Autor Wątek: Wakacje 2017  (Przeczytany 984 razy)

Offline darul

• Uzytkownik
  • Model: M16 - czerwony
Odp: Wakacje 2017
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Styczeń 2017, 11:11 »
a jeśli takie danie nie smakuje to zawsze Kijów możemy zamienić na Rygę...
znajomy Francuz mówił mi, że są tam zajarzyste dyskoteki... :)
Darek

Offline Tomala

• Uzytkownik
  • Model: Był M16 Black/Jest Kawasaki Versys Grand Tourer
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Styczeń 2017, 11:28 »
Dyskoteki powiadasz.... 8) zaczyna to sie wszystko robić interesujące...

zdzichfur

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Styczeń 2017, 11:56 »
myślałem że ten wyjazd bardziej skupiać się na poznawaniu ciekawych miejsc Kresów wschodnich a wy mi tu o dyskotekach prawicie.

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Styczeń 2017, 12:22 »
http://www.rajdkatynski.net/joomla/rajd-katynski/o-rajdzie.html

Białoruś sobie odpuśćcie 5 lat tam mieszkałem nie polecam bez paszportu dyplomatycznego tamtędy podróżować. Podepnijcie się pod Motocyklowy Rajd Katyński :) to sobie w zorganizowanej grupie z obstawą milicji pozwiedzacie kresy
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2017, 12:27 wysłana przez trzysta »

Offline darul

• Uzytkownik
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Styczeń 2017, 12:47 »
myślałem że ten wyjazd bardziej skupiać się na poznawaniu ciekawych miejsc Kresów wschodnich a wy mi tu o dyskotekach prawicie.

nie widzę nic złego w odwiedzeniu kresowej dyskoteki ;D
Darek

Offline darul

• Uzytkownik
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Styczeń 2017, 22:56 »
http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/jest-dekret-łukaszenki-białoruś-wprowadza-ruch-bezwizowy-dla-80-państw/ar-BBy57ct?li=BBr5MK7

ma chłop gest...
Darek

zdzichfur

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Styczeń 2017, 00:02 »
http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/jest-dekret-łukaszenki-białoruś-wprowadza-ruch-bezwizowy-dla-80-państw/ar-BBy57ct?li=BBr5MK7

ma chłop gest...

Warunkiem będzie posiadanie paszportu, ubezpieczenia ważnego na terenie Białorusi, środków finansowych pozwalających na funkcjonowanie przez kilka dni, a także przekroczenie granicy na międzynarodowym porcie lotniczym w Mińsku.

Offline darul

• Uzytkownik
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Styczeń 2017, 07:14 »
nie oszuka  ;)
Darek

Offline FrrFurr

• Uzytkownik
  • Model: Był M16 320 Jest Vulcan 900
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Styczeń 2017, 19:56 »
Trochę stare, ale zapewne wiele spraw jest aktualnych :)
http://mototour.pl/bialorusia/111-bialorusia
Mnie najbardziej zaciekawiło to....
"Drogi: Wbrew twierdzeniom malkontentów i leniwych  dziennikarzy, Białoruś nie jest jednym wielkim kołchozem i ma bardzo dobre drogi asfaltowe. Mińsk jest dużą miedzynarodową metropolią, a między miastami istnieją bardzo dobre drogi asfaltowe.  Asfalt na drogach głównych jest dobrej jakości,  a drogi  proste, jak  linijka projektanta. Asfalt jest wypełniony bardzo twardym i trzymającym jak papier ścierny tłuczniem i trzyma jak magnes atomowy lub guma do żucia. Nie to co na polskich drogach, kiedy to droga dwa tygodnie po położeniu wygląda jak fala na Hawajach. Jedynym problemem dla motocyklisty jest nudność (*). No tak. Taka droga poprostu jest tak prosta i przewidywalna jak strzała.  Do tego ruch poza miastami jest niewielki. Świetny asfalt i proste jak strzała drogi główne powodują, że dobrze jest zainteresować się drogami bocznymi i regionalnymi. Drogi regionalne i boczne w większości są szutrowe. Szuterek jest dość dobrej jakości chociaż znajdują się lepsze i gorsze miejsca. Jeśli chodzi o autostrady i drogi płatne to za przejazd  autostradą M1/E30 Brześć (Kozłowicze) – Mińsk – granica Rosji (Riedźki) pobierana jest opłata"
(*) to słowo jest troszkę..przerażające ;)
Franky_Furbo jakby kto pytał :)

Offline Eustachy

• Uzytkownik
  • Model: M11 125, VTX1300R
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Styczeń 2017, 09:52 »
Spędziłem nieco czasu na Białorusi a dokładnie w Mińsku (tak to jest jak się pracuje w korpo), przy czym na weekendy wracałem do domu.
Główne drogi mają dobrej jakości, boczne często szuter i dziurawy asfalt, a kiedyś nawet mieliśmy okazję przejechać kilkanaście kilometrów piaszczystą drogą.
Białorusini jeżdżą podobnie jak Rosjanie (im większy samochód tym bardziej masz pierwszeństwo), wiele ich samochodów trzyma się w jednym kawałku dzięki sznurkom, ślinie i modlitwom, a gwałtowniejsze hamowanie powoduje zmianę pasa ruchu.
W grupie motocykli pewnie było by lepiej ale jakbym miał tam jechać sam lub w dwa motocykle to bym się poważnie zastanawiał.
A generalnie ludzie mili, choć źle się z nimi pracuje bo strasznie ściemniają, ponadto bardzo nam zazdroszczą tego że jesteśmy w UE, bo widzą jak bardzo różnią się nasze kraje, choć z tego co pamiętam gdy rozpadał się związek to Białoruś miała wyższe PKB.

zdzichfur

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Styczeń 2017, 13:35 »
Sprawdziłem wszystkie możliwe warianty urlopowe i nijak nie jestem w stanie z Basią coś jeszcze zgrać w jeden termin poza tymi , które już mamy zaplanowane , więc w tym roku kresy wschodnie nie będą mi dane do zwiedzenia .

Offline Adamus

• Uzytkownik
  • Don't look back
  • Model: Był M16, VN900 Custom, VN 1700 Vaquero
« Odpowiedź #36 dnia: 24 Styczeń 2017, 16:03 »
Jeśli ktoś chętny to 16 sierpnia startujemy do Grecji (przez Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię) z bazą w okolicach Salonik (na południe od Salonik - Toroni, Kalamitsi) około 4-5 dni okupacji Grecji ze zwiedzaniem i byczeniem się możliwym wypadem do Macedonii, potem powrót przez Albanię, Czarnogórę, kawałek Bośni, Chorwację i dalej w kierunku naszej granicy. Cały wypad planowany na około 12 dni.