Autor W▒tek: zabierak nap─Ödu licznika elektronicznego junak m11 125 (euro4)  (Przeczytany 749 razy)

Offline Cichy

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 62
Hej,

Czy kto┼Ť mo┼╝e trafi┼é gdzie┼Ť na ow─ů cz─Ö┼Ť─ç? Ot├│┼╝ panowie z serwisu gdzie wymienia┼éem przedni─ů felg─Ö najwyra┼║niej rozwalili mi zabierak nap─Ödu licznika.
Licznik wskazuje teraz po┼éow─Ö pr─Ödko┼Ťci z kt├│r─ů jad─Ö. Zak┼éadam wi─Öc, ┼╝e gdzie┼Ť przy przek┼éadaniu ustrojstwa odpad┼éo im si─Ö kilka magnes├│w z zabieraka?

Szukam tego gdzie si─Ö da, ale nic nie mog─Ö znale┼║─ç - na stronie almotu te┼╝ brak, maj─ů p├│ki co rozpisany uk┼éad sprzed euro 4.

Offline Bonzo

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 1045
  • Lepiej by─ç panem w piekle ni┼╝ s┼éuga w niebie ...
  • Model: By┼é M16 125, jest Boulevard C90T
Odp: zabierak nap─Ödu licznika elektronicznego junak m11 125 (euro4)
« Odpowied╝ #1 dnia: 16 Sierpie˝ 2017, 15:20 »
Rzu─ç okiem czy to nie kt├│ry┼Ť z tych bo w chi┼äczykach du┼╝o cz─Ö┼Ťci jest zamiennych.

http://www.morettiparts.pl/produkty/?form=1&filtr[kategorie_id2]=216&strona=0

Ci─Ö┼╝ko wstawi─ç link wi─Öc skopiuj go do przegl─ůdarki bo poka┼╝e ci akumulatory inaczej
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpie˝ 2017, 15:23 wys│ana przez Bonzo »

Offline Cichy

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #2 dnia: 16 Sierpie˝ 2017, 19:35 »
Rzu─ç okiem czy to nie kt├│ry┼Ť z tych bo w chi┼äczykach du┼╝o cz─Ö┼Ťci jest zamiennych.

http://www.morettiparts.pl/produkty/?form=1&filtr[kategorie_id2]=216&strona=0

Ci─Ö┼╝ko wstawi─ç link wi─Öc skopiuj go do przegl─ůdarki bo poka┼╝e ci akumulatory inaczej

Nie ma tam niestety. Chodzi o sam ten dynks, kt├│ry przekazuje obroty z ko┼éa na czujnik od licznika i wygl─ůda to mniej wi─Öcej tak jak na za┼é─ůczonym zdj─Öciu, tyle ┼╝e to nie od M11 a od Junaka RS 901 - niestety, inne wymiary zabieraka. Kupi┼éem t─Ö wersj─Ö co by sprawdzi─ç, czy wejdzie, ale wewn─Ötrzna ┼Ťrednica jest zbyt ma┼éa i walec jest ni┼╝szy o te 5 milimetr├│w.

Tak czy siak, pobawi─Ö si─Ö troch─Ö pilnikiem, skoro mam ju┼╝ ten zabierak, a nu┼╝ podejdzie i b─Öd─Ö mile zaskoczony?:)

Ale fakt faktem, nie mog─Ö tego ustrojstwa absolutnie nigdzie znale┼║─ç:/

Offline Cichy

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #3 dnia: 30 Sierpie˝ 2017, 12:07 »
Taki ma┼éy update dla zainteresowanych te┼╝ innymi cz─Ö┼Ťciami specyficznymi dla Euro 4.
Pisa┼éem w tej sprawie do Almotu, i w ko┼äcu poinformowali mnie, ┼╝e cz─Ö┼Ťci dla Junak├│w 2017 (typowe dla Euro 4) wrzuc─ů na stan pod koniec tego tygodnia.
Pisałem też do ASJ, to nie za bardzo wiedzieli o co chodzi... :)

Offline Andrzej3713

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 107
  • I jak ┼╝y─ç ?
  • Model: Junak M11 125cm/320cm
« Odpowied╝ #4 dnia: 31 Sierpie˝ 2017, 23:38 »
Cholera w ┼Ťrod─Ö jad─Ö do serwisu wymieni─ç gumy.
Kupiłem Metzeler , żeby tylko mi nie zepsuli .

Offline Cichy

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #5 dnia: 01 Wrzesie˝ 2017, 13:13 »
Ja trafi┼éem na 16 letniego praktykanta. M├│j peszek :) Do tego za┼éo┼╝y┼é bie┼╝nik w odwrotn─ů stron─Ö i przy przek┼éadaniu gumy zapomnia┼é odkr─Öci─ç tarcze hamulcowe ze starej felgi:) Jak b─Ödziesz mia┼é ┼éebka, to patrz im na r─Öce. My┼Ťl─Ö, ┼╝e to nie dzieje si─Ö zbyt cz─Östo.

Offline Andrzej3713

• Uzytkownik
  • I jak ┼╝y─ç ?
« Odpowied╝ #6 dnia: 06 Wrzesie˝ 2017, 20:46 »
Jestem po zmianie gum i jest cudownie . Nic nie zepsuli  ;D

Offline Cichy

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #7 dnia: 21 Wrzesie˝ 2017, 13:07 »
Mam update do tematu, mo┼╝e kto┼Ť mi pomo┼╝e rozwik┼éa─ç tajemnic─Ö dzia┼éania elektronicznego nap─Ödu licznika:)
Almot p├│ki co nie ma tych cz─Ö┼Ťci na stanie, wi─Öc kombinuj─Ö po swojemu.

Sytuacja wygl─ůda tak, ┼╝e po mojej przygodzie z ko┼éem i zmianie felgi, najprawdopodobniej w serwisie ogumienia, w kt├│rym robili mi przek┼éadk─Ö gumy pracownik zepsu┼é mi zabierak nap─Ödu (dosta┼éem tulejk─Ö do r─Öki w kszta┼écie jaja/owalu, z p─Ökni─Öciami i komentarzem, "jak pan trzasn─ů┼é felg─Ö to a┼╝ posz┼éo na zabierak nap─Ödu", co musi by─ç wierutn─ů bzdur─ů, bo zabierak nap─Ödu jest na o┼Ťce, praktycznie bez luzu, wi─Öc razem z nim musia┼éa by p├│j┼Ť─ç o┼Ťka, i nie wiem jak wielka si┼éa musia┼éa by tu zadzia┼éa─ç, ┼╝eby zjajowaci─ç o┼Ťk─Ö). W ka┼╝dym razie licznik pokazuje mi dok┼éadnie po┼éow─Ö pr─Ödko┼Ťci z kt├│r─ů jad─Ö i nawija mi po┼éow─Ö zrobionych kilometr├│w.

Wpad┼éem na pomys┼é, ┼╝e mo┼╝e wysypa┼éy si─Ö, magnesy, co powoduj─Ö, ┼╝e nap─Öd licznika odczytuje po┼éow─Ö impuls├│w z zabieraka, tak wi─Öc z innego zabieraka nap─Ödu licznika elektronicznego (nie te wymiary wi─Öc do M11 nie pasuje), wyci─ůgn─ů┼éem dwa magnesiki i dorzuci┼éem do starego zabieraka, kt├│ry da┼é si─Ö m┼éotkiem przywr├│ci─ç do poprzedniego kszta┼étu:)

Efekt ┼╝aden, czyli licznik nadal wskazuj─Ö po┼éow─Ö pr─Ödko┼Ťci. Sam nap─Öd licznika, jest jednolitym kawa┼ékiem plastiku, w kt├│rym nie ma si─Ö co zepsu─ç, przewody te┼╝ s─ů nienaruszone, wi─Öc to raczej odpada. Kto┼Ť ma jaki┼Ť pomys┼é? Ewentualnie do┼Ťwiadczenie?

Mo┼╝e pozycja tych┼╝e magnes├│w jest jako┼Ť szalenie istotna? Po do┼éo┼╝eniu dw├│ch magnes├│w mam ich tam teraz 4, roz┼éo┼╝one w r├│wnych odst─Öpach. Przed do┼éo┼╝eniem by┼éy oczywi┼Ťcie tylko dwa ustawione na przeciw siebie - ale nie wiem, czy to oryginalny stan, czy mo┼╝e w┼éa┼Ťnie po zepsuciu w serwisie ogumienia.

A do tego powstaje teraz problem nawini─Öcia straconych kilometr├│w bo licznik pokazuje teraz jakie┼Ť -200 ni┼╝ stan faktyczny:)
Je┼Ťli uda┼éo by si─Ö to w miar─Ö szybko wymieni─ç, to pewnie bym to ola┼é, bo z biegiem czasu ta r├│┼╝nica nie b─Ödzie a┼╝ tak znacz─ůca. W ka┼╝dym razie teraz mi─Ödzy 550 km, kt├│e mam na liczniku,  a 750-800 faktycznego przebiegu, to r├│┼╝nica do┼Ť─ç znaczna:) Generalnie wpad┼éem na pomys┼é podniesienia przodu tak, by ko┼éo obraca┼éo si─Ö swobodnie i ustawienia wiertarki / wkr─Ötarki w taki spos├│b, by kr─Öci┼éa przednim ko┼éem przy aktywnym liczniku. Wiem, ┼╝e to troch─Ö g┼éupie, ale przeszkadza mi to, ┼╝e licznik nie pokazuje faktycznego przebiegu;D

« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesie˝ 2017, 14:59 wys│ana przez Cichy »

Offline Andrzej3713

• Uzytkownik
  • I jak ┼╝y─ç ?
« Odpowied╝ #8 dnia: 06 Pa╝dziernik 2017, 23:36 »
Pewnego pi─Öknego dnia jad─Ö sobie jak zwykle ┼╝e kapelusz pr├│buje zerwa─ç a m├│j licznik pokazuje max 50 kmh .
Kolega jecha┼é puszk─ů za mn─ů i stwierdzi┼é ┼╝e by┼éo ponad 90 .
Wi─Öc my┼Ťl─Ö gdzie le┼╝y problem . Ko┼éa nikt mi nie rozbiera┼é to co mog┼éo sl─Ö sta─ç . Pojecha┼éem do serwisu i m├│wi─Ö jaki mam problem a mi┼éa pani ┼╝e trzeba moto zostawi─ç mechanik musi zobaczy─ç i takie tam ┼╝e co┼Ť w kole . Mia┼éem du┼╝e szcz─Ö┼Ťcie bo wszed┼é jaki┼Ť pan chyba z Almotu i s┼éysz─ůc rozmow─Ö stwierdzi┼é ┼╝e pad┼é licznik elektroniczny . Pani spu┼Ťci┼éa g┼éow─Ö i zrobi┼éa reklamacj─Ö na licznik . Dok┼éadnie siedem dni p├│┼║niej telefon ,licznik dojecha┼é . Wymieni┼éem i wszystko dzia┼éa jak natura chcia┼éa .
Wi─Öc mo┼╝e tw├│j problem le┼╝y gdzie┼Ť indziej ni┼╝ go szukasz.

Offline Cichy

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #9 dnia: 09 Pa╝dziernik 2017, 10:09 »
Przysz┼éy w ko┼äcu cz─Ö┼Ťci od Almotu - Komplet zabieraka wraz ze "┼Ťlimakiem", gumowym symeringiem i przewodem do licznika kosztuje 160 z┼é:)

Było tak jak się spodziewałem, gumiarze popsuli ustrojstwo podczas zmiany felgi - tak jak zakładałem, jak sobie porównałem obydwa zabieraki - w tym starym brakowało dwóch magnesów, plus jak się okazało, przy zmianie felgi panowie gumiarze zgubili mi też symeringa.

Po zainstalowaniu nowych komponentów wszystko działa jak należy, ale jest jedna ciekawostka:

Kiedy je┼║dzi┼éem na zabieraku z tylko po┼éow─ů magnes├│w, licznik pokazywa┼é dok┼éadnie po┼éow─Ö robionej pr─Ödko┼Ťci (sprawdzane z GPSem).
Przyk┼éadowo, jak na liczniku mia┼éem 40, to GPS pokazywa┼é 80. Po zmianie zabieraka na sprawny (4 magnesy) Licznik ma tendencj─Ö do oszukiwania - przy 90km/h z GPS, pokazuje 100, czyli dodaje obie jakie┼Ť 10 procent (przy licznikowych 50 km GPS wska┼╝e zatem 45).

I we┼║ tu zrozum o co chodzi:)

Offline Cichy

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #10 dnia: 09 Pa╝dziernik 2017, 10:10 »
Aaa, i brakuj─ůce 200 km nakr─Öcone. Stary zabierak i ┼Ťlimak pod┼é─ůczony do licznika, kilka wkr─Öt├│w, klej na gor─ůco, wiertarka i dwie godziny kr─Öcenia wystarczy┼éy:D
Na wiertarce wykręcałem ponad 200km km/h :P

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2124
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowied╝ #11 dnia: 10 Pa╝dziernik 2017, 12:14 »
10 % odchyłki to i tak lux rzekłbym tak ma być.