Autor Wątek: hej...Kolęda  (Przeczytany 1493 razy)

indi 38

• Gość
hej...Kolęda
« dnia: 04 Styczeń 2016, 21:36 »
 Dzisiaj przeżyłem szok lekki i zaskoczony kolędą , księdza w kalesonkach gościłem :) A zaczęło się tak...Zadzwonił dzwonek , otwieram a tam stoi zakonnik . Smutną miał twarz cierpiętnika i jakąś dzikość w oczach . Ujrzawszy me kalesonki i koszulinę powyciąganą na wszystkie strony....puknął delikatnie w plecy oniemiałe z wrażenia dziecię przed nim stojące , które rzekło...przyjmiecie księdza ???!!! Po chwili konsternacji , nie widząc możliwości przejścia do defensywy , wykrztusiłem zaskoczony całą sytuacją....jasne , proszę wejść i dodałem bez sensu...skoro mróz na dworze  ??? I jak lampart w ataku , błyskawicznie zdjąłem krzyżyk z półki i dwie świeczki. Jedną ręką gasząc kiepa , drugą zapaliłem knoty...jednocześnie pytając , znowu bez sensu.....no to co , jakąś zdrowaśkę na początek ???!!! Smętny zakonnik otworzył książeczkę i zaczął czytać....Ojcze Nasz....pewnie na pamięć nie umiał. Po modlitwie próbowałem objaśnić mu aspekt mojej kalesonowej kreacji....lecz księżulek nie udżwignął zawiłości tematu. Usiadł na sofie z zatroskaną miną , próżno mętnym wzrokiem szukając koperty na stole. Cisza zrobiła się krępująca. Zrozumiałem że aby pozbyć się kolędnika mam dwa wyjścia. Albo zrobię to siłą , albo szybko skombinuję kopertę. Wybrałem drugą opcję ....bo facet był postawny więc po co ryzykować.Wyjąłem z portfela 50 pln ( bo drobniej nie miałem :'( ) i celebrując je przed nim jak on hostię w kościele , zawinąłem banknot w papier z drukarki i z miną zwycięzcy , wręczyłem go księdzu. Ucieszył się i było słychać jak schodzi z niego powietrze. W podzięce wyjął obrazek i dał go mojemu dziecku. Niestety chałupy nie poświęcił bo kropidła nie miał a ja wody z kranu lać przy nim nie miałem odwagi.. ::)  Taką dziś kolędę miałem....Boże jaka siara ;D

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • Model: M16 125 :)
Odp: hej...Kolęda
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń 2016, 21:43 »
Dzisiaj przeżyłem szok lekki i zaskoczony kolędą ...
Wyjąłem z portfela 50 pln ( bo drobniej nie miałem :'( ) i celebrując je przed nim jak on hostię w kościele , zawinąłem banknot w papier z drukarki i z miną zwycięzcy , wręczyłem go księdzu. Ucieszył się i było słychać jak schodzi z niego powietrze...
Boże jaka siara ;D

Musiałeś mieć piękne te kalesonki ;)

Offline Kulomiotev

• Kulomiotev
  • Uzytkownik
  • Model: Junak Milenium --> Junak M16 320 --> ?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń 2016, 22:40 »
Byłem kiedyś ministrantem to wiem że jakbyś powiedział księdzu że to zwykła woda to i 5L baniak by zamienił w święconą.
A teraz mam ten problem z głowy bo nie wpuszczam księdza w moje progi i bez tego mogę żyć ale o tym to dopiero w wojsku się dowiedziałem ;D
Za siadanie bez pozwolenia walę w mordę bez ostrzeżenia!

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Wolność jest wtedy, kiedy nie musisz przepraszać..
  • Model: M 16 + Suzuki LS 650 Savage + HD FXSTC '95
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Styczeń 2016, 23:05 »
Ja też u proboszcza mam już pewnie grubą teczkę, chociaż zaoczną bo się jeszcze nie widzieliśmy choć już 10 lat mieszkam na "jego terenie"... ;)
Jerdole, wolę dać Owsikowi...
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

Offline darul

• Uzytkownik
  • Model: M16 - czerwony
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Styczeń 2016, 23:13 »
Ja też u proboszcza mam już pewnie grubą teczkę, chociaż zaoczną bo się jeszcze nie widzieliśmy choć już 10 lat mieszkam na "jego terenie"... ;)
Jerdole, wolę dać Owsikowi...

gorszy sort :P
Darek

indi 38

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Styczeń 2016, 23:46 »
No to ..Jarosław...nie zapisze się do naszej grupy :o I dalej kota bedzie ujeżdżał....a Fafik ledwo żyje ;D

Offline Retep

• Uzytkownik
  • Fac fideli sis fidelis
  • Model: M11 125 czarny - i na szczęście tylko czarny!
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Styczeń 2016, 07:55 »
Targowica, psiakrew!!!!  >:(
Jestem Gorszego Sortu

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Styczeń 2016, 15:28 »
... dziecię przed nim stojące , które rzekło...przyjmiecie księdza ???!!! Po chwili konsternacji , nie widząc możliwości przejścia do defensywy , wykrztusiłem zaskoczony całą sytuacją....jasne , proszę wejść i dodałem bez sensu...skoro mróz na dworze  ??? I jak lampart w ataku , błyskawicznie zdjąłem krzyżyk z półki i dwie świeczki. Jedną ręką gasząc kiepa , drugą zapaliłem knoty...jednocześnie pytając , znowu bez sensu.....no to co , jakąś zdrowaśkę na początek ???!!!

Uległeś presji społecznej!...
...Wyjąłem z portfela 50 pln ( bo drobniej nie miałem :'( ) i celebrując je przed nim jak on hostię w kościele , zawinąłem banknot w papier z drukarki i z miną zwycięzcy , wręczyłem go księdzu.
Poraz kolejny uległeś manipulcji!..., a mógłbyś zatankować Janka, pod korek!!! :P

Taką dziś kolędę miałem....Boże jaka siara ;D
U mnie dzisiaj chodzi...

Ja nie pękam!
Bądź sobą!!!...  8) ;)

Indi!
Mam do sprzedania szczebel z drabiny Jakubowej, nie chcesz kupić?
Spokój przez rok!
Cena 100 zł + wysyłka.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2016, 15:37 wysłana przez NG 27 »

indi 38

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Styczeń 2016, 18:03 »
Różne głupoty człowiek robi z...zaskoczenia :) Ale poważnie rzecz biorąc, u mnie ma to raczej aspekt solidarności z moją córką która chodzi do szkoły i na religię również. Ci smutni Panowie w sukienkach niestety, spotykają się więc z dzieciakami na co dzień.  :o Więc ją rozumiem i nie chcę stawiać jej w sytuacji z której będzie się tłumaczyć za tatusia :) Jednakże , mimo iż ma 14 lat to wie że jeżdżenie do Częstochowy by modlić się do pomalowanej drewnianej deski ...to rzecz porównywalna chyba tylko do Voodoo . Jak słyszy że ktoś w rozmowie używa sformułowania że jest....katolikiem i ktoś obraża jego uczucia religijne...to sp......a gdzie pieprz rośnie i wykreśla go z notesu znajomych :) Zapytacie więc ..dlaczego chodzi na religię ? odpowiedż jest bardzo prosta . Żeby mieć swoje zdanie i móc dokonywać wyborów....trzeba mieć wiedzę i znać temat na który się wypowiada. To prawda że to ja ..mimo iż nie chodzę do kościoła...namówiłem ją aby na religię uczęszczała. Tłumacząc jej ze przecież w życiu nie mówi np. że dana książka jest fajna czy zła....jak jej nie czytała. Doskonale wie że Kolęda to taka tradycja...która teraz przybrała charakter komercyjny...i tak naprawdę niczemu nie służy. Prywatnie jestem wielkim przeciwnikiem wszelakiej demoralizacji ludzi i indoktrynacji jakiejkolwiek religii. Ale nie jestem przeciwnikiem zdobywania wiedzy. Moja Córka całkiem biegle porusza się w zagadnieniach Prawosławia i Islamu ( przez ostatnie wydarzenia). Chcę żeby była w przyszłości światłym człowiekiem i rozumiała że Bóg...to np. ja kiedy podaję jej rękę żeby pomóc jej wstać gdy się przewróci....a nie facio w sukience który przyłazi w masce miłosierdzia....ale chce za to np 50 pln :)
                                           BIEDNY KTO GWIAZD NIE WIDZI.....BEZ UDERZENIA W ZĘBY  :D  S.Lec

Offline basil

• basil
  • Uzytkownik
  • Model: Lokomotywa
hej...Kolęda
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Styczeń 2016, 22:14 »
Indi żadna siara, jak ministrant nie szedł na szpicy to i zastali Cię w tak jak Tobie u siebie wygodnie.
Brak kropidła to dopiero siara ;)
U mnie w tym roku chodził wcześniej,  więc się minęliśmy a szkoda ciekawie się zawsze rozmawiało ;)

Offline Maciej husky

• Uzytkownik
  • Model: M 16 - 125
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Maj 2017, 09:11 »
Opisze  Wam troszke z innej beczki moja przygode   z kościołem.Kiedyś lata  wstecz z kumplami chcieliśmy uzbierać kase na dom dziecka. Pojechaliśmy do największego kościoła w moim mieście  czyli do bazyliki.Idziemy  do proboszcza i przedstawiamy mu  cała  nasza  inicjatywe  ,mówimy  ze  juz mamy wybrany dom dziecka, ,ze Pani dyrektor  w/w  domu wyraziła zgode   i  o wszystkim  jest doskonale poinformowana.Pan proboszcz  powiedział nam tak.Mozecie po i przed mszami  cała niedziele  zbierac pieniązki ale  pod takim warunkiem ze  na koniec dnia  to co uzbieracie  dzielimy na polowe.Zgodzilismy sie  bo nie chcielismy robic  w bambuko  dzieciakow  ale  to byla nasza pierwsza a i ostatnia akcja.

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Maj 2017, 15:46 »
...Mozecie po i przed mszami  cała niedziele  zbierac pieniązki ale  pod takim warunkiem ze  na koniec dnia  to co uzbieracie  dzielimy na polowe.Zgodzilismy sie  bo nie chcielismy robic  w bambuko  dzieciakow  ale  to byla nasza pierwsza a i ostatnia akcja.
Zawsze twierdziłem, że księża powinno się eksmitować na księżyc, albo do San Escobar  8)

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Wolność jest wtedy, kiedy nie musisz przepraszać..
  • Model: M 16 + Suzuki LS 650 Savage + HD FXSTC '95
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Maj 2017, 21:17 »
A co Ci zawinił San Escobar ???
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
  • Model: Junak M16, Yamaha MT09 Tracer
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Maj 2017, 22:20 »
Matko, po co to tutaj?

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Maj 2017, 22:36 »
Matko, po co to tutaj?

Power, nie da się uciec, od wszystkiego! :D ;)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Maj 2017, 23:19 »
Ale od tego tak. Piszmy o rodzinie, podróżach,  pasji, ale nie
o polityce i "wycieczkach" światopoglądowych.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2017, 23:35 wysłana przez Power »

Offline hrabia

• Every Day Matters
  • Uzytkownik
  • To jest to!!!- powiedziała Coca-Cola, pijąc piwo!
  • Model: był M16 320 czarny chrom, jest VTX 1300
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Maj 2017, 23:31 »
Popieram Power,a.
Nie kwestie wiary i nie polityka.
Ludzie wierzą w różne rzeczy, a nam nie to oceniać, ale szanować tak!
pzdr

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Maj 2017, 00:14 »
Zupełnie nie kumam, jaka jest różnica pomiędzy dyskusją, o rodzinie i podróżach, a światopoglądzie i polityce?...
Temat, jak każdy inny, pod warunkiem, że ma się coś do powiedzenia, jest się otwartym na argumenty, oraz wiedzę i szanuje interlokutora... :P!
 ;) 8)
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2017, 00:32 wysłana przez NGN 27 »

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Maj 2017, 05:40 »
Musisz pozostać ze swoim "nie kumam"

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Maj 2017, 08:57 »
Musisz pozostać ze swoim "nie kumam"
Nie ma problemu. To było tylko pytanie retoryczne. Tu spisujemy protokół rozbieżności i lecimy dalej.  8)
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2017, 09:34 wysłana przez NGN 27 »

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Maj 2017, 19:55 »
Popieram Power,a.
Nie kwestie wiary i nie polityka.
Ludzie wierzą w różne rzeczy, a nam nie to oceniać, ale szanować tak!
pzdr
A ja pociągnę temat bo z hipokryzją trzeba walczyć :p
Polityka dotyczy każdego z nas czy się podoba czy nie. Jeżeli ktoś olewa politykę, nie rozmawia o niej, ma generalnie w doopie i nie chodzi na wybory to niech później nie narzeka że mamy "dobrą zmianę" ;)
Natomiast religia, jakakolwiek by nie była jeżeli jest tam gdzie powinna być czyli w człowieku jest OK, szanuje ludzi wierzących choć nie wiem co oni w tym widzą ;) Ale jeżeli religia zaczyna wchodzić z buciorami w moje życie to sorry, ale nie będę barankiem 8)
Może apel smoleński na kacowy poranek na zlocie? ;P

Offline Vger

• Uzytkownik
  • Model: m16 320 najszybsza wersja (czerwony)
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Maj 2017, 20:23 »
Polityka i religia to nie temat na to forum, bo wierzcie lub nie ale na forum są ludzie którzy są po każdej stronie barykady. Proponuję zamknąć temat.
Czerwony M16 jest najszybszy, czerwone auta są najszybsze (Ferrari) i kobiety w czerwieni są najszybsze ;)

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Maj 2017, 20:42 »
Polityka i religia to nie temat na to forum, bo wierzcie lub nie ale na forum są ludzie którzy są po każdej stronie barykady...

Jeśli chodzi o to, czy na Forum są ludzie po "obu", lub z każdej innej strony barykady, to w niczym to nikomu nie przeszkadza, bynajmniej mi nie, bo nie należę do żadnej z nich i z żadną ze stron się nie identyfikuję!!! (tak, do końca!) Czego serdecznie życzę każdemu wolnemu człowiekowi!  ;) 8) 8) 8)
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2017, 21:15 wysłana przez NGN 27 »

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Maj 2017, 20:55 »
Polityka i religia to nie temat na to forum, bo wierzcie lub nie ale na forum są ludzie którzy są po każdej stronie barykady. Proponuję zamknąć temat.
Barykady? Motocykliści chcący być "free" nie uznają barykad więc nie wiem o czym piszesz ;)
Temat polityki, religii, seksu jest i będzie nas otaczał a traktowanie go jako tabu jest dziecinne 8)

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Maj 2017, 20:59 »
Barykady? Motocykliści chcący być "free" nie uznają barykad więc nie wiem o czym piszesz ;)
Temat polityki, religii, seksu jest i będzie nas otaczał a traktowanie go jako tabu jest dziecinne 8)

« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2017, 21:06 wysłana przez NGN 27 »