Autor Wątek: Dyskusja - sprawy bieżące.  (Przeczytany 12081 razy)

Offline Bonzo

• Uzytkownik
  • Lepiej być panem w piekle niż sługa w niebie ...
  • Model: Był M16 125, jest Boulevard C90T
Odp: Dyskusja - sprawy bieżące.
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Kwiecień 2016, 12:09 »
Może tak na szybko pokarzę to obrazowo
Generalnie to chodzi o wykorzystanie pełni mocy SMF a nie ograniczenie się do wrzucenia wszystkiego w defaultowy profil

Tu oczywiście nie ma wszystkiego - to tylko tak na szybko ułożyłem zarys forum by pokazać jak mniej więcej można ułożyć działy.

« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień 2016, 22:23 wysłana przez Bonzo »

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Kwiecień 2016, 14:26 »

Generalnie to chodzi o wykorzystanie pełni mocy SMF a nie ograniczenie się do wrzucenia wszystkiego w defaultowy profil

No właśnie, w tym tkwi sedno sprawy!

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • Model: M16 125 :)
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Kwiecień 2016, 14:29 »
Działaj. Zobaczymy co z tego będzie ;)

Offline Zabawka

• Uzytkownik
  • Model: był M16, obecnie Kawa Mean Streak VN 1600
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Kwiecień 2016, 19:04 »
jestem za regionalizacją (ku.. ale trudne słowo)
proponuje pierwszy region - Europa Środkowowschodnia  :D
nie spać ! bawić się !

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Kwiecień 2016, 21:45 »

Czy ktoś może wskazać słabe strony projektu Bonzo?

indi 38

• Gość
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Kwiecień 2016, 22:23 »

Czy ktoś może wskazać słabe strony projektu Bonzo?

W Janowie Podlaskim koń zdechł................ :-\ i też nikt nie wie, dlaczego??? Krótko mówiąc , nie kumam projektu , powodu zmian . Dla mnie ta zmiana to powielanie tego co było , tylko w innej kolejności. Oczywiście darzę Was ogromną sympatią i skoro uważacie że dokonacie przełomu w budowaniu internetowego forum , to oczywiście róbcie co uważacie za słuszne. Czasem człowiek musi...bo inaczej się udusi  ;D Dla przykładu , odpowiem na pytanie i zaproponuję podział ( po Waszemu , regionalizację) . Uważam że powinniśmy podzielić użytkowników forum na tych z Polski A i B. Zapytacie dlaczego ???? Odpowiadam.....a cholera wie po co. ;D

Offline Bonzo

• Uzytkownik
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Kwiecień 2016, 22:32 »
Czepiliście się rejonizacji - nie chcecie to jej nie ma i tyle. To tylko projekt by zobrazować jak poskładać drzewo zależności. Ciekawe dlaczego nikt nie czepi się subkategorii którą zatytułowałem "coś tam".
Przyjrzyjcie się fotkom forum jakie ułożyłem na szybko i jak to wygląda po segregacji tematów a nie pier.... o jakiejś rejonizacji/regionizacji. I z humorem a nie z widłami :D
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień 2016, 22:34 wysłana przez Bonzo »

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Kwiecień 2016, 22:47 »
Indi, wyłącz z tego, całą treść tego, co dłubię ja i skoncentruj się wyłącznie na tym, co przedstawił Bonzo, bo jeśli to się powiedzie, to ja  już niewiele będę musiał kombinować!

Jeszcze raz wyjaśniam, co w tym jest przełomowego i odkrywczego!!!

Otóż jest to tylko i wyłącznie wykorzystanie pełnych możliwości segregacji na

Kategorie
podkategorie
tematy
wątki

Tu chodzi, o katalogowanie, z wykorzystaniem nowej struktury, przedstawionej nawet obrazowo przez kolegę Bonzo!
Też się dziwie, że nie było pytań dotyczących podkategorii "cos tam"?...  ;D
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień 2016, 23:14 wysłana przez NG 27 »

indi 38

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Kwiecień 2016, 23:14 »
Czepiliście się rejonizacji - nie chcecie to jej nie ma i tyle. To tylko projekt by zobrazować jak poskładać drzewo zależności. Ciekawe dlaczego nikt nie czepi się subkategorii którą zatytułowałem "coś tam".
Przyjrzyjcie się fotkom forum jakie ułożyłem na szybko i jak to wygląda po segregacji tematów a nie pier.... o jakiejś rejonizacji/regionizacji. I z humorem a nie z widłami :D

Bonzo...no coś Ty , oczadział ;D Układaj jak uważasz. Najbardziej mi się podoba  " drzewo zależności" ;) Osobiście, dział odnośnie dziwnych awarii motocykli, nazwałbym np. " rzeka tajemnic"  ;D Jako użytkownik internetu cenię sobie prostotę i łatwość korzystania . Boję sie że stworzycie tyle działów i poddziałów , że interfejs stanie się tak pogmatwany, że każdy będzie zgłaszał swoje problemy i tak na ogólnym. Pytam więc z czystej ciekawości , na czym polega innowacja , czemu ma służyć i w jaki sposób ułatwi kontakt forumowiczom ? I absolutnie się nie wtrącam...widły połamane ;D

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Kwiecień 2016, 23:17 »
Bonzo, może Ty wyjaśnisz, bo widzę, że może się interfejs przegrzać...  ;D ;)

Offline Bonzo

• Uzytkownik
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Kwiecień 2016, 01:00 »
już mi się nie chce :)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
  • Model: Junak M16, Yamaha MT09 Tracer
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Kwiecień 2016, 03:33 »
już mi się nie chce :)

Nie można tak łatwo się poddawać.  ;D

Offline petek

• Uzytkownik
  • Model: Był m16 320 jest Honda Shadow VT750
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Kwiecień 2016, 06:42 »
Na forum jestem od niedawna. To co mnie w nim urzekło to właśnie brak podziałów, katalogów, podkatalogów. Dyskusja jest swobodna. Nikt się nie zastanawia czy jak umieści pytanie w danym dziale to ktoś inny się obrazi. Z drugiej strony wszyscy wiedzą, że trzysta pisze o tuningowanym M11, a Power ma białego M16 itd itp. Bez narzuconego "porządku" forum jest fajną całością. Być może w przyszłości, gdyby nas było naprawdę dużo konjeczna będzie jakaś regulacja, ale w tej chwili jest fajnie tak jak jest. Regionalizacja, moim zdaniem, stworzy niepotrzebne grupy i podgrupy, a tak wszyscy są razem - M16 z M11, 320 ze 125. Ewwntualnie dla czytelności w stopce profilu umieśćmy obligatoryjnie model i pojemność, wtedy nikt nie będzie miał wątpliwości o czym kto pisze.

indi 38

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Kwiecień 2016, 08:19 »
Na forum jestem od niedawna. To co mnie w nim urzekło to właśnie brak podziałów, katalogów, podkatalogów. Dyskusja jest swobodna. Nikt się nie zastanawia czy jak umieści pytanie w danym dziale to ktoś inny się obrazi. Z drugiej strony wszyscy wiedzą, że trzysta pisze o tuningowanym M11, a Power ma białego M16 itd itp. Bez narzuconego "porządku" forum jest fajną całością. Być może w przyszłości, gdyby nas było naprawdę dużo konjeczna będzie jakaś regulacja, ale w tej chwili jest fajnie tak jak jest. Regionalizacja, moim zdaniem, stworzy niepotrzebne grupy i podgrupy, a tak wszyscy są razem - M16 z M11, 320 ze 125. Ewwntualnie dla czytelności w stopce profilu umieśćmy obligatoryjnie model i pojemność, wtedy nikt nie będzie miał wątpliwości o czym kto pisze.

I tak właśnie rozumiem to forum. Zgadzam się z Petkiem w 100%. Na forum tym bardziej cenię sobie Wasze osobowości. Ludzi których mogę poznać . Ich zajawki , poczucie humoru. Ogólnie wchodzę tu żeby sobie pogadać, pożartować, posprzeczać...troszkę ;D Najważniejszym faktorem jest spotkanie z Wami...a motor , no cóż , jest tak naprawdę tylko pretekstem.  8) Poza tym , jak ktoś ma jakiś problem..to i bez szczególnych działów, poddziałów , odnośników...zadaje pytanie a chłopaki piszą. jedni z sensem inni bez....i to jest właśnie urocze ;) Lubię to forum , bo lubię Was . Reszta jest średnio ważna. Ale rozumiem chęć "dobrych zmian".....i z sympatii do "rewolucjonistów"......wytrzymiem i to... ;D

Offline Mr.Whitie

• Uzytkownik
  • Model: M11 Cafe 125
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Kwiecień 2016, 08:55 »
Gdzie jest wątek: "Kogo dziś widziałem na Junkersie?"

Bo widziałem dziś kolegę koło Starzyńskiego na M11. Ale chyba nie umiem szybko zamachać :)
...z zawodu jestem...człowiekiem...

Offline Bonzo

• Uzytkownik
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Kwiecień 2016, 08:57 »
A ja się nie zgadzam :D Bo nie rozumiem dlaczego piszecie o "regionizacji" a nic nie napisaliście o sekcji "coś tam jeszcze" :P Owczy pęd? czy papuzi śpiew?

Gdzie jest wątek: "Kogo dziś widziałem na Junkersie?"

Bo widziałem dziś kolegę koło Starzyńskiego na M11. Ale chyba nie umiem szybko zamachać :)

Zaraz zaraz!!!! na rondzie Żaba mijałem kogoś! ja na M16 a kolega był na M11 kawce i pojechał w stronę Starzyniaka. To nie byłeś Ty? Łbem machałem do brodacza na M11
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 09:01 wysłana przez Bonzo »

Offline mc_enc

• Uzytkownik
  • śpiesz się powoli... na śmierć zawsze zdążysz
  • Model: Był M-11 320 cm3 Jest DL650XT
« Odpowiedź #41 dnia: 29 Kwiecień 2016, 09:06 »
Proszę państwa, a może zamiast zmieniać formę układu forum, uporządkować to co jest?
Jest dużo wątków które są martwe, przez dłuższy czas nie odświeżane a które może by skrócić, streścić lub coś podobnego, i zrobić z tego formę poradnika.
Na przykład:
Powiedzmy że była jakaś dyskusja o tłumikach i przez powiedzmy, rok czasu nikt nie odświeżał dyskusji.
Robimy wątek przyklejony pod jakąś przyjazną formą np. "Junak M16 125 - tłumik"

Ktoś kto będzie szukał porad na temat naszych janków , najpierw zobaczy przyklejone, a nie będzie zakładał nowego wątku. Może i starym wyjadaczom przypadnie to do gustu?

Co myślicie o moim pomyśle?

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #42 dnia: 29 Kwiecień 2016, 09:12 »
Nic na siłę. Nie ma co uszczęśliwiać ludzkość, jeśli tego nie chce, boi się zmian itp.
Szkoda tylko, że wygrywa siła "demokracji", a nie siła merytorycznej argumentacji.   

W sumie, to ja także wiem, gdzie znaleźć wątek, o bobberyzacji! ;) 8)

Proszę państwa, a może zamiast zmieniać formę układu forum, uporządkować to co jest?
Jest dużo wątków które są martwe, przez dłuższy czas nie odświeżane a które może by skrócić, streścić lub coś podobnego, i zrobić z tego formę poradnika.
Na przykład:
Powiedzmy że była jakaś dyskusja o tłumikach i przez powiedzmy, rok czasu nikt nie odświeżał dyskusji.

Ktoś kto będzie szukał porad na temat naszych janków , najpierw zobaczy przyklejone, a nie będzie zakładał nowego wątku. Może i starym wyjadaczom przypadnie to do gustu?

Co myślicie o moim pomyśle?

Taki przyświecał nam główny cel tych zmian, ale żeby to wszystko miało ręce i nogi, kolega Bonzo, zaproponował nowy - przejrzysty sposób katalogowania, w wersji roboczej!

Poradnik, w lepszej, lub gorszej wersji właśnie się tworzy, ale zawsze będzie to tylko imitacja tego, co byłoby można wykrzesać, z zaproponowanej przez Bonzo koncepcji...

Przy Okazji, proszę o propozycje, co powinno się w nim jeszcze znaleźć - stopniowo będę dopisywał w postaci maksymalnie esencjonalnej.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 09:35 wysłana przez NG 27 »

Offline Bonzo

• Uzytkownik
« Odpowiedź #43 dnia: 29 Kwiecień 2016, 09:18 »
.......

Ci co zarządzali jakimkolwiek forum doskonale wiedzą że bez segregacji tematów po jakimś czasie przyklejone wątki powodują, iż by wyświetlić bieżące tematy najpierw trzeba przewinąć stronę bo pokazują się ..... stare przyklejone tematy :P

To kogo dziś widziałem na Rondzie Żaba - jechał na M11 Kawce ????

« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 09:26 wysłana przez Bonzo »

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowiedź #44 dnia: 29 Kwiecień 2016, 09:22 »
No i git 8) ;D
Osobiście bardzo mi się spodobała nowa forma katalogów, a nawet regionalizacja. Ale dyskusja jest jak najbardziej na miejscu, zawsze to jakiś powiew drugiej młodości (jak chyba u większości) ;D

.......

Ci co zarządzali jakimkolwiek forum doskonale wiedzą że bez segregacji tematów po jakimś czasie przyklejone wątki powodują, iż by wyświetlić bieżące tematy najpierw trzeba przewinąć stronę bo pokazują się ..... stare przyklejone tematy :P

To może zrobić po prostu wątki w pod katalogach o nazwie "Archiwum"?
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 10:25 wysłana przez NG 27 »

Offline Bonzo

• Uzytkownik
« Odpowiedź #45 dnia: 29 Kwiecień 2016, 09:27 »
No przecież te podkatalogi wam nie pasują bo lepszy jest luźny wór :P

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #46 dnia: 29 Kwiecień 2016, 09:30 »
Mcens, jeśli dokonywać zmian, to na lepsze i gruntowne, wg koncepcji całościowej, a nie tylko robić kosmetykę, tak proforma. Tu nie chodzi, o jakieś tam kompromisy (jak słyszę to słowo, to mną trzęsie ;) )

Cieszę się, że także uważasz, że jest potrzebny wątek dyskusyjny (sprawy bieżące), który z reguły występuje w dziale "FORUM".  ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 10:27 wysłana przez NG 27 »

Offline Mr.Whitie

• Uzytkownik
  • Model: M11 Cafe 125
« Odpowiedź #47 dnia: 29 Kwiecień 2016, 09:33 »
.......

To kogo dziś widziałem na Rondzie Żaba - jechał na M11 Kawce ????

Byłem to ja :) Miło tak minąć kolegę z uśmiechem.
To Twoje to 125? Moje jakoś się tak nie zbiera....
...z zawodu jestem...człowiekiem...

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowiedź #48 dnia: 29 Kwiecień 2016, 09:36 »
To może tak...

1. Zrobić kilka wersji nowego forum
2. Dać do podglądu
3. I jak ma być demokracja - zrobić głosowanie nad projektami + obecny wygląd, przez powiedzmy miesiąc czasu z możliwością głosowania gości (jako osobne głosy)
4. I niech wygra lepszy projekt

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowiedź #49 dnia: 29 Kwiecień 2016, 09:39 »
Yyyyyyy
Coś zaczyna nam Indian do rządzenia nimi brakować za to wodzów mamy pod dostatkiem :).
Tak to zaczyna wyglądać.
Za dużo tej demokracji.
Ten chce to tamten sro :).
Hi hi hi