Autor Wątek: M11 cafe 400 cm3 -20 kW  (Przeczytany 942 razy)

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • Model: M11 - 320cm3

Offline SENIOR

• RULE NUMBER ONE: NEVER TOUCH MY MOTORCYCLE !
  • Uzytkownik
  • NIC NIE MUSZĘ ! Rebel and proud of it !
  • Model: Honda Shadow VT 750 C Burgund
Odp: M11 cafe 400 cm3 -20 kW
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Luty 2017, 09:01 »
Ja chińczyka już nie chcę. Chciałem, miałem, widziałem, przetestowałem, używałem i .... zrezygnowałem. Zmienię zdanie jak małe rączki nauczą się dobrze pracować i budować motocykle tak jak się należy.  :-X

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Luty 2017, 10:34 »
Ja chińczyka już nie chcę. Chciałem, miałem, widziałem, przetestowałem, używałem i .... zrezygnowałem. Zmienię zdanie jak małe rączki nauczą się dobrze pracować i budować motocykle tak jak się należy.  :-X

Tak paczam na nową Hondę Rebel 500 cm3 - ponoć to Bobber. 45 KM Vmax ok 150 km/h ABS i 6 biegów. Cena ok 25 000 PLN. Niby malo za nową Japonię z Indii :) :):). Co o tym myślicie ?

Offline Eustachy

• Uzytkownik
  • Model: M11 125, VTX1300R
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Luty 2017, 14:38 »
@SENIOR
Z tego co mi wiadomo Junaki przyjeżdżają do nas w skrzyniach i są składane na miejscu i od profesjonalizmu serwisu zależy czy wrażenia będą przyjemne czy nieprzyjemne.
Owszem Junaki mają kilka słabych elementów, takich jak opony lub łańcuch/zębatki ale nie są aż tak złe.

zdzichfur

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Luty 2017, 17:29 »
@SENIOR
...
Owszem Junaki mają kilka słabych elementów, takich jak opony lub łańcuch/zębatki ale nie są aż tak złe.
Junaki są zajebiste by zacząć przygodę z motocyklem albo by do nich wrócić jak bywa bardzo często po ponad 20 latach.

Offline GANDALF

• Uzytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Luty 2017, 18:55 »
@SENIOR
...
Junaki są zajebiste by zacząć przygodę z motocyklem albo by do nich wrócić jak bywa bardzo często po ponad 20 latach.

8)  Yes

Offline Jacek_67

• Ojciec miał Junaka, ma go syn, wnuk też będzie miał i nie ma to tamto.
  • Uzytkownik
  • Nieważy jest wiek - ważna jest pasja. ....
  • Model: Biało-czarny M-16 320cm
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Luty 2017, 19:27 »
Popieram, radocha niewspółmierna do kosztów.

Offline SENIOR

• Uzytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Luty 2017, 21:04 »
Wiem, wiem. Mają i dobre strony. Dzięki M16 znalazłem się na tym forum. I to było najlepsze w chińskim Junaku.  ;D ;D ;D

Offline petek

• Uzytkownik
  • Model: Był m16 320 jest Honda Shadow VT750
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Luty 2017, 08:09 »
Nie mam dużego doświadczenia, więc napiszcie co gorszego jest w Junaku od inynych maszyn, np. japońskich czy amerykańskich. Na pewno:
1. Słaby alternator
2. Kiepskie opony
3. Podobno słaby łańcuch i zębatki (piszę podobno, bo u siebie tego nie zauważam)
A co jeszcze?

zdzichfur

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Luty 2017, 12:04 »
Nie mam dużego doświadczenia, więc napiszcie co gorszego jest w Junaku od inynych maszyn, np. japońskich czy amerykańskich. Na pewno:
1. Słaby alternator
2. Kiepskie opony
3. Podobno słaby łańcuch i zębatki (piszę podobno, bo u siebie tego nie zauważam)
A co jeszcze?
Po co powielać informacje w każdym wątku które znajdują się na forum , to co psuło się w sprzętach z 2010 2011 2012 wcale nie musi się dalej psuć w Junakach młodszych roczników .
Awarię alternatora, wyciągający się łańcuch , kiepskiej jakości bezpieczniki , piszczące klocki hamulcowe , słabe oświetlenie lampy przedniej i jeszcze pewnie kilka drobnych rzeczy by znalazł to niedociągnięcia pierwszych roczników i obszernie opisano to na forum jak i sposoby modernizacji i rozwiązywanie tych problemów .
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2017, 12:05 wysłana przez zdzichfur »

Offline petek

• Uzytkownik
  • Model: Był m16 320 jest Honda Shadow VT750
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Luty 2017, 14:19 »
Chodziło mi o manierę na forum narzekania na Junaka. Ja te wady znam i właśnie dlatego dziwię się forumowemu malkontenctwu. Uważam swojego m16 za naprawdę udaną maszynę. W każdym sprzęcie można dopatrzeć się wad. Tylko dlaczego wady Junaka się piętnuje, a japończyków akceptuje?

Offline NDDG

• PL Dąbrowa Górnicza
  • Uzytkownik
    • Strona Mieszkańca Miasta Dąbrowa Górnicza
  • Model: M11 320 by NDDG
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Luty 2017, 17:57 »
Chodziło mi o manierę na forum narzekania na Junaka. Ja te wady znam i właśnie dlatego dziwię się forumowemu malkontenctwu. Uważam swojego m16 za naprawdę udaną maszynę. W każdym sprzęcie można dopatrzeć się wad. Tylko dlaczego wady Junaka się piętnuje, a japończyków akceptuje?
Jest takie powiedzenie Kolego "Zapomniał wół jak cielęciem był".

Offline Eustachy

• Uzytkownik
  • Model: M11 125, VTX1300R
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Luty 2017, 21:00 »
@zdzichfur
Ja mam M11 z 2016 i plastikowe opony, słaby łańcuch i zębatka/i to nie są zażegnane problemy.
Plusem jest to, że można je szybko usunąć, choć nie zawsze tanio.
Opony pewnie zostawię, ale łańcuch i zębatki będę wymieniał, obecnie mam tak, że w zależności o położenia koła łańcuch jest napięty lub ma luz.

zdzichfur

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Luty 2017, 21:59 »
Przedewszystkim chodziło mi o to, że Trzysta zapodał linka zgodnie z założeniem tego wątku o jakiejś tam ciekawostce a po raz kolejny zaczyna się dyskusja o tych samych znanych nam problemach wszędzie gdzie tylko się da i przy byle okazji .

Offline F 319

• Kuba
  • Uzytkownik
  • Starość to nie wiek, tylko stan umysłu...
  • Model: M16 320 black mat
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Luty 2017, 22:43 »
1. Słaby alternator
2. Kiepskie opony
A co jeszcze?

1. Zmień żarówki (LED) i jak masz fantazję, to wtedy możesz trochę dołożyć (żarówki tej samej mocy świetlnej mają 6-ciokrotnie niższy pobór),
2. Opony i tak do zmiany po jakimś czasie - te pierwsze tylko do delikatnej jazdy - ale jaka frajda z "palenia" przed zmianą;
3. Zobacz ile kosztują (można zmieniać co sezon, nietrudna robota; jak nie chcesz to zapodaj DID i kłopot trochę z głowy - m16 ma długi łańcuch, to i DID się trochę ciągnie)

Offline SENIOR

• Uzytkownik
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Luty 2017, 07:58 »
Przedewszystkim chodziło mi o to, że Trzysta zapodał linka zgodnie z założeniem tego wątku o jakiejś tam ciekawostce a po raz kolejny zaczyna się dyskusja o tych samych znanych nam problemach wszędzie gdzie tylko się da i przy byle okazji .
Też tak myślę. Mam nadzieję, że to nie moja skromna sugestywna opinia na temat produktów made in china  przyczyniła się do rozwinięcia wątku w tym kierunku i zejścia z tematu.  ::)
Ale jak już tak jest to powiem, że M16 mnie bardzo mocno zauroczył, przede wszystkim swoim designem i próbą powrotu do historii, eksploatacja zweryfikowała jednak szybko moją decyzję o sentymencie  i  powrocie do dobrej polskiej marki. Stąd decyzja o rozstaniu i tyle. To prawie tak jak z kobietą. Szkoda bo był naprawdę piękny, czerwony. Ale awaryjny, co chwilę coś a ja nienawidzę mieć niesprawnego motocykla. O motocyklach z kolei coś niecoś mogę powiedzieć i wyrazić swoją opinię bo trochę ich w mojej karierze było, a było jeszcze więcej niż na zdjęciach . Pozdrawiam. ;D ;D ;D ;) ;) ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2017, 13:53 wysłana przez SENIOR »

Offline FrrFurr

• Uzytkownik
  • Model: Był M16 320 Jest Vulcan 900
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Luty 2017, 19:10 »
Cóż... małe chińskie rączki, budują rzeczy, o jakich się Polacy mogą sobie pomarzyć :D Dotyczy to zarówno projektów budowlanych jak i motoryzacji o kosmosie nie wspominając :D Z ich fabryk wychodzi ponad 10 milionów samochodów rocznie, pracuje dla nich choćby Giorgetto Giugiaro z synem i wielu innych 'wielkich' w temacie motoryzacji. Jak wyjdzie GT96 to wielu znawcom kopara opadnie.
Miałem okazję spotkać Niemca, który tony towarów z Chin ściąga i pokazywał mi zdjęcia chińskich dwukołowców na których jeździł . Ceny? Np odpowiednik skutera Vespy - równowartość 7 tyś dolarów. I kto by to w Polsce kupił nawet jeśli znajdzie się importer? :D W Chinach mogą sobie pozwolić na takie cacka tylko elity, niewielki procent mieszkańców tego państwa... tyle że można ich liczyć w milionach ;)

Franky_Furbo jakby kto pytał :)

Offline GANDALF

• Uzytkownik
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Luty 2017, 21:50 »
LwG  Senior

Zobaczymy się na zlocie w Iłkach ?

8)

Offline SENIOR

• Uzytkownik
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Luty 2017, 21:59 »
LwG  Senior

Zobaczymy się na zlocie w Iłkach ?

8)
Żyje tą nadzieją Tomku. Motocykl tez kupiłem w ciemno, bo noga była strzaskana ale jestem jak najlepszej myśli chociaż skutki kontuzji zostaną już na zawsze. 22 marca idę znowu do remontu na inną operację (już mam dość bo cały czas się trzymałem a teraz poszedłem na emeryturę i zacząłem się sypać). Ale jestem dobrej myśli. Zresztą jakby co to nie tylko w Iłkach możemy się spotkać. Mam z kolegą w planie na ten rok wyprawę nad morze trasą od latarni do latarni. A jest ich w sumie chyba siedemnaście.  ;)