Autor W▒tek: czy was te┼╝ to spotyka  (Przeczytany 884 razy)

Offline Marcin-74

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 33
  • Model: m16 320
czy was te┼╝ to spotyka
« dnia: 12 Wrzesie˝ 2016, 18:44 »
Dzis pojecha┼éem do sklepu kupic olej swiece zapytac o naped i takie tam pierdo┼éy . Sklep motocyklowy nazwy nie wymienie bo nie bede ich reklamowa┼é ,wchodze i wszystkiego do b├│lu serwis i inne takie tam wybieram olej swiece i pytam o naped a pan madry pyta jaki model wiec m├│wie ┼╝e junak m16 320 i pan odpowiada ze do takich sprzetow to on nie wie nie ma katalogu i nie pomoze mi bo on ma katalogi do japonc├│w i tylko do nich ma napedy . Wiec pytam a co to za r├│znica motocykl to motocykl a on kiwa g┼éowa ze to chinski i na aliexpres mam sobie poszukac z szyderczym usmiechem . No i ze ja palcem nie robiony m├│wie mu dzis chinski a jutro japonski i w czym problem chce kupic i juz ze jak chodzi w chinskich butach to mu nie przeszkadza i ze laptop tez z chin i pewnie polowa gadzetow tez i og├│lna pysk├│wka by┼éa . No ale mam najlepsze s─ůsiad chcia┼é bym do r6 yamahy co┼Ť kupi┼é i da┼é mi dowod rejestracyjny wiec wyci─ůgam pokazuje i m├│wie ze to i to i to bym chcia┼é jeszcze w sumie za prawie tysiaka . Gosc sie naszuka┼é naprzynosi┼é kawe zaproponowa┼é i pyta czy te motocykle to oba moje i ja z szyderczym usmiechem ze tak no to pan m├│wi ze ten nap─Öd do junaka mi za┼éatwi na jutro  :o . No i co zrobi┼éem zabra┼éem sie z  bez grat├│w  i powiedzia┼éem ze z takim podejsciem nie powinien handlowac i ┼╝e wszyscy moi znajomi nie postawi─ů tu nogi .     wiem ze moze nie potrzebnie to pisze ale musia┼éem to z siebie wyrzuci─ç  >:( pozdrawiam

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 715
  • Model: M16 125 :)
Odp: czy was te┼╝ to spotyka
« Odpowied╝ #1 dnia: 12 Wrzesie˝ 2016, 21:44 »
Czasami takich go┼Ťci jeszcze spotykam ale przyznam, ┼╝e coraz rzadziej ;)
Sprzedaffca gdyby bardziej wczyta┼é si─Ö w opakowania jakie zalegaj─ů mu na p├│┼ékach zobaczy┼éby, ┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç cz─Ö┼Ťci do japo┼äc├│w robi─ů ma┼ée ┼╝├│┼éte chi┼äskie r─ůczki 8)

Offline Power

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2628
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
  • Model: Yamaha MT09 Tracer
« Odpowied╝ #2 dnia: 12 Wrzesie˝ 2016, 22:24 »
Dzis pojecha┼éem do sklepu kupic olej swiece zapytac o naped i takie tam pierdo┼éy . Sklep ... powinien handlowac i ┼╝e wszyscy moi znajomi nie postawi─ů tu nogi .     wiem ze moze nie potrzebnie to pisze ale musia┼éem to z siebie wyrzuci─ç  >:( pozdrawiam

I tak trzymaj.  ;D

Offline Bonzo

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 1045
  • Lepiej by─ç panem w piekle ni┼╝ s┼éuga w niebie ...
  • Model: By┼é M16 125, jest Boulevard C90T
« Odpowied╝ #3 dnia: 12 Wrzesie˝ 2016, 22:57 »
Spotyka spotyka!
Dzisiaj by┼éem w sklepie "och i ach" japo┼äskim by kupi─ç, ┼╝ar├│wk─Ö ba20d ale halogenow─ů.
Tłumaczę o co mi chodzi jeden mistrz sklepowych półek szuka szuka no nie ma ale nie mógł znaleźć bo przyniósł mi zwykłe H4 więc zawołał szefa:)
T┼éumacze jeszcze raz i szefunccio pyta - czy do tego Junaka co stoi przed drzwiami (zauwa┼╝y┼éem, gdy ogl─ůda┼éem sobie wcze┼Ťniej w sklepie r├│┼╝ne pierdo┼éy, to szefuncio prawie odbi┼é sw├│j nos na lakierze Junaka tak go ogl─ůda┼é z ka┼╝dej strony:D) Wi─Öc odpowiadam ┼╝e tak. Przynosi mi zwyk┼é─ů ba┼äk─Ö ba20d i m├│wi ┼╝e ma tak─ů halogenow─ů. Wiec ja m├│wi─Ö ┼╝e to zwyk┼éa S2 a chcia┼éem z takim gwintem ale w technologi halogenowej. No c├│┼╝ takiej nie mia┼é ale dalej zachwala┼é ┼╝e to jest halogen ┼╝e hoho. Wi─Öc grzecznie m├│wi─Ö ┼╝e tak─ů to mia┼éem fabrycznie. Go┼Ťciu si─Ö roze┼Ťmia┼é gromko rozgl─ůdaj─ůc si─Ö po sklepie i na g┼éos do mnie - Panie! Pan to mia┼ée┼Ť chi┼äsk─ů ┼╝ar├│wk─Ö a to jest Varta. Wi─Öc mu m├│wi─Ö czy to wa┼╝ne jaka firma i tak w chinach robiona a poza tym nie chce tej ba┼äki bo i tak od wibracji szlag trafia ┼╝arniki w nich. A ten ┼╝e sie nie znam i ta co j─ů przyni├│s┼é to jest mistrzostwo ┼Ťwiata i ma jeszcze lepsz─ů niemieck─ů Philips, kt├│ra jest niezniszczalna.  Po chwili dodaje- poka┼╝ Pan t─ů co ci si─Ö spali┼éa to por├│wnamy wykonanie. Kurka no super se my┼Ťl─Ö bo ┼╝ar├│wka spali┼éa mi si─Ö ze dwa miesi─ůce temu wiec mu mog─Ö pokaza─ç chyba leda jakiego mam w┼éo┼╝onego w lamp─Ö ..... ale haha przypomnia┼éo si─Ö, ┼╝e mam w sakwie t─ů spalon─ů na wz├│r dla takich co nie wiedza o co mi chodzi wi─Öc mykam za drzwi, wygrzebuje j─ů z samego do┼éu sakwy, nios─Ö do szefa sklepu "och i ach", pokazuje....
..... i
i....
Co za niefart moja spalona fabryczna to Philips :D Taki sam jaki szefuncio naszykowa┼é ju┼╝ na ladzie by b┼éysn─ů─ç sw─ů markowo┼Ťci─ů.
Zniesmaczony odpar┼éem - Panie jak ty m├│wisz, ┼╝e to jest niezniszczalne to wole ju┼╝ te chi┼äskie z bazaru bo kosztuj─ů 2 z┼éote i na tyle samo czasu starczaj─ů.
Nie odezwał się i nie skomentował :D

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2127
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowied╝ #4 dnia: 12 Wrzesie˝ 2016, 23:06 »
Bylem u ziomala co to robi w sklepie z japonia i serwis tez maja.
2-3 lata temu to mialem zerowe pojecie o junkersie.
I sie pytam - wymienisz mi tarcze przod sam kupie i przywioze.
Nie chinoli nie robimy.
Wracam po roku a tam oczywiscie japonce plus hyosungi i uwaga dealernia Rometa ;).

Ot jak kryzysa przycisnie to i chinol smakuje ;)

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2729
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowied╝ #5 dnia: 13 Wrzesie˝ 2016, 08:29 »
Ja to w tym temacie przypominam sobie ripostę Gandalfa, na pytanie: Gdzie Pan TO kupił ???

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Mˇj Junak- moja  duma !!! Harley mˇ│j to jest TO !!!

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #6 dnia: 13 Wrzesie˝ 2016, 08:36 »
Ja to w tym temacie przypominam sobie ripostę Gandalfa, na pytanie: Gdzie Pan TO kupił ???

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Tzn.
?????

Offline Power

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2628
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
  • Model: Yamaha MT09 Tracer
« Odpowied╝ #7 dnia: 13 Wrzesie˝ 2016, 15:08 »
W Biedronce. Drugi dawali gratis.

Offline Marcin-74

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #8 dnia: 13 Wrzesie˝ 2016, 19:37 »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D w biedronce od dzi┼Ť tak b─Öd─Ö m├│wi┼é . Ale ┼╝enuj─ůce jest podej┼Ťcie obs┼éugi nie wiem mo┼╝e to strach ┼╝e tanie motocykle obni┼╝aj─ů sprzeda┼╝ dro┼╝szych marek ?

Offline Wozu

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 215
  • Model: M11 125
« Odpowied╝ #9 dnia: 14 Wrzesie˝ 2016, 11:36 »
W sklepach u mnie jest podej┼Ťcie takie samo, cho─ç wi─Ökszo┼Ť─ç produkt├│w jest dok┼éadnie taka sama jak na aliexpress tylko ┼╝e pi─Öciokrotnie dro┼╝sza (przyk┼éad moje lampy do light bar ebay=60z┼é, dok┼éadnie te same w sklepie 300z┼é.
Natomiast serwisant, kt├│ry mi wymienia┼é z─Öbatk─Ö powiedzia┼é, ┼╝e jeszcze sze┼Ť─ç lat temu te┼╝ odmawia┼é naprawy chi┼äskich motocykli i skuter├│w, a teraz je normalnie naprawia.
T┼éumaczy┼é si─Ö tym, ┼╝e na pocz─ůtku dzia┼éalno┼Ťci przyjmowa┼é chi┼äskie motory, ale np. nakr─Ötki rozpada┼éy si─Ö w d┼éoniach,cz─Östo dobre cz─Ö┼Ťci po odkr─Öceniu nie mo┼╝na by┼éo wkr─Öci─ç ponownie bo rozpada┼éy si─Ö w d┼éoniach. Dlatego naprawa prostej awarii urasta┼éa do powa┼╝nego problemu i wysokich koszt├│w.

Od tych sze┼Ťciu lat znowu je naprawia bo jako┼Ť─ç te┼╝ si─Ö znacznie podnios┼éa.
Nie wiem czy mu wierzyć, ale na pewno na brak zajęcia nie narzeka, a jak byłem u niego to żadnego chińczyka na placu nie było, za to najwięcej stało ducati.

Offline Marcin-74

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #10 dnia: 14 Wrzesie˝ 2016, 19:07 »
Jako┼Ť─ç jako┼Ťci─ů ale o fakt chodzi motocykl to motocykl chcesz zarabia─ç to handluj a nie wybrzydzaj . A co ma powiedziec serwisant harleya ze motork├│w dla bab nie naprawia mowa o japonii  ;) ech przecie┼╝ wiadomo jak by wszyscy mieli kase to by jezdzili japonia i haleyami a w tym kraju wkur... mnie lenistwo serwis├│w i sprzedawc├│w i nawet w tym sklepie co by┼éem to nic do harleya nie kupisz bo im sie nie chce sprowadza─ç czesci skoro do japonii maj─ů hurtownie obok i ot tyle dlatego super ze jest takie forum i wiele rzeczy sie mo┼╝na dowiedziec i samemu naprawi─ç chwa┼éa wam za to  :) :) :) :)

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #11 dnia: 14 Wrzesie˝ 2016, 19:15 »
Ja opony i dot 4 z odpowietrzaniem robil u goscia co sie z HD zwolnil :).
Na hali mial same HDki i wielkie Dragstary ;)

Offline Skrzypek

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 54
  • Model: Junak m16, 320cm, czarny+chrom, 2010r
« Odpowied╝ #12 dnia: 11 Pa╝dziernik 2016, 13:57 »
Do┼é─ůcz─Ö si─Ö do tematu. Ja takie reakcje te┼╝ widzia┼éem, ale to chyba nie jest problem sprzedawc├│w, tylko polskich cech narodowych. Junak M16, czyli Regal Raptor to jeden z najdro┼╝szych, je┼╝eli nie najdro┼╝szy chi┼äski motocykl. Wykonanie naprawd─Ö nie jest z┼ée, a to co trzeba poprawi─ç to trzeba. W Ducati s┼éysza┼éem, ┼╝e po kilkuset km brakuje kilku ┼Ťrubek, ale to jest ok? W┼éa┼Ťnie o to mi chodzi, ┼╝e dop├│ki Ducati gubi ┼Ťrubki, Harley'e pono─ç te┼╝ nie s─ů idealne, to nikt nie b─Ödzie marudzi┼é? Polacy to nar├│d ciekawy, marudzenie mamy w naturze, ch─Ö─ç pokazania.na ka┼╝dym kroku, ┼╝e umiemy krytykowa─ç, cz─Östo bezpodstawnie to nasza cecha narodowa. Nie spodziewajmy si─Ö te┼╝ od sprzedawc├│w w sklepikach z cz─Ö┼Ťciami do motocykli, ludzi obeznanych ze ┼Ťwiatem, a tym bardziej ┼Ťledz─ůcych kierunki rozwoju gospodarki ┼Ťwiatowej. To cz─Östo doro┼Ťni─Öte dzieci, kt├│re jeszcze kilka lat temu na palenialu gumy pod blokiem, motorem "japo┼äskim" kupionym przez rodzic├│w, budowa┼éy seoje ego i na tym opiera┼éy warto┼Ťci ┼╝yciowe. Ja znam osobi┼Ťcie takie przypadki, dlatego o tym pisz─Ö. Ostatnio, kiedy kupowa┼éem olej to by┼é w┼éa┼Ťciciel (jakie┼Ť 38 lat) i panienka (~20lat), kt├│ra obs┼éugiwa┼éa komputer i kas─Ö. W┼éa┼Ťciciel nie bardzo chia┼é lub umia┼é pos┼éugiwa─ç si─Ö komputerem, a panienka robi┼éa to tak wolno, ┼╝e musia┼éem jej pomoga─ç, bo szkoda mi by┼éo czasu. Czy od takich ludzi wymagamy ┼Ťwiadomo┼Ťci o innych, ni┼╝ japo┼äskie czy europejskie konsyrukcje, kt├│ra pozwoli┼éaby na obiektywne spojrzenie na jakikolwiek temat? To oczywi┼Ťcie mo┼╝na by rozwin─ů─ç t─ů dyskusj─Ö. Regal Raptor (M16) w Indiach, jest dro┼╝szy od najta┼äszego Harley'a, w Chinach to wiadomo, a w Stanach, jako jedyny z chi┼äskim rodowodem, jest wpuszczany na zloty Harley Davidson (informacje s─ů w sieci). Widocznie my Polacy, musimy wszyscy nieco dojrze─ç do tego, ┼╝e ┼Ťwiat si─Ö zminia i b─Ödzie si─Ö zmienia┼é, a niekt├│rzy z nas nie chc─ů lub nie mog─ů tego zaakceptowa─ç. Tak to widocznie musi by─ç. Niekt├│rym ta transformacja umys┼éowa, mo┼╝e zaj─ů─ç nawet ca┼ée ┼╝ycie, wi─Öc cieszmy si─Ö, ┼╝e mamy pi─Ökne motocykle, naprawd─Ö ekonomiczne, stosunkowo niedrogie w zakupie, kt├│rymi naprawd─Ö mi┼éo si─Ö je┼║dzi, a ┼╝e nie s─ů idealne?, no przynajmniej mo┼╝emy jako┼Ť sp─Ödzi─ç wolny czas, zamiast np. ogl─ůda─ç TV. Pozdrawiam Wszystkich i LwG.
olej MOTUL 15W50 300V, ┼Ťwiece NGK CR7HIX, klocki hamulcowe prz├│d i ty┼é TRW LUCAS. Narazie wi─Öcej zmian nie ma :-)

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #13 dnia: 11 Pa╝dziernik 2016, 14:07 »
Do┼é─ůcz─Ö si─Ö do tematu. Ja takie reakcje te┼╝ widzia┼éem, ale to chyba nie jest problem sprzedawc├│w, tylko polskich cech narodowych. Junak M16, czyli Regal Raptor to jeden z najdro┼╝szych, je┼╝eli nie najdro┼╝szy chi┼äski motocykl. Wykonanie naprawd─Ö nie jest z┼ée, a to co trzeba poprawi─ç to trzeba. W Ducati s┼éysza┼éem, ┼╝e po kilkuset km brakuje kilku ┼Ťrubek, ale to jest ok? W┼éa┼Ťnie o to mi chodzi, ┼╝e dop├│ki Ducati gubi ┼Ťrubki, Harley'e pono─ç te┼╝ nie s─ů idealne, to nikt nie b─Ödzie marudzi┼é? Polacy to nar├│d ciekawy, marudzenie mamy w naturze, ch─Ö─ç pokazania.na ka┼╝dym kroku, ┼╝e umiemy krytykowa─ç, cz─Östo bezpodstawnie to nasza cecha narodowa. Nie spodziewajmy si─Ö te┼╝ od sprzedawc├│w w sklepikach z cz─Ö┼Ťciami do motocykli, ludzi obeznanych ze ┼Ťwiatem, a tym bardziej ┼Ťledz─ůcych kierunki rozwoju gospodarki ┼Ťwiatowej. To cz─Östo doro┼Ťni─Öte dzieci, kt├│re jeszcze kilka lat temu na palenialu gumy pod blokiem, motorem "japo┼äskim" kupionym przez rodzic├│w, budowa┼éy seoje ego i na tym opiera┼éy warto┼Ťci ┼╝yciowe. Ja znam osobi┼Ťcie takie przypadki, dlatego o tym pisz─Ö. Ostatnio, kiedy kupowa┼éem olej to by┼é w┼éa┼Ťciciel (jakie┼Ť 38 lat) i panienka (~20lat), kt├│ra obs┼éugiwa┼éa komputer i kas─Ö. W┼éa┼Ťciciel nie bardzo chia┼é lub umia┼é pos┼éugiwa─ç si─Ö komputerem, a panienka robi┼éa to tak wolno, ┼╝e musia┼éem jej pomoga─ç, bo szkoda mi by┼éo czasu. Czy od takich ludzi wymagamy ┼Ťwiadomo┼Ťci o innych, ni┼╝ japo┼äskie czy europejskie konsyrukcje, kt├│ra pozwoli┼éaby na obiektywne spojrzenie na jakikolwiek temat? To oczywi┼Ťcie mo┼╝na by rozwin─ů─ç t─ů dyskusj─Ö. Regal Raptor (M16) w Indiach, jest dro┼╝szy od najta┼äszego Harley'a, w Chinach to wiadomo, a w Stanach, jako jedyny z chi┼äskim rodowodem, jest wpuszczany na zloty Harley Davidson (informacje s─ů w sieci). Widocznie my Polacy, musimy wszyscy nieco dojrze─ç do tego, ┼╝e ┼Ťwiat si─Ö zminia i b─Ödzie si─Ö zmienia┼é, a niekt├│rzy z nas nie chc─ů lub nie mog─ů tego zaakceptowa─ç. Tak to widocznie musi by─ç. Niekt├│rym ta transformacja umys┼éowa, mo┼╝e zaj─ů─ç nawet ca┼ée ┼╝ycie, wi─Öc cieszmy si─Ö, ┼╝e mamy pi─Ökne motocykle, naprawd─Ö ekonomiczne, stosunkowo niedrogie w zakupie, kt├│rymi naprawd─Ö mi┼éo si─Ö je┼║dzi, a ┼╝e nie s─ů idealne?, no przynajmniej mo┼╝emy jako┼Ť sp─Ödzi─ç wolny czas, zamiast np. ogl─ůda─ç TV. Pozdrawiam Wszystkich i LwG.

┼üadnie to wyklika┼ée┼Ť.
Junkersy czy to 11 czy 16 to wg. mnie najtańsza i najładniejsza baza do zrobienia fajnego customa.

By┼éem w salonie HD poprzymierzac sie do tych idea┼é├│w do kt├│rych niby s─ů r├│wnane inne motocykle.
I ┼╝aden fabrycznie nowy HDek mnie nie zachwycil tak jak M16.
Optycznie takie ulepy ni w 5 ni w 10.

Co innego starsze HDki jest tam kilka modeli ktore bym przygarnal

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2729
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowied╝ #14 dnia: 11 Pa╝dziernik 2016, 14:09 »
np Softail Customa :)
Klasyczny klasyk....
Mˇj Junak- moja  duma !!! Harley mˇ│j to jest TO !!!

Offline Skrzypek

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 54
  • Model: Junak m16, 320cm, czarny+chrom, 2010r
« Odpowied╝ #15 dnia: 11 Pa╝dziernik 2016, 14:12 »
No ja akurat mam takie same spostrze┼╝enia. Ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e si─Ö rozumiemy ;-)
olej MOTUL 15W50 300V, ┼Ťwiece NGK CR7HIX, klocki hamulcowe prz├│d i ty┼é TRW LUCAS. Narazie wi─Öcej zmian nie ma :-)