Autor Wątek: Wyciek spod korka paliwa (M11 125 Cafe)  (Przeczytany 54 razy)

Offline liptonbeer

• Uzytkownik
  • Model: M11 125 Cafe Racer
Wyciek spod korka paliwa (M11 125 Cafe)
« dnia: 26 Sierpień 2017, 16:34 »
Cześć,

dzisiaj będąc na stacji zaskoczył mnie totalnie korek od wlewu paliwa. Nalałem jak zwykle do pełna siedząc na moto. Zakręciłem korek, przekręciłem kluczyk i poszedłem zapłacić. Wracam a tu paliwo leci mi po całym baku. Szybko wyprostowałem moto, wyczyściłem paliwo gdzie się da i ponownie odkręciłem/zakręciłem korek. Przechyliłem na chwilę Junkersa i po chwili znowu cieknie. Wygląda to tak, jakby brakowało jakieś podkładki pomiędzy korkiem a otworem baku. Nie wiem, czy mam wymienić korek, dokupić jakąś uszczelkę, czy coś? Może ktoś miał podobny problem? Prośba o pomoc...

Artur

Offline F 319

• Kuba
  • Uzytkownik
  • Starość to nie wiek, tylko stan umysłu...
  • Model: M16 320 black mat
Odp: Wyciek spod korka paliwa (M11 125 Cafe)
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sierpień 2017, 21:12 »
Mi też tak leje jak dopełnię na full.

Offline Jarek Poznań M16 320cc

• Uzytkownik
  • Model: M16 320cc CZARNY+CHROM
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Sierpień 2017, 22:03 »
bardzo szczelne być nie może bo jak byś spalił kilka litrów to by w zbiorniku było parę  litrów próżni i podciśnienie .A  zalany do pełna postawiony na słońcu . ale żeby ciekło ?

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Sierpień 2017, 22:18 »
Zalanie do fula nie znaczy zalać dosłownie po brzegi wlewu. Tankuję też do tzw. fula, ale do górnej granicy kołnierza, czyli nie do krawędzi baku. Tyle, żeby po zamknięciu korka nie spowodować wypływu paliwa. No niestety, to jest niedoskonałość usytuowania wlewu, bo nie można zalać całego zbiornika, ale problemu nie ma.

Zwykle tankuję pod przejechaniu około 200 km /bo nie lubie jeździć na rezerwie/ i wychodzi mi 3 litry z niedużym haczykiem na setkę, czyli w baku zostaje jeszcze jakieś 7 litrów, więc spoko. Można tankować później.

Offline liptonbeer

• Uzytkownik
  • Model: M11 125 Cafe Racer
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Sierpień 2017, 10:28 »
Widać najbezpieczniej jest zatankować na stopce na fulla i się nie martwić, że coś pocieknie.

Dzięki za odpowiedzi.
LwG

Offline Mr.Whitie

• Uzytkownik
  • Model: M11 Cafe 125
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Sierpień 2017, 13:32 »
I tak cieknie bo korek ma słabą gumkę...
...z zawodu jestem...człowiekiem...