Autor Wątek: MY I NASZE BEZPIECZEŃSTWO CZEGO NIE ROBIĆ, UCZMY SIĘ NA BŁEDACH INNYCH  (Przeczytany 278 razy)

Offline Jarek Poznań M16 320cc

• Uzytkownik
  • Model: M16 320cc CZARNY+CHROM
WITAM MAM PROPOZYCJĘ ABYŚCIE PODZIELILI SIĘ WIEDZĄ I DOŚWIADCZENIEM, JAK UNIKNĄĆ BŁĘDU, JEŚLI ZALICZYŁEŚ GLEBĘ ,ALBO INNĄ NIEFAJNĄ SYTUACJE ,OPISZ JAK BYŁO ,MOŻE INNI PRZEMYŚLĄ I TAKIEJ SYTUACJI UNIKNĄ . WIEM ŻE KAŻDY Z WAS JEST NAJLEPSZYM KIEROWCĄ ŚWIATA -TAK JAK JA ! ALE NIE ZAWSZE TAK BYŁO,OPISZCIE PARE ZAGROŻEŃ TRÓDNYCHDO PRZEWIDZENIA.   JA MIAŁEM 3 NIEFAJNE SYTUACJE .ALE WSTYDZE SIĘ PIERWSZY. JESTEŚ ODWAŻNY MASZ DYSTANS DO SWOJEJ PRZESZŁOŚCI ZANIM BYŁEŚ IDEALNY.....TO DAWAJ..

Offline Vger

• Uzytkownik
  • Model: m16 320 najszybsza wersja (czerwony)
Odp: MY I NASZE BEZPIECZEŃSTWO CZEGO NIE ROBIĆ, UCZMY SIĘ NA BŁEDACH INNYCH
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Sierpień 2017, 14:03 »
Taka sytuacja gdy ciężarówka lub autobus wjeżdża na twój pas i ciebie spycha zdarzyło mi się to ze 3 razy (kierowca zwyczajnie nie widzi motocyklisty). Od tego czasu generalnie mam ogromny respekt to wszystkiego co duże i albo trzymam się z tyłu albo mijam jak najprędzej. Bardzo ważne jak przeciskacie się w korkach nigdy nie stawać przed  ciężarówką na światłach bo kierowca nas nie zauważy i może nas zmielić.

W tym roku zdarzyło mi się, że jechał na mnie ścigacz. Jezdnia była 3 pasmowa do ruchu obustronnego a na środku do zjazdu. Bardzo się zdziwiłem gdy ścigacz wyłonił się zza znaku i jechał na czołówkę moim pasem (znaki poziome na jezdni nawet były). Chciałem go ominąć a on mnie ja w lewo on w lewo, ja w prawo on w prawo (wszystko na moim pasie bo pas do zjazdu był z wysepkami i znakami), nagle zrobiło się bardzo blisko spłoszyłem się i nacisnąłem mocno klamkę, zaczęło mi rzucać kierownicą na wszystkie strony byłem już pewny że będę leżał, podparłem się na prędkości nogą o asfalt i załatwiłem sobie kolano (2 tyg bez motocykla). Ścigacz mnie ominął i uciekł dał mocno gazu, żeby nikt tablic nie spisał. Po tym doświadczeniu natychmiast zmieniłem klocki na EBC  ::)  ;D

Ostatnio mi eLka wymusiła na rondzie, gdybym dopiero co zaczynał jeździć i miał mniej doświadczenia to mógłbym mieć problem go ominąć, a tak zrobiłem taki ładny slalomik  ;D

Czerwony M16 jest najszybszy, czerwone auta są najszybsze (Ferrari) i kobiety w czerwieni są najszybsze ;)

• Uzytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Sierpień 2017, 14:09 »
dzięki , ciężarówka spycha mam rozumieć że ciężarówka zmienia pas ,czy wyjeżdża z podporządkowanej ?

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Sierpień 2017, 14:26 »
dzięki , ciężarówka spycha mam rozumieć że ciężarówka zmienia pas ,czy wyjeżdża z podporządkowanej ?
Gdy jedziesz równo z ciężarówką obok niej np na jezdni 2 pasmowej, a on nagle zaczyna zmieniać pas.
Czerwony M16 jest najszybszy, czerwone auta są najszybsze (Ferrari) i kobiety w czerwieni są najszybsze ;)

Offline mc_enc

• Uzytkownik
  • śpiesz się powoli... na śmierć zawsze zdążysz
  • Model: Był M-11 320 cm3 Jest DL650XT
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Sierpień 2017, 12:42 »
Podpowiem jak to wygląda od strony kierowcy (w moim przypadku akurat autobusu)

Nie ustawiajmy się na równi z autobusem lub tirem z prawej jego strony bo na 99% po prostu was nie zauważy a jak zatrąbicie lub rykniecie silnikiem będzie zdezorientowany i w dalszym ciągu was nie zobaczy a do tego może wykonać "dziwny" manewr.

Jeśli chcecie wyprzedzić z lewej lub prawej a nie macie mocy (np. autostrada) jedźcie przez chwilę na wysokości jego lustra i tak zacznijcie ten manewr. A jeśli macie 3 pasy ruchu i tir lub autobus jedzie skrajnym przeskoczcie na przeciwległy skrajny.

Jeśli filtrujecie na skrzyżowaniu i ominiecie tira (mniej to się tyczy autobusu. Przeważnie kierowca autobusu siedzi niżej), stańcie tak abyście widzieli kierowcę w lusterku wstecznym.

Jeśli chcecie jechać w cieniu np. dla oszczędności paliwa lub tak jak ja to robię aby wstać i nogi rozprostować lub tyłek odciążyć. Róbcie to tylko na autostradzie. Nie obciążony autobus lub tir naprawdę potrafi stanąć "dęba". I pokażcie mu się od czasu do czasu w jego lustrze, będzie miał świadomość że coś za nim jedzie i nie jedźcie za nim w ten sposób za długo bo może go to "zdenerwować".

W mieście musicie pamiętać że pojazd jest duży i skręcając może zająć więcej niż jeden pas (co prawda musi ustąpić i zachować szczególną uwagę) oraz to już głównie się tyczy autobusów zanim zacznie manewr, dość znacznie musi się "wyciągnąć" na skrzyżowaniu (jest to związane z umiejscowieniem kół. W tirze kierowca przeważnie siedzi na kole a w autobusie przed i to czasami dość znacznie, kołem.

Jeśli tir z naczepą (przyczepą z osiami w centralnej części) lub autobus z przegubem (przyczepą) już jest skręcony weźcie pod uwagę że kierujący już nie widzi co się dzieje po przeciwnej stronie do wykonywanego manewru i może was zgarnąć.

W większości przypadków jeśli dojdzie do zdarzenia to wy będziecie mieć rację (motocykliści) ale co z tego zdrowia lub życia wam to nie zwróci.

Na co dzień jeżdżę autobusem i piszę to co widzę i jak to odczuwam jako prowadzący. Jeśli macie inne zdanie lub czegoś nie napisałem, zapraszam do dyskusji. ;)

Offline FrrFurr

• Uzytkownik
  • Model: Był M16 320 Jest Vulcan 900
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Sierpień 2017, 14:48 »
Ja sobie zapisałem w głowie, że wszystko na drodze chce mi zrobić krzywdę...od pojazdów, poprzez zwierzynę do dziur na jezdni :) To pozwala mi zachować czujność na moto podczas jazdy w mieście czy na zatłoczonych drogach. Po paru razach, kiedy widziałem patrzącego na mnie "przeciwnika" który mi wjeżdżał pod koła nie mam już do nikogo zaufania :D
Relaks mam na podrzędnych drogach, kiedy jadę sobie 80tką wąchając okoliczne pola i inne kwiatki. Odkąd wróciłem do jazdy na moto, bardziej cieszę się, że nie mieszkam w dużym mieście :D
Zauważam też swoisty paradoks.. szybciej i ostrzej jeździłem Junkiem niż Vulkanem. Może to przez wyższa obroty, które podnosiły mi adrenalinę ?  ;)
Franky_Furbo jakby kto pytał :)

Online Bonzo

• Uzytkownik
  • Lepiej być panem w piekle niż sługa w niebie ...
  • Model: Był M16 125, jest Boulevard C90T
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Sierpień 2017, 20:02 »
Na ludzką głupotę nic się nie poradzi.
Kilka dni temu stałem na ulicy przed zakrętem na parking, gdyż na tym wjeździe stał sobie jakiś pojazd i wypakowywał towarzystwo typu daszek od bejsbolówki większy od dupy i za krótkie obcisłe rurki z krokiem w kolanach. spokojnie sobie czekam aż jegomość ruszy albo do przodu lub do tyłu i pojedzie w siną dal.. Miejsca na wyjazd zostawiłem tyle, że by się Star zmieścił - raptem gówniarz chcąc strzelić popisówkę przed towarzystwem zniewieściałych pasażerów wrzuca wsteczny i z piskiem zapieprza do tyłu skręcając na pas na którym stoje!!!. Oczywiście uciec do tyłu intruderem bez szans więc wali mi gówniarz w przednie koło! Wychodzi i mówi "och życie" dostanie pan odszkodowanie z ubezpieczenia. W dupie miał że zderzak jego pogięty bo to firmowy samochód tatusia a że pogiął mi błotnik - "no cóż życie". Kurw...!!!!  gdyby nie moja połówka to chyba wyje....bym mu wszystkie zęby i powiedział "no cóż życie"

• Uzytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Sierpień 2017, 00:49 »
https://www.youtube.com/watch?v=Vb09yvfZzKs      ja tam oglądam takie filmy

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Sierpień 2017, 11:52 »
Jarek nie strasz nas, tak patrząc to lepiej na motor w ogóle nie wsiadać. Trzeba się trzymać kilku zasad a reszta i tak w rękach opatrzności nie ważne jak będziesz się pilnował. Podstawa to sprawny sprzęt nie składak z 5 innych z których 3 fruwały, lepiej nie przeciskać się w korkach, ale jak już nie wytrzymasz to przynajmniej nie obok ciężarówek i autobusów. Dobry strój i kask zakładany zawsze nawet bo bułki do sklepu, no i ćwiczenie umiejętności w warunkach w miarę bezpiecznych ( ja ćwiczę na wiosce w pobliżu mojego domu, wylali nowiutki asfalt, dużo krętych dróg i niczego bo drodze w co można by przywalić w razie nie zmieszczenia się w zakręt, a ponieważ tam są pola i żadnych zabudowań to do puki nie obsiane i kukurydza nie wyrośnie widoczność w zasadzie pełna więc samochód czy pieszego a nawet zwierze widać z bardzo daleka  ;D )
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień 2017, 12:11 wysłana przez Vger »

Offline FrrFurr

• Uzytkownik
  • Model: Był M16 320 Jest Vulcan 900
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Sierpień 2017, 16:55 »
Z tych filmików to mam jeden wniosek - moto dla relaksu a nie do zapindalania, szczególnie po mieście :D
Franky_Furbo jakby kto pytał :)

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Sierpień 2017, 18:53 »
Z tych filmików to mam jeden wniosek - moto dla relaksu a nie do zapindalania, szczególnie po mieście :D
                                                                                                                                              Masz racje i jak to ktoś wczoraj zauważył słusznie chyba na jednoślad.pl , ze trzeba myśleć za siebie i i za innych. Jeżdżę osobowką od ponad 30 lat, cały ten czas próbuje mieć oczy dookoła głowy i wyprzedzać myśli użytkowników drogi, ale jak przesiadłem się na junaczka dwa miesiące temu, to tym bardziej staram się jeździć tak, jakby wszyscy na mnie polowali. Zwłaszcza, ze nie jesteśmy niczym chronieni. A wczoraj na Pomorzu dwie niepotrzebne śmierci motocyklistów. Przyczyny są różne, szkoda, ze ludzie wsiadając na/do pojazdu zwalniają się od myślenia i odpowiedzialności. Relaks tak, ale przede wszystkim rozwaga.

Offline Cichy

• Uzytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Sierpień 2017, 09:04 »
Mi jako świeżo upieczonemu motocykliście rzuciła się w oczy jedna rzecz. Kierowcy osobówek ignorują motocyklistów.
Jeżdżę autem od 14 lat i generalnie co się za kółkiem wkurwiam to moje, ale mimo tego, że się naklnę, to staram się wpuszczać innych uczestników, ustępować pierwszeństwa, nie szarżować, etc. Generalnie pełna kultura, której tak bardzo brakuje.

Od kiedy wsiadłem na moto, jestem czujny jakieś 10 razy bardziej, bo co z tego, że ja mam pierwszeństwo, kiedy widzę, że kierowca w samochodzie na podporządkowanej patrzy się na mnie i bezczelnie wymusza, włączając się do ruchu?

Po prostu staram się jeździć tak, jak kilka osób już tu napisało, i jeszcze pewnie kilka napisze 0 jak by wszyscy chcieli mnie zabić:D

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Sierpień 2017, 18:55 »
Zanim wsiadłem na moto, uważałem ze to motocykliści zawsze sa winni, bo prędkości,  bo brawura . Ale teraz widzę wyraźnie, ze to kierowcy puszek maja więcej okazji do rozpraszania swojej uwagi, bo szuka stacji radiowej, gada przez telefon, lub co gorsza, pisze esemesy . Tymczasem motocyklista musi myśleć za siebie i za idiotę piszącego mszy. Dobrze byłoby, gdyby kierowcy puszek kilka razy w roku przesiadali się na moto.

Offline F 319

• Kuba
  • Uzytkownik
  • Starość to nie wiek, tylko stan umysłu...
  • Model: M16 320 black mat
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Sierpień 2017, 23:48 »
Przedwczoraj wróciłem - po dłuższym niejeżdżeniu w długie - z trasy 900k (d...pa w kawałkach) na raz; pierwszy raz bez jakichkolwiek prób wymuszania przez innych (mijałem niezły dzwon z motocyklem w rowie na drodze Pisz-Łomża i na zakończenie trasy zamknięta dwupasmówka na wysokości Wierzbicy - też dzwon). Pierwszy raz WIEDZIAŁEM, że mnie widzą (nawet w dzień):  założyłem lightbary led i mocne shoty led włączone nonstop przód (bez HomoLG), dodatkowe STOP_POZ led tył (HomoL). Kilka razy widziałem, jak goście "wychylali" się do wyprzedzania naprzeciwko i ... chowali się, jak im błysneło (shoty). Co do tyłu - po raz pierwszy obserwowałem w lusterkach, jak goście reagują nawet na muśniecie przeze mnie hamulca. Reakcja policji (mijałem ich kilkunastokrotnie - obawiałem się czepiania ledów) - uśmiechy; nawet dwa razy podniesiona ręka w pozdrowieniu (nigdy wcześniej: super, jak widzisz życzliwość smurfa).

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Wolność jest wtedy, kiedy nie musisz przepraszać..
  • Model: M 16 + Suzuki LS 650 Savage + HD FXSTC '95
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Sierpień 2017, 00:01 »
A miałeś na sobie kamizelkę ?
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Sierpień 2017, 01:25 »
A miałeś na sobie kamizelkę ?
Łysy ty lepiej nic nie mów bo twojej dyskoteki w junaku nic nie przebije  ::)  ;D

Offline F 319

• Kuba
  • Uzytkownik
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Sierpień 2017, 22:48 »
Kamizelka jechała w kufrze na pozmrok - udało się jechać za słonecznego.

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Sierpień 2017, 23:13 »
To spróbuj jechać w niej za dnia - efekt jeszcze lepszy, będą bać się Ciebie wyprzedzać  ;)

Moja ulubiona zabawa to postać chwilkę  w kamizelce i białym kasku na poboczu - wszyscy dają po hamplach i mijają mnie max 49 km/h....a dopiero potem dzida  8)

Jak jest korek i jadę środkiem to 90 % robi mi korytarz :)))

Offline F 319

• Kuba
  • Uzytkownik
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Sierpień 2017, 21:43 »
Ja mam czarny kask, tak nie działa.

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Sierpień 2017, 21:57 »
Bo tak działa tylko kamizelka+biały kask  ;)

Sam się tak dałem kiedyś nabrać jak jechał za mną gość na białym adventurze w szalkach z napisem POLSKA :))  Jechał tak za mną dłuższy odcinek i pewnie miał podobna bekę bo w końcu mnie wyprzedził i na jego plecach odczytałem POLSKA a nie policja :)))

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Sierpień 2017, 22:06 »

Moja ulubiona zabawa to postać chwilkę  w kamizelce i białym kasku na poboczu - wszyscy dają po hamplach i mijają mnie max 49 km/h....a dopiero potem dzida  8)

Jak jest korek i jadę środkiem to 90 % robi mi korytarz :)))

:D :D :D :D

Miewałem podobne sytuacje, jak wyjeżdżałem parę razy Skodą Octawią z Wejherowa jadąc przepisowo 50 :). Przez dłuuuuugą chwilę ciągnął się za mną sznur aut . A jak zakładałem jeszcze odblaskowy ciuch do biegania, bo po robocie biegam, to już w ogóle wszyscy pos........ani  ;)

Offline F 319

• Kuba
  • Uzytkownik
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Sierpień 2017, 21:48 »
Dokupię biały !