Autor Wątek: Ochrona przed kradzieżą  (Przeczytany 98 razy)

Offline Cichy

• Uzytkownik
Ochrona przed kradzieżą
« dnia: 05 Lipiec 2017, 09:17 »
Cześć,

jak to wygląda w codziennym użytkowaniu? Stosujecie jakieś zabezpieczenia antykradzieżowe, czy po prostu parkujecie i tyle?

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Wolność jest wtedy, kiedy nie musisz przepraszać..
  • Model: M 16 + Suzuki LS 650 Savage + HD FXSTC '95
Odp: Ochrona przed kradzieżą
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lipiec 2017, 09:43 »
A kto by chciał kraść chinola ???
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

Offline Cichy

• Uzytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lipiec 2017, 11:49 »
A nie wiem:) Ale sobie wyobrażam, że na przykład jakieś osiedlowe żule mogły by się zainteresować. Albo na przykład chcieć "przestawić"? No chyba, że bez kluczyka się nie da:P Ale to ja jeszcze nie wiem, bo ciągle czekam na dostawę:/

Offline Aikon

• Uzytkownik
  • Model: M11 125
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lipiec 2017, 11:57 »
Ja mam jakąś prostą blokadę na tarcze z alarmem. Bardziej jako straszak przed wsiadaniem i przymierzaniem się osób niepowołanych.

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • Model: M16 125 :)
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lipiec 2017, 12:18 »
W naszych maszynach masz kostkę przystosowaną do podłączenia moto-alarmu, montaż zajmuję 5 minut i działa jako fajny odstraszacz przypadkowych dosiadaczy ;)

Offline Cichy

• Uzytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Lipiec 2017, 13:16 »
Dzięki!:D Wiem wszystko:)

Offline Vger

• Uzytkownik
  • Model: m16 320 najszybsza wersja (czerwony)
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Lipiec 2017, 14:24 »
Jak ktoś kradnie to zobacz sobie na jutube, czterech chłopa podjeżdża busem pakuje moto i odjeżdża, więc blokady na koło czy piszczące alarmy tu nie pomogą. Wykup tzw mini auto casco za pół ceny normalnego to masz ochronę przed kradzieżą i szkodą całkowitą, jeszcze chyba do tego dochodzi gdy wyskoczy Ci zwierze. Ja zawsze ubezpieczam moto, jak jadę na jakiś zlot to nie muszę co chwila zaglądać do motocykla czy stoi, święty spokój ważna rzecz  8)
Czerwony M16 jest najszybszy, czerwone auta są najszybsze (Ferrari) i kobiety w czerwieni są najszybsze ;)

Offline Bonzo

• Uzytkownik
  • Lepiej być panem w piekle niż sługa w niebie ...
  • Model: Był M16 125, jest Boulevard C90T
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Lipiec 2017, 18:53 »
W Junaku miałem prosty alarm na zasadzie odstraszacza dla sadzaczy tyłka oraz świetnie się sprawdzał jako - "stacyjka bez kluczyka"

W Bolku mam całkiem fajny alarm z powiadomieniem na zasadzie pagera. Jeśli ktoś sadza tyłek lub grzebie przy moim moto pilot mi wibruje i popiskuje. To samo się dzieje gdy odpali się moto bez dezaktywacji alarmu, odłączy centralkę lub odłączy akumulator bądź zewrze kabelki w pozycji ON. Również pager sygnalizuje mi brak połączenia z moto. Jak na razie udało się mi zgubić zasięg po ok 1,5 km. Producent deklaruje ze zasięg ma 5 km.  Nie mam pojęcia na jakiej zasadzie działa pager ale całkiem sprytne to ustrojstwo. Może nie powstrzyma złodzieja ale poinformuje nas leżąc na szafce z butami czy też obok rodzinnego zdjęcia, że coś się dzieje pod blokiem i to akurat z naszym moto.