworzymy sobie swoje wewnętrzne wyobrażenie o kimś. Prawda że często jest mylne?
Więc nie ma sensu już powracanie do odczuć.
Powodzenia w rozwijaniu forum bo jest ono potrzebne jak cholera i mam nadzieje, że w razie "W" zawsze znajdę tu pomoc. A teraz czas zagrzać Junkersa.

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #112 dnia: 29 Kwiecień 2016, 15:20 »
Do zobaczenia na zlocie

Offline Bonzo

• Uzytkownik
« Odpowiedź #113 dnia: 29 Kwiecień 2016, 15:27 »
Bardzo bym chciał, jednak d... blada impreza rodzinna :(

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #114 dnia: 29 Kwiecień 2016, 15:34 »
Bardzo bym chciał, jednak d... blada impreza rodzinna :(

Następny na Helu!!!  ;) 8)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #115 dnia: 29 Kwiecień 2016, 15:35 »
Pech

Offline SENIOR

• RULE NUMBER ONE: NEVER TOUCH MY MOTORCYCLE !
  • Uzytkownik
  • NIC NIE MUSZĘ ! Rebel and proud of it !
  • Model: Honda Shadow VT 750 C Burgund
« Odpowiedź #116 dnia: 29 Kwiecień 2016, 16:17 »
Bonzo nie bierz wszystkiego tak na serio. Podziel to na połowę i śmiej się z nami. To takie forum. I dzięki za to założycielom bo to wyjątek. Na innych a jestem na forach kawasaki, suzuki i lokalnych sama powaga i smutasy. Tu jest to czego oczekuje wielu z nas. Nie często spotyka się taką ekipę. Serdecznie pozdrawiam. SENIOR.  ;D
Paweł, widzę, że Ciebie też dotknęła reorganizacja. To chyba przez ten cholerny biały wyjątek.  ;D ;D ;D

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowiedź #117 dnia: 29 Kwiecień 2016, 16:56 »
Heh sami widzicie jak się odbiera słowo pisane. W żadnym wypadku się nie gniewam. A żarty mam jeszcze gorsze niż Wy :P
W wymianie zdań czy to na forum czy na czacie itp. nie widzimy swego rozmówcy, a jeśli go nie znamy to już całkiem jesteśmy w kropce. Emocji nie widać i tylko tworzymy sobie swoje wewnętrzne wyobrażenie o kimś. Prawda że często jest mylne?
Powodzenia w rozwijaniu forum bo jest ono potrzebne jak cholera i mam nadzieje, że w razie "W" zawsze znajdę tu pomoc. A teraz czas zagrzać Junkersa.

Uuu ja nie grzeje Junkersa w sobote do spowiedzi ide.
Moglbym nie dostac odpuszczenia za grzanie Junkersa tymi ręcyma

:) :) :)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #118 dnia: 29 Kwiecień 2016, 17:11 »
Bonzo nie bierz wszystkiego tak na serio. Podziel to na połowę i śmiej się z nami. To takie forum. I dzięki za to założycielom bo to wyjątek. Na innych a jestem na forach kawasaki, suzuki i lokalnych sama powaga i smutasy. Tu jest to czego oczekuje wielu z nas. Nie często spotyka się taką ekipę. Serdecznie pozdrawiam. SENIOR.  ;D
Paweł, widzę, że Ciebie też dotknęła reorganizacja. To chyba przez ten cholerny biały wyjątek.  ;D ;D ;D

Janek, nie zaczepiaj ;D
Przecież Ty wiesz , jaki kolor jest najwłaściwszy. :P

Pzdr.

Offline SENIOR

• RULE NUMBER ONE: NEVER TOUCH MY MOTORCYCLE !
  • Uzytkownik
  • NIC NIE MUSZĘ ! Rebel and proud of it !
  • Model: Honda Shadow VT 750 C Burgund
« Odpowiedź #119 dnia: 29 Kwiecień 2016, 18:17 »

Janek, nie zaczepiaj ;D
Przecież Ty wiesz , jaki kolor jest najwłaściwszy. :P

Pzdr.

Jasne, teraz blue, czyli zawsze ten jest najlepszy, którego mam obecnie.
No, biały to biały. , ŁADNY, i  powiem że nawet piękny ale błękitny ładniejszy chociaż przypomina viagrę.  ;D ;D ;D

indi 38

• Gość
« Odpowiedź #120 dnia: 29 Kwiecień 2016, 18:50 »

Bonzo i NG....ja Was błagam , róbcie , usprawniajcie , kombinujcie....a my bedziemy narzekać , żartować , wybrzydzać. Zobaczcie jakie ożywienie wprowadziliście ::) ..... Wasze pomysły są bez sensu , głupie i do d... ;D Zrobiłbym lepiej , ale mi się nie chce ;D  ;D ;D ;D ;D

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • Model: M16 125 :)
« Odpowiedź #121 dnia: 29 Kwiecień 2016, 19:09 »
Bonzo i NG....ja Was błagam , róbcie , usprawniajcie , kombinujcie....a my bedziemy narzekać , żartować , wybrzydzać. Zobaczcie jakie ożywienie wprowadziliście ::) ..... Wasze pomysły są bez sensu , głupie i do d... ;D Zrobiłbym lepiej , ale mi się nie chce ;D  ;D ;D ;D ;D
Tak tak! Dawno takiego poruszenia nie było. Tylu forumowiczów na raz i prawie bez uszczypliwości ;)
Byle do zlotu... 8)

indi 38

• Gość
« Odpowiedź #122 dnia: 29 Kwiecień 2016, 20:13 »
Przepraszam , nie chciałbym wyjść na ignoranta. ta strona główna , to jest już po zmianie ???? Jeśli tak to ..kosmos normalnie . Super.. ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #123 dnia: 29 Kwiecień 2016, 20:17 »
Ale co ty?!

To dopiero faza wstępna - najważniejsza! Przygotowanie mentalne, w oczekiwaniu na pierestrojkę!  8)!
Nowe myślenie i urabianie gliny!...  8)

Tak tak! Dawno takiego poruszenia nie było. Tylu forumowiczów na raz i prawie bez uszczypliwości ;)
Byle do zlotu... 8)

Ma się to poczucie humoru..., :P zdolności konsyliacyjne...,  :P i łagodne usposobienie!!!...  :P 8) ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 20:57 wysłana przez NG 27 »

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Wolność jest wtedy, kiedy nie musisz przepraszać..
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowiedź #124 dnia: 29 Kwiecień 2016, 21:22 »
A mnie dzisiaj przyszła lampa od Ola.
Dzięki Brachu  ;)
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!