Autor Wątek: Wyświetlacz zmiany biegów  (Przeczytany 11823 razy)

Offline kopruch

• Uzytkownik
  • Model: junak m-16
Wyświetlacz zmiany biegów
« dnia: 31 Marzec 2013, 15:06 »
Cześć. Zastanawiam się nad zamontowaniem czujnika-wyświetlacza pozycji biegów takiego jak http://allegro.pl/show_item.php?item=3116428794 Nie miałem jeszcze okazji w junkersie nic robić, facet z aukcji nie potrafił mi powiedzieć też czy w naszych maszynach jest szansa takie coś zamontować. Chodzi o czujnik luzu który trzeba trochę przerobić, instrukcja jest na stronie przedmiotu. Jeśli macie jakieś zdanie na ten temat to proszę nawijać.

Offline m20_slawek

• Uzytkownik
  • Model: M20
Odp: Wyświetlacz zmiany biegów
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Marzec 2013, 20:51 »
Kolego jestem posiadaczem junaka m20 ale widziałem gdzieś na tym forum lub ukraińskim zdjęcie podpiętej kontrolki luzu w junaku m16
sprawdź czy z silnika wychodzi taka taśma kolorowa 6żyłowa . jeśli tak to masz zamontowany czujnik załączonego biegu i nic nie musisz przerabiać.
Junak m16 ma podłączoną tylko kontrolkę luzu  a pozostałe przewody są niepodłączone.
czujnik działa tak że w zależności jaki bieg włączysz dany przewód zwierany jest do masy.
czyli to co widziałeś na allegro by się nadawało.   

Offline Kyokushin

• Priv
    • BMW Sport
  • Model: Był M16
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Kwiecień 2013, 00:25 »
Jeśli macie jakieś zdanie na ten temat to proszę nawijać.

Olej to :)
Wyjdzie słońce, pojeździsz, uznasz że do niczego Ci nie potrzebne.

Offline scangi

• Uzytkownik
  • Model: M 16 black silver + HD SG
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Kwiecień 2013, 00:50 »
No no panowie za moment dorzucicie obrotomierz, termometr oleju i czujnik ciśnienia w oponach i okaże się że to już nie M16 tylko BMW  :)
A poważnie to jak wrzucisz jedynkę i pognasz przed siebie to zapomnisz o kontrolkach
Free Biker

lepiej 5 minut później niż 30 lat za wcześnie

Offline michkal

• Uzytkownik
  • Model: M 16 320
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Maj 2014, 14:46 »
A ja znalazłem ostatnio coś takiego:
https://app.box.com/s/9douf09xmh8bgvrg0lcl
Nawet mam ten wyświetlacz od kolegi (kupił ale nie zamontował, nie ma czasu jeździć na motocyklu) i się zastanawiam na jakiej zasadzie działa u nas czujnik luzu. Dzisiaj próbowałem go znaleźć ale połamałem klucz... Wiecie może na jakiej zasadzie to działa u nas? Widziałem, że Johnny Pag ma wskaźnik więc musi dać się to zrobić i u nas. Jutro może kupię jakieś lepsze kluczę i powalczę jeszcze raz.

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Wolność jest wtedy, kiedy nie musisz przepraszać..
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Maj 2014, 17:34 »
Zdejmij siodło, odkręć pokrywę boczną a potem otwórz tą płaską puszkę plastikową. Tam wszystko znajdziesz. Są tam kable od czujnika biegów ale przypięli tylko kontrolkę luzu. W pozostalych niepodpiętych stykach jest sygnał (masa) reszty biegów :)
Nie trzeba takich cudów jak w tym linku :)
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

Offline michkal

• Uzytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Maj 2014, 17:47 »
Szkoda ze nie wiedziałem tego zanim kluczy nie rozwaliłem :) no dobra powalczę z tym i jak będę wszystko wiedział to wstawię jakieś zdjęcia :)

Offline michkal

• Uzytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Maj 2014, 09:48 »
Pogrzebałem trochę i jest tak jak mówił Łysy :) . Po prawej stronie jest puszka, a w niej wtyczka z podpiętymi kablami czujnika biegu. Na rysunku oznaczyłem, w którym PIN'ie jaki jest bieg (może być jakiś błąd więc lepiej sprawdzić, jeżeli też ktoś chciałby to robić :)). Została jeszcze kwestia zasilania, pod siedzeniem jest luźna wtyczka, w której po włączeniu zapłonu pojawia się napięcie. Myślę, że skorzystam z niej skoro jest do niczego nie potrzebna :). Teraz zostaję tylko kupić wtyczki i poprzeciągać kable. Postaram się to w ten weekend ogarnąć i wrzucić zdjęcia jakby ktoś był też zainteresowany :)

Offline michkal

• Uzytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Maj 2014, 23:53 »
Ten wskaźnik by się nawet nadawał, ale nie ma obudowy szczelnej. Trochę lipa z montażem trzeba by kombinować jakąś obudowę. Ja mam od kolegi coś takiego tylko, że w szczelnej obudowie. Z tego co wiem to on ma go chyba stąd:

http://www.robgie.pl/index.php?id_category=6&controller=category

Nie wstawię zdjęć z montażu, bo się trochę wstydzę tego jak to zrobiłem :) (teraz tłumaczę sobie, że prowizorki są zawsze najlepsze ;)). Nie mogłem znaleźć pasującej wtyczki to kupiłem Pin'y męskie, na siłę zagiąłem je kombinerkami żeby były płaskie i owinąłem je grubo taśmą izolacyjną :) (oczywiście odizolowałem każdy z nich od siebie). Zasilanie wziąłem z tej wtyczki, którą pokazałem w poście wyżej. Wskaźnik dokleiłem taśmą dwustronną do kierownicy. Całość hula pięknie więc na razie tak zostawiam. Mam jeszcze w planach załatwić taką puchę jak na wskaźnik paliwa i tam go schować ;) .

Byłbym zapomniał dodać, że schemat biegów we wtyczce zgadza się z tym, który narysowałem wcześniej ;)

Miałem podobne Pin'y jak te (nie wiem czy na tą samą grubość kabla):
http://allegro.pl/pin-meski-konektor-vw-jpt-2-8mm-0-5-1-0-f280-1szt-i4119221227.html
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2014, 23:59 wysłana przez michkal »

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
  • Model: Junak M16, Yamaha MT09 Tracer
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Maj 2014, 08:01 »
Gratuluję sukcesu. Działa, a estetykę da się poprawić. Mnie bardzo się spodobał wskaźnik ze zdjęcia. Niestety nie mogę znaleźć miejsca, gdzie to kupić.

Pzdr.

Offline GANDALF

• Uzytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Maj 2014, 09:03 »
LwG

michkal - Podoba mi się (czy to ten ze strony, którą przesłałeś).

Wnoszę, że montaż prosty ??  8)

Pzdr

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Wolność jest wtedy, kiedy nie musisz przepraszać..
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Maj 2014, 09:04 »
Power, zadzwoń do Rometa :D
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

Offline GANDALF

• Uzytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Maj 2014, 09:18 »
Pamiętajcie, że mamy silnik hondy - może jakiś osprzęt typu wtyczki piny itp szukać  w skośnych sprzętach ???

Przykładem jest czujnik chłodnicy.

Pzdr

Offline michkal

• Uzytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Maj 2014, 10:27 »
Power - też widziałem ten wskaźnik w Johnny Pag i docelowo chciałbym coś takiego :)

Szuwarek - Facet o nicku RobgiE sprzedawał te wyświetlacze na allegro. Wpisał jego nicka w google i znalazłem tą stronę. Wg mnie to na bank te same bo nawet zdjęcia są identyczne. Najprościej będzie do niego zadzwonić :). Montaż taki jak opisałem, więc banalny ;).

Co do wtyczki to wydaje mi się, że pasowałby taka jak jest w tym module:
http://allegro.pl/tuning-modul-high-speed-wtyczka-6pin-skutery-4t-i4134621626.html

Tylko nie wiem gdzie takie coś kupić... Trzeba jakieś sklepy z częściami do skuterów poprzeglądać. Niestety nie udało mi się w necie znaleźć takich.
« Ostatnia zmiana: 03 Maj 2014, 10:30 wysłana przez michkal »

Offline GANDALF

• Uzytkownik
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Maj 2014, 11:20 »
Ok
dzięki

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
  • Model: Junak M16, Yamaha MT09 Tracer
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Maj 2014, 11:36 »
Power, zadzwoń do Rometa :D

Tak zrobię. NA ich stronie niestety nie można nic znaleźć. Byłem też na stronie Johnny Pag. Ale tam, wśród części, tylko rękawic jest duży wybór. Pozostaje rozmowa, może się uda.

Pzdr.

Offline michkal

• Uzytkownik
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Maj 2014, 21:27 »
Znalazłem wtyczkę, tylko że w Anglii....

http://www.ebay.co.uk/itm/6-Way-2-8mm-Mini-Connector-Kit-WHITE-Motorbike-Suzuki-Motorcycle-Pin-Connectors-/400346278277

Ktoś wie gdzie taką można dostać w Polsce? Bo ja już chyba pół internet albo i więcej przejrzałem i nic.

Znalazłem jeszcze w Chinach zestaw 5 złączy :) :

http://www.ebay.com/itm/5-sets-2-8mm-6-way-Quick-Electrical-Connector-Terminal-for-Motorcycle-Car-Boat-/371040677630?pt=Car_Audio_Video&hash=item5663bf6efe&vxp=mtr
« Ostatnia zmiana: 03 Maj 2014, 21:35 wysłana przez michkal »

Offline GANDALF

• Uzytkownik
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Maj 2014, 21:44 »
Dobra robota

Offline Piotr

• Piotr
  • Priv
  • Piotr
  • Model: M 16
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Maj 2014, 19:53 »
Ten wskaźnik by się nawet nadawał, ale nie ma obudowy szczelnej. Trochę lipa z montażem trzeba by kombinować jakąś obudowę. Ja mam od kolegi coś takiego tylko, że w szczelnej obudowie. Z tego co wiem to on ma go chyba stąd:

http://www.robgie.pl/index.php?id_category=6&controller=category

Nie wstawię zdjęć z montażu, bo się trochę wstydzę tego jak to zrobiłem :) (teraz tłumaczę sobie, że prowizorki są zawsze najlepsze ;)). Nie mogłem znaleźć pasującej wtyczki to kupiłem Pin'y męskie, na siłę zagiąłem je kombinerkami żeby były płaskie i owinąłem je grubo taśmą izolacyjną :) (oczywiście odizolowałem każdy z nich od siebie). Zasilanie wziąłem z tej wtyczki, którą pokazałem w poście wyżej. Wskaźnik dokleiłem taśmą dwustronną do kierownicy. Całość hula pięknie więc na razie tak zostawiam. Mam jeszcze w planach załatwić taką puchę jak na wskaźnik paliwa i tam go schować ;) .

Byłbym zapomniał dodać, że schemat biegów we wtyczce zgadza się z tym, który narysowałem wcześniej ;)

Miałem podobne Pin'y jak te (nie wiem czy na tą samą grubość kabla):
http://allegro.pl/pin-meski-konektor-vw-jpt-2-8mm-0-5-1-0-f280-1szt-i4119221227.html

hej, mógłbyś wrzucić więcej zdjęć? nie mam pojęcia jak to zrobiłeś, ale chciałbym tez zamontować ten wskażnik. Puche na wskaźnik juz znalazłeś?

Offline michkal

• Uzytkownik
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Maj 2014, 20:13 »
No zrobiłem dokładnie tak jak napisałem. Naprawdę nie ma czemu robić zdjęć. Zdejmujesz siedzisko odkręcasz plastik z prawej strony (2 śrubki od góry) i tam masz tylko jedną plastikową puszkę. Puszka jest skręcona też na 2 śrubki. W puszce masz kostkę w której masz 6 kabli o rozkładzie jak narysowałem wyżej. Nie mogłem wtyczki pasującej to te piny pozgniatałem kombinerkami żeby były płaskie (oczywiście wcześniej w te piny włożyłem po jednym kablu :P ). No i potem taśma izolacyjna w ruch owinięte kilka razy żeby się nie rozwaliło i działa. Tylko końcówki pinów owinąłem taśmą, bo część blaszek wystawała z kostki i nie chciałem żeby się stykały. A zasilanie wziąłem z innej wtyczki, której zdjęcie też wstawiłem. Naprawdę nie ma czego zepsuć a jedyne zdjęcia jakie mogę Ci więcej wstawić to 2 grube pęki taśmy izolacyjnej :P :) . Jak będziesz miał problem to pisz na priv, ale to naprawdę nie jest kosmiczna technologia i dasz radę :)
« Ostatnia zmiana: 05 Maj 2014, 07:36 wysłana przez michkal »

Offline michkal

• Uzytkownik
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Maj 2014, 20:19 »
A i nie polecam żółtego wyświetlacza, bo w słońcu nic na nim nie widać ;) będę musiał też sobie zamówić sobie jakiś inny kolor. Lepiej się zapytać tego sprzedawcy jaki kolor jest najlepiej kupić żeby było coś widać.

Offline kopruch

• Uzytkownik
  • Model: junak m-16
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Maj 2014, 21:30 »
Widze, ze pomysl z wyswietlaczem biegow zyskuje zwolennikow   :P  fajnie ze pomysl wypalil.

Offline Piotr

• Piotr
  • Priv
  • Piotr
  • Model: M 16
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Maj 2014, 09:15 »
No zrobiłem dokładnie tak jak napisałem. Naprawdę nie ma czemu robić zdjęć. Zdejmujesz siedzisko odkręcasz plastik z prawej strony (2 śrubki od góry) i tam masz tylko jedną plastikową puszkę. Puszka jest skręcona też na 2 śrubki. W puszce masz kostkę w której masz 6 kabli o rozkładzie jak narysowałem wyżej. Nie mogłem wtyczki pasującej to te piny pozgniatałem kombinerkami żeby były płaskie (oczywiście wcześniej w te piny włożyłem po jednym kablu :P ). No i potem taśma izolacyjna w ruch owinięte kilka razy żeby się nie rozwaliło i działa. Tylko końcówki pinów owinąłem taśmą, bo część blaszek wystawała z kostki i nie chciałem żeby się stykały. A zasilanie wziąłem z innej wtyczki, której zdjęcie też wstawiłem. Naprawdę nie ma czego zepsuć a jedyne zdjęcia jakie mogę Ci więcej wstawić to 2 grube pęki taśmy izolacyjnej :P :) . Jak będziesz miał problem to pisz na priv, ale to naprawdę nie jest kosmiczna technologia i dasz radę :)

okej dzięki, w takim razie zamawiam i do dzieła. :-)

Offline michkal

• Uzytkownik
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Maj 2014, 10:07 »
Wyświetlacz pojawił się znowu na allegro:
http://allegro.pl/wyswietlacz-wskaznik-biegu-biegow-yamaha-suzuki-cz-i4208090417.html

Napisałem do sprzedawcy, powiedział że najlepsza widoczność jest na niebieskim/czerwonym.
« Ostatnia zmiana: 05 Maj 2014, 11:01 wysłana przez michkal »