Autor Wątek: zabierak napędu licznika elektronicznego junak m11 125 (euro4)  (Przeczytany 157 razy)

Offline Cichy

• Uzytkownik
Hej,

Czy ktoś może trafił gdzieś na ową część? Otóż panowie z serwisu gdzie wymieniałem przednią felgę najwyraźniej rozwalili mi zabierak napędu licznika.
Licznik wskazuje teraz połowę prędkości z którą jadę. Zakładam więc, że gdzieś przy przekładaniu ustrojstwa odpadło im się kilka magnesów z zabieraka?

Szukam tego gdzie się da, ale nic nie mogę znaleźć - na stronie almotu też brak, mają póki co rozpisany układ sprzed euro 4.

Offline Bonzo

• Uzytkownik
  • Lepiej być panem w piekle niż sługa w niebie ...
  • Model: Był M16 125, jest Boulevard C90T
Odp: zabierak napędu licznika elektronicznego junak m11 125 (euro4)
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Sierpień 2017, 15:20 »
Rzuć okiem czy to nie któryś z tych bo w chińczykach dużo części jest zamiennych.

http://www.morettiparts.pl/produkty/?form=1&filtr[kategorie_id2]=216&strona=0

Ciężko wstawić link więc skopiuj go do przeglądarki bo pokaże ci akumulatory inaczej
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień 2017, 15:23 wysłana przez Bonzo »

Offline Cichy

• Uzytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Sierpień 2017, 19:35 »
Rzuć okiem czy to nie któryś z tych bo w chińczykach dużo części jest zamiennych.

http://www.morettiparts.pl/produkty/?form=1&filtr[kategorie_id2]=216&strona=0

Ciężko wstawić link więc skopiuj go do przeglądarki bo pokaże ci akumulatory inaczej

Nie ma tam niestety. Chodzi o sam ten dynks, który przekazuje obroty z koła na czujnik od licznika i wygląda to mniej więcej tak jak na załączonym zdjęciu, tyle że to nie od M11 a od Junaka RS 901 - niestety, inne wymiary zabieraka. Kupiłem tę wersję co by sprawdzić, czy wejdzie, ale wewnętrzna średnica jest zbyt mała i walec jest niższy o te 5 milimetrów.

Tak czy siak, pobawię się trochę pilnikiem, skoro mam już ten zabierak, a nuż podejdzie i będę mile zaskoczony?:)

Ale fakt faktem, nie mogę tego ustrojstwa absolutnie nigdzie znaleźć:/

Offline Cichy

• Uzytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Sierpień 2017, 12:07 »
Taki mały update dla zainteresowanych też innymi częściami specyficznymi dla Euro 4.
Pisałem w tej sprawie do Almotu, i w końcu poinformowali mnie, że części dla Junaków 2017 (typowe dla Euro 4) wrzucą na stan pod koniec tego tygodnia.
Pisałem też do ASJ, to nie za bardzo wiedzieli o co chodzi... :)

Offline Andrzej3713

• Uzytkownik
  • Model: Junak M11 125cm
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Sierpień 2017, 23:38 »
Cholera w środę jadę do serwisu wymienić gumy.
Kupiłem Metzeler , żeby tylko mi nie zepsuli .

Offline Cichy

• Uzytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Wrzesień 2017, 13:13 »
Ja trafiłem na 16 letniego praktykanta. Mój peszek :) Do tego założył bieżnik w odwrotną stronę i przy przekładaniu gumy zapomniał odkręcić tarcze hamulcowe ze starej felgi:) Jak będziesz miał łebka, to patrz im na ręce. Myślę, że to nie dzieje się zbyt często.

Offline Andrzej3713

• Uzytkownik
  • Model: Junak M11 125cm
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Wrzesień 2017, 20:46 »
Jestem po zmianie gum i jest cudownie . Nic nie zepsuli  ;D