Autor W▒tek: Kr├│tki test kamerki i szyby  (Przeczytany 3695 razy)

Offline mc_enc

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 518
  • ┼Ťpiesz si─Ö powoli... na ┼Ťmier─ç zawsze zd─ů┼╝ysz
  • Model: By┼é M-11 320 cm3 Jest DL650XT
Kr├│tki test kamerki i szyby
« dnia: 13 Marzec 2016, 00:20 »

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2125
  • Model: M11 - 320cm3
Odp: Kr├│tki test kamerki i szyby
« Odpowied╝ #1 dnia: 13 Marzec 2016, 00:52 »

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #2 dnia: 13 Marzec 2016, 01:08 »
 Kamerka to Virb Elite kupiona w styczniu za ok 900. Jest wyposa┼╝ona w GPS i ca┼ékiem fajne oprogramowanie do edycji. Jedyny mankament kamerki to to ┼╝e nie powinno zaczyna─ç nagrywania w pomieszczeniach zamkni─Ötych poniewa┼╝ p├│┼║niej dane s─ů przesuni─Öte o czas sp─Ödzony w pomieszczeniu. Z tego te┼╝ powodu jest usuni─Öta pierwsza cz─Ö┼Ť─ç filmu.
Jest też kamerka tej samej klasy tylko bez czujników za ok 500 zł.
Du┼╝y plus tych kamer jest to ┼╝e mo┼╝na je ze sob─ů sparowa─ç i zacz─ů─ç nagrywanie jednocze┼Ťnie na wszystkich. Wi─Öc s─ů mo┼╝liwe inne uj─Öci w tym samym czasie.
Mo┼╝na r├│wnie┼╝ dokupi─ç inne gad┼╝ety.

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #3 dnia: 13 Marzec 2016, 01:22 »
 :D
Kamerka to Virb Elite kupiona w styczniu za ok 900. Jest wyposa┼╝ona w GPS i ca┼ékiem fajne oprogramowanie do edycji. Jedyny mankament kamerki to to ┼╝e nie powinno zaczyna─ç nagrywania w pomieszczeniach zamkni─Ötych poniewa┼╝ p├│┼║niej dane s─ů przesuni─Öte o czas sp─Ödzony w pomieszczeniu. Z tego te┼╝ powodu jest usuni─Öta pierwsza cz─Ö┼Ť─ç filmu.
Jest też kamerka tej samej klasy tylko bez czujników za ok 500 zł.
Du┼╝y plus tych kamer jest to ┼╝e mo┼╝na je ze sob─ů sparowa─ç i zacz─ů─ç nagrywanie jednocze┼Ťnie na wszystkich. Wi─Öc s─ů mo┼╝liwe inne uj─Öci w tym samym czasie.
Mo┼╝na r├│wnie┼╝ dokupi─ç inne gad┼╝ety.

Niezla
Batt wbudowana ?
Da sie obiektyw obrocic czy trzeba ja idealnie wypoziomowac ?
W Contourze mam obracany obiektyw plus poziomica laserowa ale brak gps i wifi krecisz na czuja

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #4 dnia: 13 Marzec 2016, 01:52 »
W kamerze mo┼╝na obr├│ci─ç obraz o 1800. Mo┼╝na r├│wnie┼╝ i dok┼éadniej wypoziomowa─ç, jest wbudowana poziomica (z kt├│rej nota bene zapomnia┼éem skorzysta─ç  ;D ).
WiFi jest wbudowane i nawet jest fajne oprogramowania na androida ale przy zbyt d┼éugim korzystaniu potrafi si─Ö zawiesi─ç kamerka. R├│wnie┼╝ przy pod┼é─ůczonym zewn─Ötrznym zasilaniu po ok 4 godzinach si─Ö zawiesza.
Szkoda ┼╝e w trakcie nagrywania nie mo┼╝na podejrze─ç na smartphonie co si─Ö nagrywa.
Bateria jest wymienna, starcza na ok 2,5h do 3h nagrywania przy w┼é─ůczonych czujnikach i wy┼é─ůczonym WiFi

Offline Power

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2627
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
  • Model: Yamaha MT09 Tracer
« Odpowied╝ #5 dnia: 13 Marzec 2016, 07:30 »
Dobry obraz. Zachwyci┼é mnie patent z pr─Ödko┼Ťciomierzem i GPS. Gratuluj─Ö zakupu. Ja u┼╝ywam GoPro. Niestety nie mam takich atrakcji.

Pzdr.

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #6 dnia: 13 Marzec 2016, 08:49 »
W kamerze mo┼╝na obr├│ci─ç obraz o 1800. Mo┼╝na r├│wnie┼╝ i dok┼éadniej wypoziomowa─ç, jest wbudowana poziomica (z kt├│rej nota bene zapomnia┼éem skorzysta─ç  ;D ).
WiFi jest wbudowane i nawet jest fajne oprogramowania na androida ale przy zbyt d┼éugim korzystaniu potrafi si─Ö zawiesi─ç kamerka. R├│wnie┼╝ przy pod┼é─ůczonym zewn─Ötrznym zasilaniu po ok 4 godzinach si─Ö zawiesza.
Szkoda ┼╝e w trakcie nagrywania nie mo┼╝na podejrze─ç na smartphonie co si─Ö nagrywa.
Bateria jest wymienna, starcza na ok 2,5h do 3h nagrywania przy w┼é─ůczonych czujnikach i wy┼é─ůczonym WiFi

No to niezła jest.
Ja mam tylko guzik w┼é─ůcz (nagrywaj) wy┼é─ůcz i dwie 3 kolorowe ledy do stanu batt i zapelnienia karty pamieci.
Ale jak sie twoja poziomuje ? - programowo czy obiektyw sie obraca ?

U mnie obiektyw sie obraca i rzuca poziomice laserowa.
Stajesz np przy scianie i widzisz czerwona kreche na scianie i obracasz obiektywem zeby krecha byla pozioma :).

Contoury z GPS były od 1600 pln w góre :).

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #7 dnia: 13 Marzec 2016, 12:15 »
Tutaj niema poziomicy laserowej.
S─ů dwie opcje:
a) ustawianie nagrywania do g├│ry wy┼Ťwietlaczem lub do do┼éu
b) zamontowanie do obiektu docelowego (tu kasku) znajduj─ůcego si─Ö na p┼éaskim pod┼éo┼╝u np. st├│┼é i uruchomienie poziomowania programowego w kamerze.

Jest i 3 opcja fizyczna. Czyli w┼é─ůczenie podgl─ůdu na smartphonie i r─Öczne skorygowanie obrazu poprzez uchwyt kamery

Opis kamery u producenta http://virb.garmin.com/pl-PL/products/virbtrade-elite

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2727
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowied╝ #8 dnia: 13 Marzec 2016, 13:36 »
https://www.youtube.com/watch?v=TDGBa2OX4yk
Jak w temacie
A gdzie pulsomierz i wska┼║nik spalonych kalorii ??? Lipa...... ;)
Mˇj Junak- moja  duma !!! Harley mˇ│j to jest TO !!!

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
« Odpowied╝ #9 dnia: 13 Marzec 2016, 15:52 »
Marcin, nie czepiaj si─Ö.  ;)
Moj─ů ustawiam z wykorzystaniem telefonu. P├│ki co nagrania s─ů poziomo i wszystko dzia┼éa super, tylko brak tego pr─Ödko┼Ťciomierze. Bardzo mi si─Ö podoba.

PZdr.

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2727
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowied╝ #10 dnia: 13 Marzec 2016, 15:57 »
No ale bez pulsomierza ??? Jak to tak ??
Mˇj Junak- moja  duma !!! Harley mˇ│j to jest TO !!!

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
« Odpowied╝ #11 dnia: 13 Marzec 2016, 16:18 »
B─Ödziesz odlicza┼é w pami─Öci.  ;D

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #12 dnia: 13 Marzec 2016, 18:26 »
Faktycznie Garmin oferuje dosy─ç sporo dodatk├│w kt├│re mo┼╝na sparowa─ç z kamerk─ů i pokaza─ç na filmie w czasie rzeczywistym.
Z tego co widzia┼éem jest czujnik temperatury zewn─Ötrzny (mo┼╝e go kupi─Ö), jest pulsometr, widzia┼éem r├│wnie┼╝ modu┼é do podpi─Öcia do komputera co prawda samochodowego ale gdzie┼Ť widzia┼éem ┼╝e r├│wnie┼╝ do motor├│w pod┼é─ůczaj─ů (co raczej nie w naszych maszynkach) i wiele, wiele innych.
Niestety ceny s─ů zab├│jcze jak dla mnie.

My┼Ťla┼éem o dokupieniu zapasowej baterii ale wydaje si─Ö bardziej rozs─ůdnym wyj┼Ťciem zakup ubo┼╝szej kamery (w cenie dw├│ch baterii) gdzie m├│g┼ébym u┼╝ywa─ç zamiennie, zale┼╝nie od potrzeb.

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
« Odpowied╝ #13 dnia: 13 Marzec 2016, 18:29 »
To bateria jest taka droga?  :(
Może zamiennik? Ja używam do swojej i jest tak samo dobra jak oryginał.

Pzdr.

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #14 dnia: 13 Marzec 2016, 18:48 »
Te┼╝ o tym my┼Ťla┼éem.
Na razie dokupiłem power bank z portem 2A i 1A jako rezerwę do zasilania.
Za kupnem drugiej kamerki przemawia do mnie to ┼╝e mo┼╝na j─ů sparowa─ç z pierwsz─ů i jednocze┼Ťnie kr─Öci─ç z dw├│ch kamer oraz ┼╝e ewentualnie w trasie zawsze mo┼╝na pod┼éadowa─ç jedn─ů z gniazda zapalniczki lub power banku. Bo cho─ç p.bank mie┼Ťci si─Ö do kieszeni, nie u┼Ťmiecha mi si─Ö jecha─ç z kablem podpi─Ötym do kamery na kasku i dyndaj─ůcym swobodnie  :)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
« Odpowied╝ #15 dnia: 13 Marzec 2016, 18:52 »
Dwie kamerki, fajna sprawa.

Offline Kirin

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 82
  • Model: Future M16
« Odpowied╝ #16 dnia: 20 Marzec 2016, 23:15 »
Jeszcze by się przydał wskażnik życia jak w Duke Nukem 3D :)

No ale bez pulsomierza ??? Jak to tak ??

Offline FrrFurr

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 135
  • Model: By┼é M16 320 Jest Vulcan 900
« Odpowied╝ #17 dnia: 07 Grudzie˝ 2016, 22:18 »
Jako ┼╝e macie wiedz─Ö w tym temacie, to powiedzcie, gdzie najlepiej umie┼Ťci─ç/umocowa─ç kamerk─Ö, opr├│cz opcji - na kasku? Szyba, bak, kierownica... ?
Franky_Furbo jakby kto pytał :)

Offline Eustachy

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 157
  • Model: M11 125, VTX1300R
« Odpowied╝ #18 dnia: 07 Grudzie˝ 2016, 23:05 »
Nie rozumiem o co chodzi w tym zdaniu.
"Jedyny mankament kamerki to to ┼╝e nie powinno zaczyna─ç nagrywania w pomieszczeniach zamkni─Ötych poniewa┼╝ p├│┼║niej dane s─ů przesuni─Öte o czas sp─Ödzony w pomieszczeniu."

Offline NDDG

• PL D─ůbrowa G├│rnicza
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 25
    • Strona Mieszka┼äca Miasta D─ůbrowa G├│rnicza
  • Model: M11 320 by NDDG
« Odpowied╝ #19 dnia: 07 Grudzie˝ 2016, 23:07 »
Ja na M11 mam zamontowany uchwyt pod mocowaniem prawego lusterka tu┼╝ przy klamce. Kamerka przesz┼éa test podczas tegorocznych MotoMiko┼éaj├│w. Jest OK. Film si─Ö montuje i za kilka dni pewnie trafi do sieci. Drgania minimalne. Takie zamocowanie daje mo┼╝liwo┼Ť─ç ┼éatwego pod┼é─ůczenia zasilania podczas jazdy.

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #20 dnia: 08 Grudzie˝ 2016, 01:09 »
Nie rozumiem o co chodzi w tym zdaniu.
"Jedyny mankament kamerki to to ┼╝e nie powinno zaczyna─ç nagrywania w pomieszczeniach zamkni─Ötych poniewa┼╝ p├│┼║niej dane s─ů przesuni─Öte o czas sp─Ödzony w pomieszczeniu."

Znaczy to tyle ┼╝e p├│┼║niej trzeba film i dane z kamery r─Öcznie synchronizowa─ç. Po ilu┼Ť tam razach w miar─Ö to ju┼╝ mi si─Ö udaje. Ale najlepszym rozwi─ůzaniem jest w┼é─ůczenie kamery na zewn─ůtrz i poczekanie a┼╝ znajdzie sygna┼é GPS ( w tym modelu troch─Ö to potrafi trwa─ç, nie wiem jak w nowszych wygl─ůda sprawa) a wtedy zaczyna nagrywanie.

Przy okazji nagrywanie w trybie 2 klatki/s na karcie 64GB nonstop trwa ok 1 tygodnia. Tak ┼╝e mo┼╝na naprawd─Ö sporo zarejestrowa─ç opr├│cz przy┼Ťpieszonego filmu to jeszcze tras─Ö (pogl─ůd np. w google maps) wysoko┼Ť─ç, przy┼Ťpieszenie, ┼Ťredni─ů pr─Ödko┼Ť─ç i inne statystyki.

Offline FrrFurr

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #21 dnia: 10 Grudzie˝ 2016, 10:33 »
Ja na M11 mam zamontowany uchwyt pod mocowaniem prawego lusterka tu┼╝ przy klamce. Kamerka przesz┼éa test podczas tegorocznych MotoMiko┼éaj├│w. Jest OK. Film si─Ö montuje i za kilka dni pewnie trafi do sieci. Drgania minimalne. Takie zamocowanie daje mo┼╝liwo┼Ť─ç ┼éatwego pod┼é─ůczenia zasilania podczas jazdy.
Kierownica mojego Vulvana idealnie nadaje si─Ö do mocowania kamerki nad lamp─ů, ale ..szyba. Plusy - ┼╝aden robak nie trafi w 'oko' kamerki. Tylko czy plastik z jakiego jest zrobiona, nie b─Ödzie mia┼é zbyt du┼╝ego wp┼éywu na pogorszenie jako┼Ťci ? Mnie zale┼╝y g┼é├│wnie na widocznych i czytelnych tablicach "przeciwnika na drodze ;)
A gdyby kto┼Ť poleci┼é sprawdzony, bezp┼éatny i po polsku programik do obr├│bki film├│w, to z g├│ry dzi─Öki :)
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzie˝ 2016, 17:18 wys│ana przez FrrFurr »

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #22 dnia: 11 Grudzie˝ 2016, 12:12 »
Najprostszy i darmowy jest Movie Maker od Microsoftu.
Ale uwaga!
1. Może nie działać na niektórych maszynach z win10 (loteria)
2. Projekt zosta┼é ju┼╝ porzucony jaki┼Ť czas temu wi─Öc obr├│bka materia┼éu na wyj┼Ťciu to tylko do FullHD, a o 4K zapomnij

Offline FrrFurr

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #23 dnia: 11 Grudzie˝ 2016, 13:45 »
Dzi─Öki. Popr├│buj─Ö, bo przy obecnej pogodzie o ile bez problem├│w wida─ç tablice samochod├│w stoj─ůcych i jad─ůcych w tym samym kierunku to z tymi z naprzeciwka ju┼╝ gorzej. Fakt, pogoda do D ale..mo┼╝e musz─Ö  z r├│┼╝nymi ustawieniami pokombinowa─ç, bo teraz np nagrywa┼éem z automatycznymi ustawieniami balansu bieli itp i ┼Ťwiat┼éa samochod├│w to jakie┼Ť takie du┼╝e bia┼ée plamy, kt├│re mo┼╝e uda si─Ö zredukowa─ç.

Niestety..na moim win10 nie działa, więc szukam dalej .
Wrzuci┼éem na YT dwa filmiki w r├│┼╝nej rozdzielczo┼Ťci dla sprawdzenia i por├│wnania z innymi i... wygl─ůda ┼╝e kamerka jest OK :)
https://www.youtube.com/watch?v=3rOcgN9nfGw
https://www.youtube.com/watch?v=fHfQuvnXyM0
Dzi┼Ť mia┼éy by─ç inne filmiki kr─Öcone ale... po wczorajszym pogo na imprezce jako┼Ť tako┼Ť nie mog─Ö z ┼é├│┼╝ka wyj┼Ťc :D
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzie˝ 2016, 16:56 wys│ana przez FrrFurr »

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #24 dnia: 11 Grudzie˝ 2016, 17:43 »
Jak na m├│j gust lepiej wyszed┼é filmik "LAMAX X8 ELECTRA TEST DROGOWY 1", natomiast drugi wyszed┼é bardzo zimny, przygn─Öbiaj─ůcy

Jeszcze mo┼╝esz spr├│bowa─ç Corel VideoStudio X9, jest co prawda p┼éatny (niewielkie pieni─ůdze bo ok 400z┼é, ale zawsze) ale mo┼╝esz go przetestowa─ç przez 30 dni za free. Obs┼éuga nie jest skomplikowana tyle ┼╝e brak polskiego i sprz─Öt musi by─ç raczej mocny.
Osobi┼Ťcie si─Ö chyba na niego ( Corela ) skusz─Ö, ale dopiero w przysz┼éym roku