Autor W▒tek: Zakup Junaka - na co zwr├│ci─ç uwag─Ö?  (Przeczytany 4247 razy)

Offline Yola

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 462
  • Model: By┼é M16 Czarny Przecinek, jest Yamaha Bolt
Odp: Zakup Junaka - na co zwr├│ci─ç uwag─Ö?
« Odpowied╝ #75 dnia: 22 Maj 2017, 23:58 »
Gdy kupowałam mojego junaka, miał nakręcone 1000 km i był używany kilka miesięcy. Kolanka były już lekko przebarwione. Potem przebarwiły się jeszcze mocniej.
Drogo za skrzydła się płaci-
Ale b─ůd┼║my skrzydlaciÔÇŽ
(J.S.)

Offline FrrFurr

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 135
  • Model: By┼é M16 320 Jest Vulcan 900
« Odpowied╝ #76 dnia: 22 Maj 2017, 23:59 »
No tak..ale ten facet Junkiem raczej nie je┼║dzi┼é? Pomijaj─ůc fakt, ┼╝e niekt├│re maszyny maj─ů podw├│jne (rurka w rurce lub os┼éona ) to Junak raz ┼╝e tego nie ma, to na dodatek jego silnik nie nale┼╝y do tych wolnoobrotowych.
Mo┼╝e, je┼Ťli kto┼Ť nie wyje┼╝d┼╝a poza miasto albo co rusz czy┼Ťci, to ma czyste kolanka.
Franky_Furbo jakby kto pytał :)

Offline Vger

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 430
  • Model: m16 320 najszybsza wersja (czerwony)
« Odpowied╝ #77 dnia: 23 Maj 2017, 00:10 »
Kolanka przy ma┼éym przebiegu mog─ů si─Ö szybciej przebarwi─ç je┼Ťli nawalaj─ů ┼Ťwiece, a one nawalaj─ů gdy kto┼Ť ma┼éo je┼║dzi i motor stoi (maszyna musi je┼║dzi─ç jak z dieslem gdy stoi to tylko problem). Druga sprawa jak pokazujesz filmik z motocyklem za 50tys z┼é i por├│wnujesz z junakiem za 14 tys z┼é to nie dziw si─Ö, ┼╝e tam si─Ö nie przebarwiaj─ů a w janku maj─ů kolorek.  8)
Czerwony M16 jest najszybszy, czerwone auta s─ů najszybsze (Ferrari) i kobiety w czerwieni s─ů najszybsze ;)

Offline szames58

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 292
  • Model: M16 320
« Odpowied╝ #78 dnia: 23 Maj 2017, 11:46 »
Kolanka przy ma┼éym przebiegu mog─ů si─Ö szybciej przebarwi─ç je┼Ťli nawalaj─ů ┼Ťwiece, a one nawalaj─ů gdy kto┼Ť ma┼éo je┼║dzi i motor stoi (maszyna musi je┼║dzi─ç jak z dieslem gdy stoi to tylko problem). Druga sprawa jak pokazujesz filmik z motocyklem za 50tys z┼é i por├│wnujesz z junakiem za 14 tys z┼é to nie dziw si─Ö, ┼╝e tam si─Ö nie przebarwiaj─ů a w janku maj─ů kolorek.  8)

No tak, masz racj─Ö :), to tylko tak mi sie niefortunnie zestawi┼éo  ;D.

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2124
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowied╝ #79 dnia: 23 Maj 2017, 12:10 »
U mnie prawe przebarwione a lewe czyste :)

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #80 dnia: 23 Maj 2017, 13:28 »
wymie┼ä ┼Ťwiece, bo gdyby si─Ö przebarwia┼éy r├│wnomiernie to norma, ale tak to stawiam, ┼╝e co┼Ť nie halo  8)
Czerwony M16 jest najszybszy, czerwone auta s─ů najszybsze (Ferrari) i kobiety w czerwieni s─ů najszybsze ;)

Offline FrrFurr

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 135
  • Model: By┼é M16 320 Jest Vulcan 900
« Odpowied╝ #81 dnia: 23 Maj 2017, 22:48 »
Mo┼╝e Ci pali na jeden gar ? ;)
A powa┼╝niej.. d┼éuba┼ée┼Ť przy moto itd i czy przypadkiem nie opr├│┼╝ni┼ée┼Ť ca┼ékowicie zbiornika z paliwa? Jak szuka┼éem diagnozy w almocie, dlaczego filtr mi si─Ö w zbiorniku rozpad┼é, to mechanik powiedzia┼é, ┼╝e tak si─Ö dzieje na przyk┼éad wtedy, kiedy osuszymy zbiornik.
Dodajmy do tego słaby filtr oryginalny (zwykły podziurkowany plastik w metalowej zabudowie) przez który cienkie nitki filtra poszły na wtrysk ;/
Franky_Furbo jakby kto pytał :)

Offline F 319

• Kuba
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 96
  • Staro┼Ť─ç to nie wiek, tylko stan umys┼éu...
  • Model: M16 320 black mat
« Odpowied╝ #82 dnia: 24 Maj 2017, 01:07 »
Olej le┼╝y z prawej strony w misce - jak zimny przestany na lewym i
 ostry odpa┼é i rura od spodu obrot├│w - musi si─Ö przebarwi─ç prawy - zap├│┼║nodostaje crioterapi─Ö.

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #83 dnia: 24 Maj 2017, 11:24 »
My┼Ťla┼éem, ┼╝eby za┼éo┼╝y─ç nowy temat, zatytu┼éowa┼ébym go..............sraczka ;D. Jednak chyba nie ma sensu dublowa─ç tematu, bo ja wci─ů┼╝ o tym samym, lecz ju┼╝ nieco bli┼╝ej. Po po┼éudniu jad─Ö ogl─ůda─ç Junaczka i w zwi─ůzku z tym mam ju┼╝ sraczk─Ö  ;), bo 40 lat temu ostatni raz na motorze siedzia┼éem. Czy jest na forumie kto┼Ť, kto sta┼é w podobnej sytuacji?

Offline Jacek_67

• Ojciec mia┼é Junaka, mia┼é go i syn, wnuk te┼╝ b─Ödzie mia┼é i nie ma to tamto.
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 232
  • Niewa┼╝y jest wiek - wa┼╝na jest pasja. ....
  • Model: By┼é Bia┼éo-czarny M-16 320cm, jest Honda PC800
« Odpowied╝ #84 dnia: 24 Maj 2017, 11:38 »
Witam, w klubie. Jak miałem tylko 30 lat przerwy. Poradzisz, to jak z jazda na rowerze, tego się nie zapomina. :-)
Junak to by┼éo to, ale plecaczkowa si─Ö buntowa┼éa na komfort i trza by┼éo co┼Ť zmieni─ç (┼╗ony nie wypada!) :-)

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #85 dnia: 24 Maj 2017, 11:42 »
Witam, w klubie. Jak miałem tylko 30 lat przerwy. Poradzisz, to jak z jazda na rowerze, tego się nie zapomina. :-)

Dzi─Öki za s┼éowa otuchy  :)

Offline Boszta 64

• Boszta
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 17
  • Model: junak m16
« Odpowied╝ #86 dnia: 24 Maj 2017, 13:34 »
siemasz !
nie ma co nie jestem jedyny kt├│ry mia┼é tak─ů przerw─Ö w ┼╝yciorysie. Witaj i co mog─Ö powiedzie─ç? to to ┼╝e nie jest ┼║le dasz sobie rad─Ö. Ja tez d┼éugo nie je┼║dzi┼éem. Pozdrawiam. ;)

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #87 dnia: 24 Maj 2017, 13:56 »
My┼Ťla┼éem, ┼╝eby za┼éo┼╝y─ç nowy temat, zatytu┼éowa┼ébym go..............sraczka ;D. Jednak chyba nie ma sensu dublowa─ç tematu, bo ja wci─ů┼╝ o tym samym, lecz ju┼╝ nieco bli┼╝ej. Po po┼éudniu jad─Ö ogl─ůda─ç Junaczka i w zwi─ůzku z tym mam ju┼╝ sraczk─Ö  ;), bo 40 lat temu ostatni raz na motorze siedzia┼éem. Czy jest na forumie kto┼Ť, kto sta┼é w podobnej sytuacji?
Jak b─Ödziesz si─Ö chcia┼é przejecha─ç moto, bardzo uwa┼╝aj na hamulce te z fabrycznymi klockami naprawd─Ö potrafi─ů zaskoczy─ç. Hamuj bardzo powoli bo jak szybko naci┼Ťniesz klamk─Ö mo┼╝esz wyglebi─ç (trzeba je wyczu─ç bo s─ů wyj─ůtkowo wymagaj─ůce). No i nie hamuj przy skr─Öcaniu bo na bank wyglebisz, to rada dla ka┼╝dego kto nie je┼║dzi┼é motocyklem ;)  Powodzenia  8)

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2124
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowied╝ #88 dnia: 24 Maj 2017, 14:06 »
Jak ma mocne uda to i w zakr─Öcie ustoii :).

Offline Boszta 64

• Boszta
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 17
  • Model: junak m16
« Odpowied╝ #89 dnia: 24 Maj 2017, 14:25 »
ja pozbyłem się problemu jak zmieniłem oponki, bo oryginały to masakra. >:( >:( >:( :) :) :)

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #90 dnia: 24 Maj 2017, 19:44 »
siemasz !
nie ma co nie jestem jedyny kt├│ry mia┼é tak─ů przerw─Ö w ┼╝yciorysie. Witaj i co mog─Ö powiedzie─ç? to to ┼╝e nie jest ┼║le dasz sobie rad─Ö. Ja tez d┼éugo nie je┼║dzi┼éem. Pozdrawiam. ;)

Dzi─Öki :). Ju┼╝ nie aktualne. By┼éem, widzia┼éem, nie kupi┼éem. Jak zobaczy┼éem moto, wiedzia┼éem, ┼╝e facet nie spu┼Ťci z ceny. Wo┼éa┼é 9,5 a spu┼Ťci─ç chcia┼é max do 9,2. Motocykl wygl─ůda┼é, jakby z ta┼Ťmy zjecha┼é. Wiem, ┼╝e du┼╝o chcia┼é, jak za pi─Öciolatka, ale moto by┼éo niezwykle elegancko.

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #91 dnia: 24 Maj 2017, 19:57 »
Nie martw si─Ö, spokojnie znajdziesz inny. Druga sprawa pewnie ┼╝ona mu kaza┼éa sprzeda─ç, dla ┼Ťwi─Ötego spokoju si─Ö zgodzi┼é i wystawi┼é z zaporow─ů cen─ů, ┼╝eby nikt nie kupi┼é...
...co by nie m├│wi─ç to te┼╝ metoda  ;)

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #92 dnia: 24 Maj 2017, 20:10 »
Nie martw si─Ö, spokojnie znajdziesz inny. Druga sprawa pewnie ┼╝ona mu kaza┼éa sprzeda─ç, dla ┼Ťwi─Ötego spokoju si─Ö zgodzi┼é i wystawi┼é z zaporow─ů cen─ů, ┼╝eby nikt nie kupi┼é...

...ale jednocze┼Ťnie u mnie samego chyba nieco przygas┼éy emocje, bo szesnastk─Ö zobaczy┼éem po raz pierwszy oko w oko i pierwszy raz wsiad┼éem na ni─ů :). Mam wzrostu 164 i ona chyba jest dla mnie ciut du┼╝a ;). Nogi swobodnie na ziemi, ale chyba troch─Ö wielki. Jeszcze pan w┼éadza zaalarmowa┼éby wszystkie si┼éy policyjne, bo zobaczy┼éby tylko jad─ůcy motocykl, bo kierowcy nie by┼éoby wida─ç  ;D ;D ;D

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #93 dnia: 24 Maj 2017, 20:21 »
To nie argument, ostatnio na rozpoczęciu sezonu w Bydgoszczy wpadłem w kompleksy....
... bo widzia┼éem drobniutk─ů blondynk─Ö jad─ůc─ů na M16  i nie wygl─ůda┼éa jakby nie dawa┼éa rady.

No ale musisz sam widzie─ç i czu─ç czy maszyna Ci pasuje, ale wierz mi mam znajomych i drobnych wzrostem a uje┼╝d┼╝aj─ů tak wielkie maszyny, ┼╝e w g┼éowie si─Ö nie mie┼Ťci. I druga sprawa czym kto┼Ť ni┼╝szy tym bardziej kozacko na motocyklu wygl─ůda, wysocy maj─ů problem bo na po┼éowie maszyn jak na psie wygl─ůdaj─ů  ;D

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #94 dnia: 24 Maj 2017, 20:22 »
wysocy maj─ů problem bo na po┼éowie maszyn jak na psie wygl─ůdaj─ů  ;D

Heheheh, dobre  ;D ;D ;D ;D

Offline Yola

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 462
  • Model: By┼é M16 Czarny Przecinek, jest Yamaha Bolt
« Odpowied╝ #95 dnia: 24 Maj 2017, 22:06 »

...ale jednocze┼Ťnie u mnie samego chyba nieco przygas┼éy emocje, bo szesnastk─Ö zobaczy┼éem po raz pierwszy oko w oko i pierwszy raz wsiad┼éem na ni─ů :). Mam wzrostu 164 i ona chyba jest dla mnie ciut du┼╝a ;). Nogi swobodnie na ziemi, ale chyba troch─Ö wielki. Jeszcze pan w┼éadza zaalarmowa┼éby wszystkie si┼éy policyjne, bo zobaczy┼éby tylko jad─ůcy motocykl, bo kierowcy nie by┼éoby wida─ç  ;D ;D ;D
Szames, nie b├│j ┼╝aby - ja mam w┼éa┼Ťnie tyle wzrostu i daj─Ö rad─Ö na M16.
Junaka  kupowa┼éam oczami i serduchem, nie rozumem.  Kupi┼éam, usiad┼éam i pojecha┼éam.
Je┼Ťli si─Ö podoba - kupuj, nie po┼╝a┼éujesz  8)
Drogo za skrzydła się płaci-
Ale b─ůd┼║my skrzydlaciÔÇŽ
(J.S.)

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #96 dnia: 24 Maj 2017, 23:39 »

Szames, nie b├│j ┼╝aby - ja mam w┼éa┼Ťnie tyle wzrostu i daj─Ö rad─Ö na M16.
Junaka  kupowa┼éam oczami i serduchem, nie rozumem.  Kupi┼éam, usiad┼éam i pojecha┼éam.
Je┼Ťli si─Ö podoba - kupuj, nie po┼╝a┼éujesz  8)

Hehehe, dzi─Öki :), fajna wypowied┼║, a┼╝ szkoda, ┼╝e tu nie ma lajk├│w  :D

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #97 dnia: 25 Maj 2017, 00:04 »
jak nie ma lajk├│w??

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #98 dnia: 25 Maj 2017, 11:50 »
Tu mo┼╝na popatrze─ç na obiekt mojego polowania: https://www.olx.pl/oferta/junak-m16-350-CID5-IDmil7v.html#4af5a2bb79

Jestem Wam winien info o zako┼äczeniu akcji "polowania". Ot├│┼╝ by┼éy ca┼ékiem s┼éuszne podpowiedzi, ┼╝e moto ju┼╝ nie m┼éode, mimo niedu┼╝ego przebiegu, ┼╝e opony oryginalne, ┼╝e golas....itepe, itede, no i ┼╝e za drogo go┼Ťciu chcia┼é. No wi─Öc....nie kupi┼éem go, lecz powiem Wam, ┼╝e jak go wyprowadzi┼é z gara┼╝u, to mi dech zapar┼éo i zanim si─Ö odezwa┼é, ju┼╝ wiedzia┼éem te┼╝, ┼╝e ceny nie da si─Ö zbi─ç. Moto, jak spod ig┼éy. By┼éo tak jak pisa┼é w og┼éoszeniu - bajecznie pi─Ökny. Ju┼╝ pomin─ůwszy to, ┼╝e opony oryginalne i cho─ç z wygl─ůdu ┼Ťwie┼╝utkie, bo mia┼éy jeszcze cycki, to wg mnie do wymiany, bo pi─Öcioletnie, to co do samego moto, to mia┼éem wra┼╝enie, ┼╝e facet wyjecha┼é z serwisu. Zszed┼é z ceny wywo┼éawczej 9,5 do 9,2 i nie chcia┼é wi─Öcej spu┼Ťci─ç. Mia┼éem tylko 9. Wiem, ┼╝e to szale┼ästwo by┼éoby, bo jak kto┼Ť tu pisa┼é, na dzie┼ä dobry trzeba by tysiaka wrzuci─ç w opony, ale mam go wci─ů┼╝ jeszcze przed oczami.
Trudno, jak nie ten, to mo┼╝e kiedy┼Ť inny.
My┼Ťl─Ö, ┼╝e Wam te┼╝ by rura zmi─Ök┼éa na widok mojego niedosz┼éego zakupu  ;D.
Pozdro i dzi─Öki za wszystkie sugestie.

Offline Vger

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #99 dnia: 25 Maj 2017, 11:54 »
Nie b├│j ┼╝aby, zadzwo┼ä do kolesia za tydzie┼ä mo┼╝e przemy┼Ťli spraw─Ö i zejdzie z ceny