Autor W▒tek: Na co zmienili┼Ťcie Janka ?  (Przeczytany 918 razy)

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2127
  • Model: M11 - 320cm3
Na co zmienili┼Ťcie Janka ?
« dnia: 22 Czerwiec 2017, 11:23 »
Panowie i Panie mam pytanie.
Po ostatniej podr├│┼╝y na zlot w te i z powrotem organoleptycznie sprawdzi┼éem ┼╝e najmilsza dla ucha i ty┼éka pr─Ödko┼Ť─ç w M11 - 320 cm3 to 90 km/h wg pr─Ödko┼Ťciomierz czyli 83 wg GPSa co daje prawie 90 km/h dla puszek nas mijaj─ůcych (za┼éo┼╝y┼éem przek┼éamanie w typowej puszce na poziomie 5-6 km/h na plus do GPSa). Tzn. brykaj─ůc moje 90 km/h licznikowe puszka mnie wyprzedzaj─ůca widzi ┼╝e jad─Ö prawie 90km/h.

Jak dla mnie brakuje mi tych 20 km/h do pełnej 100 wg GPSa.

I teraz pytanie do os├│b kt├│re przesiad┼éy si─Ö z Janka na co┼Ť wi─Ökszego jakie macie pr─Ödko┼Ťci przelotowe, czy nie okaza┼éo si─Ö ┼╝e wydali┼Ťcie te kilkana┼Ťcie tysia na now─ů maszyn─Ö ┼╝eby spokojnie sobie sun─ů─ç te 90-100 km/h czy pa┼éujecie ile fabryka da┼éa :)

W zasadzie ta obecna pr─Ödko┼Ť─ç przelotowa Janka jest w dolnych granicach do zaakceptowania ale w tym momencie jazda na zlot z Wawy bez przystank├│w na jedzenie to niby 2 godzinki.
Brykaj─ůc 100 km/h w teorii mo┼╝na wyrobi─ç si─Ö w p├│┼étorej godziny.
I tak kombinuję sobie czy warto sprzedawać Janka i dokładać minimum 10 000 PLN żeby zyskać pół godziny na dwugodzinnej trasie.

Wiem ┼╝e do d┼éu┼╝szych objazd├│wek i na HAJ┼üEJE pr─Ödko┼Ť─ç powy┼╝ej 100 km/h to fajna sprawa.
Pytam bo w drodze na zlot spotkali┼Ťmy go┼Ťcia co pomyka┼é du┼╝ym INTRUDEREM z c├│rk─ů i na pytanie jak szybko robi tras─Ö bo ten nasze Janki to nie s─ů demony pr─Ödko┼Ťci to ku mojemu zdziwieniu odpowiedzia┼é a spokojnie 90 km/h sobie latamy :)

Zauwa┼╝y┼éem ┼╝e pomykaj─ůc te 90 km/h puszki jad─ůce za nami na drodze jednojezdniowej dwukierunkowej ju┼╝ takie skore do wyprzedzania nie s─ů, niestety sytuacja zmienia si─Ö na autostradzie - gdzie brykaj─ůc te 90 km/h w zasadzie wyprzedza nas wszystko co mo┼╝e :)

Uog├│lniaj─ůc jak szybko latacie po przesiadce z Janka na co┼Ť wi─Ökszego i ile minut/godzin dzi─Öki temu zyskujecie.

« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec 2017, 11:31 wys│ana przez trzysta »

Offline Mr.Whitie

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 504
  • Model: M11 Cafe 125
Odp: Na co zmienili┼Ťcie Janka ?
« Odpowied╝ #1 dnia: 22 Czerwiec 2017, 11:59 »
Manetk─ů gazu "do siebie".
...z zawodu jestem...człowiekiem...

Offline zdzichfur

• Moderator Globalny
  • WiadomoÂci: 1611
  • live to ride
    • galeria - zdzichfur
« Odpowied╝ #2 dnia: 22 Czerwiec 2017, 12:11 »
Na drogach typu S i A pr─Ödko┼Ť─ç przelotowa to 100-120 km/h lecz tu idzie jeszcze o zajebisty komfort wyprzedzania np TIRa , kt├│ry trwa chwilk─Ö a nie od ┼Ťwitu do zmierzchu.
Podobnie było w Vulkanie jak i w eRTeku.
"Wolna jazda nie przeszkadza mi czu─ç si─Ö wolnym."
Galeria zdzichfur http://junak-daytona.pl/galeria/index.php?cat=10009

Offline petek

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 309
  • Model: By┼é m16 320 jest Honda Shadow VT750
« Odpowied╝ #3 dnia: 22 Czerwiec 2017, 12:32 »
U mnie w Shadow podobnie jak u Zdzichfura - 100-120 km/h, cho─ç do demon├│w mocy ten motocykl nie nale┼╝y. Wracaj─ůc z I┼éek wykr─Öci┼éem czas ok. 1:20 (120-130 km/h prawie non stop).

Offline Jacek_67

• Ojciec mia┼é Junaka, mia┼é go i syn, wnuk te┼╝ b─Ödzie mia┼é i nie ma to tamto.
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 232
  • Niewa┼╝y jest wiek - wa┼╝na jest pasja. ....
  • Model: By┼é Bia┼éo-czarny M-16 320cm, jest Honda PC800
« Odpowied╝ #4 dnia: 22 Czerwiec 2017, 12:49 »
Ja podobnie jak trzysta. Delektuj─Ö si─Ö jazd─ů w okolicach 90 km/h. Nic wi─Öcej na ten moment nie jest mi potrzebne do szcz─Ö┼Ťcia. Jak chc─Ö szybko┼Ťci to wsiadam w puszk─Ö i koniec. :-)
Junak to by┼éo to, ale plecaczkowa si─Ö buntowa┼éa na komfort i trza by┼éo co┼Ť zmieni─ç (┼╗ony nie wypada!) :-)

Offline Bonzo

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 1045
  • Lepiej by─ç panem w piekle ni┼╝ s┼éuga w niebie ...
  • Model: By┼é M16 125, jest Boulevard C90T
« Odpowied╝ #5 dnia: 22 Czerwiec 2017, 13:42 »
90-100 km/h do normalnego pomykania. I na junaku i na intruderze mam podobnie.
Najwi─Ökszy plus po przesiadce to ogromny zapas mocy (wyprzedzanie tir├│w to tylko pierdni─Öcie z t┼éumik├│w) i przy pr─Ödko┼Ťci do 100 b┼éoga cisza.

Natomiast co do tras szybkiego ruchu spokojnie mo┼╝na sobie pozwoli─ç na jazd─Ö do ok 140 km/h Jest jeszcze zno┼Ťnie. Da si─Ö szybciej i to du┼╝oooo szybciej ale przyjemno┼Ť─ç z jazdy ju┼╝ ┼╝adna.
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec 2017, 13:47 wys│ana przez Bonzo »

Offline petek

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 309
  • Model: By┼é m16 320 jest Honda Shadow VT750
« Odpowied╝ #6 dnia: 22 Czerwiec 2017, 14:21 »
Zgadzam si─Ö z Wami, ┼╝e 90-100 to najbardziej komfortowa pr─Ödko┼Ť─ç, jednak czasami warto mie─ç mo┼╝liwo┼Ť─ç pojechania szybciej. Jak dla mnie powy┼╝ej 120 ju┼╝ jest s┼éabo. Pomimo du┼╝ej szyby komfortu nie ma.

Offline FrrFurr

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 135
  • Model: By┼é M16 320 Jest Vulcan 900
« Odpowied╝ #7 dnia: 22 Czerwiec 2017, 16:40 »
300..zada┼ée┼Ť pytanie, na kt├│re ka┼╝dy mo┼╝e odpowiedzie─ç inaczej :)
We┼║my chocia┼╝ miejsce zamieszkania - czym innym jest pipid├│wka jak moja, gdzie po minucie mam wbity najwy┼╝szy bieg i sobie jad─Ö - to daje mo┼╝liwo┼Ť─ç kupienia ci─Ö┼╝kiego moto i nie m─Öczenia si─Ö z nim pomi─Ödzy samochodami jak kto┼Ť z W-wy czy osoba od kt├│rej kupi┼éem Vulcana (Pozna┼ä) kt├│rej ta maszyna zupe┼énie nie sprawdzi┼éa si─Ö w korkach.
Ja poza zabudowanym na og├│l je┼╝d┼╝─Ö ok 120km/h i tak te┼╝ je┼║dzi┼éem Junkiem. Pozwala mi to unikn─ů─ç  kierowc├│w pojazd├│w typu..rozp─Ödzi┼éem te 60KM do 100ki i b─Öd─Ö wszystko wyprzedza┼é. Kiedy je┼║dzi┼éem 150cc, kt├│re mia┼éo max 100km/h to dostawa┼éem zawa┼éu, kiedy mnie tacy wyprzedzali na trzeciego, przez p├│┼é kilometra. Obecna maszyna daje mi komfort odjechania, kiedy widz─Ö takiego w lusterku. Moja kobieta r├│wnie┼╝ twierdzi, ┼╝e woli kiedy jad─Ö szybciej i mniej aut nas wyprzedza. A na Junku tak si─Ö odjecha─ç nie da┼éo.
By─ç mo┼╝e jestem przewra┼╝liwiony, ale kiedy┼Ť starsza babcia jad─ůca chodnikiem po┼éo┼╝y┼éa mi si─Ö z rowerem na mask─Ö(ca┼ée szcz─Ö┼Ťcie toczy┼éem si─Ö powoli do skrzy┼╝owania) i je┼Ťli kogokolwiek wyprzedzam, to zje┼╝d┼╝am maksymalnie jak najdalej o wyprzedzanego i zawsze daj─Ö gaz na maxa, by trwa┼éo to jak najkr├│cej, nawet jak nic z naprzeciwka nie jedzie.
Tyle odczuwalnych przeze mnie r├│┼╝nic :)
Czasami je┼║dzi┼éem i je┼╝d┼╝─Ö sobie przez Niemcy - opr├│cz jako┼Ťci dr├│g (nie autostrad) podstawowa r├│┼╝nica - nikt nie jedzie powy┼╝ej 100km/h, chyba ┼╝e Polak ;)  Tam jazda na Junku to by┼é prawdziwy relaks, kt├│rego u nas trudno by┼éo do┼Ťwiadczy─ç :D

Franky_Furbo jakby kto pytał :)

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2127
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowied╝ #8 dnia: 22 Czerwiec 2017, 19:23 »
Te┼╝ zauwa┼╝y┼éem ┼╝e im dalej od granicy tym ludzie za kier─ů spokojniejsi.
Mo┼╝e i my tego u nas doczekamy :).

Offline darul

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 927
  • Model: M16 - czerwony
« Odpowied╝ #9 dnia: 22 Czerwiec 2017, 20:13 »
Te┼╝ zauwa┼╝y┼éem ┼╝e im dalej od granicy tym ludzie za kier─ů spokojniejsi.
Mo┼╝e i my tego u nas doczekamy :).

jaka kultura w narodzie taka na drodze...
wi─Öc mo┼╝esz by─ç spokojny - nie doczekamy
Darek

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • WiadomoÂci: 799
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowied╝ #10 dnia: 22 Czerwiec 2017, 20:56 »
jaka kultura w narodzie taka na drodze...
wi─Öc mo┼╝esz by─ç spokojny - nie doczekamy

Darul, w I┼ékach by┼éa jaka┼Ť wymiana kulturowa?...  ;D

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 715
  • Model: M16 125 :)
« Odpowied╝ #11 dnia: 22 Czerwiec 2017, 22:32 »
Darul, w I┼ékach by┼éa jaka┼Ť wymiana kulturowa?...  ;D
W I┼ékach to my tworzyli┼Ťmy kultur─Ö 8)

Offline hrabia

• Every Day Matters
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 106
  • To jest to!!!- powiedzia┼éa Coca-Cola, pij─ůc piwo!
  • Model: by┼é M16 320 czarny chrom, jest VTX 1300 C
« Odpowied╝ #12 dnia: 22 Czerwiec 2017, 22:36 »
Ty┼╝ prawda.pozdro Krynia ;D

Offline Kefir

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 239
  • Model: M11 125ccm i Suzuki VL 1500 Boulevard C90T
« Odpowied╝ #13 dnia: 23 Czerwiec 2017, 15:16 »
Podzielam zdanie FrrFurra (to ten od t┼éumik├│w :P ) Nie chodzi o pr─Ödko┼Ť─ç przelotow─ů bo na miasto m├│j Janek jest wystarczaj─ůcy.
Raczej komfort wyprzedzania, ucieczki przez zagro┼╝eniem czy mo┼╝liwo┼Ť─ç jazdy z plecakiem ma tu du┼╝e znaczenie.
Ponad to kultura pracy silnika przy tych 100km/h tez ma du┼╝e znaczenie, co zreszt─ů wida─ç ju┼╝ pomi─Ödzy 125 a 300.
Ja zak┼éadam raczej Janka na miasto a po uzyskaniu lejcy co┼Ť wi─Ökszego na trasy.
Zanim pad┼ée┼Ť, jeszcze ziemi─Ö prze┼╝egna┼ée┼Ť r─Ök─ů.
Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?
K.K. Baczyński 20. III. 1944 r.

Offline Mr.Whitie

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 504
  • Model: M11 Cafe 125
« Odpowied╝ #14 dnia: 23 Czerwiec 2017, 20:08 »
Ja si─Ö dzi┼Ť przymierza┼éem do KTM Duke 125.
Łooo Panie jak to pięknie lata. W sensie 125 w junaku a 125 tam to niebo a ziemia.
Przed zakupem w sumie powstrzymuje mnie my┼Ťl, ┼╝e zrobi─Ö jednak to A i strac─Ö na tym KTM zbyt du┼╝o sprzedaj─ůc go po sezonie....
Co do pr─Ödko┼Ťci Junakiem. Po wyrzuceniu tych wszystkich pierd├│┼é niepotrzebnych spokojnie bez zb─Ödnego trz─Ösienia jedzie sobie licznikowe 95. Na trasie licznikowe 110-115 ale to ju┼╝ drgania zbyt du┼╝e. Fajnie by┼éoby mie─ç troch─Ö zapasu... ze 30-40 km/h i 15-30 KM... My┼Ťl─Ö, ┼╝e 320 w tym moim odel┼╝onym M11 wystarczy┼éoby mi na d┼éugo... W mie┼Ťcie i tak przelotowo to 80.
Tak se pisz─Ö bo nie wiem co zrobi─ç z tym KTM... we wtorek b─Ödzie do odbioru.... i mam zarezerwowanego.... masakra.
...z zawodu jestem...człowiekiem...

Offline Aikon

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 73
  • Model: M11 125
« Odpowied╝ #15 dnia: 23 Czerwiec 2017, 22:06 »
Ja si─Ö dzi┼Ť przymierza┼éem do KTM Duke 125.
Łooo Panie jak to pięknie lata. W sensie 125 w junaku a 125 tam to niebo a ziemia.

M├│wisz o wersji na 2017? Te┼╝ si─Ö powa┼╝nie nad nim zastanawia┼éem, ale moja po┼éowica stwierdzi┼éa ┼╝e na to ze mn─ů nie wsi─ůdzie. :P

Offline mc_enc

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 518
  • ┼Ťpiesz si─Ö powoli... na ┼Ťmier─ç zawsze zd─ů┼╝ysz
  • Model: By┼é M-11 320 cm3 Jest DL650XT
« Odpowied╝ #16 dnia: 24 Czerwiec 2017, 18:32 »
300 jak widzia┼ée┼Ť zmieni┼éem sprz─Öt na szybszy oraz inny gatunek. I, ot paradox, wydaje mi si─Ö ┼╝e zacz─ů┼éem wolniej je┼║dzi─ç.
Na drogach "S" i "A" jad─Ö du┼╝o szybciej i musz─Ö si─Ö pilnowa─ç bo zaczynam przesadza─ç, natomiast jad─ůc kraj├│wkami czy lokalnymi jad─Ö poni┼╝ej 90. W tym wypadku sama ┼Ťwiadomo┼Ť─ç ┼╝e w razie czego mam zapas mocy i mog─Ö si─Ö oddali─ç od "dziwnych" u┼╝ytkownik├│w drogi, daje bardzo du┼╝y komfort psychiczny. I powiem ┼╝e w Janku g┼é├│wnie tego mi brakowa┼éo, cho─ç dzielnie ni├│s┼é do┼Ť─ç mocno przeci─ů┼╝ony, swojego w┼éa┼Ťciciela.
Podsumowuj─ůc, Janek to bardzo udana konstrukcja i by─ç mo┼╝e gdyby w Polsce by┼éa inna kultura jazdy, to co jest by wystarczy┼éo. Do lansu, gdy rzadko si─Ö wyje┼╝d┼╝a w tras─Ö jest ok. Natomiast do podr├│┼╝y natomiast troch─Ö brakuje. Oczywi┼Ťcie mo┼╝na podr├│┼╝owa─ç nawet 50 czy 125, jak nasz kolega Jaskiniowiec, to my┼Ťl─Ö ┼╝e ze 320cm3 mo┼╝na by by┼éo wyci─ůgn─ů─ç wi─Öcej mocy.
A teraz najlepsze. Zmieniłem sprzęt nie dlatego że był słaby (brakowało tej mocy) ale dlatego że mój tyłek miał stanowczo inne zdanie na ten temat. Ot i wszystko

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 320
  • Model: M16 320
« Odpowied╝ #17 dnia: 02 Lipiec 2017, 21:36 »
I powiem ┼╝e w Janku g┼é├│wnie tego mi brakowa┼éo, cho─ç dzielnie ni├│s┼é do┼Ť─ç mocno przeci─ů┼╝ony, swojego w┼éa┼Ťciciela.

Wa┼╝─Ö w porywach od 61-63kg i m├│j Junaczek, gdybym mu pozwoli┼é, to uciek┼éby spode mnie  ;D ;D ;D

Offline Dadi

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 180
  • Model: m11/125, Honda Stateline 1300
« Odpowied╝ #18 dnia: 17 Lipiec 2017, 10:14 »
Honda Stateline. 1300 pojemnosci , mocy nie za wiele ale pot─Özny moment obrotowy wynikajacy z pojemnosci. Coz pordruzuje w okolicach 120km/h zazywaczaj. Silnik nie wyje jak by z ramy mial wyskoczyc i wyzion─ů─ç ducha gdzies w rowie przy jezdni. Teraz silnik mi bulgocze wolniutko i przyjemnie nawet przy 140 km/h . nie potrzeba szybciej. Dobrze jest moc bezpiecznie wyprzedzic tira czy podgorke czy pod wiatr . Junak swietny byl by poznac co to jest motocykl. Jednak by jezdzic przebny jest sprzet mocniejszy.

Offline Power

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2628
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
  • Model: Yamaha MT09 Tracer
« Odpowied╝ #19 dnia: 17 Lipiec 2017, 20:12 »
Yamaha MT09 Tracer. Ma wszystko, czego chciałem.

Offline cezkrk

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 50
  • Model: Bia┼éy M16 320 by┼é jest Kawasaki EN 500
« Odpowied╝ #20 dnia: 23 Lipiec 2017, 20:39 »
Hyosung Aquilq GV 650 , 73 koniki, czu─ç wreszcie moc  8)