Autor Wątek: Akumulator do Junaka M16  (Przeczytany 12553 razy)

Offline nemook

• Priv
    • Galeria Nemook'a
  • Model: M16
Odp: Akumulator do Junaka M16
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Lipiec 2013, 12:18 »
aku nie podlega gwarancji. ta yuasa co jest wsadzona to jakies chinskie podrobione gówno... ja zakupiłem do siebie też yuase o której tu wspominaliśmy na forum i póki co nie mam problemu z aku.

Jasio

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Lipiec 2013, 12:58 »
Hmm, troche to dziwne i wierzyć się nie chce.
Jak kupuję nowy aku to dostaję gwarancję. Motocykl kupiłem rocznik 2011 z pełną gwarancją od daty zakupu. Co to znaczy, że na jedno jest gwarancja a na drugie nie ? Musze poczytać warunki gwarancji ale jest to dziwne. Pewnie, mogę się z tym zgadzać albo nie. Ale o ile tak jest to więcej takiego wyrobu czy tez produktu nie kupię tak jak nie kupię niczego u takiego dealera czy też sprzedawcy. Mozna to oprzeć dalej o prawo, chociażby konsumenckie, problem wtym czy się komuś chce dochodzić swego czy ma dość i poddaje się. Akumulator do motocykla na pół roku ??? Bez gwarancji ??? Dziwne. To baterie czy też akumulatorki w zwykłej latarce wytrzymują dłużej przy takiej eksploatacji.  >:(

Offline nemook

• Priv
    • Galeria Nemook'a
« Odpowiedź #27 dnia: 31 Lipiec 2013, 13:48 »
w książce masz napisane w rozdziale o akumulatorze, że gwarancji nie podlega o ile pamiętam;)

Jasio

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: 31 Lipiec 2013, 14:06 »
Ok, ok, nemook, poczytam, sprawdzę, z tego co wyszukałem w necie czy to chodzi o aku do auta czy do pilota gwarant ma wszystko gdzieś, można walczyć, szanse na honor są prawie żadne. :)
Dokumenty  przy zakupie podpisuje się szybko, zresztą aku było sprawne tak jak i cały motocykl. Tego, że po pół roku i przebiegu nawet nie 2 tys km musisz kupić nowy akumulator nie było napisane. W reklamach też nie. Tak jak nie było napisane, że trzeba dolewać paliwa do zbiornika bo inaczej motór nie pojedzie. Są sprawy oczywiste i są takie, które wymagają uregulowań. :) Wszystko jest jak zawsze super ok do czasu jak podpiszesz papier albo położysz kasę. Później producent albo sprzedawca stosuje zasadę "A teraz wal się drogi kliencie bo to już nie nasz a twój problem". Qr...a ! No ale. Powiedziałbym dosadnie: je....ać gównianych producentów i sprzedawców. I tyle. Mam po prostu pecha !
Ale można dodać, że kupując nowego Junaka M16 (może inne też) należy: zmienić opony z chińskich na przyzwoite, zmienić bezpieczniki, ich lokalizację i konstrukcję, zmienić konstrukcyjnie dostęp do aku, zmienić odbłyśnik reflektora, zmienić akumulator na porządny, zmienić ....., zmienić ....., zmienić ....etc, etc. Cicho sza, o tym się nie mówi i nie pisze bo się ten szajs chiński (którego ja też jestem .......... szczęśliwym posiadaczem) nie sprzeda ....
Płaci za wszystko i traci zawsze ten na końcu, konsument taki jak ja i inni.
To by było tyle na temat mojego akumulatora, który skończył się po niecałych 6-ciu m-cach.
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec 2013, 14:16 wysłana przez SENIOR »

Offline nemook

• Priv
    • Galeria Nemook'a
« Odpowiedź #29 dnia: 31 Lipiec 2013, 14:21 »
Mój wytrzymał rok... aczkolwiek wcześniej szwankował i musiałem go często ładować... inni też mieli problem i musieli wymienić...

A co do reszty to niestety taka prawda;)  Jak przekalkulujesz wszystko to wychodzi cena dobrego porządnego moto;) nawet byś HD kupił... po dzwonie;) ale HD:)

Jasio

• Gość
« Odpowiedź #30 dnia: 31 Lipiec 2013, 14:37 »
No tak, no tak. Masz rację. Miałem inne sprzęty to zamarzył mi się Junak. Wstyd się porzyznać, doświadczenie miał ale zabrakło mu rozumu.

Offline darul

• Uzytkownik
  • Model: M16 - czerwony
« Odpowiedź #31 dnia: 31 Lipiec 2013, 15:08 »
eee tam, nie przesadzajcie, w HD aku też nie podlega gwarancji, podobnie jak w BMW, Jaguarze czy Yamasze. Jak Senior piszesz jak dasz się "złapać" to już mają cię gdzieś, tyle że dotyczy to Polski i innych "dzikich" krajów. Zaufanie do marki to rzecz święta w normalnych krajach, którą buduje się właśnie takimi drobnymi gestami jak wymiana np. aku po kilku miesiącach od zakupu, zamiast robić z marki szmatę za głupią stówkę, niech będzie w skali kraju nawet i 2tysie. Ot u nas wsio normalna.
K woli ścisłości mój aku od nowości dzielnie się trzyma, nawet ostatnio zostawiłem na 2 dni włączony zapłon-co oczywiście go rozwaliło i co dziwne przy pomocy oryginalnej "ładowarki" udało się go przywrócić do normalności, hula bez problemu :)
Darek

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Wolność jest wtedy, kiedy nie musisz przepraszać..
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowiedź #32 dnia: 31 Lipiec 2013, 15:52 »
Ja już trzeci sezon katuję Exide'a i od wymiany czujnika od wentylatora i założenia moich czaderskich LEDów jest cały czas pełniutki :)
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

Offline shadowrider

• Priv
« Odpowiedź #33 dnia: 31 Lipiec 2013, 23:10 »
Też przerabiałem ten paradoks.
Kupujesz akumulator bez motoru - masz gwarancję. Kupujesz z motorem - nie masz gwarancji...

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Wolność jest wtedy, kiedy nie musisz przepraszać..
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowiedź #34 dnia: 31 Lipiec 2013, 23:17 »
Hmm, troche to dziwne i wierzyć się nie chce.
Jak kupuję nowy aku to dostaję gwarancję. Motocykl kupiłem rocznik 2011 z pełną gwarancją od daty zakupu. Co to znaczy, że na jedno jest gwarancja a na drugie nie ? Musze poczytać warunki gwarancji ale jest to dziwne. Pewnie, mogę się z tym zgadzać albo nie. Ale o ile tak jest to więcej takiego wyrobu czy tez produktu nie kupię tak jak nie kupię niczego u takiego dealera czy też sprzedawcy. Mozna to oprzeć dalej o prawo, chociażby konsumenckie, problem wtym czy się komuś chce dochodzić swego czy ma dość i poddaje się. Akumulator do motocykla na pół roku ??? Bez gwarancji ??? Dziwne. To baterie czy też akumulatorki w zwykłej latarce wytrzymują dłużej przy takiej eksploatacji.  >:(
Janku, ja myślę, że ten akum został odpalony w 2011 roku by sprawdzić sprzęta na placyku u dealera a następne ładowanie dostał jak go kupowałeś i stąd ten problem, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że był regularnie doładowywany przez 2 lata w salonie. Mój Exide calutką zimę był podpięty i nigdy nie śmigał lepiej :)
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

Jasio

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Sierpień 2013, 07:26 »
Masz Marcin rację moto jest z 2011 i od czasu jak wyszedł z fabryki nikt tam pewnie nie zaglądał. Ale szlag człowieka trafia jak dajesz uczciwe, prawdziwe pieniądze a dają ci szajs, świadomie dają bo wiedzą), ma rację darul. No nic tu nie pomoże moja złość, gwarancja jest na papierze, w rzeczywistości prawie jej nie ma. W 2008 kupiłem Triumpha daytonę 955 rocznik 2005, stał we Wrocku na wystawie. Aku wiadomo było kiepskie prawie padnięte. Przy sprzedaży wszystko było sprawdzone, aku było wymienione nieodpłatnie na nowe, markowe tak jak świece, płyny eksploatacyjne i reszta. Tak podszedł do tego dealer Triumpha z Intermotors w P-niu, od początku do końca uczciwa i sympatyczna firma. Nie wiem czy Almot pakuje do motocykli w dalszym ciągu ten chiński szajs ale o ile tak to z góry stoi na przegranej pozycji. Tu już nie chodzi o tą stówę czy dwie ale wiedząc, że mam nowy motocykl jadę normalnie w trasę a maksymalnie się wkurzyłem jak bateria w drodze się rozładowała, EFI zwariowało a ja stałem w szczerym polu jak du..... Eee, gadać już mi się nie chce, dzisiaj albo jutro jadę do serwisu, sprawdzą ładowanie, stan baterii i ew. wymienią na nową, oczywiście muszę za nią zapłacić.

Jasio

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Sierpień 2013, 11:03 »
Zapodałem nową, markową, oryginalną, taką jak się należy (!) baterię, teraz powinno być git, EFI nie powinno wariować, muszę dzisiaj zamontować, muszę też jeszcze sprawdzić ładowanie. Oczywiście na baterię jest gwarancja 1 rok, na ładowarkę impulsową 5 lat.
Ja już taki zestaw używałem w innym motocyklu, na dzień dzisiejszy nie widzę lepszego.
O ile ładowanie będzie w motocyklu OK to problem z głowy.
Niepotrzebne nerwy, niepotrzebna strata kasy. Kołki na głowie i wpierdol chińczykom się za te podróby yuasy (tianjin) należą, tak samo jak głupkom z almotu, że je montują i dealerom za to że ten szajs wciskają klientowi.
Moja chińska "yuasa" była już w takim stanie, że wczoraj doładowana na full dzisiaj miała zero prądu. Oczywiście "ładowarka" firmowa z almotu tez wylądowała na śmietniku.
 >:(

Offline nemook

• Priv
    • Galeria Nemook'a
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Sierpień 2013, 11:42 »
teraz to jest zestaw pro;)

Offline darul

• Uzytkownik
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Sierpień 2013, 13:25 »
kurcze, ja takiego miałem od nowości!!!!!!!!!!!
Darek

Jasio

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Sierpień 2013, 13:34 »
kurcze, ja takiego miałem od nowości!!!!!!!!!!!
hmm, popatrz niżej, tam zrobiłem fotkę "oryginału" mada in czajna - z samego frontu napisy i oznakowanie niby to samo a jednak nie (!), tez na początku jak otwarłem puszkę to myślałem że to yuasa ....

Tianjin Yuasa Batteries CO LTD
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2013, 13:40 wysłana przez SENIOR »

Offline darul

• Uzytkownik
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Sierpień 2013, 13:41 »
nie mam czasu rozkręcać teraz(wolę jeździć), nie mniej od początku nie miałem z nim żadnych problemów, nawet po zimie bez ładowania junkers bez problemu odpalił.
Kiedyś rozkręcę i się przyglądnę.
Fumfel który pracuje w intercarsie ostrzegał mnie, że na naszym rynku jest dużo podróbek m.in. yuasy i NGK >:(
Darek

Offline johnymetallica

• Uzytkownik
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Wrzesień 2014, 12:57 »
Ale wielki ten akumulator... ja mam o połowę cieńszy i biały i nie widziałem na nim żadnej nazwy...
W ogóle macie jakoś przymocowany ten akumulator poza tą gumą?
Wydaje mi się, że mój akumulator skacze na nierównościach, bo ta guma do mocowania w ogóle go nie trzyma (bo jest zbyt cienki). Teraz jak spojrzałem na tą yuasę to już wiem dlaczego tak luźno siedzi mój aku.
No ale nie rozładowuje się.

Second

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Wrzesień 2014, 13:19 »
uzupełnij puste miejsce gąbką albo jakimś innym miękkim materiałem - nie będzie latał po puszce

Offline johnymetallica

• Uzytkownik
« Odpowiedź #43 dnia: 11 Wrzesień 2014, 13:25 »
Też prawda..   ;D

Offline Andrzej`

• Uzytkownik
  • Model: M16 125
« Odpowiedź #44 dnia: 20 Maj 2015, 12:14 »
Odkopuję wątek, bo mam pytanie: czy oryginalny aku w M16 jest obsługowy? W moim są jakieś nakrętki i zaznaczony poziom max i min płynu. Czy to znaczy, że mam to kontrolować i ewentualnie dolewać?

Ile kosztuje bezobsługowy, który pasuje do M16?

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowiedź #45 dnia: 20 Maj 2015, 12:43 »
Ponoc kazde akku jest obslugowe ;)
Lookaj profilaktycznie poziom elektrolitu zeby nie wyschlo w ktorejs z cel. Ja nie lookalem i pchalem moto kilometr do domu plus 250 zeta za nowe akku.

Offline Andrzej`

• Uzytkownik
« Odpowiedź #46 dnia: 20 Maj 2015, 13:01 »
Może i każde, ale obsługa tych których używam w samochodzie sprowadza się do ewentualnej wymiany raz na kilka lat. Kilkanaście lat jeżdżę samochodami i raz wymieniałem akumulator, a poza tym to nigdy nie miałem żadnych problemów.

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #47 dnia: 20 Maj 2015, 13:12 »
Mi 3 latek padl w focusie i 5 latek we fiacie - wyschla jedna cela. A jak jedna cela pada to cale akku jest do :).

Offline Andrzej`

• Uzytkownik
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Maj 2015, 13:40 »
Mi 3 latek padl w focusie i 5 latek we fiacie - wyschla jedna cela. A jak jedna cela pada to cale akku jest do :).

Bo jeździsz samochodami na "f"... ;)
Mnie aku padł w peugeocie...
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2015, 13:44 wysłana przez A n d r z e j »

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Maj 2015, 14:13 »
Eee tam drugi akku we fejacie 10 rok sie kręci ;).