Autor Wątek: Inne moto powyżej litra  (Przeczytany 2213 razy)

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
  • Model: Suzuki Intruder VZR 1800 M109R
Inne moto powyżej litra
« dnia: 10 Czerwiec 2015, 23:28 »
Od pewnego czasu coraz częściej myślę o zmianie Janka na jakiegoś Drag Stara 1.1 ,VTXa 1.3 lub cos pokrewnego co będzie dysponowało odpowiednia mocą i pozbawione będzie łańcucha.
Jeszcze nie tak dawno szkoda mi było mojego wypieszczonego Janka jednak wyprawa nad Bałtyk utwierdziła mnie w przekonaniu ze Janek  jest bardzo fajnym moto ale do polatania wokoło komina.Na dłuższej trasie zbytnio sie nie nadaje,owszem jest bardzo ekonomiczny i jedzie się nim za grosze jednak ciężko cokolwiek wyprzedzić no chyba ze jest to stare zdezelowane Tico lub 40 letnia smieciarka marki Jelcz. :(
Widzę ze kilka osób z forum przesiadlo się na mocniejsze sprzęty i chętnie zapoznał się z ich opiniami na temat zalet i wad tych moto , czy jesteście usatysfakcjonowany swoimi maszynami czy tez wręcz przeciwnie i nosicie się z zamiarem kupna czegoś innego?
Najbardziej będę wdzięczny za opinie na temat Drag Stara bo szwagier jeździ VTXem i troche o nim wiem jednak z chęcią zapoznał się z opinia innych użytkowników :)
W sumie szkoda ze takie piękne moto jak M16 nie doczekało się wersji z mocniejszym silnikiem, na dobra sprawę wystarczyłoby spokojnie 650 lub jeszcze lepiej 800
Nie da Ci żona, nie da Ci matka , tego co może dać sąsiadka :)

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • Model: M11 - 320cm3
Odp: Inne moto powyżej litra
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Czerwiec 2015, 00:08 »
Kyokushin zmienil M16 na Draga 1100 i nawet chcial go jakos sprzedawac zeby zamienic na cos z ABSem.
Fajny ten Drag.
Noom Junkersy to takie bulwarówki jak terenówki w stylu kaszkaja. Niby to terenowka ale lepiej z asfaltu nie zjezdzac.
Junkers jak dla mnie dobry tak do jazdy na 100-150 kilometrow na raz. Mozna sie niespieszyc i widokami cieszyc jadac niespiesznie 90 km/h. Ale latac tym po Polsce i Europie to ja bym sie nie podjal.

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Czerwiec 2015, 00:11 »
Zeby Junkers lecial te 120 km/h tak jak leci 80 km/h a powiedzmy max mial 140-160 to bylo by moto idealne. A tak zostaja boczne drogi i powolne nawijanie asfaltu. Póki robie 90% tras max na odleglosc 30-40 km w te i nazad jest okale loty gdzies dalej to juz w tempie PKSu trzeba planować. Ma to plusy dodatnie i plusy ujemne ;).

Offline darul

• Uzytkownik
  • Model: M16 - czerwony
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Czerwiec 2015, 00:16 »
Zeby Junkers lecial te 120 km/h tak jak leci 80 km/h a powiedzmy max mial 140-160 to bylo by moto idealne. A tak zostaja boczne drogi i powolne nawijanie asfaltu. Póki robie 90% tras max na odleglosc 30-40 km w te i nazad jest okale loty gdzies dalej to juz w tempie PKSu trzeba planować. Ma to plusy dodatnie i plusy ujemne ;).

to może skasuj luz na line gazu :P
Darek

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Czerwiec 2015, 05:39 »
Kyokushin zmienil M16 na Draga 1100 i nawet chcial go jakos sprzedawac zeby zamienic na cos z ABSem.
Fajny ten Drag.
Noom Junkersy to takie bulwarówki jak terenówki w stylu kaszkaja. Niby to terenowka ale lepiej z asfaltu nie zjezdzac.
Junkers jak dla mnie dobry tak do jazdy na 100-150 kilometrow na raz. Mozna sie niespieszyc i widokami cieszyc jadac niespiesznie 90 km/h. Ale latac tym po Polsce i Europie to ja bym sie nie podjal.
No właśnie do tej pory robiłem trasy 100-150 km i nie za bardzo przeszkadzały mi osiągi Janka ale zapragnąłem wyskoczyć a to na mazury albo w góry :) no i niestety Janek za słaby, Xj6 niewygodna (podkurczonymi nogi dretwieją już po 100km) i są dwie opcje, sprzedać Janka kupić jeden z modeli które wymieniłem, Pogonic Xj6 i kupić typowego turystyka tylko w tym przypadku obawiam się że i tak ten Drag Star będzie chodził mi wpo głowie :(
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2015, 05:41 wysłana przez phantom72 »

Online Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Wolność jest wtedy, kiedy nie musisz przepraszać..
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Czerwiec 2015, 07:30 »
Spieszmy się kochać Junaki - tak szybko odchodzą.... :'(
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

zdzichfur

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Czerwiec 2015, 08:22 »
Marcin płyta ci się zacięła  ;)

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Czerwiec 2015, 08:35 »
Spoko ja popitalam po Wawie to styka. Nawet do rodzinki te 100 km tez daje rade a potem po okolicznych wioskach tez jest mega fun. Tylko na S8 tiry mi mrugaja zebym szybciej leciał ;). A juz wyprzedzic takiego przy 90 km/h to lepiej zjechac gdzies na kawe :).

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Czerwiec 2015, 13:20 »
Nie martw się łysy, pewnie jeszcze będę bujal się z nim że dwa lata.Wiesz jak to jest, jak nie chcesz sprzedawac to są kupcy, jak chcesz to ich nie ma :/

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Czerwiec 2015, 14:29 »
Spoko ja popitalam po Wawie to styka. Nawet do rodzinki te 100 km tez daje rade a potem po okolicznych wioskach tez jest mega fun. Tylko na S8 tiry mi mrugaja zebym szybciej leciał ;). A juz wyprzedzic takiego przy 90 km/h to lepiej zjechac gdzies na kawe :).
No dokladnie tak jak piszesz , Janka kupilem głównie z myślą o dojezdzaniu nad jezioro gdzie mam mały domek, sprzęt w sam raz bo w jedną stronę około 50km.Poprzedni sezon to jazda głowie tam i z powrotem , Janek wydawał mi się  idealnym sprzętem jak dla mnie ,niestety jak to mówią apetyt rośnie w miarę jezdzenia i już nawet XJ6 mnie nie satysfakcjonuje  :( Taki Drag Star byłby idealnym uzupełnieniem tej Yamahy , do polatania po mieście czy na jakieś krótsze wyprawy XJ6 , na trasę powyżej 200km Drag  ::) Gdybym miał więcej miejsca w garażu i sral forsa to Janka z samego sentymenty bym zostawił ale obawiam się że albo moja zostałaby zawału albo ja skończył tragicznie swój żywot
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2015, 14:31 wysłana przez phantom72 »

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
  • Model: Junak M16, Yamaha MT09 Tracer
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Czerwiec 2015, 17:41 »
No dokladnie tak jak piszesz , Janka kupilem głównie z myślą o dojezdzaniu nad jezioro gdzie mam mały domek, sprzęt w sam raz bo w jedną stronę około 50km.Poprzedni sezon to jazda głowie tam i z powrotem , Janek wydawał mi się  idealnym sprzętem jak dla mnie ,niestety jak to mówią apetyt rośnie w miarę jezdzenia i już nawet XJ6 mnie nie satysfakcjonuje  :( Taki Drag Star byłby idealnym uzupełnieniem tej Yamahy , do polatania po mieście czy na jakieś krótsze wyprawy XJ6 , na trasę powyżej 200km Drag  ::) Gdybym miał więcej miejsca w garażu i sral forsa to Janka z samego sentymenty bym zostawił ale obawiam się że albo moja zostałaby zawału albo ja skończył tragicznie swój żywot

Troszkę szkoda, ale życzę radości z nowego.

Pzdr.

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Czerwiec 2015, 18:59 »

Troszkę szkoda, ale życzę radości z nowego.

Pzdr.
Najpierw Panie kolego muszę sprzedac Janka a w tym roku już na to się raczej nie zanosi bo każdy kto miał kupić moto już to zrobil :( chętni byli owszem ale w kwietniu, teraz cisza

Offline Franky_Furbo

• Uzytkownik
  • Model: M16 320cc
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Czerwiec 2015, 20:00 »
Ojtam ojtam... ja jak wyjechałem z plecakiem (syn) na autostradę (Bolesławiec-Zgorzelec) to się żadnemu TIRowi nie dałem  8) Jedynie trzeba było stanąć i zatyczki do uszu włożyć :D
Jeszcze coś na plus Junka - ciężko stracić prawko bo zanim się rozbujasz to zabudowany się skończy ;)
Za to dupsko moje wytrzymuje max 1,5h jazdy
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec 2015, 20:10 wysłana przez Franky_Furbo »

Online Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Wolność jest wtedy, kiedy nie musisz przepraszać..
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Czerwiec 2015, 22:10 »
i dlatego tapicerzy tak je lubią  ;)
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

Offline skuter69

• Uzytkownik
  • You'll never walk alone
  • Model: h-d street bob 103
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Wrzesień 2016, 16:01 »
Tak się zastanawiam czy nie dałoby się na forum JUNAKA zrobić działu dla tych co motunga z chinlandi  sprzedali lub trzymają go z sentymentu ale obecnie latają innymi maszynami. Dział "NIEWIERNI" lub "ZDRAJCY" jak zwał tak zwał a na którym wymienialibyśmy się opiniami o swoich nowych nabytkach, porównywali bez swady ich zalety i wady. Szkoda byłoby odchodzić z tego forum, dużo nie piszę ale czytam jak tylko znajdę czas a niestety po zdradzie czuję się  jakiś ...... niewyraźny  ;).... urwał pewnie komunii też mi w kościele nie udzielą. SZLAG
" a w Niedzile po kościele, gdy po sumie wali tłum
 na maszynie mój Aniele z diabłem w polu biorę ślub"

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Wrzesień 2016, 16:41 »
Tak się zastanawiam czy nie dałoby się na forum JUNAKA zrobić działu dla tych co motunga z chinlandi  sprzedali lub trzymają go z sentymentu ale obecnie latają innymi maszynami. Dział "NIEWIERNI" lub "ZDRAJCY" jak zwał tak zwał a na którym wymienialibyśmy się opiniami o swoich nowych nabytkach, porównywali bez swady ich zalety i wady. Szkoda byłoby odchodzić z tego forum, dużo nie piszę ale czytam jak tylko znajdę czas a niestety po zdradzie czuję się  jakiś ...... niewyraźny  ;).... urwał pewnie komunii też mi w kościele nie udzielą. SZLAG

To moze taki tytuł

PRZECHRZTY
:)

Offline Marcin-74

• Uzytkownik
  • Model: m16 320
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Wrzesień 2016, 18:58 »
A tak apropo zmian uważam że janek wkoło komina w sam raz tak jak piszecie max do 100 200 km ale czy nie po to on jest trzeba by mieć dwa lub trzy moto to tak jak z samochodem kupisz suwa kombi użyjesz dwa trzy razy reszta do roboty powietrze wozisz . Ci co z nimi latam zmieniają na transalpy romety adv bmw gs i temu podobne  bo to motocykle naprawde wygodne i to po całej europie. Na mojej liście jest bmw 1200 c za jakieś trzy lata ale ni kuta nie widzą mi się te krążowniki typu honda goldwin , na pewno wygodne na pewno piękne ale ciężarówka bez dachu  ;)

Offline GANDALF

• Uzytkownik
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Wrzesień 2016, 19:36 »
I to jest Wolność

Wolność wyboru - jeden lubi ogórki, a drugi ogrodnika córki  8)  (Ja tam lubie i  łogórki i córki )

Offline darul

• Uzytkownik
  • Model: M16 - czerwony
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Wrzesień 2016, 19:41 »
ksiądz lubi pieniądze a świnia gówno
Darek

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Wrzesień 2016, 20:11 »
ksiądz lubi pieniądze a świnia gówno

Offline Yola

• Uzytkownik
  • Model: M16 Czarny Przecinek
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Wrzesień 2016, 22:07 »
I to jest Wolność

Wolność wyboru - jeden lubi ogórki, a drugi ogrodnika córki  8)  (Ja tam lubie i  łogórki i córki )

;D  8)
Drogo za skrzydła się płaci-
Ale bądźmy skrzydlaci…
(J.S.)

Offline Skrzypek

• Uzytkownik
  • Model: Junak m16, 320cm, czarny+chrom, 2010r
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Wrzesień 2016, 23:59 »
Co do turystyków to dzisiaj natrafiłem na ciekawą, również chińską propozycję, czyli CF MOTO 650TR-G. Warto popatrzeć, chociaż w Polsce jak narazie nie jest dostępny.
olej MOTUL 15W50 300V, świece NGK CR7HIX, klocki hamulcowe przód i tył TRW LUCAS. Narazie więcej zmian nie ma :-)