Autor Wątek: Wymiana klaksonu na pneumatyczny spiralny  (Przeczytany 71 razy)

Offline Kefir

• Uzytkownik
  • Model: M11 125ccm
Wymiana klaksonu na pneumatyczny spiralny
« dnia: 11 Lipiec 2017, 23:00 »
Hejka kumotrzy.
gdyby Ktoś potrzebował, a czasem sytuacja na mieście tego wymaga... proponuje wymianę klaksonu na pneumatyczny...
efekt: puszki stają w miejscu jakby TIR na nie jechał... sprawdzone :) i ratuje d.pę

montaż prosty: do sterowania przekaźnika kabelki od org klaksonu... do pompy pneumatyka przewody bezpośrednio do aku przez zwierany przekaźnik... pompa pobiera 7A więc nie warto tego puszczać przez włącznik
Koszt: na Ali ok $19
https://pl.aliexpress.com/item/OKC-Vehicle-12V-Super-Loudly-Air-Horn-Snail-Compact-Horns-For-Motorcycle-Car-Truck-Boat-RV/32790450536.html?spm=2114.13010608.0.0.XKtusf

na tej aukcji gniazdo jest zrobione jakby pneumatyk miał być podłączony w miejsce klaksonu - bez sensu bo wówczas ten przekaźnik jest niepotrzebny... warto zrobić jak u innych tak jak opisałem
W załączeniu zdjęcie zamontowanego w M11 na miejscu klaksonu i schemat prawidłowej kostki z bezpiecznikiem

Zanim padłeś, jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką.
Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?
K.K. Baczyński 20. III. 1944 r.

Offline Bonzo

• Uzytkownik
  • Lepiej być panem w piekle niż sługa w niebie ...
  • Model: Był M16 125, jest Boulevard C90T
Odp: Wymiana klaksonu na pneumatyczny spiralny
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lipiec 2017, 01:57 »

Offline petek

• Uzytkownik
  • Model: Był m16 320 jest Honda Shadow VT750
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lipiec 2017, 09:18 »
Mam w Hondzie podobny klakson. Jest super. Poprzedni właściciel zamontował go niezależnie od seryjnego, wiec są dwa. Głośnością pneumatyczny bije seryjny na głowę. Polecam!

Offline Kefir

• Uzytkownik
  • Model: M11 125ccm
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lipiec 2017, 09:58 »
Bonzo... mój ma trochę inny kształt, bardziej mi pasował, mniej miejsca itd... kostkę podłączeniową z kabelkami  dostałem :D
Zanim padłeś, jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką.
Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?
K.K. Baczyński 20. III. 1944 r.