Autor Wątek: Witam:)  (Przeczytany 2642 razy)

Kangus

• Gość
Witam:)
« dnia: 13 Kwiecień 2012, 22:01 »
Witam wszystkich, Sławek z Bielska-Białej.

niestety nie mam jeszcze Junaka, ale odkąd ujrzałem zdjęcia M16 zachorowałem na niego i szukam i szukam. I mam do Was jako objeżdżonych w tej maszynie motocyklistów pytanie czy warto kupić całkiem NOWY czy lepiej poszukać używek? narazie z tym drugim licho bo motorek dość "młody" i zastanawiam się czy inwestować w całkiem nową sztukę. A drugie pytanie to czy uważacie, że motor jak na chińskie pochodzenie jest dobrze wykonany? Trochę pieniędzy kosztuje i chciałbym poznać opinie osób które go użytkują.

Gdybyście mieli informacje o jakimś handlu modelem m16 (biały albo czarny chrom) w przyzwoitych cenach i z pewnego źródła to proszę Was o pomoc i doradztwo.

P.S. przeczytałem już chyba wszystkie tematy na tym forum i muszę Wam pogratulować pomysłu i zawartej wszędzie wiedzy, na pewno jak już nabędę motocykl to będę korzystał z Waszych fachowych rad:)))

Serdecznie dziękuje za uwagę i pozdrawiam:)

Offline Pumpernikiel

• Administrator
  • Model: Junak M16
Odp: Witam:)
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Kwiecień 2012, 22:45 »
Jezeli lubisz zapach nowego pojazdu z salonu to kup nowy.

Jezeli nie to kup uzywke, przewaznie maja male przebiegi, sa dotarte, po pierwszych kosztownych przegladach, lepiej doposazone i cene maja atrakcyjniejsza. Gwarancje i tak masz i tak.

Jak na chiny to jest wykonany poprawnie. Jakosc nadrabia wygladem i w zyciu mnie tyle nie zaczepiano na ulicy oczywiscie pozytywnie jak teraz jezdzac na Junaku. Nawet na skrzyzowaniach ludzie wrzeszcza przez okna samochodow mowiac ze im sie podoba.

Offline Furman

• Uzytkownik
  • Model: Hyosung GV650 Progress
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwiecień 2012, 10:34 »
Witaj na forum.
Pewnie większość z nas kupowało nówkę,  bo nie było innej możliwości. Ja osobiście na dzień dzisiejszy bym się w ogóle nie zastanawiał i szukałbym używki. Tak jak pisze Pumper - gwarancja, dotarty, dodatkowe wyposażenie. Jedyny problem, aby znaleźć odpowiadający Ci egzemplarz i to nie na drugim końcu Polski. Ale dla kilku tysi, myślę, że warto przeczesywać codziennie Alledrogo.pl. A co do jakości - jak na "chińczyka" - według mnie jak najbardziej O.K. Chociaż, gdy miałem jeden z pierwszych egzemplarzy, jakie Almot sprowadził, to było tyle kłopotów, że w końcu, po roku mi go wymienili na na nowy. Ale właśnie od tego jest gwarancja. A ten, którego mam teraz chodzi idealnie.
"...Prędkość jeszcze nikogo nie zabiła. To nagłe jej wytracenie jest niebezpieczne..."

Offline Mario

• Uzytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Kwiecień 2012, 19:41 »
Witaj na forum ja jestem w podobnej sytuacji też nie mam jeszcze maszyny i

Offline radek

• Heaven's Rider [ * 8.09.2012 ]
  • Priv
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Kwiecień 2012, 20:28 »
siemano !
"ale bajka, dosiadać tego bike'a..."

Kangus

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Kwiecień 2012, 07:21 »
No i stało się... w dniu wczorajszym przywiozłem pod mój dach pięknego Junaczka M16 kolor czarny/chrom... jest piękniejszy niż na zdjęciach i z opowiadań...ahh narazie się zachwycam... pośmigałem troche po lokalnych drogach i kilka rzeczy będe poprawiał wedle tego co piszecie na forum ( w końcu coś objeździliście już);)) a zakupiłem go wedle waszych opini.. tzn. Używany z malutkim przebiegiem (95km):))

Pozdrawiam i mam do Was pytanie jaki to login na allegro ma "Pan Franki"? gdyż pierwsze na kupno idą wydechy... a narazie najbardziej podobają mi się Zdzichfur'a made by Franki:))

zdzichfur

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Kwiecień 2012, 07:43 »
Tylko musisz na samym początku podjąć decyzję czy wywalasz katalizatory czy zostawiasz tak jak jest u mnie, i uprzedzam że na żywo te kominy mają solidne jebnięcie  ;D  . Iras jak pierwszy raz odpalił sprzęta z rurami od Franka to się alarmy po włączały w autach zaparkowanych obok  ;D

Offline i

• Priv
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Kwiecień 2012, 07:52 »
No i stało się... w dniu wczorajszym przywiozłem pod mój dach pięknego Junaczka M16 kolor czarny/chrom... jest piękniejszy niż na zdjęciach i z opowiadań...ahh narazie się zachwycam... pośmigałem troche po lokalnych drogach i kilka rzeczy będe poprawiał wedle tego co piszecie na forum ( w końcu coś objeździliście już);)) a zakupiłem go wedle waszych opini.. tzn. Używany z malutkim przebiegiem (95km):))

Pozdrawiam i mam do Was pytanie jaki to login na allegro ma "Pan Franki"? gdyż pierwsze na kupno idą wydechy... a narazie najbardziej podobają mi się Zdzichfur'a made by Franki:))

Gratulacje i LWG
"Nie dyskutuj z idiotą bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i wygra doświadczeniem"

zdzichfur

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Kwiecień 2012, 08:18 »
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień 2012, 08:20 wysłana przez zdzichfur »

Offline i

• Priv
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Kwiecień 2012, 08:21 »
lewa w górę  ;D
"Nie dyskutuj z idiotą bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i wygra doświadczeniem"

zdzichfur

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Kwiecień 2012, 08:32 »
no tak przecież to takie oczywiste  :-[

Offline Furman

• Uzytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Kwiecień 2012, 09:24 »
Nie trzeba decydować się czy chcesz z katalizatorami czy bez. Mi FRanki zrobił rury z dwoma szynami mocującymi od spodu i teraz mogę montować zarówno z katalizatorami (dłuższe, minimalnie bardziej przytłumione - ale naprawdę minimalnie i mniej strzelające) jak i bez.
"...Prędkość jeszcze nikogo nie zabiła. To nagłe jej wytracenie jest niebezpieczne..."

zdzichfur

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Kwiecień 2012, 09:51 »
a widzisz jak ja zamawiałem nie dostałem takiej opcji do wyboru , czyli kolega Franek wyciąga pozytywne wnioski i rozwija swoje produkty w dobrym  kierunku   :)

Offline Furman

• Uzytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Kwiecień 2012, 09:58 »
Tym razem to był mój pomysł. Chyba wystąpię o prawa autorskie :)

Kangus

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Kwiecień 2012, 11:11 »
Kurcze nawet nie spodziewałem się, że każdy z nowych użytkowników jest tu tak przyjaźnie traktowany;)) dziękuje Wam za wszelkie porady, odnośnie wydechów wolałbym pod katalizatory i już w tej sprawie się skontaktowałem z "Zdzichfur'em" i napisałem "do źródła" na allegro;) także czekam na informacje:))