Autor Wątek: Zakup Junaka - na co zwrócić uwagę?  (Przeczytany 3728 razy)

Offline Yola

• Uzytkownik
  • Model: Był M16 Czarny Przecinek, jest Yamaha Bolt
Odp: Zakup Junaka - na co zwrócić uwagę?
« Odpowiedź #75 dnia: 22 Maj 2017, 23:58 »
Gdy kupowałam mojego junaka, miał nakręcone 1000 km i był używany kilka miesięcy. Kolanka były już lekko przebarwione. Potem przebarwiły się jeszcze mocniej.
Drogo za skrzydła się płaci-
Ale bądźmy skrzydlaci…
(J.S.)

Offline FrrFurr

• Uzytkownik
  • Model: Był M16 320 Jest Vulcan 900
« Odpowiedź #76 dnia: 22 Maj 2017, 23:59 »
No tak..ale ten facet Junkiem raczej nie jeździł? Pomijając fakt, że niektóre maszyny mają podwójne (rurka w rurce lub osłona ) to Junak raz że tego nie ma, to na dodatek jego silnik nie należy do tych wolnoobrotowych.
Może, jeśli ktoś nie wyjeżdża poza miasto albo co rusz czyści, to ma czyste kolanka.
Franky_Furbo jakby kto pytał :)

Offline Vger

• Uzytkownik
  • Model: m16 320 najszybsza wersja (czerwony)
« Odpowiedź #77 dnia: 23 Maj 2017, 00:10 »
Kolanka przy małym przebiegu mogą się szybciej przebarwić jeśli nawalają świece, a one nawalają gdy ktoś mało jeździ i motor stoi (maszyna musi jeździć jak z dieslem gdy stoi to tylko problem). Druga sprawa jak pokazujesz filmik z motocyklem za 50tys zł i porównujesz z junakiem za 14 tys zł to nie dziw się, że tam się nie przebarwiają a w janku mają kolorek.  8)
Czerwony M16 jest najszybszy, czerwone auta są najszybsze (Ferrari) i kobiety w czerwieni są najszybsze ;)

Offline szames58

• Uzytkownik
  • Model: M16 320
« Odpowiedź #78 dnia: 23 Maj 2017, 11:46 »
Kolanka przy małym przebiegu mogą się szybciej przebarwić jeśli nawalają świece, a one nawalają gdy ktoś mało jeździ i motor stoi (maszyna musi jeździć jak z dieslem gdy stoi to tylko problem). Druga sprawa jak pokazujesz filmik z motocyklem za 50tys zł i porównujesz z junakiem za 14 tys zł to nie dziw się, że tam się nie przebarwiają a w janku mają kolorek.  8)

No tak, masz rację :), to tylko tak mi sie niefortunnie zestawiło  ;D.

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowiedź #79 dnia: 23 Maj 2017, 12:10 »
U mnie prawe przebarwione a lewe czyste :)

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowiedź #80 dnia: 23 Maj 2017, 13:28 »
wymień świece, bo gdyby się przebarwiały równomiernie to norma, ale tak to stawiam, że coś nie halo  8)
Czerwony M16 jest najszybszy, czerwone auta są najszybsze (Ferrari) i kobiety w czerwieni są najszybsze ;)

Offline FrrFurr

• Uzytkownik
  • Model: Był M16 320 Jest Vulcan 900
« Odpowiedź #81 dnia: 23 Maj 2017, 22:48 »
Może Ci pali na jeden gar ? ;)
A poważniej.. dłubałeś przy moto itd i czy przypadkiem nie opróżniłeś całkowicie zbiornika z paliwa? Jak szukałem diagnozy w almocie, dlaczego filtr mi się w zbiorniku rozpadł, to mechanik powiedział, że tak się dzieje na przykład wtedy, kiedy osuszymy zbiornik.
Dodajmy do tego słaby filtr oryginalny (zwykły podziurkowany plastik w metalowej zabudowie) przez który cienkie nitki filtra poszły na wtrysk ;/
Franky_Furbo jakby kto pytał :)

Offline F 319

• Kuba
  • Uzytkownik
  • Starość to nie wiek, tylko stan umysłu...
  • Model: M16 320 black mat
« Odpowiedź #82 dnia: 24 Maj 2017, 01:07 »
Olej leży z prawej strony w misce - jak zimny przestany na lewym i
 ostry odpał i rura od spodu obrotów - musi się przebarwić prawy - zapóźnodostaje crioterapię.

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #83 dnia: 24 Maj 2017, 11:24 »
Myślałem, żeby założyć nowy temat, zatytułowałbym go..............sraczka ;D. Jednak chyba nie ma sensu dublować tematu, bo ja wciąż o tym samym, lecz już nieco bliżej. Po południu jadę oglądać Junaczka i w związku z tym mam już sraczkę  ;), bo 40 lat temu ostatni raz na motorze siedziałem. Czy jest na forumie ktoś, kto stał w podobnej sytuacji?

Offline Jacek_67

• Ojciec miał Junaka, miał go i syn, wnuk też będzie miał i nie ma to tamto.
  • Uzytkownik
  • Nieważy jest wiek - ważna jest pasja. ....
  • Model: Był Biało-czarny M-16 320cm, jest Honda PC800
« Odpowiedź #84 dnia: 24 Maj 2017, 11:38 »
Witam, w klubie. Jak miałem tylko 30 lat przerwy. Poradzisz, to jak z jazda na rowerze, tego się nie zapomina. :-)
Junak to było to, ale plecaczkowa się buntowała na komfort i trza było coś zmienić (Żony nie wypada!) :-)

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #85 dnia: 24 Maj 2017, 11:42 »
Witam, w klubie. Jak miałem tylko 30 lat przerwy. Poradzisz, to jak z jazda na rowerze, tego się nie zapomina. :-)

Dzięki za słowa otuchy  :)

Offline Boszta 64

• Boszta
  • Uzytkownik
  • Model: junak m16
« Odpowiedź #86 dnia: 24 Maj 2017, 13:34 »
siemasz !
nie ma co nie jestem jedyny który miał taką przerwę w życiorysie. Witaj i co mogę powiedzieć? to to że nie jest źle dasz sobie radę. Ja tez długo nie jeździłem. Pozdrawiam. ;)

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowiedź #87 dnia: 24 Maj 2017, 13:56 »
Myślałem, żeby założyć nowy temat, zatytułowałbym go..............sraczka ;D. Jednak chyba nie ma sensu dublować tematu, bo ja wciąż o tym samym, lecz już nieco bliżej. Po południu jadę oglądać Junaczka i w związku z tym mam już sraczkę  ;), bo 40 lat temu ostatni raz na motorze siedziałem. Czy jest na forumie ktoś, kto stał w podobnej sytuacji?
Jak będziesz się chciał przejechać moto, bardzo uważaj na hamulce te z fabrycznymi klockami naprawdę potrafią zaskoczyć. Hamuj bardzo powoli bo jak szybko naciśniesz klamkę możesz wyglebić (trzeba je wyczuć bo są wyjątkowo wymagające). No i nie hamuj przy skręcaniu bo na bank wyglebisz, to rada dla każdego kto nie jeździł motocyklem ;)  Powodzenia  8)

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowiedź #88 dnia: 24 Maj 2017, 14:06 »
Jak ma mocne uda to i w zakręcie ustoii :).

Offline Boszta 64

• Boszta
  • Uzytkownik
  • Model: junak m16
« Odpowiedź #89 dnia: 24 Maj 2017, 14:25 »
ja pozbyłem się problemu jak zmieniłem oponki, bo oryginały to masakra. >:( >:( >:( :) :) :)

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #90 dnia: 24 Maj 2017, 19:44 »
siemasz !
nie ma co nie jestem jedyny który miał taką przerwę w życiorysie. Witaj i co mogę powiedzieć? to to że nie jest źle dasz sobie radę. Ja tez długo nie jeździłem. Pozdrawiam. ;)

Dzięki :). Już nie aktualne. Byłem, widziałem, nie kupiłem. Jak zobaczyłem moto, wiedziałem, że facet nie spuści z ceny. Wołał 9,5 a spuścić chciał max do 9,2. Motocykl wyglądał, jakby z taśmy zjechał. Wiem, że dużo chciał, jak za pięciolatka, ale moto było niezwykle elegancko.

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowiedź #91 dnia: 24 Maj 2017, 19:57 »
Nie martw się, spokojnie znajdziesz inny. Druga sprawa pewnie żona mu kazała sprzedać, dla świętego spokoju się zgodził i wystawił z zaporową ceną, żeby nikt nie kupił...
...co by nie mówić to też metoda  ;)

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #92 dnia: 24 Maj 2017, 20:10 »
Nie martw się, spokojnie znajdziesz inny. Druga sprawa pewnie żona mu kazała sprzedać, dla świętego spokoju się zgodził i wystawił z zaporową ceną, żeby nikt nie kupił...

...ale jednocześnie u mnie samego chyba nieco przygasły emocje, bo szesnastkę zobaczyłem po raz pierwszy oko w oko i pierwszy raz wsiadłem na nią :). Mam wzrostu 164 i ona chyba jest dla mnie ciut duża ;). Nogi swobodnie na ziemi, ale chyba trochę wielki. Jeszcze pan władza zaalarmowałby wszystkie siły policyjne, bo zobaczyłby tylko jadący motocykl, bo kierowcy nie byłoby widać  ;D ;D ;D

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowiedź #93 dnia: 24 Maj 2017, 20:21 »
To nie argument, ostatnio na rozpoczęciu sezonu w Bydgoszczy wpadłem w kompleksy....
... bo widziałem drobniutką blondynkę jadącą na M16  i nie wyglądała jakby nie dawała rady.

No ale musisz sam widzieć i czuć czy maszyna Ci pasuje, ale wierz mi mam znajomych i drobnych wzrostem a ujeżdżają tak wielkie maszyny, że w głowie się nie mieści. I druga sprawa czym ktoś niższy tym bardziej kozacko na motocyklu wygląda, wysocy mają problem bo na połowie maszyn jak na psie wyglądają  ;D

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #94 dnia: 24 Maj 2017, 20:22 »
wysocy mają problem bo na połowie maszyn jak na psie wyglądają  ;D

Heheheh, dobre  ;D ;D ;D ;D

Offline Yola

• Uzytkownik
  • Model: Był M16 Czarny Przecinek, jest Yamaha Bolt
« Odpowiedź #95 dnia: 24 Maj 2017, 22:06 »

...ale jednocześnie u mnie samego chyba nieco przygasły emocje, bo szesnastkę zobaczyłem po raz pierwszy oko w oko i pierwszy raz wsiadłem na nią :). Mam wzrostu 164 i ona chyba jest dla mnie ciut duża ;). Nogi swobodnie na ziemi, ale chyba trochę wielki. Jeszcze pan władza zaalarmowałby wszystkie siły policyjne, bo zobaczyłby tylko jadący motocykl, bo kierowcy nie byłoby widać  ;D ;D ;D
Szames, nie bój żaby - ja mam właśnie tyle wzrostu i daję radę na M16.
Junaka  kupowałam oczami i serduchem, nie rozumem.  Kupiłam, usiadłam i pojechałam.
Jeśli się podoba - kupuj, nie pożałujesz  8)
Drogo za skrzydła się płaci-
Ale bądźmy skrzydlaci…
(J.S.)

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #96 dnia: 24 Maj 2017, 23:39 »

Szames, nie bój żaby - ja mam właśnie tyle wzrostu i daję radę na M16.
Junaka  kupowałam oczami i serduchem, nie rozumem.  Kupiłam, usiadłam i pojechałam.
Jeśli się podoba - kupuj, nie pożałujesz  8)

Hehehe, dzięki :), fajna wypowiedź, aż szkoda, że tu nie ma lajków  :D

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowiedź #97 dnia: 25 Maj 2017, 00:04 »
jak nie ma lajków??

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #98 dnia: 25 Maj 2017, 11:50 »
Tu można popatrzeć na obiekt mojego polowania: https://www.olx.pl/oferta/junak-m16-350-CID5-IDmil7v.html#4af5a2bb79

Jestem Wam winien info o zakończeniu akcji "polowania". Otóż były całkiem słuszne podpowiedzi, że moto już nie młode, mimo niedużego przebiegu, że opony oryginalne, że golas....itepe, itede, no i że za drogo gościu chciał. No więc....nie kupiłem go, lecz powiem Wam, że jak go wyprowadził z garażu, to mi dech zaparło i zanim się odezwał, już wiedziałem też, że ceny nie da się zbić. Moto, jak spod igły. Było tak jak pisał w ogłoszeniu - bajecznie piękny. Już pominąwszy to, że opony oryginalne i choć z wyglądu świeżutkie, bo miały jeszcze cycki, to wg mnie do wymiany, bo pięcioletnie, to co do samego moto, to miałem wrażenie, że facet wyjechał z serwisu. Zszedł z ceny wywoławczej 9,5 do 9,2 i nie chciał więcej spuścić. Miałem tylko 9. Wiem, że to szaleństwo byłoby, bo jak ktoś tu pisał, na dzień dobry trzeba by tysiaka wrzucić w opony, ale mam go wciąż jeszcze przed oczami.
Trudno, jak nie ten, to może kiedyś inny.
Myślę, że Wam też by rura zmiękła na widok mojego niedoszłego zakupu  ;D.
Pozdro i dzięki za wszystkie sugestie.

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowiedź #99 dnia: 25 Maj 2017, 11:54 »
Nie bój żaby, zadzwoń do kolesia za tydzień może przemyśli sprawę i zejdzie z ceny