Autor W▒tek: Zakup Junaka - na co zwr├│ci─ç uwag─Ö?  (Przeczytany 4911 razy)

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 320
  • Model: M16 320
Zakup Junaka - na co zwr├│ci─ç uwag─Ö?
« dnia: 18 Maj 2017, 13:18 »
Witam. Wkr├│tce udam si─Ö obejrze─ç Junaka m16 320 ale nie mam w tym ┼╝adnego do┼Ťwiadczenia. Prawko zdobyte w 76r­čśÇ, ostatnia jazda dwa lata p├│┼║niej­čśť. Na co zwr├│ci─ç uwage? Moto ma pi─Ö─ç lat, 3 tysi─ůce przebiegu. Czy 9,5 tysi─ůca to cena adekwatna do wieku ?
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2017, 13:39 wys│ana przez szames58 »

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2127
  • Model: M11 - 320cm3
Odp: Zakup Junaka - na co zwr├│ci─ç uwag─Ö?
« Odpowied╝ #1 dnia: 18 Maj 2017, 16:15 »
Drogo a nawet bardzo drogo.
Mi wyszło w ubezpieczalni chyba 6600 za rok starszy.
Nowe chodzi┼éy co┼Ť po 12 000 tu prawie 10 000 za 5 latka.
125 to i owszem s─ů w cenie ale 320 niekoniecznie. Ja swojego za 7000 wystawiam a moto ostro doinwestowane i przerobione.
8000 to moim zdaniem dobra cena do negocjacji w dół.
Pytanie co było robione czy opony seryjne czy nie bo komplet gum do 16 to około tysiaka do wydania.
9500 to cena jak by ktos musial moto sprzedac ale nie chce kupca znalezc :):) :).
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2017, 16:19 wys│ana przez trzysta »

Offline Vger

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 430
  • Model: m16 320 najszybsza wersja (czerwony)
« Odpowied╝ #2 dnia: 18 Maj 2017, 18:18 »
mojego wycenili w ubezpieczalni na 8300 przy czym oczywi┼Ťcie nie doliczyli kasy jak─ů w niego w┼éadowa┼éem 8) Szemes jak chcesz kupi─ç to ja mam na sprzeda┼╝ (poni┼╝ej skopiowa┼éem tekst z oferty kt├│r─ů na forum wystawi┼éem tydzie┼ä temu, klocki EBC ju┼╝ na motocyklu aha i jeszcze dzi┼Ť zmieni┼éem filtr paliwa) nie mam jakiego┼Ť okropnego ci┼Ťnienia na sprzeda┼╝ wi─Öc negocjowa─ç nie b─Öd─Ö kasa jak─ů chc─Ö to 8900.

Czerwony m16 wygl─ůda jak seria tyle, ┼╝e mocno doinwestowany (przebieg 13k) dwa tygodnie temu za┼éo┼╝y┼éem najlepsze opony Metzeller Me880 1100 z┼é da┼éem(poczytaj o oponach na forum to b─Ödziesz wiedzia┼é jaki to plus), ma zamontowane puste wydechy wi─Öc brzmi jak chopper a nie romet komar(oryginalne wydechy tez mam) od czwartku ma OC i AC na rok, w czwartek zrobi┼éem przegl─ůd i ma oryginalne junakowskie sakwy jutro jad─Ö zamontowa─ç nowe zam├│wione klocki hamulcowe EBC(poczytaj o orygina┼éach to b─Ödziesz wiedzia┼é dlaczego), pod koniec zesz┼éego sezonu wymieni┼éem z─Öbatki i za┼éo┼╝y┼éem markowy ┼éa┼äcuch DID 500z┼é(wysoki model) wi─Öc naci─ůganie ┼éa┼äcucha nie co 600km a co 4000km (┼éa┼äcuch stosowany w motocyklach nawet powy┼╝ej 150 koni) w zasadzie w motocyklu o takiej mocy jak junak ten ┼éa┼äcuch jest do┼╝ywotni, w zesz┼é─ů sobot─Ö wymieni┼éem olej i wyregulowa┼éem zawory.

...aha i czy moja oferta Ci─Ö interesuje czy nie to jak cenisz zdrowie to w zakupionym motorze, zmie┼ä od razu opony i klocki hamulcowe to jest w zasadzie konieczno┼Ť─ç  ;D
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2017, 19:04 wys│ana przez Vger »
Czerwony M16 jest najszybszy, czerwone auta s─ů najszybsze (Ferrari) i kobiety w czerwieni s─ů najszybsze ;)

Offline Tomala

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 357
  • Model: By┼é M16 Black/By┼é Kawasaki Versys Grand Tourer
« Odpowied╝ #3 dnia: 18 Maj 2017, 18:44 »
Nie kupuj czerwonego !!!! s─ů najwolniejsze  :P :P najlepsze s─ů czarne albo.....dobra bia┼ée he he  ;) ;) dobrze ┼╝e niema srebrnych bo to dopiero pora┼╝ka :P :P ;)

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #4 dnia: 18 Maj 2017, 18:56 »
Tomala nie je┼║dzi ju┼╝ chopperem/cruiserem wi─Öc mo┼╝na uzna─ç, ┼╝e si─Ö nie zna...  :P  ::)
Czerwony M16 jest najszybszy, czerwone auta s─ů najszybsze (Ferrari) i kobiety w czerwieni s─ů najszybsze ;)

Offline GANDALF

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 891
« Odpowied╝ #5 dnia: 18 Maj 2017, 19:27 »
Witam. Wkr├│tce udam si─Ö obejrze─ç Junaka m16 320 ale nie mam w tym ┼╝adnego do┼Ťwiadczenia. Prawko zdobyte w 76r­čśÇ, ostatnia jazda dwa lata p├│┼║niej­čśť. Na co zwr├│ci─ç uwage? Moto ma pi─Ö─ç lat, 3 tysi─ůce przebiegu. Czy 9,5 tysi─ůca to cena adekwatna do wieku ?

Po 1 zabierz kogo┼Ť kto si─Ö zna albo je┼║dzi (oceni na je┼║dzie pr├│bnej), 2 cena jest cen─ů wywo┼éawcz─ů, 3 wa┼╝ny jest stan techniczny i wizualny jakie dodatki  (czy moto zadbane czy sta┼éo pod p┼éotem). 5 Lat i 3.000 to 600 km na sezon? albo sta┼é albo do ko┼Ťcio┼éa w niedziele to drugie lepsze  8)

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #6 dnia: 18 Maj 2017, 19:58 »
Tu mo┼╝na popatrze─ç na obiekt mojego polowania: https://www.olx.pl/oferta/junak-m16-350-CID5-IDmil7v.html#4af5a2bb79

Offline SENIOR

• RULE NUMBER ONE: NEVER TOUCH MY MOTORCYCLE !
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 473
  • NIC NIE MUSZ─ś ! Rebel and proud of it !
  • Model: Honda Shadow VT 750 C Burgund
« Odpowied╝ #7 dnia: 18 Maj 2017, 20:04 »
Tomala nie je┼║dzi ju┼╝ chopperem/cruiserem wi─Öc mo┼╝na uzna─ç, ┼╝e si─Ö nie zna...  :P  ::)

Nie mia┼é nigdy RED to si─Ö na tym nie zna, pewnie nie widzia┼é nigdy innego ni┼╝ czarny - st─ůd to mylne i niedojrza┼ée wyobra┼╝enie. Ja gdybym by┼é przekonany to mo┼╝e poleca┼é bym komu┼Ť czarnego ale nigdy nie odradza┼é innej barwy.  ;D ;D ;D 

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #8 dnia: 18 Maj 2017, 20:07 »
Tu mo┼╝na popatrze─ç na obiekt mojego polowania: https://www.olx.pl/oferta/junak-m16-350-CID5-IDmil7v.html#4af5a2bb79
a moim na dzie┼ä dobry z dodatk├│w jeste┼Ť 2500z┼é (opony, ┼éa┼äcuch, klocki, OC i AC, wydechy)  do przodu  ::)  :P

Offline SENIOR

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #9 dnia: 18 Maj 2017, 20:11 »

Bajecznie to on dla mnie nie wygl─ůda, nie m├│j styl. 9,5 tysia bym w ┼╝yciu nie da┼é, 9 te┼╝ nie.  :)

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #10 dnia: 18 Maj 2017, 20:15 »

Bajecznie to on dla mnie nie wygl─ůda, nie m├│j styl. 9,5 tysia bym w ┼╝yciu nie da┼é, 9 te┼╝ nie.  :)

Czy mo┼╝esz powiedzie─ç, dlaczego nie? Bardzo ch─Ötnie przyswoj─Ö sobie wiele pogl─ůd├│w, wiadomo, cz┼éek nie chcia┼éby kupowa─ç sprz─Ötu po to, by przy nim d┼éuba─ç, ale je┼║dzi─ç :D

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #11 dnia: 18 Maj 2017, 20:17 »
a moim na dzie┼ä dobry z dodatk├│w jeste┼Ť 2500z┼é (opony, ┼éa┼äcuch, klocki, OC i AC, wydechy)  do przodu  ::)  :P

Kusisz :D

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #12 dnia: 18 Maj 2017, 20:19 »
no i dobrze tamten motocykl jest ┼éadny nie przecz─Ö, ale za drogi jak na golasa (czyt. niedofinansowany)  8)

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #13 dnia: 18 Maj 2017, 20:23 »

Gdzie można zobaczyć Twoje ogłoszenie?

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #14 dnia: 18 Maj 2017, 20:26 »
no i dobrze tamten motocykl jest ┼éadny nie przecz─Ö, ale za drogi jak na golasa (czyt. niedofinansowany)  8)

Kumam. A ile Ty by┼Ť da┼é za niego? Z tymi sakwami?

Offline SENIOR

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #15 dnia: 18 Maj 2017, 20:32 »
Bo po 9,5 chodzi┼éy demonstracyjne roczne sztuki u diler├│w, ja tak kupi┼éem z przebiegiem nieca┼ée 200 km, p├│┼║niej jednak pakowa┼éem kas─Ö bo by┼éa taka konieczno┼Ť─ç (opony, akumulator, reflektor, klocki i jeszcze  du┼╝o wi─Öcej bo przerabia┼éem siod┼éo na model solo, do┼éo┼╝y┼éem baga┼╝nik na b┼éotnik, kierunki podwieszane mini, lightbary i sakwy, rolki inne. Sprzeda┼éem korzystnie za 10,5 ale nie odzyska┼éem mojego wk┼éadu nawet w 1/2. A i awaryjne sprawy te┼╝ niestety kosztowa┼éy nie ma┼éo bo cz─Ö┼Ťci kupowa┼éem tylko oryginalne w Almocie. Ja za ten motocykl zaproponowa┼é bym 7,5, no g├│ra 8 tysi. Jak policzy─ç to co trzeba wsadzi─ç (a niestety trzeba jak chcesz mie─ç porz─ůdny i niezawodny sprz─Öt) to lepiej nie podchodzi─ç do tego egzemplarza za t─ů cen─Ö. Liczy te┼╝ si─Ö rocznik a najm┼éodszy nie jest.
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2017, 20:41 wys│ana przez SENIOR »

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #16 dnia: 18 Maj 2017, 20:41 »
Nie ma go bo ca┼éy czas walcz─Ö ze sob─ů czy go sprzeda─ç czy nie. Czasami chc─Ö wystawi─ç og┼éoszenie, potem si─Ö przejad─Ö junakiem i mi przechodzi. Narobi┼éem ju┼╝ troch─Ö kilometr├│w, zdoby┼éem do┼Ťwiadczenie i brakuje mi mocy. Moi znajomi z kt├│rymi je┼╝d┼╝─Ö maj─ů maszyny z silnikami 1000,1500 a nawet 1800. Je┼╝d┼╝─Ö z nimi po okolicy po wioskach gdzie nie da si─Ö szybko je┼║dzi─ç. Ale nie mog─Ö z nimi je┼║dzi─ç w d┼éugie trasy bo jak na autostradzie oni depn─ů 150km/h to tyle bym ich widzia┼é. Dlatego planuj─Ö go sprzeda─ç...

Mieszkam pod Toruniem. Ale w jaki┼Ť weekend je┼Ťli by┼éby┼Ť powa┼╝nie zainteresowany, je┼Ťli nam├│wi─Ö jakiego┼Ť kumpla ┼╝eby si─Ö ze mn─ů przejecha┼é m├│g┼ébym nawet do Ciebie wpa┼Ť─ç.  8)

Jutro jak umyj─Ö moto to Ci wy┼Ťle foty, dzi┼Ť jest przykurzone bo dopiero z serwisu wr├│ci┼éem z wymiany filtra i klock├│w...
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2017, 20:43 wys│ana przez Vger »

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #17 dnia: 18 Maj 2017, 20:45 »
Bo po 9,5 chodzi┼éy demonstracyjne roczne sztuki u diler├│w, ja tak kupi┼éem z przebiegiem nieca┼ée 200 km, p├│┼║niej jednak pakowa┼éem kas─Ö bo by┼éa taka konieczno┼Ť─ç (opony, akumulator, reflektor, klocki i jeszcze  du┼╝o wi─Öcej bo przerabia┼éem siod┼éo na model solo, do┼éo┼╝y┼éem baga┼╝nik na b┼éotnik, kierunki podwieszane mini, lightbary i sakwy, rolki inne. Sprzeda┼éem korzystnie za 10,5 ale nie odzyska┼éem mojego wk┼éadu nawet w 1/2. A i awaryjne sprawy te┼╝ niestety kosztowa┼éy nie ma┼éo bo cz─Ö┼Ťci kupowa┼éem tylko oryginalne w Almocie. Ja za ten motocykl zaproponowa┼é bym 7,5, no g├│ra 8 tysi. Jak policzy─ç to co trzeba wsadzi─ç (a niestety trzeba jak chcesz mie─ç porz─ůdny i niezawodny sprz─Öt) to lepiej nie podchodzi─ç do tego egzemplarza za t─ů cen─Ö. Liczy te┼╝ si─Ö rocznik a najm┼éodszy nie jest.

Dzięki za szczegółowe wytłumaczenie.

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #18 dnia: 18 Maj 2017, 20:53 »

Jutro jak umyj─Ö moto to Ci wy┼Ťle foty, dzi┼Ť jest przykurzone bo dopiero z serwisu wr├│ci┼éem z wymiany filtra i klock├│w...

Masz 13000km, je┼Ťli dobrze pami─Ötam, opony, klocki, ┼éa┼äcuch, z─Öbatk─Ö wymienione. A rocznikowo, jak un wygl─ůda? Foty ch─Ötnie by te┼╝ zobaczy┼é. Wy┼Ťlesz tu, czy na emali─Ö?
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2017, 20:59 wys│ana przez szames58 »

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #19 dnia: 18 Maj 2017, 21:03 »
rocznik 2010 pierwsza rejestracja 2011 wys┼éa┼éem Ci filmiki w wiadomo┼Ťci forumowej to sobie na youtube obejrzyj. Fotki wy┼Ťle jutro po robocie teraz ju┼╝ ciemno si─Ö robi wi─Öc niewiele by┼éoby wida─ç. Ja ju┼╝ dzi┼Ť znikam z forum przemy┼Ťl sobie spraw─Ö na spokojnie, jakby co to pisz.

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #20 dnia: 18 Maj 2017, 21:40 »
Wydasz 9500 i na gumy p├│jdzie tysiak czyli 10500 bedzie cie kosztowal plus wydechy puste 600 ciekawe jakie klocki ma EBC to 150 pln i robi si─Ö prawie 12 000.

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #21 dnia: 19 Maj 2017, 11:20 »
Wydasz 9500 i na gumy p├│jdzie tysiak czyli 10500 bedzie cie kosztowal plus wydechy puste 600 ciekawe jakie klocki ma EBC to 150 pln i robi si─Ö prawie 12 000.

Jaki symbol maj─ů opony fabryczne, ┼╝eby wiedzie─ç, czy by┼éy zmieniane?

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #22 dnia: 19 Maj 2017, 12:06 »

Jaki symbol maj─ů opony fabryczne, ┼╝eby wiedzie─ç, czy by┼éy zmieniane?

Szinghujbadziewiak :).

No jak ma napisane na rancie co┼Ť co jeste┼Ť w stanie na g┼éos przeczyta─ç typu Pirelli, Michelin, Metzeller to jest oki :).
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2017, 12:08 wys│ana przez trzysta »

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #23 dnia: 19 Maj 2017, 12:08 »
 ;D

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #24 dnia: 19 Maj 2017, 12:11 »
;D

Rozpędź się do 20 km/h i delikatnie depnij po tłokach od spowalniaczy jak zblokuje koła i glebniesz to opony fabryczne jak wyprowadzisz to opony niefabryczne :) :) :)