Autor W▒tek: Zakup Junaka - na co zwr├│ci─ç uwag─Ö?  (Przeczytany 4912 razy)

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 320
  • Model: M16 320
Odp: Zakup Junaka - na co zwr├│ci─ç uwag─Ö?
« Odpowied╝ #150 dnia: 06 Czerwiec 2017, 00:35 »
Gratuluj─Ö.
.        Dzi─Öki­čśŐ

Offline Vger

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 430
  • Model: m16 320 najszybsza wersja (czerwony)
« Odpowied╝ #151 dnia: 06 Czerwiec 2017, 07:01 »
Gratulacje, trenuj szybko i wpadaj na zlot  8)
Czerwony M16 jest najszybszy, czerwone auta s─ů najszybsze (Ferrari) i kobiety w czerwieni s─ů najszybsze ;)

Offline petek

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 309
  • Model: By┼é m16 320 jest Honda Shadow VT750
« Odpowied╝ #152 dnia: 06 Czerwiec 2017, 09:13 »
No wreszcie :) Weekend na dw├│ch k├│┼ékach si─Ö szykuje. Pewnie z rado┼Ťci nie zejdziesz z motocykla.

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #153 dnia: 06 Czerwiec 2017, 11:43 »
Jasneeee. Przecie┼╝ musz─Ö si─Ö z nim zaprzyja┼║ni─ç  :D. A dzi┼Ť czsza lecie─ç po ka ka kask  ;D

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #154 dnia: 09 Czerwiec 2017, 20:05 »
Junaczek ju┼╝ w drodze, a ja mam pytanie. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat kupowa┼éem dwa auta w serwisach, kt├│re za┼éatwia┼éy za mnie formalno┼Ťci i w zwi─ůzku z tym nie pami─Ötam, co w jakiej kolejno┼Ťci si─Ö robi: czy najpierw skarb├│wka, czy rejestracja?

Offline diabloooo

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 34
  • Model: m 11 125
« Odpowied╝ #155 dnia: 09 Czerwiec 2017, 20:18 »
Je┼Ťli kupiles motor i masz faktur─Ö to do wydzialu komunikacji.Jesli masz umow─Ö kupna sprzeda┼╝y to najpierw skarbowka potem wydzial komunikacji.

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #156 dnia: 09 Czerwiec 2017, 20:53 »
Dzi─Öki, mam to drugie.

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #157 dnia: 09 Czerwiec 2017, 22:10 »
Jasneeee. Przecie┼╝ musz─Ö si─Ö z nim zaprzyja┼║ni─ç  :D. A dzi┼Ť czsza lecie─ç po ka ka kask  ;D
Pami─Ötaj, ┼╝eby kupowa─ç ciasny kask bo jak b─Ödzie komfortowy po zakupie to po jednym sezonie b─Ödzie Ci lata┼é po ca┼éej g┼éowie  tak si─Ö wygniecie (kask nie mo┼╝e ┼Ťciska─ç za mocno czaszki, ale poliki ma ┼Ťciska─ç jak cytryn─Ö) Najlepiej zdaj si─Ö na sprzedawc─Ö, je┼Ťli jest motocyklist─ů to Ci dobrze doradzi  8)
...i nie kupuj orzeszka jest fajny taki chopperowy ale nie chroni przed niczym, polecam kaski marki Shark s─ů w miar─Ö przyst─Öpne cenowo i maj─ů dobr─ů jako┼Ť─ç
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwiec 2017, 22:13 wys│ana przez Vger »
Czerwony M16 jest najszybszy, czerwone auta s─ů najszybsze (Ferrari) i kobiety w czerwieni s─ů najszybsze ;)

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #158 dnia: 10 Czerwiec 2017, 03:03 »
Kupi┼éem kask marki.....Junak. Sprzedawca zapewnia┼é mnie, ┼╝e ma atest bezpiecze┼ästwa. Jest w┼éa┼Ťnje taki, jak m├│wisz. Chcia┼éem kupi─ç LS2, ale nie mog┼éem wyj─ů─ç z nich g┼éowy­čśť. Do tego r─Ökawice, te┼╝ marki Junak. To jutro jeszcze skocz─Ö po piwo. Te┼╝ marki Junak­čśÇ

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #159 dnia: 12 Czerwiec 2017, 22:55 »
A wi─Öc Panie i Panowie, Kole┼╝anki i Koledzy, Kumoterki i Kumotrzy..........sta┼éo si─Ö. Na podjazd przed gara┼╝em zajecha┼é ON, uciele┼Ťnienie moich marze┼ä - M16 320. Za sugesti─ů mojego na w┼éasnej krwi uchodowanego szwagra :) szuka┼éem innych motocykli, tych markowych, ale oczywi┼Ťcie w cenie Junaka. Jednak ┼╝aden model, kszta┼ét nie podbi┼é tak mojego serca, jak Junaczek. Ja jeszcze nie wiem, Wy juz wiecie, czy b─Öd─Ö ┼╝a┼éowa┼é, narzeka┼é, ale te kszta┼éty, a nie inne mia┼éem od lat m┼éodzie┼äczych wyrysowane przed oczami. Jasna sprawa, ┼╝e by┼éy one powodowane filmami z ameryka┼äskimi motocyklami.
Mam go od pi─Öciu godzin mniej wi─Öcej, zd─ů┼╝y┼éem przejecha─ç 6 km, a jutro? Jutro chyba pojad─Ö nim do pracy. A┼╝ 30 km w jedn─ů stron─Ö  ;D   S┼éuszno┼Ť─ç mieli niekt├│rzy z koleg├│w, ┼╝e tego sie nie zapomina. Przy niewielkim wzro┼Ťcie fajnie sie na nim czuj─Ö. Dzi─Ökuj─Ö za wyrazy wsparcia, kiedy mia┼éem w─ůtpliwo┼Ťci, czy moto nie za du┼╝e na mnie ;D, dodali┼Ťcie mi si┼é do tego, by trwa─ç w uporze przy wybranym modelu. I oto mam moto :D. Pozdro serdeczne.
A teraz id─Ö na piwo do gara┼╝u  ;D ;D ;D ;D ;D

Offline Yola

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 466
  • Model: By┼é M16 Czarny Przecinek, jest Yamaha Bolt
« Odpowied╝ #160 dnia: 12 Czerwiec 2017, 23:03 »
Dzi┼Ť ┼Ťpisz w gara┼╝u?   ;D
┼╗eby nie by┼é samotny  :P
Drogo za skrzydła się płaci-
Ale b─ůd┼║my skrzydlaciÔÇŽ
(J.S.)

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #161 dnia: 12 Czerwiec 2017, 23:08 »
Samotny? Nieee, czteropaczek i Junaczek  ;D

Offline Power

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2628
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
  • Model: Yamaha MT09 Tracer
« Odpowied╝ #162 dnia: 13 Czerwiec 2017, 07:35 »
Gratuluj─Ö

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #163 dnia: 13 Czerwiec 2017, 08:09 »
Dzi─Ökuj─Ö  :D

Offline Eustachy

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 157
  • Model: M11 125, VTX1300R
« Odpowied╝ #164 dnia: 13 Czerwiec 2017, 11:28 »
W niedziel─Ö widzia┼éem w sklepie piwo Junak, co prawda inna czcionka ale zawsze co┼Ť.

Offline petek

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #165 dnia: 13 Czerwiec 2017, 11:32 »
Beznadziejne jest to piwo.

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #166 dnia: 13 Czerwiec 2017, 11:35 »
Czy to zwyk┼éy sklep osiedlowy, czy jaka┼Ť sie─ç? Na fejsie kto┼Ť zamieszcza┼é fotki piwa Junak, ale nie pami─Ötam, gdzie je mo┼╝na dosta─ç: czy w carefurze, czy intermarche.

Offline petek

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #167 dnia: 13 Czerwiec 2017, 12:06 »
Ja zamieszczałem zdjęcia. Nie kupuj. Nie warto.

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #168 dnia: 21 Czerwiec 2017, 14:12 »
Co by nie tworzy─ç nowego tematu zez moim Junaczkiem, to niech sie toczy tzw. ci─ůg dalszy.
 Dzi┼Ť odda┼éem moto do dofinansowania, czyli wymiana opon na mecelerki. Pr├│cz tego pan mechanik zwr├│ci┼é uwag─Ö, ┼╝e ┼éa┼äcuch, to grzechotka i ┼╝e o ile nie zamierzam zrobi─ç w sezonie wi─Öcej, ni┼╝ 400 km, to spoko, ale je┼Ťli wi─Öcej, to dobrze by┼éoby go wymieni─ç / tu sie musia┼éem, jak pan Rzecki w "Lalce" mawia┼é - spu┼Ťci─ç na niego  ;), gdy┼╝ wzdy┼╝ azali┼╝ poniewu┼╝ znajomo┼Ť─ç tych spraw jest mj─Ö obca. Owszem, wydawa┼éo mi si─Ö, ┼╝e ┼éa┼äcuch jest zbyt mocno naci─ůgni─Öty, na co te┼╝ zwr├│ci┼é uwag─Ö i go┼éym okiem wida─ç, ┼╝e raczej niewiele zosta┼éo ju┼╝ rezerwy do naci─ůgni─Öcia, wi─Öc to chyba pora na niego.
Od strony opon i ┼éa┼äcucha b─Öd─Ö spa─ç zatem spokojnie, bo klocki s─ů wymienione i p┼éyny r├│wnie┼╝.

Na marginesie: instrukcja mówi o luzie 10-20 mm, a mechanik powiedział, że pierwsze słyszy o 10mm. Minimum, to 20. Kogo słuchać? Jaki luz macie?

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #169 dnia: 21 Czerwiec 2017, 15:07 »
No i widzisz trza było brać mojego z wymienionymi oponkami i łańcuchem za 500 zyla :P
...a tak ju┼╝ nie m├│wi─ůc wi─Öcej "a nie m├│wi┼éem" zmie┼ä jeszcze klocki ┼╝eby mie─ç komplet bo te┼╝ zdecydowanie warto  ;D

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #170 dnia: 21 Czerwiec 2017, 15:46 »
No i widzisz trza było brać mojego z wymienionymi oponkami i łańcuchem za 500 zyla :P
...a tak ju┼╝ nie m├│wi─ůc wi─Öcej "a nie m├│wi┼éem" zmie┼ä jeszcze klocki ┼╝eby mie─ç komplet bo te┼╝ zdecydowanie warto  ;D

Hehehe, no jooo, jak m├│wi─ů Kaszebi  ;), lecz ch┼éop, jak si─Ö uprze, to nie ma mocnych  :D. Klocki mam wymienione jeszcze za poprzedniego w┼éa┼Ťciciela.

Offline Bonzo

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 1045
  • Lepiej by─ç panem w piekle ni┼╝ s┼éuga w niebie ...
  • Model: By┼é M16 125, jest Boulevard C90T
« Odpowied╝ #171 dnia: 21 Czerwiec 2017, 20:11 »
...

Na marginesie: instrukcja mówi o luzie 10-20 mm, a mechanik powiedział, że pierwsze słyszy o 10mm. Minimum, to 20. Kogo słuchać? Jaki luz macie?

S┼éuchaj tych co tym je┼╝d┼╝─ů a nie si─Ö ucz─ů tego motocykla!
Dlaczego 10mm - a dlatego że jak posadzisz na nim tyłek to się zrobi 20 a nawet może i 30mm :P

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #172 dnia: 22 Czerwiec 2017, 12:54 »
...

S┼éuchaj tych co tym je┼╝d┼╝─ů a nie si─Ö ucz─ů tego motocykla!
Dlaczego 10mm - a dlatego że jak posadzisz na nim tyłek to się zrobi 20 a nawet może i 30mm :P

Dzi─Öki. Czyli instrukcyjne 10-20 stosujecie.
Je┼Ťli zostawi mi za du┼╝y luz, to se podci─ůgn─Ö, ale moje moto z 10 mm nie zrobi a┼╝ tyle, jak piszesz. Moja baba nabija sie ze mnie m├│wi─ůc, ┼╝e wa┼╝─Ö, jak g─Ö┼Ť wy┼Ťcigowa - 63 kg  ;D

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #173 dnia: 23 Czerwiec 2017, 22:59 »
mojego wycenili w ubezpieczalni na 8300 przy czym oczywi┼Ťcie nie doliczyli kasy jak─ů w niego w┼éadowa┼éem ju┼╝ na motocyklu aha i jeszcze dzi┼Ť zmieni┼éem filtr paliwa) nie mam jakiego┼Ť okropnego ci┼Ťnienia na sprzeda┼╝ wi─Öc negocjowa─ç nie b─Öd─Ö kasa jak─ů chc─Ö to 8900.

Mia┼ée┼Ť racj─Ö, m├│wi─ůc "a nie m├│wi┼éem?" ;), poniewa┼╝ m├│j doinwestowany, czytaj - dofinansowany Junaczek b─Ödzie kosztowa┼é mnie teraz w┼éa┼Ťnie tyle, ile Tw├│j, z t─ů r├│┼╝nic─ů, ┼╝e ma po┼éow─Ö stanu licznika. No i rok m┼éodszy, ale na to to ju┼╝ nie ma co patrze─ç. Dzi┼Ť mechanik poinformowa┼é mnie, ┼╝e trzeba wymieni─ç ┼éa┼äcuch i z─Öbatk─Ö przedni─ů, oraz ┼éo┼╝ysko w tylnym kole, poniewa┼╝ stary ┼éa┼äcuch by┼é za mocno napi─Öty i spowodowa┼é kuku. Tu zaznaczy─ç musz─Ö, ┼╝e nie wiem, czy mnie facet nie ┼éaduje, ale musz─Ö si─Ö spu┼Ťci─ç na niego, bo nie jestem w stanie ani rozpozna─ç usterki, ani wisie─ç nad nim i sprawdza─ç, czy akurat wymieni┼é, to co powiedzia┼é. C├│┼╝, nieznajomo┼Ť─ç pewnych praw szkodzi.

Ale wiecie co? Od dnia zakupu wykona┼éem na Junaczku zaledwie par─Ö jazd i za ka┼╝dym razem skaka┼éa mi adrenalina, jak to sie dzieje pocz─ůtkuj─ůcemu, ale teraz, jak o nim my┼Ťl─Ö, to ju┼╝ nie w kategoriach adrenaliny, ale........................w kategoriach t─Ösknoty hahahaha ;D. Normalnie st─Öskni┼éem sie za jego pierdni─Öciem w gara┼╝u i za tym, jak o pi─ůtej rano we wsi dam mu w rure  ;D, wyruszaj─ůc do roboty, hehe.

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #174 dnia: 28 Pa╝dziernik 2017, 21:08 »
........by nie otwiera─ç nowego w─ůtku

Chc─Ö si─Ö tutaj z Wami podzieli─ç swoimi wra┼╝eniami z jazdy na M16, cho─ç to "Problemy techniczne, porady...", a nie "Nasze motocykle", ale to dlatego, bo jak wy┼╝ej.
Par─Ö miesi─Öcy temu, a dok┼éadnie w maju, zawr├│ci┼éem Wam g┼éow─Ö tematem zakupu Najpi─Ökniejszego  :D /moim zdaniem, rzecz jasna  ;)/. 12 czerwca zajecha┼é do mnie obiekt moich marze┼ä, jaki┼Ť nied┼éugi czas potem chcia┼éem go sprzeda─ç, bo by┼éa okazja kupi─ç ┼╝onie fajne autko, ale okaza┼éo si─Ö, ┼╝e ┼╝ona auto kupi┼éa, a i Najpi─Ökniejszy zosta┼é w gara┼╝u ;). Od tego momentu zacz─Ö┼éa si─Ö na dobre moja przygoda z Junaczkiem. Wcze┼Ťniej zaopatrzy┼éem go w tak nowe elementy, jak opony, ┼éa┼äcuch, z─Öbatk─Ö przedni─ů, ┼éo┼╝ysko ty┼é, wi─Öc by┼é ju┼╝ taki bardziej m├│j, ni┼╝ przy samym zakupie  ;D. Do┼Ťc p├│┼║no go kupi┼éem, ale do dzi┼Ť zd─ů┼╝y┼éem zrobi─ç na nim 2,5 tys.km. Nie jest to du┼╝o, ale wzi─ůwszy pod uwag─Ö deszczowe lato i tak si─Ö ciesz─Ö, ┼╝e uda┼éo si─Ö tyle. I ┼╝a┼éuj─Ö, ┼╝e tylko tyle ;D, bo mimo tego, ┼╝e do d┼éugiej jazdy M16 faktycznie zbyt wygodny nie jest, to poruszanie si─Ö nim sprawia mi niebywa┼é─ů frajd─Ö. Delektuj─Ö si─Ö ka┼╝dym kilometrem do tego stopnia, ┼╝e potrafi─Ö tylko po s├│l, tudzie┼╝ makaron  :D, pojecha─ç 50km. Ale ┼╝eby nie by┼éo w─ůtpliwo┼Ťci - owe produkty spo┼╝ywcze kupi┼éem u siebie we wsi :D, tylko, ┼╝e zanim je kupi┼éem zrobi┼éem ma┼ée k├│┼éko.
Frajd─Ö mi Szesnastka sprawia, bo zaczynam jej si─Ö na dobre uczy─ç, przeszed┼éem nawet przez "umieraj─ůc─ů skrzyni─Ö bieg├│w", kt├│ra, jak sie okaza┼éo, wcale nie umar┼éa, tylko po prostu by┼éa nieprecyzyjna. Ma┼éo tego, zaczynam si─Ö uczy─ç wrzuca─ç biegi i redukowa─ç bez sprz─Ög┼éa. To zas┼éuga koleg├│w z foruma, kt├│rzy zasugerowali ciekawy blog na jutubie niejakiego Saladina, faceta maj─ůcego niesamowit─ů wiedz─Ö na temat poruszania si─Ö na moto oraz dowcipn─ů umiej─Ötno┼Ť─ç jej przekazania.

Podj─Öcie decyzji zakupu u┼éatwili mi Yola i Vger, bo u┼╝yli przyk┼éad├│w z ┼╝ycia, ┼╝e tacy mali, jak ja ;D spoko si─Ö zmieszcz─ů na M16 i jest miodzioooo oraz Jacek z Poznania, m├│wi─ůc, by si─Ö spieszy─ç, bo m┼éody ju┼╝ nie jestem :D. Ale co tam, wszyscy┼Ťmy m┼éodzi. Starzy s─ů tylko ci, kt├│rzy sobie na to pozwol─ů ;D.

Kocham ten motocykl, uwielbiam na nim je┼║dzi─ç, a jak pada, to go myj─Ö, pastuj─Ö, pucuj─Ö, byle by─ç blisko obiektu swoich marze┼ä i cho─ç pada, mie─ç ┼Ťwiadomo┼Ť─ç mo┼╝liwo┼Ťci prze┼éo┼╝enia nogi przez siod┼éo, by m├│c pomkn─ů─ç w sin─ů dal :). Albo....troszk─Ö posiedzie─ç na nim ;).
Jak ju┼╝ gdzie┼Ť pisa┼éem, nie jestem wielbicielem motocykli, ale w┼éa┼Ťnie TEN model a nie inny, mimo WAD, kt├│rych jeszcze nie pozna┼éem, bo co to jest 2,5 tys.km, zdoby┼é moje serce, jak to Yola napisa┼éa, ┼╝e "moto kupuje si─Ö serduchem, a nie rozumem".
Dzi┼Ť by┼éem w gara┼╝u umy─ç Junaczka, wypastowa─ç, wypucowa─ç, no i.........odpali─ç ;).

Jeszcze niedawno nie miałem moto, ale teraz się zastanawiam, jak przetrwam jesień i zimę bez niego? :D
P.S.
Te┼╝ tak macie?