Autor Wątek: czy was też to spotyka  (Przeczytany 555 razy)

Offline Marcin-74

• Uzytkownik
  • Model: m16 320
czy was też to spotyka
« dnia: 12 Wrzesień 2016, 18:44 »
Dzis pojechałem do sklepu kupic olej swiece zapytac o naped i takie tam pierdoły . Sklep motocyklowy nazwy nie wymienie bo nie bede ich reklamował ,wchodze i wszystkiego do bólu serwis i inne takie tam wybieram olej swiece i pytam o naped a pan madry pyta jaki model wiec mówie że junak m16 320 i pan odpowiada ze do takich sprzetow to on nie wie nie ma katalogu i nie pomoze mi bo on ma katalogi do japonców i tylko do nich ma napedy . Wiec pytam a co to za róznica motocykl to motocykl a on kiwa głowa ze to chinski i na aliexpres mam sobie poszukac z szyderczym usmiechem . No i ze ja palcem nie robiony mówie mu dzis chinski a jutro japonski i w czym problem chce kupic i juz ze jak chodzi w chinskich butach to mu nie przeszkadza i ze laptop tez z chin i pewnie polowa gadzetow tez i ogólna pyskówka była . No ale mam najlepsze sąsiad chciał bym do r6 yamahy coś kupił i dał mi dowod rejestracyjny wiec wyciągam pokazuje i mówie ze to i to i to bym chciał jeszcze w sumie za prawie tysiaka . Gosc sie naszukał naprzynosił kawe zaproponował i pyta czy te motocykle to oba moje i ja z szyderczym usmiechem ze tak no to pan mówi ze ten napęd do junaka mi załatwi na jutro  :o . No i co zrobiłem zabrałem sie z  bez gratów  i powiedziałem ze z takim podejsciem nie powinien handlowac i że wszyscy moi znajomi nie postawią tu nogi .     wiem ze moze nie potrzebnie to pisze ale musiałem to z siebie wyrzucić  >:( pozdrawiam

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • Model: M16 125 :)
Odp: czy was też to spotyka
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Wrzesień 2016, 21:44 »
Czasami takich gości jeszcze spotykam ale przyznam, że coraz rzadziej ;)
Sprzedaffca gdyby bardziej wczytał się w opakowania jakie zalegają mu na półkach zobaczyłby, że większość części do japońców robią małe żółte chińskie rączki 8)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
  • Model: Junak M16, Yamaha MT09 Tracer
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Wrzesień 2016, 22:24 »
Dzis pojechałem do sklepu kupic olej swiece zapytac o naped i takie tam pierdoły . Sklep ... powinien handlowac i że wszyscy moi znajomi nie postawią tu nogi .     wiem ze moze nie potrzebnie to pisze ale musiałem to z siebie wyrzucić  >:( pozdrawiam

I tak trzymaj.  ;D

Offline Bonzo

• Uzytkownik
  • Lepiej być panem w piekle niż sługa w niebie ...
  • Model: Był M16 125, jest Boulevard C90T
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Wrzesień 2016, 22:57 »
Spotyka spotyka!
Dzisiaj byłem w sklepie "och i ach" japońskim by kupić, żarówkę ba20d ale halogenową.
Tłumaczę o co mi chodzi jeden mistrz sklepowych półek szuka szuka no nie ma ale nie mógł znaleźć bo przyniósł mi zwykłe H4 więc zawołał szefa:)
Tłumacze jeszcze raz i szefunccio pyta - czy do tego Junaka co stoi przed drzwiami (zauważyłem, gdy oglądałem sobie wcześniej w sklepie różne pierdoły, to szefuncio prawie odbił swój nos na lakierze Junaka tak go oglądał z każdej strony:D) Więc odpowiadam że tak. Przynosi mi zwykłą bańkę ba20d i mówi że ma taką halogenową. Wiec ja mówię że to zwykła S2 a chciałem z takim gwintem ale w technologi halogenowej. No cóż takiej nie miał ale dalej zachwalał że to jest halogen że hoho. Więc grzecznie mówię że taką to miałem fabrycznie. Gościu się roześmiał gromko rozglądając się po sklepie i na głos do mnie - Panie! Pan to miałeś chińską żarówkę a to jest Varta. Więc mu mówię czy to ważne jaka firma i tak w chinach robiona a poza tym nie chce tej bańki bo i tak od wibracji szlag trafia żarniki w nich. A ten że sie nie znam i ta co ją przyniósł to jest mistrzostwo świata i ma jeszcze lepszą niemiecką Philips, która jest niezniszczalna.  Po chwili dodaje- pokaż Pan tą co ci się spaliła to porównamy wykonanie. Kurka no super se myślę bo żarówka spaliła mi się ze dwa miesiące temu wiec mu mogę pokazać chyba leda jakiego mam włożonego w lampę ..... ale haha przypomniało się, że mam w sakwie tą spaloną na wzór dla takich co nie wiedza o co mi chodzi więc mykam za drzwi, wygrzebuje ją z samego dołu sakwy, niosę do szefa sklepu "och i ach", pokazuje....
..... i
i....
Co za niefart moja spalona fabryczna to Philips :D Taki sam jaki szefuncio naszykował już na ladzie by błysnąć swą markowością.
Zniesmaczony odparłem - Panie jak ty mówisz, że to jest niezniszczalne to wole już te chińskie z bazaru bo kosztują 2 złote i na tyle samo czasu starczają.
Nie odezwał się i nie skomentował :D

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Wrzesień 2016, 23:06 »
Bylem u ziomala co to robi w sklepie z japonia i serwis tez maja.
2-3 lata temu to mialem zerowe pojecie o junkersie.
I sie pytam - wymienisz mi tarcze przod sam kupie i przywioze.
Nie chinoli nie robimy.
Wracam po roku a tam oczywiscie japonce plus hyosungi i uwaga dealernia Rometa ;).

Ot jak kryzysa przycisnie to i chinol smakuje ;)

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Wolność jest wtedy, kiedy nie musisz przepraszać..
  • Model: M 16 + Suzuki LS 650 Savage + HD FXSTC '95
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Wrzesień 2016, 08:29 »
Ja to w tym temacie przypominam sobie ripostę Gandalfa, na pytanie: Gdzie Pan TO kupił ???

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Wrzesień 2016, 08:36 »
Ja to w tym temacie przypominam sobie ripostę Gandalfa, na pytanie: Gdzie Pan TO kupił ???

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Tzn.
?????

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
  • Model: Junak M16, Yamaha MT09 Tracer
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Wrzesień 2016, 15:08 »
W Biedronce. Drugi dawali gratis.

Offline Marcin-74

• Uzytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Wrzesień 2016, 19:37 »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D w biedronce od dziś tak będę mówił . Ale żenujące jest podejście obsługi nie wiem może to strach że tanie motocykle obniżają sprzedaż droższych marek ?

Offline Wozu

• Uzytkownik
  • Model: M11 125
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Wrzesień 2016, 11:36 »
W sklepach u mnie jest podejście takie samo, choć większość produktów jest dokładnie taka sama jak na aliexpress tylko że pięciokrotnie droższa (przykład moje lampy do light bar ebay=60zł, dokładnie te same w sklepie 300zł.
Natomiast serwisant, który mi wymieniał zębatkę powiedział, że jeszcze sześć lat temu też odmawiał naprawy chińskich motocykli i skuterów, a teraz je normalnie naprawia.
Tłumaczył się tym, że na początku działalności przyjmował chińskie motory, ale np. nakrętki rozpadały się w dłoniach,często dobre części po odkręceniu nie można było wkręcić ponownie bo rozpadały się w dłoniach. Dlatego naprawa prostej awarii urastała do poważnego problemu i wysokich kosztów.

Od tych sześciu lat znowu je naprawia bo jakość też się znacznie podniosła.
Nie wiem czy mu wierzyć, ale na pewno na brak zajęcia nie narzeka, a jak byłem u niego to żadnego chińczyka na placu nie było, za to najwięcej stało ducati.

Offline Marcin-74

• Uzytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Wrzesień 2016, 19:07 »
Jakość jakością ale o fakt chodzi motocykl to motocykl chcesz zarabiać to handluj a nie wybrzydzaj . A co ma powiedziec serwisant harleya ze motorków dla bab nie naprawia mowa o japonii  ;) ech przecież wiadomo jak by wszyscy mieli kase to by jezdzili japonia i haleyami a w tym kraju wkur... mnie lenistwo serwisów i sprzedawców i nawet w tym sklepie co byłem to nic do harleya nie kupisz bo im sie nie chce sprowadzać czesci skoro do japonii mają hurtownie obok i ot tyle dlatego super ze jest takie forum i wiele rzeczy sie można dowiedziec i samemu naprawić chwała wam za to  :) :) :) :)

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Wrzesień 2016, 19:15 »
Ja opony i dot 4 z odpowietrzaniem robil u goscia co sie z HD zwolnil :).
Na hali mial same HDki i wielkie Dragstary ;)

Offline Skrzypek

• Uzytkownik
  • Model: Junak m16, 320cm, czarny+chrom, 2010r
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Październik 2016, 13:57 »
Dołączę się do tematu. Ja takie reakcje też widziałem, ale to chyba nie jest problem sprzedawców, tylko polskich cech narodowych. Junak M16, czyli Regal Raptor to jeden z najdroższych, jeżeli nie najdroższy chiński motocykl. Wykonanie naprawdę nie jest złe, a to co trzeba poprawić to trzeba. W Ducati słyszałem, że po kilkuset km brakuje kilku śrubek, ale to jest ok? Właśnie o to mi chodzi, że dopóki Ducati gubi śrubki, Harley'e ponoć też nie są idealne, to nikt nie będzie marudził? Polacy to naród ciekawy, marudzenie mamy w naturze, chęć pokazania.na każdym kroku, że umiemy krytykować, często bezpodstawnie to nasza cecha narodowa. Nie spodziewajmy się też od sprzedawców w sklepikach z częściami do motocykli, ludzi obeznanych ze światem, a tym bardziej śledzących kierunki rozwoju gospodarki światowej. To często dorośnięte dzieci, które jeszcze kilka lat temu na palenialu gumy pod blokiem, motorem "japońskim" kupionym przez rodziców, budowały seoje ego i na tym opierały wartości życiowe. Ja znam osobiście takie przypadki, dlatego o tym piszę. Ostatnio, kiedy kupowałem olej to był właściciel (jakieś 38 lat) i panienka (~20lat), która obsługiwała komputer i kasę. Właściciel nie bardzo chiał lub umiał posługiwać się komputerem, a panienka robiła to tak wolno, że musiałem jej pomogać, bo szkoda mi było czasu. Czy od takich ludzi wymagamy świadomości o innych, niż japońskie czy europejskie konsyrukcje, która pozwoliłaby na obiektywne spojrzenie na jakikolwiek temat? To oczywiście można by rozwinąć tą dyskusję. Regal Raptor (M16) w Indiach, jest droższy od najtańszego Harley'a, w Chinach to wiadomo, a w Stanach, jako jedyny z chińskim rodowodem, jest wpuszczany na zloty Harley Davidson (informacje są w sieci). Widocznie my Polacy, musimy wszyscy nieco dojrzeć do tego, że świat się zminia i będzie się zmieniał, a niektórzy z nas nie chcą lub nie mogą tego zaakceptować. Tak to widocznie musi być. Niektórym ta transformacja umysłowa, może zająć nawet całe życie, więc cieszmy się, że mamy piękne motocykle, naprawdę ekonomiczne, stosunkowo niedrogie w zakupie, którymi naprawdę miło się jeździ, a że nie są idealne?, no przynajmniej możemy jakoś spędzić wolny czas, zamiast np. oglądać TV. Pozdrawiam Wszystkich i LwG.
olej MOTUL 15W50 300V, świece NGK CR7HIX, klocki hamulcowe przód i tył TRW LUCAS. Narazie więcej zmian nie ma :-)

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Październik 2016, 14:07 »
Dołączę się do tematu. Ja takie reakcje też widziałem, ale to chyba nie jest problem sprzedawców, tylko polskich cech narodowych. Junak M16, czyli Regal Raptor to jeden z najdroższych, jeżeli nie najdroższy chiński motocykl. Wykonanie naprawdę nie jest złe, a to co trzeba poprawić to trzeba. W Ducati słyszałem, że po kilkuset km brakuje kilku śrubek, ale to jest ok? Właśnie o to mi chodzi, że dopóki Ducati gubi śrubki, Harley'e ponoć też nie są idealne, to nikt nie będzie marudził? Polacy to naród ciekawy, marudzenie mamy w naturze, chęć pokazania.na każdym kroku, że umiemy krytykować, często bezpodstawnie to nasza cecha narodowa. Nie spodziewajmy się też od sprzedawców w sklepikach z częściami do motocykli, ludzi obeznanych ze światem, a tym bardziej śledzących kierunki rozwoju gospodarki światowej. To często dorośnięte dzieci, które jeszcze kilka lat temu na palenialu gumy pod blokiem, motorem "japońskim" kupionym przez rodziców, budowały seoje ego i na tym opierały wartości życiowe. Ja znam osobiście takie przypadki, dlatego o tym piszę. Ostatnio, kiedy kupowałem olej to był właściciel (jakieś 38 lat) i panienka (~20lat), która obsługiwała komputer i kasę. Właściciel nie bardzo chiał lub umiał posługiwać się komputerem, a panienka robiła to tak wolno, że musiałem jej pomogać, bo szkoda mi było czasu. Czy od takich ludzi wymagamy świadomości o innych, niż japońskie czy europejskie konsyrukcje, która pozwoliłaby na obiektywne spojrzenie na jakikolwiek temat? To oczywiście można by rozwinąć tą dyskusję. Regal Raptor (M16) w Indiach, jest droższy od najtańszego Harley'a, w Chinach to wiadomo, a w Stanach, jako jedyny z chińskim rodowodem, jest wpuszczany na zloty Harley Davidson (informacje są w sieci). Widocznie my Polacy, musimy wszyscy nieco dojrzeć do tego, że świat się zminia i będzie się zmieniał, a niektórzy z nas nie chcą lub nie mogą tego zaakceptować. Tak to widocznie musi być. Niektórym ta transformacja umysłowa, może zająć nawet całe życie, więc cieszmy się, że mamy piękne motocykle, naprawdę ekonomiczne, stosunkowo niedrogie w zakupie, którymi naprawdę miło się jeździ, a że nie są idealne?, no przynajmniej możemy jakoś spędzić wolny czas, zamiast np. oglądać TV. Pozdrawiam Wszystkich i LwG.

Ładnie to wyklikałeś.
Junkersy czy to 11 czy 16 to wg. mnie najtańsza i najładniejsza baza do zrobienia fajnego customa.

Byłem w salonie HD poprzymierzac sie do tych ideałów do których niby są równane inne motocykle.
I żaden fabrycznie nowy HDek mnie nie zachwycil tak jak M16.
Optycznie takie ulepy ni w 5 ni w 10.

Co innego starsze HDki jest tam kilka modeli ktore bym przygarnal

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Wolność jest wtedy, kiedy nie musisz przepraszać..
  • Model: M 16 + Suzuki LS 650 Savage + HD FXSTC '95
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Październik 2016, 14:09 »
np Softail Customa :)
Klasyczny klasyk....
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

Offline Skrzypek

• Uzytkownik
  • Model: Junak m16, 320cm, czarny+chrom, 2010r
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Październik 2016, 14:12 »
No ja akurat mam takie same spostrzeżenia. Cieszę się, że się rozumiemy ;-)
olej MOTUL 15W50 300V, świece NGK CR7HIX, klocki hamulcowe przód i tył TRW LUCAS. Narazie więcej zmian nie ma :-)