Połączone Zdarzenia

• Pierwszy zlot : 29 Czerwiec 2012 - 01 Lipiec 2012

Autor Wątek: Pierwszy zlot Junak-Daytona 22- 24 czerwca  (Przeczytany 94579 razy)

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Wolność jest wtedy, kiedy nie musisz przepraszać..
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
Odp: Pierwszy zlot Junak-Daytona
« Odpowiedź #75 dnia: 12 Luty 2012, 17:00 »
czyli co, odwołujemy i wychodzimy na gawędziarzy ?
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

Offline Pumpernikiel

• Administrator
  • Model: Junak M16
« Odpowiedź #76 dnia: 12 Luty 2012, 18:16 »
Trzeba zorganizowac konkretnie miejsce, potem zrobic liste poki ludzie sobie urlopy planuja, potem zaliczka na koszty organizacji zlotu i... przyjedzie kto przyjedzie :) Ci co przyjada beda sie dobrze bawili o ile zorganizuje sie im czas. Inaczej bedzie lojenie browarow i wieczorne burdy.

Zorganizowac czas to mysle wspolny objazd pieknych okolicznosci przyrody, wczesniej znalezienie na trasie zarlodajni ktora bedzie logistycznie wydolna nakarmic pasibrzuchy nie powodujac sraczki z mrozonek.
Wczesniej dac cyne ludziom handlujacym z motobazarach ktorzy sa mobilni. Jak ktorys z nich bedzie blisko mieszkal to moze wpadnie ze szpejem straganikiem, zawsze milo przywiezc ze zlotu duperelke, zapalniczke, szelki, naklejke cokolwiek.
Zapewni prund i miejsce dla hamowni po uzgodnieniu z wlascicielem pola. Nie kazdemu moze pasowac katowanie 30 moto do odciecia nad woda. Gosc bedzie spalony na dlugo u ekologow po takiej akcji.
Sprawdzic mozliwosc zakupu alkoholu nisko i wysokoprocentowego na miejscu lub w bliskiej okolicy tak max do 100 metrow i do godziny 4. Przy dalszej odleglosci uczestnicy zlotu moga sie pogubic i znalezc rano :)
Dobrze gdyby byla wiata lub miejsce na ognisko pod zadaszeniem. Pogoda kaprysna i moze sie skonczyc rozejsciem tlumu przed czasem.
Jak ognisko to i mozliwosc zakupu w czasie objazdu dziennego okolic kielbasiwa roznego.

Logistycznie zbadanie czynnych stacji w okolicy i dolaczenie ich spisu do roadbooka zlotu.

No to teraz komu sie chce wziac odpowiedzialnosc za zlot?

Proponuje juz zbalamucic chopper magazine oraz redakcje i serwisy moto o ogloszenie chetnych na zlot. Nie mozna wykluczyc najazdu w tym czasie posiadaczy "prawdziwych" Junakow wiec zbadanie pobliskich komend Polizei tez sie moze przydac. Chociaz jak to w CCCP mowili prawdziwa jest tylko opowiesc o Prawdziwym Czlowieku (kto czytal w szkole o lotniku bez nog?) oraz grzyb.

Planowanie zlotu bez znanej przewidywalnej ilosci osob wyjdzie kiepsko, wtedy lepsza formula jest luzne spotkanie ale osobom spoza rejonu moze nie chciec sie przyjechac.

I bez lidera ktory to wezmie za jaja wyjdzie mydlo a nie zlot.

Offline Kyokushin

• Priv
    • BMW Sport
  • Model: Był M16
« Odpowiedź #77 dnia: 12 Luty 2012, 19:04 »
O posiadaczy tych 'prawdziwych' Junaków bym się nie martwił. Oni nie dojadą. Stary Junak co 350km wymagał gruntownego przeglądu. :D

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
« Odpowiedź #78 dnia: 12 Luty 2012, 19:29 »
czyli zacznijmy od listy chętnych i gotowych. Ale to chyba nie ten wątek.

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
« Odpowiedź #79 dnia: 12 Luty 2012, 19:33 »
Zacznijmy może od poważnych przymiarek do zlotu.
Miejsce podane na początku wątku,
termin: 22-24.06.2012

Lista obecności (proszę się dopisywać poprzez "cytuj" aby wszyscy byli w jednym poście)

1. Łysy

Offline czucza

• Priv
  • Model: Junak M16 - black
« Odpowiedź #80 dnia: 12 Luty 2012, 19:57 »

Lista obecności (proszę się dopisywać poprzez "cytuj" aby wszyscy byli w jednym poście)

1. Łysy
2. czucza

Offline The_Naturat

• Priv
« Odpowiedź #81 dnia: 12 Luty 2012, 20:31 »

Offline i

• Priv
« Odpowiedź #82 dnia: 12 Luty 2012, 20:50 »

1. Łysy
2. czucza
3. The_Naturat
4. Iras

"Nie dyskutuj z idiotą bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i wygra doświadczeniem"

Offline nemook

• Priv
    • Galeria Nemook'a
  • Model: M16
« Odpowiedź #83 dnia: 12 Luty 2012, 21:11 »

1. Łysy
2. czucza
3. The_Naturat
4. Iras
5. Nemook

Jak Łysy pisał że się zajmie organizacja zloto to do dzieła. Myśle ze Grisza zgodnie z oswiadczeniem wczesniej bedzie mogl pomoc bo jest na miejscu i moze podskoczyc obadac co i jak i pogadac z kierownikiem o naszych planach:)

Ha a nie wiem czemu wydawalo mi sie ze to w watku dla zamknietej grupy. Sry za halooo
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2012, 23:08 wysłana przez nemook »

Offline Pumpernikiel

• Administrator
« Odpowiedź #84 dnia: 12 Luty 2012, 21:17 »
Przeciez to watek  "Pierwszy zlot Junak-Daytona" no to chyba ten co trzeba.

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
« Odpowiedź #85 dnia: 12 Luty 2012, 21:45 »
Pumper, czemu Ciebie nie ma na liście ?

Offline Pumpernikiel

• Administrator
« Odpowiedź #86 dnia: 12 Luty 2012, 22:49 »
Bo zescie przesuneli date a ja mam zabukowane juz hotele na czerwiec. Jak zrobie maraton z Dani 1400km jednym ciagiem to 21 jestem w domu po poludniu. Nawet jak wsiade od razu nieprzytomny na moto i walne kolejne 420km to dotre na zlot z przerwami na RedBulla kolo polnocy i wtedy na bank padne na rylo i nie bedzie ze mna kontaktu do poludnia.
Wiec na razie nie wpisuje bo sie wszystko giba.  Nie ma tez na razie planu co bedzie i od ktorej w piatek sobote i niedziele, byc moze wielu osobom nie bedzie pasowal piatek lub dopiero sie wszyscy beda wtedy zjezdzali  i dopiero wieczorem sie zacznie.

Wogole jest jakis plan?  Ktos zna cos ciekawego w okolicach? Jakies trasy z winklami, ladne punkty.

Offline nemook

• Priv
    • Galeria Nemook'a
« Odpowiedź #87 dnia: 12 Luty 2012, 23:10 »
Hm ja jestem podtrzymuje ze moze byc inne miejsce. to chyba nie jesdno w Łodzi gdzie jest fajnie. A można wtedy by zostawić wcześniejszy termin. Grisza zapodaj jakieś miejscowki. Lokalny chlopak jestes;)

Offline Grisza

• Priv
  • Model: Yamaha xvs950, M16
« Odpowiedź #88 dnia: 13 Luty 2012, 00:05 »
Ja jestem w Łodzi ludność napływowa (choć od dość dawna) ;) Moje rodzinne strony, to okolice Gór Świętokrzyskich.
Ogólnie w okolicy Zalewu Sulejowskiego byłem kilka razy. Ładnie - woda, las itd, ale żeby zarekomendować jakieś trasy do pojeżdżenia, to nie w tej chwili. Musiałbym się sam najpierw tam pokręcić.

Trochę poszukałem informacji w sieci o organizowaniu zlotów i po krótkim przemyśleniu podzielam obawy Pumpera. Wcześniejsze dyskusje odbierałem raczej jako nieformalne umówienie się kilku, kilkunastu osób na spotkanie. Ostatnio zaczęło to trochę iść w kierunku większej imprezy: udział Almotu, hamownia, konkursy, sponsorzy itp. To by wymagało bardziej profesjonalnego podejścia i zaangażowania się osoby (lub lepiej osób), które mają jakieś doświadczenie w tym temacie.

Można też podejść do sprawy bardziej na luzie. Zaproponować termin i miejsce. Każdy kto chce przyjechać rezerwuje sobie miejsce na własną rękę. Nie zapraszamy oficjalnie nikogo, bo nie jesteśmy żadną organizacją. Nie planujemy występów artystycznych, konkursów, pokazów sztucznych ogni i innych atrakcji. Spotykamy się w pięknych okolicznościach przyrody, żeby pogadać, poczytać zabrane ze sobą książki ;) itp. Może lepiej nie pisać o oglądaniu swoich silników, bo ktoś mógłby to opacznie odczytać :)

Czyli jak dla mnie, przede wszystkim decyzja o formule spotkania.

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
« Odpowiedź #89 dnia: 13 Luty 2012, 09:16 »
formuła powinna być luźna bo nie jest nas zbyt wielu ani nie mamy doświadczenia w organizacji tego typu imprez a przede wszystkim się nie znamy. Może faktycznie po prostu spotkajmy się w jakimś miejscu w jednym czasie i już....

Neemok, obawiam się , że takie praktyki jak nierezerwowanie na weekendy w czasie wakacji stosuje większośc osrodków....

Offline nemook

• Priv
    • Galeria Nemook'a
« Odpowiedź #90 dnia: 13 Luty 2012, 09:46 »
hm myslalem ze "zlot" w naszym miemaniu mamy spotkanie sie gdzies na obiekcie, zapoznanie miedzy soba jako grupa ludkow na ewntualne dalsze wspolne wypady a z dodaktowych atrakcji ma byc hamownia i wsio:) Łysy nie odbieraj tego źle, chodzi o dopasowanie terminu tak coby wiekszosci pasowała;) Jak przyjedzie 5os to bedzie lipa.

Offline Furman

• Uzytkownik
  • Model: Hyosung GV650 Progress
« Odpowiedź #91 dnia: 13 Luty 2012, 10:37 »
A może na pierwszy raz pójść w troszkę inną stronę. Moglibyśmy skontaktować się z Almotem i na początek namówić ich na zorganizowanie na ich terenie jednodniowego, całodziennego pikniku połączonego ze zwiedzeniem ich firmy, hamownią, grillem, wspólną paradą po okolicach itp. Myślę, że dzięki ich bazie danych można byłoby dotrzeć (maile, telefony, lokalni dealerzy) do większości ludzi, którzy zakupili Junaki. My moglibyśmy się poznać bliżej i wtedy pomyśleć o zorganizowaniu prawdziwego zlotu, a dla nich mogłaby być to okazja do niezłej reklamy (magazyny motoryzacyjne, może jakaś TV). Co Wy na to?
"...Prędkość jeszcze nikogo nie zabiła. To nagłe jej wytracenie jest niebezpieczne..."

Offline Pumpernikiel

• Administrator
« Odpowiedź #92 dnia: 13 Luty 2012, 10:40 »
No i mi to pasuje, w sumie mily akcent wizyta u zrodel. I hamowni nie beda musieli wozic. A w poblizu jest sporo fajnych miejsc na biwak.

Jeden dzien wizytacja almotu z hamownia, jakies smrodzenie kielbasek na grillu a potem dzien lub dwa obok nad jeziorkiem na kempingu dla luzniejszej atmosfery.

No i bede mial blizej o jakies 200km :)

Offline i

• Priv
« Odpowiedź #93 dnia: 13 Luty 2012, 13:19 »
Ciekawy pomysł Furman. Osobiście używałem terminu "zlot" myśląc o ogólnym spotkaniu się, bez jakichkolwiek zasad. Grupa bikerów ma ochotę poznać się, pogadać i wypić piwo.
"Nie dyskutuj z idiotą bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i wygra doświadczeniem"

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
« Odpowiedź #94 dnia: 13 Luty 2012, 13:33 »
no to pasuje zapytać Prezesa co on na to :)

Offline Pumpernikiel

• Administrator
« Odpowiedź #95 dnia: 13 Luty 2012, 13:49 »
no to zapytajcie :) namiary przekaze

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
« Odpowiedź #96 dnia: 13 Luty 2012, 13:55 »
a co, Ty już z nim nie gadasz?

Offline Grisza

• Priv
  • Model: Yamaha xvs950, M16
« Odpowiedź #97 dnia: 13 Luty 2012, 13:57 »
Ja się raczej piszę na ten 2 i 3 dzień. "Wycieczek do zakładu pracy" to już sporo kiedyś odbyłem ;)  Poza tym mam jakiś wewnętrzny opór przed wpraszaniem się do kogoś na siłę. Co innego, gdyby sami wpadli na pomysł zlotu i zaprosili.

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
« Odpowiedź #98 dnia: 13 Luty 2012, 14:02 »
spokojnie Grisza, może spodoba im się ten pomysł i zorganizuja cos a'la piknik. Może być fajnuie :)

Offline nemook

• Priv
    • Galeria Nemook'a
« Odpowiedź #99 dnia: 13 Luty 2012, 14:56 »
Ja jetem za pierwsza opcja, mialo byc spotkanie i poznanie sie, a teraz zmieniamy plany zaraz sie okaze ze nic z tego nie wyjdzie i kupa bedzie... Nie wpychajmy sie almotowi w d**** bo moze nie koniecznie tego chca. Na takie cos to wydaje mi sie ze oni nas powinni zaprosic...Powoli krok po kroczku moze do tego dojdziemy, narazie spotkajmy sie we wlasnym gronie pogadajmy, napijmy sie herbatki i pojezdzijmy i tyle:)