Autor Wątek: Zakup Junaka - na co zwrócić uwagę?  (Przeczytany 2559 razy)

Offline szames58

• Uzytkownik
  • Model: M16 320
Odp: Zakup Junaka - na co zwrócić uwagę?
« Odpowiedź #150 dnia: 06 Czerwiec 2017, 00:35 »
Gratuluję.
.        Dzięki😊

Offline Vger

• Uzytkownik
  • Model: m16 320 najszybsza wersja (czerwony)
« Odpowiedź #151 dnia: 06 Czerwiec 2017, 07:01 »
Gratulacje, trenuj szybko i wpadaj na zlot  8)
Czerwony M16 jest najszybszy, czerwone auta są najszybsze (Ferrari) i kobiety w czerwieni są najszybsze ;)

Offline petek

• Uzytkownik
  • Model: Był m16 320 jest Honda Shadow VT750
« Odpowiedź #152 dnia: 06 Czerwiec 2017, 09:13 »
No wreszcie :) Weekend na dwóch kółkach się szykuje. Pewnie z radości nie zejdziesz z motocykla.

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #153 dnia: 06 Czerwiec 2017, 11:43 »
Jasneeee. Przecież muszę się z nim zaprzyjaźnić  :D. A dziś czsza lecieć po ka ka kask  ;D

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #154 dnia: 09 Czerwiec 2017, 20:05 »
Junaczek już w drodze, a ja mam pytanie. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat kupowałem dwa auta w serwisach, które załatwiały za mnie formalności i w związku z tym nie pamiętam, co w jakiej kolejności się robi: czy najpierw skarbówka, czy rejestracja?

Offline diabloooo

• Uzytkownik
  • Model: m 11 125
« Odpowiedź #155 dnia: 09 Czerwiec 2017, 20:18 »
Jeśli kupiles motor i masz fakturę to do wydzialu komunikacji.Jesli masz umowę kupna sprzedaży to najpierw skarbowka potem wydzial komunikacji.

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #156 dnia: 09 Czerwiec 2017, 20:53 »
Dzięki, mam to drugie.

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowiedź #157 dnia: 09 Czerwiec 2017, 22:10 »
Jasneeee. Przecież muszę się z nim zaprzyjaźnić  :D. A dziś czsza lecieć po ka ka kask  ;D
Pamiętaj, żeby kupować ciasny kask bo jak będzie komfortowy po zakupie to po jednym sezonie będzie Ci latał po całej głowie  tak się wygniecie (kask nie może ściskać za mocno czaszki, ale poliki ma ściskać jak cytrynę) Najlepiej zdaj się na sprzedawcę, jeśli jest motocyklistą to Ci dobrze doradzi  8)
...i nie kupuj orzeszka jest fajny taki chopperowy ale nie chroni przed niczym, polecam kaski marki Shark są w miarę przystępne cenowo i mają dobrą jakość
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwiec 2017, 22:13 wysłana przez Vger »
Czerwony M16 jest najszybszy, czerwone auta są najszybsze (Ferrari) i kobiety w czerwieni są najszybsze ;)

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #158 dnia: 10 Czerwiec 2017, 03:03 »
Kupiłem kask marki.....Junak. Sprzedawca zapewniał mnie, że ma atest bezpieczeństwa. Jest właśnje taki, jak mówisz. Chciałem kupić LS2, ale nie mogłem wyjąć z nich głowy😜. Do tego rękawice, też marki Junak. To jutro jeszcze skoczę po piwo. Też marki Junak😀

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #159 dnia: 12 Czerwiec 2017, 22:55 »
A więc Panie i Panowie, Koleżanki i Koledzy, Kumoterki i Kumotrzy..........stało się. Na podjazd przed garażem zajechał ON, ucieleśnienie moich marzeń - M16 320. Za sugestią mojego na własnej krwi uchodowanego szwagra :) szukałem innych motocykli, tych markowych, ale oczywiście w cenie Junaka. Jednak żaden model, kształt nie podbił tak mojego serca, jak Junaczek. Ja jeszcze nie wiem, Wy juz wiecie, czy będę żałował, narzekał, ale te kształty, a nie inne miałem od lat młodzieńczych wyrysowane przed oczami. Jasna sprawa, że były one powodowane filmami z amerykańskimi motocyklami.
Mam go od pięciu godzin mniej więcej, zdążyłem przejechać 6 km, a jutro? Jutro chyba pojadę nim do pracy. Aż 30 km w jedną stronę  ;D   Słuszność mieli niektórzy z kolegów, że tego sie nie zapomina. Przy niewielkim wzroście fajnie sie na nim czuję. Dziękuję za wyrazy wsparcia, kiedy miałem wątpliwości, czy moto nie za duże na mnie ;D, dodaliście mi sił do tego, by trwać w uporze przy wybranym modelu. I oto mam moto :D. Pozdro serdeczne.
A teraz idę na piwo do garażu  ;D ;D ;D ;D ;D

Offline Yola

• Uzytkownik
  • Model: M16 Czarny Przecinek
« Odpowiedź #160 dnia: 12 Czerwiec 2017, 23:03 »
Dziś śpisz w garażu?   ;D
Żeby nie był samotny  :P
Drogo za skrzydła się płaci-
Ale bądźmy skrzydlaci…
(J.S.)

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #161 dnia: 12 Czerwiec 2017, 23:08 »
Samotny? Nieee, czteropaczek i Junaczek  ;D

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
  • Model: Junak M16, Yamaha MT09 Tracer
« Odpowiedź #162 dnia: 13 Czerwiec 2017, 07:35 »
Gratuluję

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #163 dnia: 13 Czerwiec 2017, 08:09 »
Dziękuję  :D

Offline Eustachy

• Uzytkownik
  • Model: M11 125, VTX1300R
« Odpowiedź #164 dnia: 13 Czerwiec 2017, 11:28 »
W niedzielę widziałem w sklepie piwo Junak, co prawda inna czcionka ale zawsze coś.

Offline petek

• Uzytkownik
« Odpowiedź #165 dnia: 13 Czerwiec 2017, 11:32 »
Beznadziejne jest to piwo.

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #166 dnia: 13 Czerwiec 2017, 11:35 »
Czy to zwykły sklep osiedlowy, czy jakaś sieć? Na fejsie ktoś zamieszczał fotki piwa Junak, ale nie pamiętam, gdzie je można dostać: czy w carefurze, czy intermarche.

Offline petek

• Uzytkownik
« Odpowiedź #167 dnia: 13 Czerwiec 2017, 12:06 »
Ja zamieszczałem zdjęcia. Nie kupuj. Nie warto.

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #168 dnia: 21 Czerwiec 2017, 14:12 »
Co by nie tworzyć nowego tematu zez moim Junaczkiem, to niech sie toczy tzw. ciąg dalszy.
 Dziś oddałem moto do dofinansowania, czyli wymiana opon na mecelerki. Prócz tego pan mechanik zwrócił uwagę, że łańcuch, to grzechotka i że o ile nie zamierzam zrobić w sezonie więcej, niż 400 km, to spoko, ale jeśli więcej, to dobrze byłoby go wymienić / tu sie musiałem, jak pan Rzecki w "Lalce" mawiał - spuścić na niego  ;), gdyż wzdyż azaliż poniewuż znajomość tych spraw jest mję obca. Owszem, wydawało mi się, że łańcuch jest zbyt mocno naciągnięty, na co też zwrócił uwagę i gołym okiem widać, że raczej niewiele zostało już rezerwy do naciągnięcia, więc to chyba pora na niego.
Od strony opon i łańcucha będę spać zatem spokojnie, bo klocki są wymienione i płyny również.

Na marginesie: instrukcja mówi o luzie 10-20 mm, a mechanik powiedział, że pierwsze słyszy o 10mm. Minimum, to 20. Kogo słuchać? Jaki luz macie?

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowiedź #169 dnia: 21 Czerwiec 2017, 15:07 »
No i widzisz trza było brać mojego z wymienionymi oponkami i łańcuchem za 500 zyla :P
...a tak już nie mówiąc więcej "a nie mówiłem" zmień jeszcze klocki żeby mieć komplet bo też zdecydowanie warto  ;D

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #170 dnia: 21 Czerwiec 2017, 15:46 »
No i widzisz trza było brać mojego z wymienionymi oponkami i łańcuchem za 500 zyla :P
...a tak już nie mówiąc więcej "a nie mówiłem" zmień jeszcze klocki żeby mieć komplet bo też zdecydowanie warto  ;D

Hehehe, no jooo, jak mówią Kaszebi  ;), lecz chłop, jak się uprze, to nie ma mocnych  :D. Klocki mam wymienione jeszcze za poprzedniego właściciela.

Offline Bonzo

• Uzytkownik
  • Lepiej być panem w piekle niż sługa w niebie ...
  • Model: Był M16 125, jest Boulevard C90T
« Odpowiedź #171 dnia: 21 Czerwiec 2017, 20:11 »
...

Na marginesie: instrukcja mówi o luzie 10-20 mm, a mechanik powiedział, że pierwsze słyszy o 10mm. Minimum, to 20. Kogo słuchać? Jaki luz macie?

Słuchaj tych co tym jeżdżą a nie się uczą tego motocykla!
Dlaczego 10mm - a dlatego że jak posadzisz na nim tyłek to się zrobi 20 a nawet może i 30mm :P

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #172 dnia: 22 Czerwiec 2017, 12:54 »
...

Słuchaj tych co tym jeżdżą a nie się uczą tego motocykla!
Dlaczego 10mm - a dlatego że jak posadzisz na nim tyłek to się zrobi 20 a nawet może i 30mm :P

Dzięki. Czyli instrukcyjne 10-20 stosujecie.
Jeśli zostawi mi za duży luz, to se podciągnę, ale moje moto z 10 mm nie zrobi aż tyle, jak piszesz. Moja baba nabija sie ze mnie mówiąc, że ważę, jak gęś wyścigowa - 63 kg  ;D

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #173 dnia: 23 Czerwiec 2017, 22:59 »
mojego wycenili w ubezpieczalni na 8300 przy czym oczywiście nie doliczyli kasy jaką w niego władowałem już na motocyklu aha i jeszcze dziś zmieniłem filtr paliwa) nie mam jakiegoś okropnego ciśnienia na sprzedaż więc negocjować nie będę kasa jaką chcę to 8900.

Miałeś rację, mówiąc "a nie mówiłem?" ;), ponieważ mój doinwestowany, czytaj - dofinansowany Junaczek będzie kosztował mnie teraz właśnie tyle, ile Twój, z tą różnicą, że ma połowę stanu licznika. No i rok młodszy, ale na to to już nie ma co patrzeć. Dziś mechanik poinformował mnie, że trzeba wymienić łańcuch i zębatkę przednią, oraz łożysko w tylnym kole, ponieważ stary łańcuch był za mocno napięty i spowodował kuku. Tu zaznaczyć muszę, że nie wiem, czy mnie facet nie ładuje, ale muszę się spuścić na niego, bo nie jestem w stanie ani rozpoznać usterki, ani wisieć nad nim i sprawdzać, czy akurat wymienił, to co powiedział. Cóż, nieznajomość pewnych praw szkodzi.

Ale wiecie co? Od dnia zakupu wykonałem na Junaczku zaledwie parę jazd i za każdym razem skakała mi adrenalina, jak to sie dzieje początkującemu, ale teraz, jak o nim myślę, to już nie w kategoriach adrenaliny, ale........................w kategoriach tęsknoty hahahaha ;D. Normalnie stęskniłem sie za jego pierdnięciem w garażu i za tym, jak o piątej rano we wsi dam mu w rure  ;D, wyruszając do roboty, hehe.

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #174 dnia: 28 Październik 2017, 21:08 »
........by nie otwierać nowego wątku

Chcę się tutaj z Wami podzielić swoimi wrażeniami z jazdy na M16, choć to "Problemy techniczne, porady...", a nie "Nasze motocykle", ale to dlatego, bo jak wyżej.
Parę miesięcy temu, a dokładnie w maju, zawróciłem Wam głowę tematem zakupu Najpiękniejszego  :D /moim zdaniem, rzecz jasna  ;)/. 12 czerwca zajechał do mnie obiekt moich marzeń, jakiś niedługi czas potem chciałem go sprzedać, bo była okazja kupić żonie fajne autko, ale okazało się, że żona auto kupiła, a i Najpiękniejszy został w garażu ;). Od tego momentu zaczęła się na dobre moja przygoda z Junaczkiem. Wcześniej zaopatrzyłem go w tak nowe elementy, jak opony, łańcuch, zębatkę przednią, łożysko tył, więc był już taki bardziej mój, niż przy samym zakupie  ;D. Dośc późno go kupiłem, ale do dziś zdążyłem zrobić na nim 2,5 tys.km. Nie jest to dużo, ale wziąwszy pod uwagę deszczowe lato i tak się cieszę, że udało się tyle. I żałuję, że tylko tyle ;D, bo mimo tego, że do długiej jazdy M16 faktycznie zbyt wygodny nie jest, to poruszanie się nim sprawia mi niebywałą frajdę. Delektuję się każdym kilometrem do tego stopnia, że potrafię tylko po sól, tudzież makaron  :D, pojechać 50km. Ale żeby nie było wątpliwości - owe produkty spożywcze kupiłem u siebie we wsi :D, tylko, że zanim je kupiłem zrobiłem małe kółko.
Frajdę mi Szesnastka sprawia, bo zaczynam jej się na dobre uczyć, przeszedłem nawet przez "umierającą skrzynię biegów", która, jak sie okazało, wcale nie umarła, tylko po prostu była nieprecyzyjna. Mało tego, zaczynam się uczyć wrzucać biegi i redukować bez sprzęgła. To zasługa kolegów z foruma, którzy zasugerowali ciekawy blog na jutubie niejakiego Saladina, faceta mającego niesamowitą wiedzę na temat poruszania się na moto oraz dowcipną umiejętność jej przekazania.

Podjęcie decyzji zakupu ułatwili mi Yola i Vger, bo użyli przykładów z życia, że tacy mali, jak ja ;D spoko się zmieszczą na M16 i jest miodzioooo oraz Jacek z Poznania, mówiąc, by się spieszyć, bo młody już nie jestem :D. Ale co tam, wszyscyśmy młodzi. Starzy są tylko ci, którzy sobie na to pozwolą ;D.

Kocham ten motocykl, uwielbiam na nim jeździć, a jak pada, to go myję, pastuję, pucuję, byle być blisko obiektu swoich marzeń i choć pada, mieć świadomość możliwości przełożenia nogi przez siodło, by móc pomknąć w siną dal :). Albo....troszkę posiedzieć na nim ;).
Jak już gdzieś pisałem, nie jestem wielbicielem motocykli, ale właśnie TEN model a nie inny, mimo WAD, których jeszcze nie poznałem, bo co to jest 2,5 tys.km, zdobył moje serce, jak to Yola napisała, że "moto kupuje się serduchem, a nie rozumem".
Dziś byłem w garażu umyć Junaczka, wypastować, wypucować, no i.........odpalić ;).

Jeszcze niedawno nie miałem moto, ale teraz się zastanawiam, jak przetrwam jesień i zimę bez niego? :D
P.S.
Też tak macie?