Autor Wątek: Zakup Junaka  (Przeczytany 949 razy)

sandra

• Gość
Zakup Junaka
« dnia: 14 Czerwiec 2017, 18:18 »
Witam wszystkich forumowiczów i pasjonatów Junaków.
Pochodzę z centrum Warszawy. Od dwóch tyg. jestem szczęśliwą posiadaczką prawka na motocykl 😊
Niestety nie posiadam jeszcze Junaka ale nie ukrywam, że bardzo mi się podabają i myślę o zakupie jakiegoś egzemplarza dla kobiety. Niestety jestem osobą początkującą i nigdy nie miałam takiej zabawki. Bardzo proszę o poradę jaki Junak byłby dla mnie najlepszy, coś bezpiecznego dla kobiety, na co mam zwrócić uwagę, jaki salon polecacie najlepiej w Warszawie bądź w okolicach. Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Offline RED

• Uzytkownik
  • kiedyś się ogarnę ale jeszcze nie czas
  • Model: M-16 320 Suzuki Intruder VS 800
Odp: Zakup Junaka
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Czerwiec 2017, 18:58 »
Na początek to witaj a co do zakupu to musisz usiąść przymierzyć jak to kobieta  :D

Offline Vger

• Uzytkownik
  • Model: m16 320 najszybsza wersja (czerwony)
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Czerwiec 2017, 18:59 »
Powitać  8)

Wpierw musisz się określić jaki typ motocykla Ci się podoba czy chopper, naked, turystyk itd. Junak jaki by nie był to dobry wybór na początek bo nie ma za wiele mocy co akurat jeśli chodzi o pierwszy motocykl jest plusem, zaczynając łatwo jest dać się ponieść fantazji i trochę przesadzić z prędkością  ;)
I jeszcze jedno nie ma czegoś takiego jak bezpieczny motocykl tutaj liczą się umiejętności i rozwaga. A jeśli wybierzesz junaka i chcesz podnieść bezpieczeństwo to bez wyjeżdżania z salony trzeba wymienić opony (fabryczne to tragedia) i koniecznie wybierz model z ABSem to znacznie zwiększa bezpieczeństwo początkującego.
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2017, 19:02 wysłana przez Vger »
Czerwony M16 jest najszybszy, czerwone auta są najszybsze (Ferrari) i kobiety w czerwieni są najszybsze ;)

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • Model: M16 125 :)
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Czerwiec 2017, 19:03 »
Cześć Sandra!
Jako że jesteś na forum miłośników Junaków M16 i M11 to będziemy Ci polecać właśnie te modele ;)
Wart uwagi jest jeszcze model M12 Vintage w matowym malowaniu.
Jako że masz prawko kat. A to pozostaje Ci do wyboru używka w pojemności 320 z usuniętymi chorobami wieku dziecięcego lub zamówić sztukę nóffkę w pojemności 400cc już z ABSem.
Na każdym z nich spokojnie sobie poradzisz 8)
Wpadnij w najbliższy weekend do Iłek na zlot to sama będziesz mogła przekonać się co bardziej Ci pasuje.

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Czerwiec 2017, 19:36 »
Siemandero - ja chciałem po zlocie swojego sprzedawac ale mój jest specyficznie oryginalny :).
Mój niby używany ale po co przepłacać za nófke polatasz rok dwa i zmienisz na cos wiekszego

https://youtu.be/55HShSCtRug
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2017, 19:45 wysłana przez trzysta »

Offline Jarek Poznań M16 320cc

• Uzytkownik
  • Model: M16 320cc CZARNY+CHROM
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Czerwiec 2017, 20:15 »
kup używkę , ja kupiłem żonie hondę pcx jest fantastyczna jedzie cicho i miękko spala2,5 l /100 wciska się w szparki, startuje szybciej od mojego junaka który i tak skupia wszystkich podsklepowych  pytaczy.

sandra

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Czerwiec 2017, 20:26 »
Nie chcę używki, wolę kupić nówke sztukę i mieć pewność, że wszystko będzie w porządku.
Jaka jest różnica między M11 a M12?
Jaki salon i jaki serwis polecacie?
Ze względu na brak doświadczenia z motorami jestem zielona jak szczypiorek, stąd te moje pytania.
Dodam, że nie kręcą mnie ścigacze, więc nie potrzebuje nic szybszego ☺

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Czerwiec 2017, 20:37 »
M11 to klon Hondy Rebel z dwucylindrowym silnikiem, a M12 i jego ładniejsza wg. mnie odmiana M12 Vintage to jednocylindrowiec ale z fajnym zacięciem.
Warszawiaki wskażą Ci dobry serwis :)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
  • Model: Junak M16, Yamaha MT09 Tracer
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Czerwiec 2017, 20:49 »
... mieć pewność, że wszystko będzie w porządku...

I tutaj jest wampir pogrzebany. Używany będzie miał już sporo poprawek i może się okazać lepszy od nowego.  :o

Pzdr.

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Wolność jest wtedy, kiedy nie musisz przepraszać..
  • Model: M 16 + Suzuki LS 650 Savage + HD FXSTC '95
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Czerwiec 2017, 00:12 »
Wpadnij na zlot oblookać mojego sprzęta  ;)
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

Offline Kefir

• Uzytkownik
  • Model: M11 125ccm
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Czerwiec 2017, 00:26 »
A serwis i salon... Kobyłka... moim zdaniem najlepszy :)
Zanim padłeś, jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką.
Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?
K.K. Baczyński 20. III. 1944 r.

Offline Marky

• Uzytkownik
    • M16 - facelifting.
  • Model: M16
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Czerwiec 2017, 00:26 »
Wbrew pozorom nawet największy w gamie Junaka m16 nie jest nie jednej niewieście obcy.Tutaj nie ma nic do narzucania;moto musi się podobać i sprawiać frajdę.Trzeba pójść do salonu posadzić poope na jednym drugim ...wtedy naprawdę poczujesz któremu oddasz serducho :)

Offline Bonzo

• Uzytkownik
  • Lepiej być panem w piekle niż sługa w niebie ...
  • Model: Był M16 125, jest Boulevard C90T
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Czerwiec 2017, 01:27 »

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Czerwiec 2017, 09:09 »
Witaj  8)

Podstawa, to wybór pojemności, od której chcesz zacząć!
Z tego, co piszesz, to masz prawko "A", więc teoretycznie możesz poszaleć...

Jeśli wybierzesz 125-kę, to według mnie, dla drobnej kobietki, najlepszym rozwiązaniem będą;

1) M 12 - bardzo fajny stylistycznie i bardzo łatwy w prowadzeniu, lekki, z dużym promieniem skrętu, idealny na Warszawkę  ;)
2) M 11 Cafe - także ładny, z silnikiem dwucylindrowym, występującym także w modelach: M 11, M11 Cafe, M 16 [125]

Te dwa wyżej polecam zdecydowanie.

3) M 16 [320][400] - najładniejszy, najbardziej rasowy, ale bardzo ciężki, duży, bardzo mały promień skrętu, trudny podczas manewrowania - zwłaszcza, gdy musimy ruszyć z miejsca na skrzyżowaniu, pod kątem 90 stopni!!! Trzeba nauczyć się specjalnej techniki jazdy- trochę pojechać na wprost, by dopiero próbować skręcić, ale na tyle zwinnie, by w ogóle to się udało, bo promień skrętu mały!!! Trudny i ciężki, przy próbach manewrowania, np. przepychaniu itp.
Wszystkie te jego wady rekompensuje jednak to, co ma, czyli po prostu WOW :) 8)
4) M 16 [125]] To dokładnie ten sam model, co M16 [320][400], ale z mniejszym silnikiem - posiadając prawko "A", nie zawracałbym sobie głowy, M 16 z silnikiem [125].

5) M 11 [125] [320][400] - taki trochę, bez jaj, co w przypadku kobiety może mieć znaczenie...  ;D

Najważniejsze! Masz chłopaka?  ;D ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwiec 2017, 08:31 wysłana przez NGN 27 »

Offline GANDALF

• Uzytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Czerwiec 2017, 09:26 »

Witam

Z motocyklem jak z butami, jedź do salonu i po przymierzaj. (rób sobie fotki na moto to pomaga w decyzji)

Ważne  do czego Ci potrzebny polatać po mieście czy a hoj przygodo  albo jak Łysy do lansu.

To  ma być Twoje moto, Tobie musi się podobać i pasować.

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Czerwiec 2017, 09:28 »

Z motocyklem jak z butami, jedź do salonu i po przymierzaj. (rób sobie fotki na moto to pomaga w decyzji)

Dokładnie tak, porób fotki, a my pomożemy w decyzji!!!  :) 8)

Offline mc_enc

• Uzytkownik
  • śpiesz się powoli... na śmierć zawsze zdążysz
  • Model: Był M-11 320 cm3 Jest DL650XT
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Czerwiec 2017, 15:47 »
Osobiście polecam M-11 (inna sprawa że takiego miałem).
Świetnie nadaje się do turystyki, oczywiście tylko asfalt, można go naprawdę sporo przeciążyć co koledzy i koleżanki którzy mnie znają osobiście mogą potwierdzić (polecam filmik porównawczy https://youtu.be/EylYtnjwtvI?list=PLk6lx5Kec-9lSGIAdVyud2W775XEqvbcb). Może również służyć do lansu choć zapewne mniej niż M-16 który jest dokładnym przeciwieństwem do M-11.
Oczywiście stawiam na 320 lub 400 z ABS, choć 125 również daje radę jednak w tym wypadku polecam wymianę zębatek z innymi przełożeniami.
Z pewnością 11 łatwiej się manewruje od 16 choć na dobrą sprawę oba lepiej się spisują na długich prostych i łagodnych łukach (dość nisko poprowadzone tłumiki, podnóżki oraz stopki).
Na pewno dobrym pomysłem było by na dzień dobry wymienić opony (można mieć pecha i mieć oponę w kształcie jaja jak ja miałem przyjemność :o) i wymienić klocki fabryczne (strasznie skrzypią).

Dobrze by było jak byś wpadła na zlot w piątek, będziesz mogła się przyjrzeć, przysiąść i kto wie może przejechać. Na pewno cię ugościmy po królewsku ;D

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Czerwiec 2017, 16:05 »
Dobrze by było jak byś wpadła na zlot w piątek, będziesz mogła się przyjrzeć, przysiąść i kto wie może przejechać. Na pewno cię ugościmy po królewsku ;D
Wpadnij wpadnij :)
Ktoś trzeźwy musi być żeby dowozić prowiant ze sklepu 8)

Offline mc_enc

• Uzytkownik
  • śpiesz się powoli... na śmierć zawsze zdążysz
  • Model: Był M-11 320 cm3 Jest DL650XT
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Czerwiec 2017, 16:16 »
Wpadnij wpadnij :)
Ktoś trzeźwy musi być żeby dowozić prowiant ze sklepu 8)

Oj krycha666 w tym roku padło na ciebie  ;D

sandra

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Czerwiec 2017, 22:14 »
Wow ale mam lekturę do czytania i widzę, że jakieś filmiki do oglądania ☺ dziękuję wszystkim. W wolnej chwili wszystko na spokojnie przeczytam. Pozdrawiam ☺

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Czerwiec 2017, 19:46 »
Junaki to są takie fabryczne Customy.

Niby sewrwis je sprawdził przed wydaniem, niby wszystko działa a i tak nie wiesz czy te 10 km do domu po kupieniu o własnych siłach dojedzie :).

Tak więc nawet jak sama nic nie umiesz dłubnąć przy sprzęcie to Junkersy szybko uczą że z takim podejściem nie da się na nich jeździć :).

One lubią jak się o nie dba lubią jak właściciel wie do czego dana kostka elektryczna służy.

Lubią jak się ma dobre ucho i wychwyci się różne nowe dźwięki z okolicy lewego dekla :) - wtajemniczeni wiedzą o co k'man.

Ale co dają w zamian.

Pewną dozę szaleństwa
Dużo zamieszania na drodze gdy ludzie z puszek się nimi interesują
Ogólne zainteresowanie oglądaczy na każdym postoju
Przepustkę na zlot w Iłkach :)
Troszkę uwagi trzeba im poświęcić i można brykać kilka lat bez większych inwestycji

sandra

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Czerwiec 2017, 08:39 »
Witajcie. Poczytałam, poogladalam i teraz mam większy mętlik w głowie niż przed napisaniem na forum 😊

Offline wojtio

• Uzytkownik
  • Model: m16 czerwony ,,,Był...
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Czerwiec 2017, 09:13 »
może czerwony m16 320 spodoba sie koleżance mam do sprzedania  nie daleko w kobyłce pozdro
wojtio

sandra

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Czerwiec 2017, 09:55 »
Jakiej firmy opony do Junaka proponujecie?

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Wolność jest wtedy, kiedy nie musisz przepraszać..
  • Model: M 16 + Suzuki LS 650 Savage + HD FXSTC '95
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Czerwiec 2017, 10:30 »
Bridgestone Exedra Max
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!