Autor Wątek: pora na zmiany...M16 Bobber stajl  (Przeczytany 4487 razy)

Offline Maciekk

• Uzytkownik
  • Model: Junak M16 125cc - mini-junkers
Odp: pora na zmiany...M16 Bobber stajl
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Sierpień 2016, 10:42 »
trzysta,

może zbyt pochopnie na to popatrzyłem. MalyHD sprzedaje takie samo rozwiązanie jako dedykowane do HD więc może coś w trawie piszczy. Przemyślę to.

http://malyhd.pl/siedzenia-pasazera/3138-siedzenie-pasazera-mcs-sb-155.html

różnica jest taka, że na polskiej aukcji w tym siedzeniu od spodu widać mały otwór. Jakby dało radę tam wprowadzić śrubę do przykręcenia (mamy miejsce w błotniku, akurat centralnie) to może nie jest to takie głupie. Można szybko zdjąć i założyć (jak trzeba) a tak to pomykać w wersji solo :)

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • Model: M16 125 :)
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Sierpień 2016, 16:45 »
Maciekk, sakwę masz fajną. Tylko jak do niej wciśniesz cały płynny ekwipunek na najbliższy zlot w Iłkach? 8)

Offline Bonzo

• Uzytkownik
  • Lepiej być panem w piekle niż sługa w niebie ...
  • Model: Był M16 125, jest Boulevard C90T
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Sierpień 2016, 23:53 »
Maciek od dłuższego czasu chodziły mi po głowie wydechy takie jak właśnie założyłeś u siebie. Zwłaszcza że ich wygląd pasuje mi najbardziej a i cena jest jak najbardziej do aprobaty.
I tu chciałbym się zapytać Cie o kilka kwestii dotyczących tych wydechów.

- jak poradziłeś sobie z zamocowaniem ich do ramy?
- jak / lub co zastosowałeś by podłączyć je do oryginalnych kolektorów
- czy dobrze myślę, że to są te wydechy ze zdjęcia?

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowiedź #53 dnia: 04 Sierpień 2016, 16:40 »
Maciekk, sakwę masz fajną. Tylko jak do niej wciśniesz cały płynny ekwipunek na najbliższy zlot w Iłkach? 8)

troche wejdzie, jak złożę na 1/2 a resztę przewiozę w brzuchu

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowiedź #54 dnia: 04 Sierpień 2016, 16:56 »
Maciek od dłuższego czasu chodziły mi po głowie wydechy takie jak właśnie założyłeś u siebie. Zwłaszcza że ich wygląd pasuje mi najbardziej a i cena jest jak najbardziej do aprobaty.
I tu chciałbym się zapytać Cie o kilka kwestii dotyczących tych wydechów.

- jak poradziłeś sobie z zamocowaniem ich do ramy?
- jak / lub co zastosowałeś by podłączyć je do oryginalnych kolektorów
- czy dobrze myślę, że to są te wydechy ze zdjęcia?

Tak, to dokładnie te same. Zamawiałem prosto w serwisie w Grodzisku Maz. gdzie dbają o mojego kucyka także dokładnie nie wiem gdzie były kupione.

Co do samego mocowania - dramat. Moje oryginalne rury zostały pocięte, aby zrobić mocowanie dla tych końcówek. Na szczęście można kupić same końcówki na allegro - nie mogę znaleźć ogłoszenia, kiedyś było. Jak się doszukam to postaram się przesłać.

Niestety tak były skręcone, że przy zakładaniu taśmy, po ponownym rozkręceniu okazało się, że końcówki prawie latały luzem (trzymane tylko przez kolanko i śrubę przy samym końcu ramy). Musiałem to poprawiać. W obecnej chwili wyjąłem zupełnie jedną oryginalną część rury - katalizator - bo mi się nie mieściła sakwa :) Różnica w jeździe (ktoś o tym pisał) jest znikoma, jest trochę dźwięk inny ale IMHO na plus.

Jakość wykonania - spoko ale bez rewelacji. Trochę mi się gdzieniegdzie przebarwiły, ale olałem to bo i tak miałem zamiar je owinąć ale jakby ktoś chciał mieć chromowane, to od razu powiem, że brzydko to wyglądało.

Co do twoich pytań:
Ad 1) w ramie są 2 miejsca, gdzie można je podpiąć - nie ma problemu (przynajmniej u mnie tak było, ale przypominam, że sam ich nie zakładałem za 1 razem)
Ad 2) przyciąłem oryginalne rury :)
Ad 3) tak

Z plusów całej historii jest, tak jak już powiedziałeś - cena oraz... DŹWIĘK.... oooo tak, napier......ją jak ta lala :)))

Ostatnio jechałem połczyńską a obok mnie panowie w furgonetce z niebieskim pasem i ... tylko się przyglądali, więc chyba nie ma dramatu, chociaż rzeczywiście zrobienie trasy z tym wynalazkiem może być kłopotliwe, także lepiej zastanowić się nad kominami od Frankiego, gdzie jest możliwość wsadzenia DB killerów. Ja osobiście w trasy się nie wybieram, wolę budzić ludzi w mieście :D

Jak macie jeszcze jakieś pytania to piszcie na ten post. postaram się odpowiedzieć w miarę szybko.

M.
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień 2016, 16:58 wysłana przez Maciekk »

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowiedź #55 dnia: 04 Sierpień 2016, 17:51 »
tak chodzi mój Janek odpalony na zimno i w garażu, wiec jest +20 do hałasu :)

https://youtu.be/1nnlSWeU34s

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowiedź #56 dnia: 04 Sierpień 2016, 18:19 »
Ja ruszając na pustakach od Frankyego odpalałem alarmy w puszkach ;) fajne ale nie na dwie godziny jazdy :)

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowiedź #57 dnia: 04 Sierpień 2016, 19:54 »
Ja ruszając na pustakach od Frankyego odpalałem alarmy w puszkach ;) fajne ale nie na dwie godziny jazdy :)
Dokładnie!

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Offline Bonzo

• Uzytkownik
  • Lepiej być panem w piekle niż sługa w niebie ...
  • Model: Był M16 125, jest Boulevard C90T
pora na zmiany...M16 Bobber stajl
« Odpowiedź #58 dnia: 04 Sierpień 2016, 21:18 »
Maciek wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedz. Wszystko już mam rozjaśnione.

Też kiedyś widziałem ogłoszenie tych przedłużek i właśnie nie mogę ich znaleźć a cena almotoskich jak zwykle z kosmosu.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień 2016, 21:53 wysłana przez Bonzo »

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowiedź #59 dnia: 12 Sierpień 2016, 09:18 »
Najwyrażniej u mnie w bloku odkryłem tunel czasoprzestrzenny, bo wczoraj w nocy zszedłem do garażu na chwilę przykręcić jedną śrubkę i cośtam jeszcze przymierzyć/podłubać. To było ok.22:00 ... wróciłem do domu przed 2:00

Udało mi się rozmontować,owinąć i zmontować drugi wydech (oczywiście nie udało się dobrze owinąć za jednym razem... eh) oraz założyć rejestrację z boku (łamiąc przy tym ramkę, ale to drobiazg).
Mocowanie rejestracji chcę jeszcze pomalować (albo czarny spray albo plasti-dip) no i muszę jeszcze założyć oświetlenie do rejestracji bo na razie nie mam. Samo mocowanie okazało się banalnie proste do założenia. Jedynie musiałem nawiercić otwory w kątowniku, bo były za małe, poza tym wszystko tylko do skręcenia - części dostępne w Leroy Merlin  ;D

Oto efekty:

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowiedź #60 dnia: 12 Sierpień 2016, 09:18 »
i na koniec obowiązkowo - naklejka!

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowiedź #61 dnia: 19 Sierpień 2016, 15:04 »
właśnie przyszła paczka -----> Plasti-Dip

w przyszłym tygodniu zabieram sie za "pomalowanie":
1) "chromowane" listwy przy tylnym błotniku
2) "chromowana" osłona łańcucha - ta przy kole
3) "chromowana" pokrywa akumulatora
4) "chromowana" pokrywa schowka
5) z lewej strony perforowana osłona łańcucha - ta przy silniku
6) oraz mocowanie tablicy rejestracyjnej

kolor - czarny mat. Nie mogę się doczekać efektu :))

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #62 dnia: 19 Sierpień 2016, 15:10 »
Fajne jest takie dłubanie ;).
Ja odkryłem u siebie zdolności o których nie miałem pojęcia.
No i jak wcześniej podchodziłem do Janka jak pies do jeża to teraz jak zdejmuje pokrowiec odchodzę kilka kroków od moto i prawie na głos mówię - mój ci on :)

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowiedź #63 dnia: 22 Sierpień 2016, 16:58 »
tak patrzę na listę z poczatku postu i wychodzi mi na to, że to roboty na parę wieczorów a zeszło trochę wiecej czasu :)
teraz zupełnie inaczej do tego podchodzę, a mianowicie do przeróbek. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Po oświetleniu pod nóż idzie siedzenie. Pod koniec roku będzie premia więc w zasadzie już część jest wydana, bo znalazłem idalne rozwiązanie. Siedzenie od HD:
http://allegro.pl/harley-softail-cross-bones-kanapa-siedzenie-pasaz-i6373308456.html

coś w ten deseń. Znalazłem na Aliexpress tańsze rozwiązanie:
http://www.aliexpress.com/item/Rear-Passenger-Seat-Fits-For-Harley-48-Sportster-Forty-Eight-XL1200X-XL1200V-2010-2015/32613860892.html?spm=2114.13010308.0.42.j56Div

...co oznacza, że mogę bez problemu założyć swoje siedzenie solo! Junak ma dokładnie 1 śrubę na tylnym błotniku, idealnie aby założyć takie siedzenie pasażera. Jak żona chce jechać to przykręcam i jest ok, jak nie chce (a raczej jeździ okazjonalnie) to jeżdże sobie solo - układ idealny, ba! może nawet być cały czas zamontowane, nie będzie przeszkadzało.... tylko ciut w oko kuło :)

także ten tego, malowanie plasti-dipem, montaż oświetlenia (rowerowe odblaski zdjęte, wystraszyłem się komentarzy od Łysego :D ), potem lusterka a la cafe racer i siedzenie solo.... potem pewnie mi sie zachce koła przedniego z balonem... zobaczymy. Będzie co robić w długie zimowe wieczory.

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #64 dnia: 22 Sierpień 2016, 17:23 »
Mi sie zeszlo 3 miechy
W lutym w ferie gumy zmieniłem jakoś plus 14 bylo zajechalem do domu i moto poszlo na cegly.
W weekend pod koniec maja byl juz oblatany przed zlotem

Teraz nie tykaj zimą go zmieniaj

Offline Maciekk

• Uzytkownik
pora na zmiany...M16 Bobber stajl
« Odpowiedź #65 dnia: 29 Sierpień 2016, 07:53 »
Pomalowany :)

A dzięki uprzejmości Łysego (i Pana Stasia) mam nowe lusterka.

po przejrzeniu doszedłem do wniosku, że kadry są średnie i gów....o w nich widać. Później wrzucę lepsze.

« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2016, 10:45 wysłana przez Maciekk »

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Wolność jest wtedy, kiedy nie musisz przepraszać..
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowiedź #66 dnia: 29 Sierpień 2016, 09:16 »
Nie myślałeś nad wywaleniem osłony łańcucha ? Goły napęd nadałby motungowi bardziej surowego charakteru....
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowiedź #67 dnia: 29 Sierpień 2016, 09:29 »
Nie myślałeś nad wywaleniem osłony łańcucha ? Goły napęd nadałby motungowi bardziej surowego charakteru....

True. Przemyślę to :)

Teraz czekam na światełka. Z Chin płynie paczuszka już ponad 30 dni więc niedługo dotrze ... taką mam przynajmniej nadzieję. Jak przyjdzie paczka to będę się starał wprosić do Cynara, bo elektryk ze mnie żaden. Tym bardziej, że chętnie obejrzę jego dzieło.
Potem siedzenie, ale to już pewnie na jesieni będę kombninował. Trzysta mnie zainspirował do działania samodzielnego.

@Trzysta
kto Ci wykonał podstawę pod siedzenie solo? ile by kosztowało zamówienie zrobienia podobnego, ale z pełnej blachy (Ty masz chyba otwór jeśli dobrze pamiętam)?

Najważniejsze, że lista się już kończy  8)

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Wolność jest wtedy, kiedy nie musisz przepraszać..
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowiedź #68 dnia: 29 Sierpień 2016, 10:13 »
z drugiej strony możesz też odsłonić akumulator  ;) tak dla równowagi....
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowiedź #69 dnia: 29 Sierpień 2016, 10:20 »
 ;D ...a jak zdejmę bak będzie świetnie wyeksponowany silnik, prawda?

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #70 dnia: 29 Sierpień 2016, 10:54 »

True. Przemyślę to :)

Teraz czekam na światełka. Z Chin płynie paczuszka już ponad 30 dni więc niedługo dotrze ... taką mam przynajmniej nadzieję. Jak przyjdzie paczka to będę się starał wprosić do Cynara, bo elektryk ze mnie żaden. Tym bardziej, że chętnie obejrzę jego dzieło.
Potem siedzenie, ale to już pewnie na jesieni będę kombninował. Trzysta mnie zainspirował do działania samodzielnego.

@Trzysta
kto Ci wykonał podstawę pod siedzenie solo? ile by kosztowało zamówienie zrobienia podobnego, ale z pełnej blachy (Ty masz chyba otwór jeśli dobrze pamiętam)?

Najważniejsze, że lista się już kończy  8)

U Śwagra robiłem - chciał flaszkę ale że młody to dałem mu 100 pln za blache podsiodlową i za ramkę na numery rej.
Robilem sam w draftsign - wysylalem plik mailem pisalem z czego ma byc zrobiona tzn kwasowka czy zwykla blacha i jaka grubosc. Mial zachomikowaną kwasowke 4 mm giętą na prasie 8 tonowej. I mi to wycinał plazmą i malował.

Looknij jak masz wlot powietrza do filtra u nas jest pod siodłem i z tad ten otwor.
Ja najpierw mierzylem punkty gdzie bedzie mocowany ten stelaz potem wymyslalem ksztalt malowalem to na grubej tekturze wycinalem pasowalem i przenosilem wymiary tektury na rysunek w draftsight - przypasowalo za 1 razem a luzu np ba blotnik mam po 4 mm :).

U mnie blacha podsodlowa np jest wygieta w polowie pod katem 7 stopni ;).

Śwagr zrobil mi tez nowe kompletne mocowanie sprezyn podsiodlowych szersze o 2 cm zeby sprezyny blotnika nie szarpaly i jest git :).

« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2016, 11:06 wysłana przez trzysta »

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #71 dnia: 29 Sierpień 2016, 11:11 »
Szablon i elementy 3D :).

« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2016, 11:13 wysłana przez trzysta »

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowiedź #72 dnia: 29 Sierpień 2016, 11:17 »
dzięki!

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #73 dnia: 29 Sierpień 2016, 11:20 »
Jak zrobisz plik w tym cad (za free jest w necie do pobrania sa tez samouczki na youtubie ja ogarnalen w tydzien) to pewnie Ci wytnie w kwasowce i pomaluje jakos jak tlumaczyl elektrostatycznie - pytanie jaka ma teraz grubosc i ile wezmie :)

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowiedź #74 dnia: 29 Sierpień 2016, 11:29 »
tak się składa że cały pakiet Autodesku (Building Design Suite) mam w domu dla siebie a to z uwagi na zawód, także z CADem daje radę :d

dzięki, pomierzę, porysuję i się odezwę.