Autor W▒tek: pora na zmiany...M16 Bobber stajl  (Przeczytany 6238 razy)

Offline Maciekk

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 235
  • Model: Junak M16 125cc - mini-junkers
Odp: pora na zmiany...M16 Bobber stajl
« Odpowied╝ #50 dnia: 03 Sierpie˝ 2016, 10:42 »
trzysta,

mo┼╝e zbyt pochopnie na to popatrzy┼éem. MalyHD sprzedaje takie samo rozwi─ůzanie jako dedykowane do HD wi─Öc mo┼╝e co┼Ť w trawie piszczy. Przemy┼Ťl─Ö to.

http://malyhd.pl/siedzenia-pasazera/3138-siedzenie-pasazera-mcs-sb-155.html

r├│┼╝nica jest taka, ┼╝e na polskiej aukcji w tym siedzeniu od spodu wida─ç ma┼éy otw├│r. Jakby da┼éo rad─Ö tam wprowadzi─ç ┼Ťrub─Ö do przykr─Öcenia (mamy miejsce w b┼éotniku, akurat centralnie) to mo┼╝e nie jest to takie g┼éupie. Mo┼╝na szybko zdj─ů─ç i za┼éo┼╝y─ç (jak trzeba) a tak to pomyka─ç w wersji solo :)

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 714
  • Model: M16 125 :)
« Odpowied╝ #51 dnia: 03 Sierpie˝ 2016, 16:45 »
Maciekk, sakw─Ö masz fajn─ů. Tylko jak do niej wci┼Ťniesz ca┼éy p┼éynny ekwipunek na najbli┼╝szy zlot w I┼ékach? 8)

Offline Bonzo

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 1045
  • Lepiej by─ç panem w piekle ni┼╝ s┼éuga w niebie ...
  • Model: By┼é M16 125, jest Boulevard C90T
« Odpowied╝ #52 dnia: 03 Sierpie˝ 2016, 23:53 »
Maciek od d┼éu┼╝szego czasu chodzi┼éy mi po g┼éowie wydechy takie jak w┼éa┼Ťnie za┼éo┼╝y┼ée┼Ť u siebie. Zw┼éaszcza ┼╝e ich wygl─ůd pasuje mi najbardziej a i cena jest jak najbardziej do aprobaty.
I tu chcia┼ébym si─Ö zapyta─ç Cie o kilka kwestii dotycz─ůcych tych wydech├│w.

- jak poradzi┼ée┼Ť sobie z zamocowaniem ich do ramy?
- jak / lub co zastosowa┼ée┼Ť by pod┼é─ůczy─ç je do oryginalnych kolektor├│w
- czy dobrze my┼Ťl─Ö, ┼╝e to s─ů te wydechy ze zdj─Öcia?

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #53 dnia: 04 Sierpie˝ 2016, 16:40 »
Maciekk, sakw─Ö masz fajn─ů. Tylko jak do niej wci┼Ťniesz ca┼éy p┼éynny ekwipunek na najbli┼╝szy zlot w I┼ékach? 8)

troche wejdzie, jak złożę na 1/2 a resztę przewiozę w brzuchu

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #54 dnia: 04 Sierpie˝ 2016, 16:56 »
Maciek od d┼éu┼╝szego czasu chodzi┼éy mi po g┼éowie wydechy takie jak w┼éa┼Ťnie za┼éo┼╝y┼ée┼Ť u siebie. Zw┼éaszcza ┼╝e ich wygl─ůd pasuje mi najbardziej a i cena jest jak najbardziej do aprobaty.
I tu chcia┼ébym si─Ö zapyta─ç Cie o kilka kwestii dotycz─ůcych tych wydech├│w.

- jak poradzi┼ée┼Ť sobie z zamocowaniem ich do ramy?
- jak / lub co zastosowa┼ée┼Ť by pod┼é─ůczy─ç je do oryginalnych kolektor├│w
- czy dobrze my┼Ťl─Ö, ┼╝e to s─ů te wydechy ze zdj─Öcia?

Tak, to dok┼éadnie te same. Zamawia┼éem prosto w serwisie w Grodzisku Maz. gdzie dbaj─ů o mojego kucyka tak┼╝e dok┼éadnie nie wiem gdzie by┼éy kupione.

Co do samego mocowania - dramat. Moje oryginalne rury zosta┼éy poci─Öte, aby zrobi─ç mocowanie dla tych ko┼äc├│wek. Na szcz─Ö┼Ťcie mo┼╝na kupi─ç same ko┼äc├│wki na allegro - nie mog─Ö znale┼║─ç og┼éoszenia, kiedy┼Ť by┼éo. Jak si─Ö doszukam to postaram si─Ö przes┼éa─ç.

Niestety tak by┼éy skr─Öcone, ┼╝e przy zak┼éadaniu ta┼Ťmy, po ponownym rozkr─Öceniu okaza┼éo si─Ö, ┼╝e ko┼äc├│wki prawie lata┼éy luzem (trzymane tylko przez kolanko i ┼Ťrub─Ö przy samym ko┼äcu ramy). Musia┼éem to poprawia─ç. W obecnej chwili wyj─ů┼éem zupe┼énie jedn─ů oryginaln─ů cz─Ö┼Ť─ç rury - katalizator - bo mi si─Ö nie mie┼Ťci┼éa sakwa :) R├│┼╝nica w je┼║dzie (kto┼Ť o tym pisa┼é) jest znikoma, jest troch─Ö d┼║wi─Ök inny ale IMHO na plus.

Jako┼Ť─ç wykonania - spoko ale bez rewelacji. Troch─Ö mi si─Ö gdzieniegdzie przebarwi┼éy, ale ola┼éem to bo i tak mia┼éem zamiar je owin─ů─ç ale jakby kto┼Ť chcia┼é mie─ç chromowane, to od razu powiem, ┼╝e brzydko to wygl─ůda┼éo.

Co do twoich pytań:
Ad 1) w ramie s─ů 2 miejsca, gdzie mo┼╝na je podpi─ů─ç - nie ma problemu (przynajmniej u mnie tak by┼éo, ale przypominam, ┼╝e sam ich nie zak┼éada┼éem za 1 razem)
Ad 2) przyci─ů┼éem oryginalne rury :)
Ad 3) tak

Z plus├│w ca┼éej historii jest, tak jak ju┼╝ powiedzia┼ée┼Ť - cena oraz... D┼╣WI─śK.... oooo tak, napier......j─ů jak ta lala :)))

Ostatnio jecha┼éem po┼éczy┼äsk─ů a obok mnie panowie w furgonetce z niebieskim pasem i ... tylko si─Ö przygl─ůdali, wi─Öc chyba nie ma dramatu, chocia┼╝ rzeczywi┼Ťcie zrobienie trasy z tym wynalazkiem mo┼╝e by─ç k┼éopotliwe, tak┼╝e lepiej zastanowi─ç si─Ö nad kominami od Frankiego, gdzie jest mo┼╝liwo┼Ť─ç wsadzenia DB killer├│w. Ja osobi┼Ťcie w trasy si─Ö nie wybieram, wol─Ö budzi─ç ludzi w mie┼Ťcie :D

Jak macie jeszcze jakie┼Ť pytania to piszcie na ten post. postaram si─Ö odpowiedzie─ç w miar─Ö szybko.

M.
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpie˝ 2016, 16:58 wys│ana przez Maciekk »

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #55 dnia: 04 Sierpie˝ 2016, 17:51 »
tak chodzi mój Janek odpalony na zimno i w garażu, wiec jest +20 do hałasu :)

https://youtu.be/1nnlSWeU34s

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2124
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowied╝ #56 dnia: 04 Sierpie˝ 2016, 18:19 »
Ja ruszaj─ůc na pustakach od Frankyego odpala┼éem alarmy w puszkach ;) fajne ale nie na dwie godziny jazdy :)

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #57 dnia: 04 Sierpie˝ 2016, 19:54 »
Ja ruszaj─ůc na pustakach od Frankyego odpala┼éem alarmy w puszkach ;) fajne ale nie na dwie godziny jazdy :)
Dokładnie!

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Offline Bonzo

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 1045
  • Lepiej by─ç panem w piekle ni┼╝ s┼éuga w niebie ...
  • Model: By┼é M16 125, jest Boulevard C90T
pora na zmiany...M16 Bobber stajl
« Odpowied╝ #58 dnia: 04 Sierpie˝ 2016, 21:18 »
Maciek wielkie dzi─Öki za wyczerpuj─ůc─ů odpowiedz. Wszystko ju┼╝ mam rozja┼Ťnione.

Te┼╝ kiedy┼Ť widzia┼éem og┼éoszenie tych przed┼éu┼╝ek i w┼éa┼Ťnie nie mog─Ö ich znale┼║─ç a cena almotoskich jak zwykle z kosmosu.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

« Ostatnia zmiana: 04 Sierpie˝ 2016, 21:53 wys│ana przez Bonzo »

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #59 dnia: 12 Sierpie˝ 2016, 09:18 »
Najwyra┼╝niej u mnie w bloku odkry┼éem tunel czasoprzestrzenny, bo wczoraj w nocy zszed┼éem do gara┼╝u na chwil─Ö przykr─Öci─ç jedn─ů ┼Ťrubk─Ö i co┼Ťtam jeszcze przymierzy─ç/pod┼éuba─ç. To by┼éo ok.22:00 ... wr├│ci┼éem do domu przed 2:00

Uda┼éo mi si─Ö rozmontowa─ç,owin─ů─ç i zmontowa─ç drugi wydech (oczywi┼Ťcie nie uda┼éo si─Ö dobrze owin─ů─ç za jednym razem... eh) oraz za┼éo┼╝y─ç rejestracj─Ö z boku (┼éami─ůc przy tym ramk─Ö, ale to drobiazg).
Mocowanie rejestracji chc─Ö jeszcze pomalowa─ç (albo czarny spray albo plasti-dip) no i musz─Ö jeszcze za┼éo┼╝y─ç o┼Ťwietlenie do rejestracji bo na razie nie mam. Samo mocowanie okaza┼éo si─Ö banalnie proste do za┼éo┼╝enia. Jedynie musia┼éem nawierci─ç otwory w k─ůtowniku, bo by┼éy za ma┼ée, poza tym wszystko tylko do skr─Öcenia - cz─Ö┼Ťci dost─Öpne w Leroy Merlin  ;D

Oto efekty:

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #60 dnia: 12 Sierpie˝ 2016, 09:18 »
i na koniec obowi─ůzkowo - naklejka!

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #61 dnia: 19 Sierpie˝ 2016, 15:04 »
w┼éa┼Ťnie przysz┼éa paczka -----> Plasti-Dip

w przyszłym tygodniu zabieram sie za "pomalowanie":
1) "chromowane" listwy przy tylnym błotniku
2) "chromowana" osłona łańcucha - ta przy kole
3) "chromowana" pokrywa akumulatora
4) "chromowana" pokrywa schowka
5) z lewej strony perforowana osłona łańcucha - ta przy silniku
6) oraz mocowanie tablicy rejestracyjnej

kolor - czarny mat. Nie mog─Ö si─Ö doczeka─ç efektu :))

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #62 dnia: 19 Sierpie˝ 2016, 15:10 »
Fajne jest takie dłubanie ;).
Ja odkry┼éem u siebie zdolno┼Ťci o kt├│rych nie mia┼éem poj─Öcia.
No i jak wcze┼Ťniej podchodzi┼éem do Janka jak pies do je┼╝a to teraz jak zdejmuje pokrowiec odchodz─Ö kilka krok├│w od moto i prawie na g┼éos m├│wi─Ö - m├│j ci on :)

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #63 dnia: 22 Sierpie˝ 2016, 16:58 »
tak patrzę na listę z poczatku postu i wychodzi mi na to, że to roboty na parę wieczorów a zeszło trochę wiecej czasu :)
teraz zupe┼énie inaczej do tego podchodz─Ö, a mianowicie do przer├│bek. Apetyt ro┼Ťnie w miar─Ö jedzenia.

Po o┼Ťwietleniu pod n├│┼╝ idzie siedzenie. Pod koniec roku b─Ödzie premia wi─Öc w zasadzie ju┼╝ cz─Ö┼Ť─ç jest wydana, bo znalaz┼éem idalne rozwi─ůzanie. Siedzenie od HD:
http://allegro.pl/harley-softail-cross-bones-kanapa-siedzenie-pasaz-i6373308456.html

co┼Ť w ten dese┼ä. Znalaz┼éem na Aliexpress ta┼äsze rozwi─ůzanie:
http://www.aliexpress.com/item/Rear-Passenger-Seat-Fits-For-Harley-48-Sportster-Forty-Eight-XL1200X-XL1200V-2010-2015/32613860892.html?spm=2114.13010308.0.42.j56Div

...co oznacza, ┼╝e mog─Ö bez problemu za┼éo┼╝y─ç swoje siedzenie solo! Junak ma dok┼éadnie 1 ┼Ťrub─Ö na tylnym b┼éotniku, idealnie aby za┼éo┼╝y─ç takie siedzenie pasa┼╝era. Jak ┼╝ona chce jecha─ç to przykr─Öcam i jest ok, jak nie chce (a raczej je┼║dzi okazjonalnie) to je┼╝d┼╝e sobie solo - uk┼éad idealny, ba! mo┼╝e nawet by─ç ca┼éy czas zamontowane, nie b─Ödzie przeszkadza┼éo.... tylko ciut w oko ku┼éo :)

tak┼╝e ten tego, malowanie plasti-dipem, monta┼╝ o┼Ťwietlenia (rowerowe odblaski zdj─Öte, wystraszy┼éem si─Ö komentarzy od ┼üysego :D ), potem lusterka a la cafe racer i siedzenie solo.... potem pewnie mi sie zachce ko┼éa przedniego z balonem... zobaczymy. B─Ödzie co robi─ç w d┼éugie zimowe wieczory.

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #64 dnia: 22 Sierpie˝ 2016, 17:23 »
Mi sie zeszlo 3 miechy
W lutym w ferie gumy zmieni┼éem jako┼Ť plus 14 bylo zajechalem do domu i moto poszlo na cegly.
W weekend pod koniec maja byl juz oblatany przed zlotem

Teraz nie tykaj zim─ů go zmieniaj

Offline Maciekk

• Uzytkownik
pora na zmiany...M16 Bobber stajl
« Odpowied╝ #65 dnia: 29 Sierpie˝ 2016, 07:53 »
Pomalowany :)

A dzi─Öki uprzejmo┼Ťci ┼üysego (i Pana Stasia) mam nowe lusterka.

po przejrzeniu doszed┼éem do wniosku, ┼╝e kadry s─ů ┼Ťrednie i g├│w....o w nich wida─ç. P├│┼║niej wrzuc─Ö lepsze.

« Ostatnia zmiana: 29 Sierpie˝ 2016, 10:45 wys│ana przez Maciekk »

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2719
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowied╝ #66 dnia: 29 Sierpie˝ 2016, 09:16 »
Nie my┼Ťla┼ée┼Ť nad wywaleniem os┼éony ┼éa┼äcucha ? Go┼éy nap─Öd nada┼éby motungowi bardziej surowego charakteru....
M├│j Junak- moja  duma !!! Harley m├│j to jest TO !!!

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #67 dnia: 29 Sierpie˝ 2016, 09:29 »
Nie my┼Ťla┼ée┼Ť nad wywaleniem os┼éony ┼éa┼äcucha ? Go┼éy nap─Öd nada┼éby motungowi bardziej surowego charakteru....

True. Przemy┼Ťl─Ö to :)

Teraz czekam na ┼Ťwiate┼éka. Z Chin p┼éynie paczuszka ju┼╝ ponad 30 dni wi─Öc nied┼éugo dotrze ... tak─ů mam przynajmniej nadziej─Ö. Jak przyjdzie paczka to b─Öd─Ö si─Ö stara┼é wprosi─ç do Cynara, bo elektryk ze mnie ┼╝aden. Tym bardziej, ┼╝e ch─Ötnie obejrz─Ö jego dzie┼éo.
Potem siedzenie, ale to już pewnie na jesieni będę kombninował. Trzysta mnie zainspirował do działania samodzielnego.

@Trzysta
kto Ci wykona┼é podstaw─Ö pod siedzenie solo? ile by kosztowa┼éo zam├│wienie zrobienia podobnego, ale z pe┼énej blachy (Ty masz chyba otw├│r je┼Ťli dobrze pami─Ötam)?

Najwa┼╝niejsze, ┼╝e lista si─Ö ju┼╝ ko┼äczy  8)

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2719
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowied╝ #68 dnia: 29 Sierpie˝ 2016, 10:13 »
z drugiej strony mo┼╝esz te┼╝ ods┼éoni─ç akumulator  ;) tak dla r├│wnowagi....
M├│j Junak- moja  duma !!! Harley m├│j to jest TO !!!

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #69 dnia: 29 Sierpie˝ 2016, 10:20 »
 ;D ...a jak zdejm─Ö bak b─Ödzie ┼Ťwietnie wyeksponowany silnik, prawda?

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #70 dnia: 29 Sierpie˝ 2016, 10:54 »

True. Przemy┼Ťl─Ö to :)

Teraz czekam na ┼Ťwiate┼éka. Z Chin p┼éynie paczuszka ju┼╝ ponad 30 dni wi─Öc nied┼éugo dotrze ... tak─ů mam przynajmniej nadziej─Ö. Jak przyjdzie paczka to b─Öd─Ö si─Ö stara┼é wprosi─ç do Cynara, bo elektryk ze mnie ┼╝aden. Tym bardziej, ┼╝e ch─Ötnie obejrz─Ö jego dzie┼éo.
Potem siedzenie, ale to już pewnie na jesieni będę kombninował. Trzysta mnie zainspirował do działania samodzielnego.

@Trzysta
kto Ci wykona┼é podstaw─Ö pod siedzenie solo? ile by kosztowa┼éo zam├│wienie zrobienia podobnego, ale z pe┼énej blachy (Ty masz chyba otw├│r je┼Ťli dobrze pami─Ötam)?

Najwa┼╝niejsze, ┼╝e lista si─Ö ju┼╝ ko┼äczy  8)

U ┼Üwagra robi┼éem - chcia┼é flaszk─Ö ale ┼╝e m┼éody to da┼éem mu 100 pln za blache podsiodlow─ů i za ramk─Ö na numery rej.
Robilem sam w draftsign - wysylalem plik mailem pisalem z czego ma byc zrobiona tzn kwasowka czy zwykla blacha i jaka grubosc. Mial zachomikowan─ů kwasowke 4 mm gi─Öt─ů na prasie 8 tonowej. I mi to wycina┼é plazm─ů i malowa┼é.

Looknij jak masz wlot powietrza do filtra u nas jest pod siodłem i z tad ten otwor.
Ja najpierw mierzylem punkty gdzie bedzie mocowany ten stelaz potem wymyslalem ksztalt malowalem to na grubej tekturze wycinalem pasowalem i przenosilem wymiary tektury na rysunek w draftsight - przypasowalo za 1 razem a luzu np ba blotnik mam po 4 mm :).

U mnie blacha podsodlowa np jest wygieta w polowie pod katem 7 stopni ;).

Śwagr zrobil mi tez nowe kompletne mocowanie sprezyn podsiodlowych szersze o 2 cm zeby sprezyny blotnika nie szarpaly i jest git :).

« Ostatnia zmiana: 29 Sierpie˝ 2016, 11:06 wys│ana przez trzysta »

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #71 dnia: 29 Sierpie˝ 2016, 11:11 »
Szablon i elementy 3D :).

« Ostatnia zmiana: 29 Sierpie˝ 2016, 11:13 wys│ana przez trzysta »

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #72 dnia: 29 Sierpie˝ 2016, 11:17 »
dzi─Öki!

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #73 dnia: 29 Sierpie˝ 2016, 11:20 »
Jak zrobisz plik w tym cad (za free jest w necie do pobrania sa tez samouczki na youtubie ja ogarnalen w tydzien) to pewnie Ci wytnie w kwasowce i pomaluje jakos jak tlumaczyl elektrostatycznie - pytanie jaka ma teraz grubosc i ile wezmie :)

Offline Maciekk

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #74 dnia: 29 Sierpie˝ 2016, 11:29 »
tak się składa że cały pakiet Autodesku (Building Design Suite) mam w domu dla siebie a to z uwagi na zawód, także z CADem daje radę :d

dzi─Öki, pomierz─Ö, porysuj─Ö i si─Ö odezw─Ö.