Autor Wątek: Dyskusja - sprawy bieżące.  (Przeczytany 12081 razy)

Offline mc_enc

• Uzytkownik
  • śpiesz się powoli... na śmierć zawsze zdążysz
  • Model: Był M-11 320 cm3 Jest DL650XT
Odp: Dyskusja - sprawy bieżące.
« Odpowiedź #50 dnia: 29 Kwiecień 2016, 09:44 »
No to wprowadźmy dyktaturę! ;D

Offline Bonzo

• Uzytkownik
  • Lepiej być panem w piekle niż sługa w niebie ...
  • Model: Był M16 125, jest Boulevard C90T
« Odpowiedź #51 dnia: 29 Kwiecień 2016, 09:44 »
Skoro obrazowo nie można to jeszcze raz dla tych co nie czają i wolą dzwonić z budki bo komórka za nowoczesna.

Skrypt SFM pozwala na tworzenie (jak każdy inny skrypt od for) właśnie for. Fora to działy i poddziały czyli pod fora jak kto woli. Te fora można katalogować na działy i pod działy. To proste i sprawdzone od lat. Zamiast łączyć sprawy np. techniczne z wypadami na majówkę czy luźnym hyde parkiem tworzy się odpowiednią gałązkę gdzie w jasny i przejrzysty sposób widać gdzie jesteśmy i co możemy znaleźć. Forum właśnie tak działa, zresztą podobnie do witryny internetowej. Wchodzisz na odpowiednią podstronę i ją czytasz i widzisz co będzie następne. Era pisania strony w prostym html'u juz dawno sie skończyła, tam właśnie nawigacja ograniczała się do tego co ktoś wrzuci do głównego indeksu i nie zagłębiał się dalej bo bał się że jak doda kolejny poziom to wszystko się rozpieprzy. Po to właśnie wymyślono min. tki SMF czy Php BB by ułatwić ludziom pracę.
Popłynąłem cholera, starczy.
Generalnie można tworzyć fora pod fora działy i pod działy - a tymczasem na Junak-Daytona widzimy tylko wygenerowany automatycznie pierwszy główny dział.
Ludzie trzeba iść z duchnem czasu i techniką. Nie cofamy się a idziemy do przodu.

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowiedź #52 dnia: 29 Kwiecień 2016, 09:45 »
Żadnej demokracji i żadnej dyktatury!  >:( ;D

Jest koncepcja całościowa, ustalona na podstawie sugestii użytkowników i przyjęta przez aklamację!  :P ;)
Tak to widzę!

Nie ma sensu robić ankiet, bo to nie ma służyć temu, by większość narzucała rację mniejszości! To ma wypływać naturalnie i być wynikiem aktualnych potrzeb, oraz dojrzewania i być efektem przemyślanej/logicznej/zrozumiałej argumentacji!  ;D

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

;)
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 11:07 wysłana przez NG 27 »

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowiedź #53 dnia: 29 Kwiecień 2016, 09:49 »
Róbcie swoje
Jak będą lamentować to się wentyle powykręca
Jak dalej będzie szum to łańcuchy pozdejmujemy.

Nie dogodzi każdemu - byłem kiedyś moderatorem na FB masakra - ten chce żółte tło tamten zielone ten font szeryfowy tamten taki bez tych daszków.
Trzeba zrobić ogólny zarys nie pytając się o zdanie a potem ewentualnie kosmetycznie podocierać wilgotną szmatką o zapachu lawendy :) jak by lamentowali ale nie konsultować każdego kroku bo się nigdy tego nie skończy.

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #54 dnia: 29 Kwiecień 2016, 09:55 »
300, nie jesteśmy na forum rozwydrzonych nastolatek, nieszczęśliwie zakochanych, w Johnnym Deppie, lub Leonardo DiCaprio, by sobie skakać do gardeł i oczy wydłubywać pazurami (wróć tipsami  :P)

Przecież to "męskie" Forum, gdzie z cała radością, ugościmy kobiety...!!!...  ;D ;D ;D  ;)

Krzywdy sobie nawzajem nie zrobimy!  :)
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 12:37 wysłana przez NG 27 »

Offline Bonzo

• Uzytkownik
« Odpowiedź #55 dnia: 29 Kwiecień 2016, 09:55 »
Byłem to ja :) Miło tak minąć kolegę z uśmiechem.
To Twoje to 125? Moje jakoś się tak nie zbiera....
Miło poznać z innego pasa :D
Tak moja to 125-tka

Moje też się nie zbierało - poprawiłem na oko mieszankę i zacząłem docierać normalną jazdą a nie emerycką i teraz nawet to pomyka sobie.

To może tak...

1. Zrobić kilka wersji nowego forum
2. Dać do podglądu
3. I jak ma być demokracja - zrobić głosowanie nad projektami + obecny wygląd, przez powiedzmy miesiąc czasu z możliwością głosowania gości (jako osobne głosy)
4. I niech wygra lepszy projekt

Jedyna odpowiedź to dajmy sobie z tym spokój. Demokracja prowadzi tylko do poróżnień. Niech hula tak jak hula. A z czasem zobaczycie jak to jest, gdy jeden będzie chciał wątek "kogo spotkałem "drugi " polecane serwisy trzeci coś innego itd itd i się okazuje że gdy chcemy napisać coś w odpowiednim dziale to trzeba 5 minut przewijać stronę by go znaleźć.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 10:02 wysłana przez Bonzo »

Offline SENIOR

• RULE NUMBER ONE: NEVER TOUCH MY MOTORCYCLE !
  • Uzytkownik
  • NIC NIE MUSZĘ ! Rebel and proud of it !
  • Model: Honda Shadow VT 750 C Burgund
« Odpowiedź #56 dnia: 29 Kwiecień 2016, 09:56 »
 8)

Offline mc_enc

• Uzytkownik
  • śpiesz się powoli... na śmierć zawsze zdążysz
  • Model: Był M-11 320 cm3 Jest DL650XT
« Odpowiedź #57 dnia: 29 Kwiecień 2016, 09:57 »
Najgorsze jest to że i Trzysta i NG27 mają rację

Do starego człowiek się przyzwyczaił, zna jago budowę, wie czego i gdzie szukać. Ale nowe daje szanse na ulepszenie, wprowadzenie zmian już nie kosmetycznych a całościowych.
To tak jak z życiem człowieka. Przy 20, łakniemy nowości, a przy 40 już nie chcemy zmian, a po 60... nie wiem, jeszcze tyle nie mam  ;D.

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #58 dnia: 29 Kwiecień 2016, 10:32 »
Najgorsze jest to że i Trzysta i NG27 mają rację

To jest właśnie najlepsze!  8)

Do starego człowiek się przyzwyczaił, zna jago budowę, wie czego i gdzie szukać. Ale nowe daje szanse na ulepszenie, wprowadzenie zmian już nie kosmetycznych a całościowych.
To tak jak z życiem człowieka. Przy 20, łakniemy nowości, a przy 40 już nie chcemy zmian, a po 60... nie wiem, jeszcze tyle nie mam  ;D.

Mnie, po 40-ce, to się czasem jeszcze chce!...  :P
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 10:38 wysłana przez NG 27 »

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #59 dnia: 29 Kwiecień 2016, 10:41 »
Kiedyś w robocie przyszło do mnie 6 kobit żeby im kompy z biurek pod biurka postawić.
Ok godzinka roboty i zrobione
Po południu przyszła inna zmiana i z tzw. twarzą do mnie czemu kompy przestawione pod biurka skoro na biurkach było OK
:)
Powiedziałem że mają się zebrać wszystkie zmiany i zagłosować kto jest za a kto przeciw nowym miejscówkom komputerowym

Tak to mniej więcej wygląda - demokracja

Offline Andrzej`

• Uzytkownik
  • Model: M16 125
« Odpowiedź #60 dnia: 29 Kwiecień 2016, 11:45 »
Kiedyś w robocie przyszło do mnie 6 kobit żeby im kompy z biurek pod biurka postawić.
Po południu przyszła inna zmiana i z tzw. twarzą do mnie czemu kompy przestawione pod biurka skoro na biurkach było OK
Powiedziałem że mają się zebrać wszystkie zmiany i zagłosować kto jest za a kto przeciw nowym miejscówkom komputerowym

A nie mogło być tak, że te co chcą na biurku to mają na biurku, a te co chcą pod to mają pod?
Wtedy jest wolność a nie demokracja ;)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
  • Model: Junak M16, Yamaha MT09 Tracer
« Odpowiedź #61 dnia: 29 Kwiecień 2016, 11:50 »

Ale gorący temat  -  demokracja  8)

Power, to jest tkz. wątek poboczny...  :P ;)

P.S. Znowu umieściłem Twój post, jako cytat, w moim poscie - to była premedytacja!  ;D ;)

:P

Za to teraz będzie ważniejszy i bardziej słyszalny, bo wdałeś się w pyskówkę, z Moderatorem Globalnym i to w dodatku na próbę...  ;D ;D ;D

:P :P ;D

A ja Ci mówię, trzymaj się mnie, bo jak ja pójdę w górę, to i Ciebie dźwignę i będziesz miał; Ooo! Taaak! Wszystkiego potąd!!!...  8) ;)

:P
Nadal nie rozumiem, dlaczego kasujesz moje posty.

« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 11:55 wysłana przez NG 27 »

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #62 dnia: 29 Kwiecień 2016, 11:51 »
Przecież chciałeś demokracji.

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #63 dnia: 29 Kwiecień 2016, 11:55 »

A nie mogło być tak, że te co chcą na biurku to mają na biurku, a te co chcą pod to mają pod?

Taaa jasne czyli 8:00 kompy z biurek 14:00 kompy na biurka i potem 16:00 znowu pod biurka
I pół dnia roboty zorganizowane ;)

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #64 dnia: 29 Kwiecień 2016, 12:00 »

Posty kasuję, bo robię porządek! Taka praca...  8)
Demokracja jest OK, ale w momencie wyborów władz. Sprawdzają się, ludziom żyje się lepiej - zostają przy korycie i realizują swój program.
Nie sprawdzają się - won!

Ale tak zupełnie serio, to bardzo wadliwy system. Niestety, do tej pory, nikt nic lepszego nie wymyślił.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 12:03 wysłana przez NG 27 »

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #65 dnia: 29 Kwiecień 2016, 12:01 »

Taaa jasne czyli 8:00 kompy z biurek 14:00 kompy na biurka i potem 16:00 znowu pod biurka

300 nie narzekaj. Popatrz na to inaczej: Jaki jesteś potrzebny.  ;D

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #66 dnia: 29 Kwiecień 2016, 12:02 »

300 nie narzekaj. Popatrz na to inaczej: Jaki jesteś potrzebny.  ;D

coś dla Prezesów :)

https://www.youtube.com/watch?v=yrc3lFCPbn0

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #67 dnia: 29 Kwiecień 2016, 12:03 »

Posty kasuję, bo  robię porządek!
Demokracja jest OK, ale w momencie wyborów władz. Sprawdzają się, ludziom żyje się lepiej - zostają przy korycie i realizują swój program.
Nie sprawdzają się - won!

Ale tak zupełnie serio, to bardzo wadliwy system. Niestety, do tej pory, nikt nic lepszego nie wymyślił.

Nie do końca rozumiem.
Napisałem już kilka wiadomości na tym forum i nigdy nie było problemu z "cycatami"  ;D
Z innymi tez nie.  ;D
Czy to nie jest tak jak z tą spódnicą, baletnicą i takie tam... Do końca nie pamiętam. :D

Pzdr.

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #68 dnia: 29 Kwiecień 2016, 12:14 »

Nie do końca rozumiem.
Napisałem już kilka wiadomości na tym forum i nigdy nie było problemu z "cycatami"  ;D
Z innymi tez nie.  ;D
Czy to nie jest tak jak z tą spódnicą, baletnicą i takie tam... Do końca nie pamiętam. :D

Pzdr.

Ja Ci to zaraz wytłumaczę!

Cała treść zarówno Twoich, jak i moich wypowiedzi mieści się w jednym wątku, przez co sytuacja jest bardziej przejrzysta.
Robi się tak w przypadku większych, dłuższych dialogów!

W treść nie ingeruję, a przy tym  można zamieścić więcej wątków na jednej stronie!

Po co kopiować wiadomość - odpowiedź, a następnie znowu - wiadomość i odpowiedź i odpowieź na odpowiedź itd.???
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 12:21 wysłana przez NG 27 »

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #69 dnia: 29 Kwiecień 2016, 12:20 »
OK, Twoja wizja.
Mnie odpowiadało po staremu.

Pzdr.

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #70 dnia: 29 Kwiecień 2016, 12:21 »
Ale może ja już jestem przestarzały.   :o

Pzdr.

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #71 dnia: 29 Kwiecień 2016, 12:28 »
OK, Twoja wizja.
Mnie odpowiadało po staremu.

Pzdr.

Ale to nie jest jeszcze żadna modyfikacja, to tylko takie zwyczajowe zasady, żeby np. nie pisać post, pod postem - swojego autorstwa, jeśli da się zamieścić treść, w jednym! Dalej jest wszystko po staremu!!! Hello!!!

Jeśli pytasz, czy mi to przeszkadza, to odpowiadam - nie, nie przeszkadza, ale forum staje się mniej czytelne i tyle.

« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 12:34 wysłana przez NG 27 »

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #72 dnia: 29 Kwiecień 2016, 12:33 »
OK.

Pzdr.

Offline Bonzo

• Uzytkownik
« Odpowiedź #73 dnia: 29 Kwiecień 2016, 12:35 »

Offline Andrzej`

• Uzytkownik
  • Model: M16 125
« Odpowiedź #74 dnia: 29 Kwiecień 2016, 12:42 »
Temat dyskusji na forum: jak prowadzić dyskusję na forum...

Skojarzyło mi się z Rejsem ;)
– Stwierdzam, że głosowanie, które tu się odbywa w poważnych instytucjach, uważane byłoby za nieważne. Są trzy metody głosowania. Pierwsza przez aplauz. Znaczy, że wszyscy głosują. Druga metoda... Kulkami. Są kulki czarne i czerwone, które otrzymuje każdy głosujący... Yyy... Przepraszam białe i czarne, które otrzymuje każdy głosujący... Czarna za – lub odwrotnie: czarna za... Yyy... Czarna przeciw, biała za lub odwrotnie. Jest trzecia metoda przez podniesienie rąk. Ta metoda jest najdoskonalsza.
– No świetnie, ale jaką metodą wybierzemy metodę głosowania?