Autor Wątek: Regulacja tylnego zawieszenia  (Przeczytany 11899 razy)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
  • Model: Junak M16, Yamaha MT09 Tracer
Odp: Regulacja tylnego zawieszenia
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Luty 2016, 10:13 »
Coś w tym jest. Teraz analizuję kwestię napinacza łańcucha.Większy skok amortyzatorów, to napinanie i rozluźnianie łańcucha. Myślę, że napinacze się przydadzą. Myślę o napinaniu i górnej części i dolnej.
W necie znalazłem takie rozwiązania:
http://allegro.pl/bashan-atv-quad-napinacz-lancucha-komplet-zestaw-i5313659478.html
https://motor-x.pl/napinacz-lancucha-igm-derbi-senda,p.html

Teraz jeszcze muszę opracować schemat instalacji.  ;D

Pzdr.

Offline Cynar

• Uzytkownik
  • Model: Jego zajebistość M16 125!
« Odpowiedź #51 dnia: 22 Maj 2016, 22:18 »
To ja jeszcze swoje 3 grosze wtrące (bo gębę mam niewyparzoną):

Jako nowy użytkownik M16 przekonałem się po kilku pierwszych kilometrach, że tylne zawieszenie jest fabrycznie sztywne jak umarłego dupa. Na drogach o lekkich wybojach (czytaj: 80% nawierzchni gminnych) wesoło nie jest. Najgorsze jednak było to, że słyszałem odgłos jakby mi po kolei wszystkie części odpadały i z hukiem waliły o asfalt, a okazało się, że to tylko zestaw kluczy napier...ał jak banda uchodźców w szybę na lotnisku. Owinąłem w/w zestaw szmatą i wreszcie jest normalnie. Tzn. nadal telepie jak menela przed otwarciem monopolu ale jest już zdecydowanie ciszej.
Bóg, Junak, Ojczyzna!
Jestem "wredną patriotyczno-szowinistyczną świnią" i jest mi z tym dobrze!

Offline jedrekmac

• Uzytkownik
  • Daleko od szosy...
    • Junak
  • Model: Junak M10, Junak M16, WFM OSA, YAMAHA XJ 900...
« Odpowiedź #52 dnia: 28 Czerwiec 2016, 12:07 »
Już wszystko napisano w sprawie regulacji amorków ale jeśli ktoś nie ma klucza to może zastosować metodę dźwigni. W tym celu nie trzeba odkręcać amorków ja to zrobiłem mając junaka na podnośniku, w otwory wsadziłem śruby np: M10 i wykorzystałem dźwignie z pręta, puszka nie obracała się a w klucz puknąłem gumowym młotkiem i poszło, foto wykorzystałem kolegi POWER , klucze 24 i 27 tak jak pisze i można regulować.