Autor Wątek: M11 125 na wtrysku  (Przeczytany 986 razy)

Offline Aikon

• Uzytkownik
  • Model: M11 125
M11 125 na wtrysku
« dnia: 05 Czerwiec 2017, 15:16 »
Dziś udało mi się pooglądać trochę wersję na 2017r czyli z wtryskiem. hmmm, coraz mniej chromu na plastikach, boczne pokrywy, przełączniki na kierownicy są już czarne, nowy cyfrowy wskaźnik (licznik), nowy bak z którego dość w widoczny sposób wystaje mocowanie pompy i przewody, jakby dospawano coś na szybko i pomalowano. no i wtrysk. Reszta chyba bez zmian, tak po szybkich oględzinach. Z opinii zasłyszanych od mechaników jeden mówi że jedzie gorzej, drugi ze nie widzi różnicy miedzy gaźnikiem a wtryskiem.

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • Model: M11 - 320cm3
Odp: M11 125 na wtrysku
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Czerwiec 2017, 20:23 »
Tzn wszystko cyfrowe czy tylko przebieg ? Masz foty ?

Offline Mr.Whitie

• Uzytkownik
  • Model: M11 Cafe 125
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Czerwiec 2017, 22:12 »
Imo 125 na wytrysku nie może jechać lepiej niż na carburatorach ;)
Te czarne elementy jak klamki czy osłona łańcucha i lustra były w ostatnim wypuście Cafe. Czy są ładniejsze albo czy do m11 bardziej pasują. ... no nie wiem.
...z zawodu jestem...człowiekiem...

Offline Aikon

• Uzytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Czerwiec 2017, 23:44 »
Tzn wszystko cyfrowe czy tylko przebieg ? Masz foty ?
.

Chyba wszystko cyfrowe, bo był zupełnie wygaszony, Coś w stylu smoke. Fot nie mam ale spróbuje zrobić jak będę sakwy odbierał, może będę miał trochę więcej czasu.

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Czerwiec 2017, 10:21 »
Ciekawe czy by go do naszych moto dalo radę przeszczepić - czyli coś jak licznik z nowej Hondy Rebel

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Czerwiec 2017, 20:53 »
Namierzyłem te zegary
Jest ober i wskaźnik biegów w standardzie i chyba kontrolka ładowania

https://www.youtube.com/watch?v=-a0UcVEVAVI

https://www.youtube.com/watch?v=yKjJVOSHLaU

« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2017, 20:58 wysłana przez trzysta »

Offline Cichy

• Uzytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lipiec 2017, 10:06 »
W końcu odebrałem swoją M11, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania co do modelu 2017 i Euro 4, pytajcie. W każdym razie, ja na przykład w mojej M11 pokrywy boczne mam w chromie.

Offline Aikon

• Uzytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lipiec 2017, 11:01 »
Ciekaw jestem jak wygląda ten nowy licznik w całej okazałości i jak z jego funkcjonalnością. No i oczywiście jak spisuje się wtrysk z tym modelu, bo jak dotąd opinie bardzo różne słyszałem.

Offline Cichy

• Uzytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Lipiec 2017, 12:36 »
O wtrysku raczej się nie wypowiem - nie mam porównania, generalnie junak jeździ:)

Licznik ma następujące funkcje:
*wskaźnik kierunkowskazów
*wskaźnik świateł (drogowe)
*kontrolka temperatury cieczy w chłodnicy
*przebieg dzienny (tak jest w instrukcji, ale jeszcze nie wiem jak to włączyć/przełączyć/zobaczyć)
*przebieg całkowity
*wskaźnik prędkości
*wskaźnik obrotów
*wskaźnik zapiętego biegu
*wskaźnik luzu
*poziom paliwa
*wskaźnik od wtrysku (zapomniałem jaki to tajemniczy skrót)

Generalnie wieczorem i w pochmurny dzień bardzo spoko, w słoneczny dzień, zwłaszcza ze słońcem za plecami gówno widać:D, trzeba będzie wykombinować jakąś osłonę/dzaszek na to.

Będę w domu, to wrzucę zdjęcie opisu z instrukcji, plus zdjęcie samego licznika z kontrolkami:)

Offline Cichy

• Uzytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Lipiec 2017, 13:06 »
Ekhm.. Miałem wrzucić te zdjęcia wcześniej, ale wiadomo, wiatr we włosach i te sprawy:)
No to wrzucam z instrukcji opis licznika i stan kontrolny po przekręceniu stacyjki, kiedy świecą się wszystkie wskaźniki.

Nadal nie mam pojęcia jak mogę się przełączyć między dystansem dziennym a całkowitym (ODO vs TRIP).

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Lipiec 2017, 22:42 »
O skurwesyn ale choina :)

Offline mreiter

• Uzytkownik
  • Model: M11-125
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Lipiec 2017, 21:31 »
Potwierdzam, w słoneczny dzień gówno na nim widać. Też myślałem o jakimś kołnierzu. Pierwszy testowy zrobiłem z matowego czarnego papieru przyczepionego na gumkę recepturkę  ;D . Efekt nie zachęcił mnie to kontynuowania - w sensie efekt był nijaki  ::).
Nie ważne z której strony jest słońce, czy za tobą czy przed tobą.
Wskaźnik biegu i "N" jest praktycznie niewidoczny, o kierunkach też musisz pamiętać (prędzej zobaczysz na kloszu niż na zegarze). A biegi "liczyć" jak na każdej innej maszynie. Ale i tak jestem zadowolony.
Jak jedziesz w pochmurny dzień to widoczność jest OK.
Z odczytem prędkości nie miałem dotąd problemów - te duże cyfry robią robotę i nawet w pełnym słońcu je widać (gorzej, ale widać).

Pokrywy od akumulatora i filtra powietrza to chromowany plastik - choć pierwsze egzemplarze demo tej maszyny miały czarne pokrywy. Też wcześniej (przed zakupem) widziałem filmik  do którego link jest powyżej - gdzie taki właśnie „pierwszy” był pokazywany. Swój motocykl odebrałem w czerwcu.

Też zachodzę w głowę jak skorzystać z funkcji TRIP. I stawiam tezę, że się nie da. Myślę że "wyświetlacz jako taki" ma przygotowany symbol, ale ten zegar jako urządzenie nie został wyposażony w stosowny przycisk do przełączenia tej funkcji (pytanie czy to jest brak sprzętowy, czy również programowy).
A czemu taka teza - bo na wyświetlaczu jest również "ABS" - a ten pojazd tego nie ma. Ma za to wersję minimum czyli "CBS".
Ciekawe czy jakby zegar rozebrać, czy znalazło by się coś, gdzie można by ten przycisk podłączyć i przy okazji jakieś pokrętło którym można by "podkręcić" kontrast?
Może spróbuję... Jak mi się w deszczowy weekend będzie chciało to może podłubię i się wtedy pochwalę.

Wskaźnik wtrysku - to "check engine". Oby się Wam nie świecił. Oznacza kłopoty z zasilaniem silnika (w rozumieniu mieszanki paliwowo/powietrznej). Problemy z sondą lambda, wtryskiwaczami, przepustnicą (jej czujnikiem położenia), czujnikiem podciśnienia ... generalnie wszystkim tym co powoduje że spalanie nie przebiega prawidłowo. Z początku po odbiorze miałem problem z sondą lambda (wątek w dziale "problemy techniczne"). W zasadzie w każdym dzisiejszym samochodzie jest ta kontrolka ... i znaczy to samo - kłopoty.

Kontrolka ładowania jest - potwierdzam.  Przy okazji problemów opisanych powyżej piłowałem chwilkę rozrusznikiem. A ponieważ moto chwilę po odbiorze, to aku nie był doładowany tylko leżakowany odłogiem. Napięcie baterii "przyzdechło" wtedy trochę i kontrolka się zaświeciła - no to odpuściłem dalszą walkę.

LWG
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec 2017, 21:44 wysłana przez mreiter »

Offline Cichy

• Uzytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Lipiec 2017, 22:53 »
To może i moje problemy z zasilaniem i pracą silnika związane z sondą lambda? Dziś odebrałem z przeglądu, pojeździłem chwilę i katastrofa była na początku - po przejechaniu jakichś 5 km moto gasł co chwilę i ewidentnie były problemy z dostarczaniem paliwa, bo silnik gasł (prund był), musiałem wyłączyć zapłon i po kilku sekundach włączać. Pompa pompowała paliwo i mogłem jechać dalej - jakieś 200 metrów:)

Po kilku takich akcjach, jak już prawie wróciłem do serwisu, moto zaczął chodzić elegancko - stawiam jakieś syfy z baku blokowały dopływ paliwa. Po przerobieniu farfocli dalsze kilkanaście kilometrów zrobiłem bez problemu.

Tak czy siak, Mreiter, jak coś wykombinujesz z licznikiem, daj znać:)

Offline Andrzej3713

• Uzytkownik
  • Model: Junak M11 125cm
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Sierpień 2017, 00:12 »
Jak jeszcze nie rozgryżliście licznika to podaję przycisk od przebiegu dziennego znajduje się we wnętrzu reflektora. Mocno się zdziwiłem jak to odkryłem . Reflektor jest wyposażony w gniazdo żarówki H4 , po wyjęciu Chińskiej bańki i wypięciu przejściówki oczom naszym ukazuje się oryginalne gniazdo pod H4 .

Offline mreiter

• Uzytkownik
  • Model: M11-125
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Sierpień 2017, 14:30 »
He he

Potwierdzam, znalazłem i u siebie zielony guzik.
Wygląda na to że producent nie wymyślił mocowania dla guziora ... i zamiótł sprawę pod dywan chowając guzior do przedniego reflektora.
Wyciągnąłem go z stamtąd, wsadziłem do kubła licznika, wywierciłem w dnie kubła otwór i zamontowałem w nim przycisk.
W załączeniu fotka.
Licznik TRIP już działa  ;D
Uwaga, zajęcie dla cierpliwych. kubeł, licznik właściwy oraz uchwyt do ramy - te trzy rzeczy są chwycone na raz jedną śrubką od spodu kubła, więc trzy otwori się muszą "zgadzać" aby wkręcić śrubkę trzymającą to w kupie... do tego plączące się kale - pełnia szczęścia.
Wyczerpałem limit przekleństw do końca miesiąca.

Aby to zrobić musiałem wyciągnąć licznik z kubła i obejrzałem go sobie przy okazji.
Wygląda na nierozbieralny / trudno rozbieralny. Zabawę z kontrastem odpuszczam.

Co do żarówki H4 - u mnie jest gniazdo na bańkę i tyle. Nie ma możliwości wsadzenia żarówki H4.

LWG
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2017, 14:52 wysłana przez mreiter »

Offline Andrzej3713

• Uzytkownik
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Sierpień 2017, 17:27 »
W odbłyśniku jest oryginalne gniazdo H4, w nie zapięta przejściówka na Chińską bańkę tak przynajmniej jest u mnie . Odbłyśnik i szkło reflektora kiepskiej jakości ,świeci bardzo słabo . Wsadziłem H4 35W (większej się boję wkładać) i delikatna poprawa. Czekam na ledowy wkład tylnej lampy od Łysego wtedy zapodam 55w i zobaczymy co to będzie .

Offline Andrzej3713

• Uzytkownik
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Sierpień 2017, 17:34 »
Przejechane pierwsze 300 km ,jadę na 1 przegląd serwisowy .W Augustowie serwis POM kasuje jak za zboże 300zł przegląd + olej. Motorek pomału się dociera.

Offline pryzios

• Poczatkujacy
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Sierpień 2017, 14:59 »
Ostatnio robiłem przegląd w POM A-stów tylko, że m 12 - 189 zl

Offline Andrzej3713

• Uzytkownik
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Sierpień 2017, 17:57 »
Tak pryzios masz rację przegląd w POM Augustów 150zł + olej . Jak kupiłeś u nich moto .
A jak kupiłeś gdzie indziej to 300 + oleje serwisuje tam skuter maxi 125 od Rometa .

Offline pryzios

• Poczatkujacy
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Sierpień 2017, 19:41 »
No to ładnie. Stówkę kasują za nic.

Offline Andrzej3713

• Uzytkownik
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Sierpień 2017, 18:31 »
Tak jak pisałem wcześniej o oryginalnym odbłyśniku H4 w mojej M11, dopinam zdięcia przejściówki z H4 na Chińską bańkę BA20D . Wciąż się zastanawiam po co tak zrobili ?
Czyżby BA20D była lepsza jak H4  :o

Offline Andrzej3713

• Uzytkownik
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Sierpień 2017, 18:45 »
Dziś dostałem od Łysego paczuszkę a tam nowa zabawka !!
Podłączyłem bez większych problemów ,pasuje jak oryginalna a świeci cudownie .
Dołączam kilka zdjęć zabaweczki .
Łysy-- Wielkie dzięki !!!   ;D

Offline Andrzej3713

• Uzytkownik
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Wrzesień 2017, 13:28 »
Dziś zamontowałem nową Chińską lampę do M11 . Polecam w nocy widać wszystko jak bym puszką jechał . W dzień białe światło super widoczne z daleka .

https://www.aliexpress.com/item/LED-5-75-5-3-4-Motorcycle-Projector-Light-Bulb-Headlight-Headlamp-DOT-H4467/32771154562.html?spm=2114.11010108.0.0.35f7175AvZQ1d&tracelog=mytrace

Offline F 319

• Kuba
  • Uzytkownik
  • Starość to nie wiek, tylko stan umysłu...
  • Model: M16 320 black mat
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Wrzesień 2017, 21:39 »
Czasami czepiają się o brak postojówki.

Offline Aikon

• Uzytkownik
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Wrzesień 2017, 09:25 »
Zawsze można dorobić gdzieś obok dodatkową postojówkę.