Autor W▒tek: Wymiana silnika M 11 125/320  (Przeczytany 2663 razy)

Offline Bonzo

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 1045
  • Lepiej by─ç panem w piekle ni┼╝ s┼éuga w niebie ...
  • Model: By┼é M16 125, jest Boulevard C90T
Odp: Wymiana silnika M 11 125/320
« Odpowied╝ #25 dnia: 24 Listopad 2017, 23:12 »
Z racji wykonywanego zawodu ju┼╝ wam w skr├│cie wyja┼Ťniam.
Najwięcej racji w tym wszystkim ma Łysy a resztę wywodów można sobie wsadzić.... w buty.
Pierdzielenie o wypadkach, odpowiedzialno┼Ťci, ubezpieczeniach, bieg┼éych badaniach to brednie wyssane z palca i nie ma co wi─Öcej tego komentowa─ç.
Silnik od dawna jest cz─Ö┼Ťci─ů wymienn─ů i nawet nie jest identyfikowany swoim numerem w dowodzie rejestracyjnym. Tak ju┼╝ widz─Ö jak zaraz kto┼Ť napisze ┼╝e zmiany konstrukcyjne to, to i tamto a i powinno si─Ö tak itd itp ...
Kr├│tko i na temat wolno i dop├│ki diagnosta nie stwierdzi, ┼╝e jest inaczej ni┼╝ w dokumentach to pojazd uwa┼╝a si─Ö za taki jaki w nich figuruje.
A wychudzenie moto na bobera to nie zmiany?
Problem do jakiego stopnia. Ale tego ju┼╝ ustawodawca nie okre┼Ťli┼é dok┼éadnie. Pojazd jaki by nie by┼é ma spe┼énia─ç warunki okre┼Ťlone w ustawie. Pytanie co gdy te warunki nie s─ů spe┼énione? Odpowied┼║ a kto powiedzia┼é ze nie s─ů spe┼énione - no w┼éa┼Ťnie!
Mam przegl─ůd techniczny podbity przez diagnost─Ö to je┼╝d┼╝─Ö i to jest kluczowa informacja! Reszta nas nie interesuje. Mam dow├│d rejestracyjny z w┼éa┼Ťciwo┼Ťciami pojazdu, podbity przez diagnost─Ö i wali mnie wszystko. Nie musimy si─Ö zna─ç na pojemno┼Ťciach, sro┼Ťciach i innych pierdo┼éach. R├│wnie dobrze mo┼╝na kupi─ç motocykl np M16 125 z wymienionym silnikiem z 320 i nie wiedzie─ç ┼╝e taka operacja by┼éa przeprowadzona - skoro na przegl─ůdzie jest OK to jest OK bo blondynka w r├│┼╝owej ramonesce sk─ůd ma wiedzie─ç ┼╝e jest inaczej?!
I tak to wygl─ůda nie inaczej.
Sam pewnie ju┼╝ bym zmieni┼é cylinder lub silnik i dalej ┼Ťmiga┼é Junakiem ale po┼é├│wka (plecak) si─Ö zarazi┼é i uwielbia ze mn─ů je┼║dzi─ç dlatego wymieni┼éem pierdzio┼éka na Cadillaca.

I jeszcze tak na koniec z innej beczki bo Polska to pi─Ökny kraj.
Jak my┼Ťlicie czy mo┼╝na je┼║dzi─ç samochodem, dieslem o pojemno┼Ťci 500 cm3 bez prawa jazdy, na dow├│d osobisty?
Nie wiem co wymy┼Ťlili┼Ťcie ale odpowiadam - mo┼╝na :D

« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2017, 23:26 wys│ana przez Bonzo »

Offline Andrzej3713

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 107
  • I jak ┼╝y─ç ?
  • Model: Junak M11 125cm/320cm
« Odpowied╝ #26 dnia: 25 Listopad 2017, 14:11 »
Tak jest Bonzo ! i popieram to co piszesz w 100%
To moja sprawa co wsadziłem , jeżeli przechodzi badania to jest legal .
Silnik wymiarami si─Ö nie r├│┼╝ni i dalej to zostanie 125 cm.

Pozdrawiam i tym samym zakańczam dyskusję na ten temat .
Gdyby kto┼Ť mia┼é pytania dotycz─ůce monta┼╝u ch─Ötnie doradz─Ö , podpowiem .

LwG

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2127
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowied╝ #27 dnia: 25 Listopad 2017, 16:32 »
Panowie nie do ko┼äca si─Ö z wami zgodz─Ö. Konkretne moto ma konkretn─ů homologacj─Ö z konkretnym silnikiem czy te┼╝ bud─ů i ca┼éym osprz─Ötem.
Zmieniaj─ůc bud─Ö musisz zachowa─ç warunki dopuszczenia do ruchu. Przyk┼éadowo nie wolno dawa─ç tylnych pozycyjnych nie w osi pojazdu chyba ┼╝e s─ů zdublowane to wolno po bokach ale w okre┼Ťlonych miejscach. Tak samo blachy mog─ů by─ç w osi lub po lewej stronie ale tez w konkretnym miejcu i pod konkretnym k─ůtem nie ni┼╝ej ni┼╝ 21 cm nad ziemi─ů. Tak samo kierunki nie bli┼╝ej ni┼╝ 17 cm od siebie i te┼╝ iles tam cm nad ziemi─ů.
Poczyta┼éem dok┼éadnie wymogi techniczne dotyczace motocykli przed boberyzacj─ů nawet gupi odblask nie moze byc trojkatny bo taki jest tylko dla przyczep rolniczych. A ze 3 lata bez odblasku jezdzilem i nikt sie nie przyczepil to mialem fuksa bo w teorii moto nie nadawalo sie do jazdy. Przeszczepiajac silnik dalej macie wbit─ů inn─ů pojemno┼Ť─ç niz w dowodzie i homologacji na dane moto.

Ja sie pytam ci legalnie powinno sie zeobic po przeszczepie zeby miec wporzo papiery a nie jak oszulac przeznaczenie :).

Offline SENIOR

• RULE NUMBER ONE: NEVER TOUCH MY MOTORCYCLE !
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 473
  • NIC NIE MUSZ─ś ! Rebel and proud of it !
  • Model: Honda Shadow VT 750 C Burgund
« Odpowied╝ #28 dnia: 25 Listopad 2017, 18:00 »
Nie wiem kim z zawodu jest Bonzo, wiem jednak ┼╝e nieznajomo┼Ť─ç przepis├│w i prawa skutkuje w spos├│b wiadomy i niczego nie t┼éumaczy. Andrzej za┼Ť stosuj─ůc obecn─ů sytuacj─Ö je┼║dzi po prostu bez uprawnie┼ä a to w przypadku zdarzenia m┼Ťci si─Ö podw├│jnie.  ;)

Offline Bonzo

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #29 dnia: 26 Listopad 2017, 00:04 »
Trzysta tyle czyta┼ée┼Ť przed boberyzacj─ů a pozycje i tak spieprzy┼ée┼Ť i ┼║le zamontowa┼ée┼Ť, dopiero jak ci powiedzia┼ée┼Ť to poprawi┼ée┼Ť :P A swoj─ů drog─ů Trzysta czy twoje wydechy i te ┼╝arz─ůce si─Ö pseudo o┼Ťwietlenie ma homologacj─Ö na jak to okre┼Ťli┼ée┼Ť "dane moto"?
Odpowiadaj─ůc na pytanie twe. By by┼é legal. Musisz zg┼éosi─ç zmian─Ö w urz─Ödzie w ci─ůgu 30 dni od zmiany (tutaj mamy kolejny bubel prawny bo przecie┼╝ zawsze mo┼╝na by┼éo zmieni─ç co┼Ť tydzie┼ä temu - ale w takim wypadku OC nie b─Ödzie obowi─ůzywa─ç). Wi─ů┼╝e si─Ö to z dodatkowym przegl─ůdem technicznym oraz powiadomieniem ubezpieczyciela bo inaczej OC nie b─Ödzie obowi─ůzywa─ç (dop┼éata).

Senior - Andrzej dop├│ki sam nie zg┼éosi zmiany lub ze strachu przyzna si─Ö, ┼╝e j─ů wykona┼é, je┼║dzi z uprawnieniami. Na chwil─Ö obecn─ů nie ma takiej podstawy prawnej by odpowiada┼é z tytu┼éy pope┼énionego wykroczenia jakim jest jazda bez uprawnie┼ä a tym samym nie mo┼╝e odpowiada─ç za co┼Ť co nie jest karalne!

Pr─Ödzej nam wszystkim pozabieraj─ů dowody za wydechy ni┼╝ kto┼Ť si─Ö przyczepi do silnika w Junaku Andrzeja :D

Najgorsza jest spo┼éeczna s┼éu┼╝ba ORMO - gdzie┼Ť co┼Ť zas┼éysza┼éa, co┼Ť przeczyta┼éa i w┼éa┼Ťnie nie znaj─ůc przepis├│w tworzy fantazje.

Panowie chcecie by─ç ORMOwcami? :D

Ciekawe co tak si─Ö m┼Ťci podw├│jnie podczas zdarzenia? Znacie takie przypadki? Do┼Ťwiadczyli┼Ťcie ich namacalnie czy tylko co┼Ť tam s┼éyszeli┼Ťcie?
Ot ciekawostka z mojego do┼Ťwiadczenia.  Mia┼éem kolizj─Ö na moto nie maj─ůc uprawnie┼ä, w/g waszych teorii nie powinienem dosta─ç odszkodowania. Niestety teoria wzi─Ö┼éa w ┼éeb - ubezpieczyciel wyp┼éaci┼é to co powinien wyp┼éaci─ç. Dlaczego napisa┼éem co powinien? Bo pierwsza suma mnie nie zadowoli┼éa i si─Ö odwo┼éa┼éem. Moje prawo jazdy ich ca┼ékowicie nie interesowa┼éo!

Andrzej - nie koniecznie tu masz racj─Ö, ┼╝e to co wsadzisz to twoja sprawa:) Tutaj ch┼éopaki ju┼╝ b─Öd─ů mie─ç racj─Ö :P
Do czasu gdy "nie jeste┼Ť ┼Ťwiadomy" zmiany jest OK bo dla ciebie wa┼╝ne jest to co w dowodzie i na przegl─ůdzie. Z chwil─ů gdy sam si─Ö do tego przyznajesz le┼╝ysz i odpowiadasz tak jak pisze to Senior.
« Ostatnia zmiana: 26 Listopad 2017, 00:22 wys│ana przez Bonzo »

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2729
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowied╝ #30 dnia: 26 Listopad 2017, 00:08 »
Panowie, zaczyna si─Ö robi─ç niepotrzebna napinka wi─Öc jako szef tego kempingu proponuj─Ö nieco zluzowa─ç gumy w gaciach  ;)
Mˇj Junak- moja  duma !!! Harley mˇ│j to jest TO !!!

Offline Bonzo

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #31 dnia: 26 Listopad 2017, 00:13 »
Nie ma si─Ö co napina─ç  i raczej nikt si─Ö nie napina. Na luzie gadka a i troszk─Ö wiadomo┼Ťci zakazanych ludziska si─Ö dowiedz─ů :D

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #32 dnia: 26 Listopad 2017, 00:45 »
Wszystkie lampy maj─ů znak E tak wi─Öc s─ů dopuszczone do ruchu.
Wydechy mieszcz─ů si─Ö w stanie g├│rnym w├│d ┼Ťrednich :)
Jak─ů pozycj─Ö spieprzy┼éem ?

Offline Bonzo

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #33 dnia: 26 Listopad 2017, 02:02 »
Silniki te┼╝ maj─ů dopuszczenie do ruchu :D heh
Sam pisa┼ée┼Ť, ┼╝e moto jest homologowane na konkretn─ů bud─Ö i osprz─Öt wi─Öc jak to jest? Ju┼╝ wystarczy tylko E i sprawa za┼éatwiona? A mo┼╝e jednak homologacja to zupe┼énie co innego i tak naprawd─Ö potrzebna jest do zarejestrowania nowego pojazdu i polega na tym by pojazd spe┼énia┼é wymagania okre┼Ťlone prawem, w kt├│rych min. bierze si─Ö pod uwag─Ö ha┼éas, spalinki, rozmieszczenie o┼Ťwietlenia, wymiary, masy, hamulce itp. itd. ... I w┼éasnie wtedy jest tylko potrzebna homologacja - przy rejestracji. Wszelkie zmiany nie dopuszczaj─ůce pojazd do ruchu to ju┼╝ zadanie diagnosty, po to wymy┼Ťlono przegl─ůdy techniczne :D

A tak─ů pozycj─Ö mia┼ée┼Ť ┼║le :P

Dobra dajmy spok├│j bo, za┼Ťmieci si─Ö ten w─ůtek totalnie.

Największa racja w tej sprawie (wymiana silnika) stoi po stronie sumienia. Tak dokładnie
Prawo prawem a to co cz┼éowiek zrobi i jak przekombinuje to ju┼╝ tylko i wy┼é─ůcznie jego sprawa.
W naszym pi─Öknym kraju da si─Ö przekombinowa─ç i to "ca┼ékiem legalnie". W┼éa┼Ťnie dlatego wspomnia┼éem wcze┼Ťniej o samochodach, kt├│rymi mo┼╝na je┼║dzi─ç na dow├│d osobisty. I pomimo, ┼╝e wszyscy wiedz─ů, i┼╝ jest to g┼éupie obej┼Ťcie przepis├│w to rzesza kierowc├│w w Polsce je┼║dzi takimi wynalazkami i mo┼╝na im naskoczy─ç.

Offline SENIOR

• RULE NUMBER ONE: NEVER TOUCH MY MOTORCYCLE !
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 473
  • NIC NIE MUSZ─ś ! Rebel and proud of it !
  • Model: Honda Shadow VT 750 C Burgund
« Odpowied╝ #34 dnia: 26 Listopad 2017, 08:06 »
Panowie, zaczyna si─Ö robi─ç niepotrzebna napinka wi─Öc jako szef tego kempingu proponuj─Ö nieco zluzowa─ç gumy w gaciach  ;)
Eh Szefie, to tylko wymiana zda┼ä i pogl─ůd├│w. Przynajmniej si─Ö co┼Ť dzieje bo tak cisza jak w sezonie og├│rkowym..  To co zrobi Andrzej to jego sprawa a my pokazali┼Ťmy jak to my widzimy.  ;)

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #35 dnia: 26 Listopad 2017, 09:19 »
A tooo to była wersja - jak nie zrobię błotnika to tak pojadę na zlot - ale wiedziałem że tak nie za bardzo jest zgodnie z przepisami.
Chodzi mo o to jakie kroki trzeba zrobi─ç na legalu zeby w papierach zmienic silnik :)
Przegl─ůd a na przegl─ůdzie do pokazania faktura za silnik od Almotu ?

Offline dziadzia82

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 118
  • Model: M-16 125cm
« Odpowied╝ #36 dnia: 26 Listopad 2017, 14:10 »
Gdzie dorwali┼Ťcie cie silnik.
Jak koszt :)
Z powa┼╝aniem
Marek

Offline Bonzo

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #37 dnia: 26 Listopad 2017, 19:59 »
Trzysta - sprawa zmiany silnika obecnie nie jest ju┼╝ tak zagmatwana jak kiedy┼Ť. Wcze┼Ťniej musia┼ée┼Ť mie─ç nawet kopi─Ö dowodu rejestracyjnego, faktury z wymiany itd itp teraz to cz─Ö┼Ť─ç wymienna jak alternator czy rozrusznik.

Teraz jedziesz pokazujesz, ┼╝e zmieni┼ée┼Ť i niestety czekasz by si─Ö przekona─ç czy diagnosta ma dobry dzie┼ä czy z┼éy :D

Jak dobry to z wypisem od diagnosty do wydziału i po kłopocie.

W praktyce wygl─ůda to tak. Je┼╝eli silnik jest od tego samego modelu nie ma problemu nawet je┼Ťli zmieni┼éa si─Ö pojemno┼Ť─ç. Dla diagnosty fakt, ┼╝e taki pojazd wystepuje na rynku z tym silnikiem jaki w┼éo┼╝y┼ée┼Ť b─Ödzie wi─ů┼╝─ůcy i spokojnie klepie, ┼╝e jest OK Tak samo je┼Ťli w┼éo┼╝ysz silnik podobny moc─ů za┼é├│┼╝my do junak zapoda┼ée┼Ť sobie hond─Ö czy tam inne kawasaki ale nie ma wielkiego skoku zar├│wno w masie jak i mocy.
Jajca si─Ö zaczynaj─ů gdy np. do Junaka M16 wstawisz silnik od Valkiri. Wtedy diagnosta z u┼Ťmiechem na ustach skieruje ci─Ö do bieg┼éego by ten oceni┼é czy np. rama wytrzyma i twoje hamulce dadz─ů rad─Ö. I nawet nie ma si─Ö co ch┼éopu dziwi─ç bo kto wzi─ů┼é by na swojego garba taki przypadek :)

Offline darul

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 927
  • Model: M16 - czerwony
« Odpowied╝ #38 dnia: 26 Listopad 2017, 21:35 »
znajomy kt├│ry pracuje w "wiod─ůcej" firmie ubezpieczeniowej zwyk┼é powiada─ç, ┼╝e ka┼╝da rentowna firma ubezpieczeniowa sk┼éada si─Ö z 2 g┼é├│wnych departament├│w:
 - wy┼éudzania sk┼éadki
 - odmowy wyp┼éaty odszkodowania.
Jak zrobisz tak─ů przer├│bk─ů szkod─Ö do 10000z┼é to pewnie nikt wiele nie b─Ödzie gmera┼é.
Ale gdyby trzeba wypłacić z 10000 ale euro albo więcej to mogłoby się czasem nie udać...
Darek

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 715
  • Model: M16 125 :)
« Odpowied╝ #39 dnia: 27 Listopad 2017, 09:05 »
Panowie nie do ko┼äca si─Ö z wami zgodz─Ö. Konkretne moto ma konkretn─ů homologacj─Ö z konkretnym silnikiem czy te┼╝ bud─ů i ca┼éym osprz─Ötem.
Zmieniaj─ůc bud─Ö musisz zachowa─ç warunki dopuszczenia do ruchu. Przyk┼éadowo nie wolno dawa─ç tylnych pozycyjnych nie w osi pojazdu chyba ┼╝e s─ů zdublowane to wolno po bokach ale w okre┼Ťlonych miejscach. Tak samo blachy mog─ů by─ç w osi lub po lewej stronie ale tez w konkretnym miejcu i pod konkretnym k─ůtem nie ni┼╝ej ni┼╝ 21 cm nad ziemi─ů. Tak samo kierunki nie bli┼╝ej ni┼╝ 17 cm od siebie i te┼╝ iles tam cm nad ziemi─ů.
Poczyta┼éem dok┼éadnie wymogi techniczne dotyczace motocykli przed boberyzacj─ů nawet gupi odblask nie moze byc trojkatny bo taki jest tylko dla przyczep rolniczych. A ze 3 lata bez odblasku jezdzilem i nikt sie nie przyczepil to mialem fuksa bo w teorii moto nie nadawalo sie do jazdy. Przeszczepiajac silnik dalej macie wbit─ů inn─ů pojemno┼Ť─ç niz w dowodzie i homologacji na dane moto.

Ja sie pytam ci legalnie powinno sie zeobic po przeszczepie zeby miec wporzo papiery a nie jak oszulac przeznaczenie :).
Je┼╝eli jeszcze gdzie┼Ť masz instrukcj─Ö obs┼éugi to pod koniec masz homologacje, ta sama dotyczy pojemno┼Ťci 125 i 320. KROPKA 8)

Najgorsza jest spo┼éeczna s┼éu┼╝ba ORMO - gdzie┼Ť co┼Ť zas┼éysza┼éa, co┼Ť przeczyta┼éa i w┼éa┼Ťnie nie znaj─ůc przepis├│w tworzy fantazje.

Panowie chcecie by─ç ORMOwcami? :D
W obecnych czasach taka funkcja nazywa si─Ö Sygnalista :p
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2017, 09:10 wys│ana przez kryha666 »

Offline Power

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2628
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
  • Model: Yamaha MT09 Tracer
« Odpowied╝ #40 dnia: 27 Listopad 2017, 20:01 »
Przeczyta┼éem ca┼éy w─ůtek. Fajnie si─Ö czyta┼éo.  ;D
Zastanawia mnie tylko sam pocz─ůtek tematu. Jaki sens ma wymiana silnika ze 125, na 320?  :o
Motocykl wa┼╝y 190 kg, ilo┼Ť─ç konik├│w wzro┼Ťnie z 11 do 21, czy to a┼╝ tak wielka zmiana?

Pzdr.

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #41 dnia: 27 Listopad 2017, 21:43 »
Zastanawia mnie tylko sam pocz─ůtek tematu. Jaki sens ma wymiana silnika ze 125, na 320?  :o
Motocykl wa┼╝y 190 kg, ilo┼Ť─ç konik├│w wzro┼Ťnie z 11 do 21, czy to a┼╝ tak wielka zmiana?
Warto :)
Przypominam, ┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç 125ek w Polandzie je┼║dzi na ga┼║nikach a za wielk─ů wod─ů 320 na ga┼║nikach wyci─ůgaj─ů 30 kucyk├│ff i wi─Öcej a to ju┼╝ jest znaczna r├│┼╝nica  8)

Offline petek

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 309
  • Model: By┼é m16 320 jest Honda Shadow VT750
« Odpowied╝ #42 dnia: 28 Listopad 2017, 08:36 »

Pzdr.

Power,  ani 11 ani 21 to nie jest du┼╝o. Natomiast procentowo jest to ogromny skok,  wi─Öc na pewno r├│┼╝nica b─Ödzie dla kierowcy znaczna.  Ekonomicznie operacja nie ma sensu,  chyba ┼╝e kto┼Ť kocha swojego Junaka.

Offline mc_enc

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 518
  • ┼Ťpiesz si─Ö powoli... na ┼Ťmier─ç zawsze zd─ů┼╝ysz
  • Model: By┼é M-11 320 cm3 Jest DL650XT
« Odpowied╝ #43 dnia: 28 Listopad 2017, 11:28 »
Warto :)
Przypominam, ┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç 125ek w Polandzie je┼║dzi na ga┼║nikach a za wielk─ů wod─ů 320 na ga┼║nikach wyci─ůgaj─ů 30 kucyk├│ff i wi─Öcej a to ju┼╝ jest znaczna r├│┼╝nica  8)

A wydaje si─Ö ┼╝e na wtrysku powinno si─Ö uda─ç wyci─ůgn─ů─ç wi─Öcej kucyk├│w ? ???
Fakt że (chyba) łatwiej się to robi z gaźnikiem/ami ale przy kompie można precyzyjniej ustawić mapę zapłonu.
Mo┼╝e si─Ö myl─Ö, je┼Ťli tak to poprawcie ;)

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #44 dnia: 28 Listopad 2017, 11:31 »
A wydaje si─Ö ┼╝e na wtrysku powinno si─Ö uda─ç wyci─ůgn─ů─ç wi─Öcej kucyk├│w ? ???
Fakt że (chyba) łatwiej się to robi z gaźnikiem/ami ale przy kompie można precyzyjniej ustawić mapę zapłonu.
Mo┼╝e si─Ö myl─Ö, je┼Ťli tak to poprawcie ;)
Gdyby jeszcze w Polandzie dost─Öpne by┼éy komputery z mo┼╝liwo┼Ťci─ů modyfikacji map wtrysk├│w zapewne mia┼éby┼Ť racj─Ö ;)

Offline Bonzo

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #45 dnia: 28 Listopad 2017, 22:45 »
Koledzy na Ukrainie z tych silnik├│w na ga┼║nikach robi─ů przyzwoite maszynki.
Ga┼║nik podkr─Öci─ç podkr─Öci ka┼╝dy. Aby napisa─ç dobr─ů map─Ö to opr├│cz kompa jeszcze trzeba dobrego fachmana a to dodatkowy koszt. Modyfikacja i wgranie mapy co┼Ť oko┼éo 1000 z┼é (ale mog─Ö si─Ö myli─ç bo to tylko zas┼éyszane us┼éyszane). Chyba troszk─Ö du┼╝o, wi─Öc ju┼╝ wiecie dlaczego w tym wypadku wybieraj─ů ludzie ga┼║niki - Ukrai┼äcy wywalaj─ů wtryski i wk┼éadaj─ů ga┼║niki :D
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad 2017, 01:51 wys│ana przez Bonzo »

Offline Power

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2628
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
  • Model: Yamaha MT09 Tracer
« Odpowied╝ #46 dnia: 29 Listopad 2017, 22:56 »

Pzdr.

Power,  ani 11 ani 21 to nie jest du┼╝o. Natomiast procentowo jest to ogromny skok,  wi─Öc na pewno r├│┼╝nica b─Ödzie dla kierowcy znaczna.  Ekonomicznie operacja nie ma sensu,  chyba ┼╝e kto┼Ť kocha swojego Junaka.

Ja swojego kocham takiego, jaki jest. Nie zmienia to faktu, ┼╝e ta moc, do tej masy to jednak pora┼╝ka. Nawet te 30.  :(

Pzdr,

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 320
  • Model: M16 320
« Odpowied╝ #47 dnia: 29 Listopad 2017, 23:53 »
M├│j ma 320, ja wa┼╝─Ö 1/3 jego masy, wi─Öc je┼Ťli go podkr─Öc─Ö, to facet zapyla tak, ┼╝e siod┼éo umyka mi spod zadka­čśť. Nie chce ┼╝adnego innego. Wystarczy mi moja Szesnastka ­čśÇ­čĄÜ

Offline Bonzo

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #48 dnia: 30 Listopad 2017, 01:21 »
Przy 320 nie ma co narzekać. Przynajmniej człowiek nie walczy z tirami i nie oczyta się reklam z naczep :)
Zmieni┼éem Janka na krow─Ö 1500 cm i jako┼Ť nie mam parcia by zapierdziela─ç 160 km/h czy wi─Öcej - no raz na autostradzie pogna┼éem te 175 ale po┼é├│wka krzycza┼éa ┼╝e jej gogle odfruwaj─ů :D. Na trasach jade sobie te 110 km/h i jako┼Ť tak mi najlepiej bo i najprzyjemniej.

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #49 dnia: 30 Listopad 2017, 11:03 »
Widzisz Bonzo a wystarczy┼éoby 16 - 320 kupi─ç i by┼Ť nie sprzedawa┼é