Autor Wątek: Obrotomierz, wskaźnik biegu, prędkościomierz w jednym  (Przeczytany 468 razy)

Offline FrrFurr

• Uzytkownik
  • Model: Był M16 320 Jest Vulcan 900
Odp: Obrotomierz, wskaźnik biegu, prędkościomierz w jednym
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Maj 2017, 12:48 »
Myślę, że jedynie sprawdzenie przez doświadczenie na własnym moto,da odpowiedź ;)
Franky_Furbo jakby kto pytał :)

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Maj 2017, 21:00 »
Elektroniczny - może być ok. Manuala szukaj to by sie sprawdziło.

Offline michkal

• Uzytkownik
  • Model: M 16 320
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Maj 2017, 09:42 »
No właśnie z manualem to może być ciężko, bo Chińczyk pewnie nie ma nic. Dobrze że napisał w aukcji który kabel jest do czego ;) jedynym sposobem chyba rzeczywiście będzie sprawdzenie w swoim motocyklu. Może jesienią się zza to wezmę, teraz szkoda pogody ;)

Offline Kefir

• Uzytkownik
  • Model: M11 125ccm
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Maj 2017, 12:17 »
Elektryczny prędkościomierz... w Junaku są mechaniczne na linke... więc nie podłączysz...
chyba ze jakiś nowy moduł licznika obrotów który zamiast linki wystawi odpowiedni sygnał elektryczny... inaczej nie zadziała...
tam co prawda jest jakiś czujnik obrotów koła na bazie kontaktronu ale wydaje mi sie że wstrzelenie się w te obroty/wielkość koła... trza by to przeliczyć dokładnie podają prędkość jazdy: 22.8 hz odpowiedniego do 66 km/h. z drugiej strony wieszanie czegoś na feldze koła przedniego nie wydaje mi sie rozsądne

« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2017, 12:42 wysłana przez Kefir »
Zanim padłeś, jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką.
Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?
K.K. Baczyński 20. III. 1944 r.

Offline tidbit76

• Uzytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Maj 2017, 03:11 »
ten licznik od chińczyków działa na razie w 99%. prędkościomierz montujesz jak w rowerze do koła, jest fajny knif na youtube, magnes wkładasz zamiast jednej śruby trzymającej tarczę, biegi działają, kierunki i lampy też. instrukcje niestety co sprzedawca to inna instrukcja, metoda prób i błędów (producent ma parę wersji) na dniach będę sprawdzał czy działa obrotomierz i aku. ja musiałem reklamować licznik bo miał słaby wyświetlacz (drugi który dostałem jest ok) teraz czekam na puszkę do licznika od Frankiego (junakowski bez otworów) a czy będzie? (już miesiąc minął) Jak już będę miał wszystko zmontowane to postaram się o foto relację. trochę to potrwa z braku czasu wolnego. pozdro

Offline michkal

• Uzytkownik
  • Model: M 16 320
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Czerwiec 2017, 18:35 »
Obrotomierz powienien chyba beż większych problemów działać jak weźmiesz sygnał z modułu wtrysku (ja tak zrobiłem ze swoim obrotomierzem). Jak jest z widocznością w słońcu na tym wynalazku? Bo chętnie bym sobie go zamontował, a boję się że nic nie będzie na nim widać. Jak będziesz miał opatentowany sposób montażu to bym bardzo chętnie dowiedział się jak to zrobiłeś i wstaw jakieś zdjęcia, bo po wakacjach ja się za to wezmę :)

Offline tidbit76

• Uzytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Czerwiec 2017, 21:42 »
licznik pasuje do puszki z junaka, niestety otwory z tyłu nie pasują, zamówiłem u Frankiego bez otworów i zmodyfikuje. widoczność jest dobra, chociaż jak pisałem wcześniej musiałem pierwszy wymienić bo była słaba, felerna sztuka chyba. jak tylko się za niego wezmę to porobię fotki. w przyszłym tygodniu wrzucę parę fotek przed montażem

Offline Kefir

• Uzytkownik
  • Model: M11 125ccm
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Czerwiec 2017, 23:57 »
U Frankyego coś z chromowaniem siadło - moje wydechy wiszą już drugi miesiąc :(
Zanim padłeś, jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką.
Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?
K.K. Baczyński 20. III. 1944 r.

Offline Aikon

• Uzytkownik
  • Model: M11 125
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Lipiec 2017, 14:23 »
licznik pasuje do puszki z junaka, niestety otwory z tyłu nie pasują, zamówiłem u Frankiego bez otworów i zmodyfikuje. widoczność jest dobra, chociaż jak pisałem wcześniej musiałem pierwszy wymienić bo była słaba, felerna sztuka chyba. jak tylko się za niego wezmę to porobię fotki. w przyszłym tygodniu wrzucę parę fotek przed montażem

Jakieś postępy w pracach?

Offline F 319

• Kuba
  • Uzytkownik
  • Starość to nie wiek, tylko stan umysłu...
  • Model: M16 320 black mat
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Lipiec 2017, 21:09 »
Galvani u F. w wakacje zawsze długo - na gmole tyle czekałem, że dzwoniłem, czy nie zamknęli budki - z Omih zniknęły wszystkie oferty.

Offline tidbit76

• Uzytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Lipiec 2017, 10:32 »

Jakieś postępy w pracach?

na razie przestój, praca, praca i praca.