Autor Wątek: Zakup Junaka  (Przeczytany 1013 razy)

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • Model: M11 - 320cm3
Odp: Zakup Junaka
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Czerwiec 2017, 12:22 »
Metzellery też sobie chwalą.

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
  • Model: Suzuki Intruder VZR 1800 M109R
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Czerwiec 2017, 10:54 »
Witaj.
Kup sobie na poczatek  najlepiej jakiegos nakeda 600tke  ,M16 o ile dosc ładnie wyglada to prowadzi sie od nich  duzo gorzej .poza tym to moto dla kogos kto lubi sobie w nim pogrzebac , a do japonca tylko lejesz zupe i jedziesz
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2017, 10:56 wysłana przez phantom72 »
Nie da Ci żona, nie da Ci matka , tego co może dać sąsiadka :)

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Czerwiec 2017, 10:59 »
Metzellery też sobie chwalą.
powaznie to piszesz?mam obecnie załozone nowki metzellery w swoim intruzie i jesli chodzi o przyczepnosc to sa beznadziejne w porownaniu do Dunlopów na jakich wczesniej latałem .
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2017, 11:43 wysłana przez phantom72 »

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Czerwiec 2017, 11:05 »
Nie chcę używki, wolę kupić nówke sztukę i mieć pewność, że wszystko będzie w porządku.
Jaka jest różnica między M11 a M12?
Jaki salon i jaki serwis polecacie?
Ze względu na brak doświadczenia z motorami jestem zielona jak szczypiorek, stąd te moje pytania.
Dodam, że nie kręcą mnie ścigacze, więc nie potrzebuje nic szybszego ☺
Najwieksza głupota jaka zrobiłem bylo kupno nowki M16 w salonie, jest to jedyny motocykl na ktorym straciłem calkiem sporo kasy ,ale nie ukrywam ze przed zakupem  myslalem identycznie jak Ty. Wiekszosc autoryzowanych  serwisów woła o pomste do nieba , a niestety przegłady obowiazkowe robi sie czesciej niz sobie człowiek tego zyczy.
Kup kilkuletnie moto uzywane ,nawet jesli miałby to byc Junak  pojezdzij nim troche a zycie i tak zweryfikuje czy jest to to czego oczekiwałas czy tez nie.W ciagu ostatnich 4 lat posiadałem  5 motocykli a  i to co mam na chwile obecna nie jest tak  do konca moim ideałem ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2017, 11:39 wysłana przez phantom72 »

Offline Bonzo

• Uzytkownik
  • Lepiej być panem w piekle niż sługa w niebie ...
  • Model: Był M16 125, jest Boulevard C90T
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Lipiec 2017, 20:32 »
Podtrzymuje słowa phantom72'a - Kupno nowego Janka to największa głupota którą i ja zrobiłem. Niepotrzebna strata czasu i pieniędzy na przeglądy i poprawki po fabryce a z chwilą sprzedaży jesteś dużo więcej w plecy. Zazdroszczę temu kto kupił go po mnie :D. Wreszcie chłop nie musi jeździć od serwisu do serwisu, jedyna jazda jaka mu została to ta dla przyjemności :)

Offline SENIOR

• RULE NUMBER ONE: NEVER TOUCH MY MOTORCYCLE !
  • Uzytkownik
  • NIC NIE MUSZĘ ! Rebel and proud of it !
  • Model: Honda Shadow VT 750 C Burgund
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Lipiec 2017, 21:43 »
Witam wszystkich forumowiczów i pasjonatów Junaków.
Pochodzę z centrum Warszawy. Od dwóch tyg. jestem szczęśliwą posiadaczką prawka na motocykl 😊
Niestety nie posiadam jeszcze Junaka ale nie ukrywam, że bardzo mi się podabają i myślę o zakupie jakiegoś egzemplarza dla kobiety. Niestety jestem osobą początkującą i nigdy nie miałam takiej zabawki. Bardzo proszę o poradę jaki Junak byłby dla mnie najlepszy, coś bezpiecznego dla kobiety, na co mam zwrócić uwagę, jaki salon polecacie najlepiej w Warszawie bądź w okolicach. Serdecznie wszystkich pozdrawiam.
Hmm, powinien być różowy ale nie ryżowy.  ;D

Offline F 319

• Kuba
  • Uzytkownik
  • Starość to nie wiek, tylko stan umysłu...
  • Model: M16 320 black mat
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Lipiec 2017, 23:08 »
Dla wk...wionych na serwisy fabryczne z W-wy i okolic: MotoSzwarc Legionowo. Potrafią nawet uszczelnić Janka - w tym sezonie ani kropelki pod spodem. Znają maszynę, doradzą poprawki (nienachalnie), czynni nawet w niedzielę.

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Lipiec 2017, 09:16 »
Podtrzymuje słowa phantom72'a - Kupno nowego Janka to największa głupota którą i ja zrobiłem. Niepotrzebna strata czasu i pieniędzy na przeglądy i poprawki po fabryce a z chwilą sprzedaży jesteś dużo więcej w plecy. Zazdroszczę temu kto kupił go po mnie :D. Wreszcie chłop nie musi jeździć od serwisu do serwisu, jedyna jazda jaka mu została to ta dla przyjemności :)
Mnie moja Janek łacznie z serwisami i klamotami jakie do niego dokupiłem (puste rury , sakwy itd)kosztował przeszło 13,5 tys, sprzedałem po roku , jeszcze na gwarancji z przebiegiem 2 tys km i dostalem za niego o ile dobrze pamietam śmieszne 8 tys a i tak sie cieszylem jak glupi do bateryjki  bo zainteresowanych zakupem  było 0.
Nauczka na przyszłosc , nigdy wiecej takich wynalazkow !!!
« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec 2017, 09:18 wysłana przez phantom72 »

sandra

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Lipiec 2017, 09:59 »
Bardzo dziękuję wszystkim za cenne uwagi. Doszłam do wniosku, że faktycznie macie rację i nie warto tracić czasu i pieniędzy na nowy sprzęt. Jeżeli chodzi o Metzellery to zdania są podzielone ale chyba większość osób jest na NIE. Pozdrawiam 😊

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • Model: M16 125 :)
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Lipiec 2017, 11:24 »
Bardzo dziękuję wszystkim za cenne uwagi. Doszłam do wniosku, że faktycznie macie rację i nie warto tracić czasu i pieniędzy na nowy sprzęt. Jeżeli chodzi o Metzellery to zdania są podzielone ale chyba większość osób jest na NIE. Pozdrawiam 😊
Nie słuchaj maruderów 8)
Poprawianie fabryki jest tym co wyróżnia Junaka wśród innych maszyn, dzięki temu możesz maszynę lepiej poznać i zrobić ją pod siebie.
A co do Metzelerków to jest ich kilka modeli więc nie uogólniajmy. Me880 i Me888 są fantastycznymi gumami spisującymi się genialnie w każdych warunkach o czym może poświadczyć rzesza ich posiadaczy :)

Offline DontFuckUp Daytona

• Uzytkownik
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Lipiec 2017, 13:07 »
... mieć pewność, że wszystko będzie w porządku...

I tutaj jest wampir pogrzebany. Używany będzie miał już sporo poprawek i może się okazać lepszy od nowego.  :o

Pzdr.

Dokladnie.

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Lipiec 2017, 13:33 »
Nie słuchaj maruderów 8)
Poprawianie fabryki jest tym co wyróżnia Junaka wśród innych maszyn, dzięki temu możesz maszynę lepiej poznać i zrobić ją pod siebie.
A co do Metzelerków to jest ich kilka modeli więc nie uogólniajmy. Me880 i Me888 są fantastycznymi gumami spisującymi się genialnie w każdych warunkach o czym może poświadczyć rzesza ich posiadaczy :)
Obstawiam ze kolezanka chce motor na ktorym zamierza jezdzic a nie bawic sie  w poprawianie chinskiego badziewia.
Co do gum to załóż Dunlopa , zobaczysz w koncu co to dobra guma i jakie to ma znaczenie jadac naprawde ciezkim sprzetem a nie czyms co tylko  udaje motocykl. 8)
« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec 2017, 13:35 wysłana przez phantom72 »

Offline darul

• Uzytkownik
  • Model: M16 - czerwony
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Lipiec 2017, 14:17 »
dunlopy kiedyś były dobre, niestety ten czas minął.
Właśnie reklamowałem a kumpel 2 razy
Darek

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Lipiec 2017, 14:47 »
Obstawiam ze kolezanka chce motor na ktorym zamierza jezdzic a nie bawic sie  w poprawianie chinskiego badziewia.
Co do gum to załóż Dunlopa , zobaczysz w koncu co to dobra guma i jakie to ma znaczenie jadac naprawde ciezkim sprzetem a nie czyms co tylko  udaje motocykl. 8)
Zapewne masz rację ale też pewnie wiesz, że nie wszyscy rajderzy musieli wszystko zmieniać :p
W tej cenie nie dostaniesz nic nowego japońskiego więc dokupując np. porządne opony, klocki i łańcuch nadal będziesz dużo poniżej ceny innego markowego ;)
I zgadzam się z Darulem, Dunlopy były kiedyś dobre o czym mogą Ci też opowiedzieć ludzie prowadzący warsztaty oponiarskie :)

sandra

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Lipiec 2017, 15:48 »
Chyba łatwiej kobiecie jest kupić auto niż motocykl 😀

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Lipiec 2017, 16:43 »
Chyba łatwiej kobiecie jest kupić auto niż motocykl 😀
Spokojnie 8)
Kupując nowy masz 2 lata gwarancji a przy okazji przeglądów majstrowie mogą Ci zmienić co zechcesz.
Jeździsz i się cieszysz jazdą :)

Offline marceli

• Uzytkownik
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Lipiec 2017, 22:31 »
Mnie moja Janek łacznie z serwisami i klamotami jakie do niego dokupiłem (puste rury , sakwy itd)kosztował przeszło 13,5 tys, sprzedałem po roku , jeszcze na gwarancji z przebhiegiem 2 tys km i dostalem za niego o ile dobrze pamietam śmieszne 8 tys a i tak sie cieszylem jak glupi do bateryjki  bo zainteresowanych zakupem  było 0.
Jeden chętny sie znalaz i kupił twojego Janka za śmieszne 8 000
Nadal go mam, super sprzęt, lekki dobrze sie prowadzi, wcale nie awaryjny.
Aż szkoda mi go sprzedać tak komuś obcemu, musiałbym oddać w dobre ręce.
Nie stygmatyzowqalbym tak tych junaków bo dostajemy tyle za ile płacimy. Jakieś w miarę dobre moto to 16-20k tańsze to złomy po paru szlifach

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Lipiec 2017, 08:41 »
Mnie moja Janek łacznie z serwisami i klamotami jakie do niego dokupiłem (puste rury , sakwy itd)kosztował przeszło 13,5 tys, sprzedałem po roku , jeszcze na gwarancji z przebhiegiem 2 tys km i dostalem za niego o ile dobrze pamietam śmieszne 8 tys a i tak sie cieszylem jak glupi do bateryjki  bo zainteresowanych zakupem  było 0.
Jeden chętny sie znalaz i kupił twojego Janka za śmieszne 8 000
Nadal go mam, super sprzęt, lekki dobrze sie prowadzi, wcale nie awaryjny.
Aż szkoda mi go sprzedać tak komuś obcemu, musiałbym oddać w dobre ręce.
Nie stygmatyzowqalbym tak tych junaków bo dostajemy tyle za ile płacimy. Jakieś w miarę dobre moto to 16-20k tańsze to złomy po paru szlifach
Oo własnie ten kolo go kupil i ciesze sie ze jest zadowolony , ale bardziej ciesze sie z tego ze  pozbyłem sie w koncu chinskiego dziadostwa   ;)
Owszem po szlifach jest całkiem sporo moto na rynku ale we wiekszosci sa to plastiki, Draga 1100 kupiłem swego czasu za 17,5 koła , moto  w rewelacyjnym stanie  i w 100% było bezywpadkowe , zreszta Intruz jakiego obecnie posiadam tez ma udokumentowana cała historie ktora bez problemu mozna sprawdzic w salonie w PL w ktorym to został kupiony i tam tez serwisowany.
Co do Junaka to nauczka byla jedna , lepiej kupic uzywanego japonca   niz nowego Janka gdyz moto to w zastaraszajacym tempie traci na wartosci a w przypadku sprzedazy amatorów tego typu sprzetu ze swieca szukac.

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Lipiec 2017, 12:04 »
Oo własnie ten kolo go kupil i ciesze sie ze jest zadowolony , ale bardziej ciesze sie z tego ze  pozbyłem sie w koncu chinskiego dziadostwa   ;)
Owszem po szlifach jest całkiem sporo moto na rynku ale we wiekszosci sa to plastiki, Draga 1100 kupiłem swego czasu za 17,5 koła , moto  w rewelacyjnym stanie  i w 100% było bezywpadkowe , zreszta Intruz jakiego obecnie posiadam tez ma udokumentowana cała historie ktora bez problemu mozna sprawdzic w salonie w PL w ktorym to został kupiony i tam tez serwisowany.
Co do Junaka to nauczka byla jedna , lepiej kupic uzywanego japonca   niz nowego Janka gdyz moto to w zastaraszajacym tempie traci na wartosci a w przypadku sprzedazy amatorów tego typu sprzetu ze swieca szukac.
To że nie byłeś zadowolony ze swojego Janka to tylko Twój problem i myślę że niepotrzebnie udzielasz się teraz na tym forum zniechęcając przyszłych użytkowników. Jak zapewne zauważyłeś jesteś tu hejtowym promilem wśród wielu zadowolonych rajderów. Nadal podtrzymuje, że do nauki lepszy nowy Janek na gwarancji niż 20letni japoniec po nie wiadomo jakiej przygodzie, nie mówiąc o różnicy cenie ;)

Offline Bonzo

• Uzytkownik
  • Lepiej być panem w piekle niż sługa w niebie ...
  • Model: Był M16 125, jest Boulevard C90T
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Lipiec 2017, 19:30 »
Dlatego trzeba kupować używanego Janka :P i cena mniejsza i spadek wartości nie tak duży :)

Offline Maciej husky

• Uzytkownik
  • Model: M 16 - 125
« Odpowiedź #45 dnia: 05 Lipiec 2017, 19:42 »
W obecnych czasach na wszystkim sie traci.Ja kupiłem Janka i wiem  ze  jak bede go sprzedawał  dostane  sporo  po p..e   ale  nie żałowałem ani sekundy .Nawet nie wiem czy kiedys wogóle go sprzedam, Moze silnik zmienie  i bede  smigał.Na pewno  nie  powiem ze to chinski badziew  bo  w dzisiejszych  czasach większośc wszystkiego co posiadamy jest w łasnie z Chin.Mimo wszystko ich gospodarka  bije nasza  i to  o lata świetlne.Kupisz auto w salonie  i po  wyjezdzie z niego tez jestes w plecy.Mimo wszystko uważam ze nie ważne  kto  ma jaka maszyne  i z jakiego kraju pochodzi  tylko liczy sie pasja  do motocykli.Więc LWG.

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Wolność jest wtedy, kiedy nie musisz przepraszać..
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowiedź #46 dnia: 05 Lipiec 2017, 20:21 »
Ja też nie zamierzam swojego sprzedawać i dlatego jak zachciało mi się H-D to sobie kupiłem jako drugi. Ale Janek jest i ma być 8)
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

Offline F 319

• Kuba
  • Uzytkownik
  • Starość to nie wiek, tylko stan umysłu...
  • Model: M16 320 black mat
« Odpowiedź #47 dnia: 05 Lipiec 2017, 22:14 »
Howk !

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
« Odpowiedź #48 dnia: 06 Lipiec 2017, 08:27 »
To że nie byłeś zadowolony ze swojego Janka to tylko Twój problem i myślę że niepotrzebnie udzielasz się teraz na tym forum zniechęcając przyszłych użytkowników. Jak zapewne zauważyłeś jesteś tu hejtowym promilem wśród wielu zadowolonych rajderów. Nadal podtrzymuje, że do nauki lepszy nowy Janek na gwarancji niż 20letni japoniec po nie wiadomo jakiej przygodzie, nie mówiąc o różnicy cenie ;)
Przestrzegam potencjalnych chetnych przed bledem jaki ja popelnilem , i sorry ale  podyskutowac na ten tema moge z kims kto juz objezdzil kilka sprzetów  a nie co dopiero zaczał  swirowac pawiana  na 125  ;D Z czasem kupisz lepszy sprzet i przekonasz sie ze w wielu kwestiach mialem raje, gdyz wiele osob z tego forum zaczynało na Janku i  przesiadło sie na powazniejsze sprzety.Równiez w moim przypadku nie było to tak ze kupilem M16 i po pierwszej przejazdzce  stwierdzilem ze musze miec sprzet o pojemnosci 2 litrów, ale  trzeba bylo kupic od razu cos powyzej litra i miec swiety spokoj przynajmniej przez kilka lat.Pozdro
« Ostatnia zmiana: 06 Lipiec 2017, 08:52 wysłana przez phantom72 »

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
« Odpowiedź #49 dnia: 06 Lipiec 2017, 08:43 »
Ja też nie zamierzam swojego sprzedawać i dlatego jak zachciało mi się H-D to sobie kupiłem jako drugi. Ale Janek jest i ma być 8)
Lysy ty jestes ewenementem i wpakowales w ten sprzet  tyle ze kupiłbys w to miejsce  kilka innych ;)