Autor W▒tek: Przer├│bka standardowego t┼éumika  (Przeczytany 37555 razy)

Offline Maciekk

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 235
  • Model: Junak M16 125cc - mini-junkers
Odp: Przeróbka standardowego tłumika
« Odpowied╝ #175 dnia: 16 Wrzesie˝ 2016, 10:56 »
dobre, gra miarowo i basowo czyli tak jak powinno!

Offline Vector

• Poczatkujacy
  • WiadomoÂci: 4
  • Model: M16 125
« Odpowied╝ #176 dnia: 15 Maj 2017, 18:53 »
Panowie takie pytanie mam do Was, mianowicie...
Rok ┼Ťmiga┼éem na oryginalnych wydechach, ale ostatnio coraz bardziej zacz─ů┼é mnie denerwowa─ç ten skuterkowy bzyk. Odkr─Öci┼éem rury za katalizatorami, odpali┼éem i ... zakocha┼éem si─Ö. Ju┼╝ chwyci┼éem diaxa by ci─ů─ç ko┼äc├│wki jednak po chwili namys┼éu doszed┼éem do wniosku, by troch─Ö poje┼║dzi─ç i przekona─ç si─Ö, czy opr├│cz s─ůsiad├│w decybele nie b─Öd─ů wkurwia─ç i mnie.
Otwory monta┼╝owe na rur─Ö maj─ů tolerancj─Ö b┼é─Ödu, wi─Öc zrobi┼éem taki myk jak na zdj─Öciu. Czy to zupe┼énie bezpieczne dla silnika?
Gdy jako m┼éody gnojek odkr─Öci┼éem wydech w moim simsonku kolega - mechanik co┼Ť gada┼é, ┼╝e wypluje on w ko┼äcu pier┼Ťcienie.
« Ostatnia zmiana: 17 Maj 2017, 16:36 wys│ana przez NGN 27 »

Offline Vger

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 430
  • Model: m16 320 najszybsza wersja (czerwony)
« Odpowied╝ #177 dnia: 15 Maj 2017, 22:54 »
Ja tam si─Ö nie znam, ale gdy wraca┼éem z I┼éek z Gandalfem i po 100 km jazdy 110 km/h powiedzia┼éem Gandalfowi, ┼╝e ju┼╝ nie wytrzymam w tym ha┼éasie wyci─ůgn─ů┼é z sakwy lekarstwo...
...nazywa si─Ö to stopery i po wsadzeniu do uszu pogna┼éem w ciszy  ;D
Czerwony M16 jest najszybszy, czerwone auta s─ů najszybsze (Ferrari) i kobiety w czerwieni s─ů najszybsze ;)

Offline Tobiasz

• Poczatkujacy
  • WiadomoÂci: 1
« Odpowied╝ #178 dnia: 12 Kwiecie˝ 2018, 21:42 »
Hejka, jestem nowym posiadaczem Junaka M16 320 z Wroc┼éawia. Mam pro┼Ťb─Ö czy mo┼╝ecie mi podes┼éa─ç ofert─Ö sprzeda┼╝y tych t┼éumik├│w od Frankiego? NIestety wszystkie aukcje w historii tej konwersacji s─ů ju┼╝ nieaktualne i nie mo┼╝na ich wy┼Ťwietli─ç a znalaz┼éem jedynie t┼éumiki Motonautilus ale podobno one s─ů strasznie g┼éo┼Ťne (za g┼éo┼Ťne), a ja nie chc─Ö a┼╝ takiego efektu. Z g├│ry dzi─Öki i pozdrawiam :)

Offline Andrzej3713

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 107
  • I jak ┼╝y─ç ?
  • Model: Junak M11 125cm/320cm
« Odpowied╝ #179 dnia: 13 Kwiecie˝ 2018, 17:58 »
888069840 to numer do Frankiego zadzwo┼ä i zam├│w . Osobi┼Ťcie kupi┼éem z wk┼éadk─ů wyg┼éuszaj─ůc─ů , jak za cicho to mo┼╝na wyj─ů─ç .
Pozdrawiam LwG

Offline franco

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 11
« Odpowied╝ #180 dnia: 15 Kwiecie˝ 2018, 09:12 »
Wg mnie pi─Ökna muzyka,warto zainwestowa─ç w ten wyr├│b .
Ja osobi┼Ťcie polecam rury zrobione przez FRankiego z Jas┼éa :
http://www.youtube.com/watch?v=SaA8VOmGjPQ
namiary do zdobycia na forum  :)
[/quote]

Offline Eustachy

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 157
  • Model: M11 125, VTX1300R
« Odpowied╝ #181 dnia: 18 Kwiecie˝ 2018, 12:00 »
Czy kto┼Ť sprawdza┼é czy wydechy z M11 cafe dadz─ů si─Ö bez problemu zamontowa─ç w M11?
Co ciekawe t┼éumi do cafe s─ů ta┼äsze ni┼╝ te do zwyk┼éej wersji a maj─ů du┼╝o lepsze brzmienie.

Offline k4m7k

• Poczatkujacy
    • Enaturalnie.pl
  • Model: M11 125 2018
« Odpowied╝ #182 dnia: 28 Kwiecie˝ 2018, 00:54 »
Tak posiadam u siebie wydechy od M11 Cafe i brzmi─ů rewelacyjnie. Zap┼éaci┼éem bodaj┼╝e 700z┼é. Obawiam si─Ö tylko niestety, ┼╝e wp┼éywaj─ů niegatywnie na moc. Nie uda┼éo mi si─Ö pojecha─ç wi─Öcej ni┼╝ 90-95km/h chocia┼╝ nie mam por├│wnania do fabryki bo za┼éo┼╝y┼éem od razu te od Cafe.

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 715
  • Model: M16 125 :)
« Odpowied╝ #183 dnia: 28 Kwiecie˝ 2018, 12:31 »
Tak posiadam u siebie wydechy od M11 Cafe i brzmi─ů rewelacyjnie. Zap┼éaci┼éem bodaj┼╝e 700z┼é. Obawiam si─Ö tylko niestety, ┼╝e wp┼éywaj─ů niegatywnie na moc. Nie uda┼éo mi si─Ö pojecha─ç wi─Öcej ni┼╝ 90-95km/h chocia┼╝ nie mam por├│wnania do fabryki bo za┼éo┼╝y┼éem od razu te od Cafe.
Jaki masz przebieg i czy masz wtrysk czy ga┼║nik?

Offline Eustachy

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #184 dnia: 29 Kwiecie˝ 2018, 14:32 »
@k4m7k dzi─Öki za info.
M11 dzia┼éaj─ů r├│┼╝nie w zale┼╝no┼Ťci od tego kto je ustawia┼é, mi kole┼Ť w serwisie po je┼║dzie pr├│bnej w czasie kt├│rego┼Ť przegl─ůdu powiedzia┼é ┼╝e m├│j jest wyj─ůtkowo ┼╝wawy.
Tw├│j ju┼╝ jest na wtrysku, mo┼╝e te s─ů nieco st┼éumione.

Offline k4m7k

• Poczatkujacy
    • Enaturalnie.pl
« Odpowied╝ #185 dnia: 06 Maj 2018, 17:39 »
Jaki masz przebieg i czy masz wtrysk czy ga┼║nik?

Przebieg jakie┼Ť 500km na wtrysku.
O motor dbam pierwszy olej wymieniłem już po 100km drugi po 300km jak zaleca producent.
Na pocz─ůtku z moc─ů by┼éo tragicznie ledwo buja┼éem go do 60-70km/h.
W serwisie wymieniono ┼Ťwiece i rzekomo sprawdzono zawory po czym by┼éa poprawa, ale autoryzowany serwis u mnie w mie┼Ťcie nie nale┼╝y do g├│rnej p├│┼éki wi─Öc nie wiem co s─ůdzi─ç.
Boli mnie ta pr─Ödko┼Ť─ç maksymalna bo gdybym wiedzia┼é ┼╝e z trudem na trasie si─Ö bujn─Ö 90 licznikowe to bym sobie odpu┼Ťci┼é zakup nowego M11 i wzi─ů┼é co┼Ť u┼╝ywanego japo┼äskiego.

Je┼Ťli macie jakie┼Ť pomys┼éy co mog┼éoby wp┼éyn─ů─ç na zwi─Ökszenie V-max b─Öd─Ö wdzi─Öczny.
Mi osobi┼Ťcie przychodzi jedynie do g┼éowy powr├│t na fabryczny wydech, ale ten d┼║wi─Ök...

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2018, 17:42 wys│ana przez k4m7k »

Offline Vger

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 430
  • Model: m16 320 najszybsza wersja (czerwony)
« Odpowied╝ #186 dnia: 06 Maj 2018, 23:50 »
Jak do i┼éek lecieli┼Ťmy to Krycha 100 km/h polecia┼é wi─Öc mo┼╝e faktycznie te wydechy Ci moto usypiaj─ů ...
Ja polecam Ci odpi─ů─ç wydechy ca┼ékowicie co zajmie 10 min, sprawdzi─ç moto i masz odpowied┼║
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2018, 23:53 wys│ana przez Vger »
Czerwony M16 jest najszybszy, czerwone auta s─ů najszybsze (Ferrari) i kobiety w czerwieni s─ů najszybsze ;)

Offline Eustachy

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #187 dnia: 09 Maj 2018, 13:09 »
@k4m7k
Sprawdź jeszcze przy pomocy gps czy przypadkiem licznik Ci nie kłamie, choć w sumie masz elektroniczny.
U mnie z jakiego┼Ť powodu licznik zatrzymywa┼é si─Ö na oko┼éo 85 km/h, motocykl wci─ů┼╝ przyspiesza┼é a pr─Ödko┼Ť─ç na liczniku sta┼éa i tak a┼╝ do oko┼éo 110. Wtedy licznik wskakiwa┼é na 110 i je┼Ťli wci─ů┼╝ przyspiesza┼éem to pokazywa┼é coraz wy┼╝sz─ů pr─Ödko┼Ť─ç. Pr─Ödko┼Ť─ç licznikowa nie rzeczywista bo rzeczywista by┼éa mniejsza o jakie┼Ť 10%.
Usterka została usunięta przy serwisie przy 1500 km.
Kupowanie nowego junaka to s┼éaby pomys┼é, nie do┼Ť─ç ┼╝e trzeba dociera─ç przez pierwszy 1000 km, to jeszcze przegl─ůdy przy 300 i 1500 i czasem sporo problem├│w (cho─ç tych akurat nie mia┼éem, opr├│cz piszcz─ůcych klock├│w), znacznie lepiej kupi─ç u┼╝ywk─Ö.

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 715
  • Model: M16 125 :)
« Odpowied╝ #188 dnia: 09 Maj 2018, 15:47 »
O motor dbam pierwszy olej wymieniłem już po 100km drugi po 300km jak zaleca producent.
W serwisie wymieniono ┼Ťwiece i rzekomo sprawdzono zawory po czym by┼éa poprawa, ale autoryzowany serwis u mnie w mie┼Ťcie nie nale┼╝y do g├│rnej p├│┼éki wi─Öc nie wiem co s─ůdzi─ç.
Boli mnie ta pr─Ödko┼Ť─ç maksymalna bo gdybym wiedzia┼é ┼╝e z trudem na trasie si─Ö bujn─Ö 90 licznikowe to bym sobie odpu┼Ťci┼é zakup nowego M11 i wzi─ů┼é co┼Ť u┼╝ywanego japo┼äskiego.

Je┼Ťli macie jakie┼Ť pomys┼éy co mog┼éoby wp┼éyn─ů─ç na zwi─Ökszenie V-max b─Öd─Ö wdzi─Öczny.
Mi osobi┼Ťcie przychodzi jedynie do g┼éowy powr├│t na fabryczny wydech, ale ten d┼║wi─Ök...

Pozdrawiam
Maj─ůc wtrysk mieszanka sama jest dobierana na podstawie sygna┼éu z sondy wi─Öc to nie jest wina wydech├│w.
Ga┼║nikowcy po uwolnieniu wydech├│w musz─ů na nowo synchronizowa─ç i stroi─ç, Ty nie.
Problem mo┼╝e le┼╝e─ç po stronie zawor├│w, cackanie si─Ö podczas docierania jak i samych wtrysk├│w. Ci─Ö┼╝ko wyczu─ç.
Jeździłem M11 i M16 125cc na wtryskach i za ch**a nigdy bym nie poszedł w tym kierunku.
Mo┼╝e to by┼éy jeszcze nie dotarte silniki ale pi─Öknie fabrycznie zamulone por├│wnuj─ůc do ga┼║nikowc├│w.

Na pocz─ůtek sprawd┼║ dolot, jaki masz wsadzony tam filtr bo mo┼╝e dostajesz za ma┼éo powietrza. A mo┼╝e nawet gdzie┼Ť dostajesz lewe powietrze co tez mo┼╝e zak┼é├│ca─ç ;)
I dopytaj si─Ö jak ustawiali Ci zawory.

Offline k4m7k

• Poczatkujacy
    • Enaturalnie.pl
« Odpowied╝ #189 dnia: 18 Maj 2018, 13:11 »
M├│j pr─Ödko┼Ťciomierz nie dzia┼éa┼é od nowego, w sensie pokazywa┼é wszystko tylko nie przebieg i pr─Ödko┼Ť─ç, wi─Öc je┼║dzi┼éem na aplikacji w telefonie z pr─Ödko┼Ťciomierzem i oczywi┼Ťcie zawy┼╝a jak wspomnia┼ée┼Ť.

Z klockami mam to samo, przy pierwszym przegl─ůdzie zosta┼éy rozkr─Öcone zaciski i wyczyszczone i to pomog┼éo na miesi─ůc teraz znowu popiskuj─ů. Rozwi─ůza┼ée┼Ť u siebie ten problem?

@k4m7k
Sprawdź jeszcze przy pomocy gps czy przypadkiem licznik Ci nie kłamie, choć w sumie masz elektroniczny.
U mnie z jakiego┼Ť powodu licznik zatrzymywa┼é si─Ö na oko┼éo 85 km/h, motocykl wci─ů┼╝ przyspiesza┼é a pr─Ödko┼Ť─ç na liczniku sta┼éa i tak a┼╝ do oko┼éo 110. Wtedy licznik wskakiwa┼é na 110 i je┼Ťli wci─ů┼╝ przyspiesza┼éem to pokazywa┼é coraz wy┼╝sz─ů pr─Ödko┼Ť─ç. Pr─Ödko┼Ť─ç licznikowa nie rzeczywista bo rzeczywista by┼éa mniejsza o jakie┼Ť 10%.
Usterka została usunięta przy serwisie przy 1500 km.
Kupowanie nowego junaka to s┼éaby pomys┼é, nie do┼Ť─ç ┼╝e trzeba dociera─ç przez pierwszy 1000 km, to jeszcze przegl─ůdy przy 300 i 1500 i czasem sporo problem├│w (cho─ç tych akurat nie mia┼éem, opr├│cz piszcz─ůcych klock├│w), znacznie lepiej kupi─ç u┼╝ywk─Ö.

Offline k4m7k

• Poczatkujacy
    • Enaturalnie.pl
« Odpowied╝ #190 dnia: 18 Maj 2018, 13:13 »
No w┼éa┼Ťnie po wtrysku spodziewa┼éem si─Ö samych dobrodziejstw bo pono─ç ga┼║nikowce mia┼éy sp├│┼║nion─ů reakcj─Ö na manet─Ö.
Dobije do 1500 i przy kolejnym przegl─ůdzie mo┼╝e co┼Ť si─Ö uda poprawi─ç, dzi─Öki za sugestie.

Pozdrawiam
Maj─ůc wtrysk mieszanka sama jest dobierana na podstawie sygna┼éu z sondy wi─Öc to nie jest wina wydech├│w.
Ga┼║nikowcy po uwolnieniu wydech├│w musz─ů na nowo synchronizowa─ç i stroi─ç, Ty nie.
Problem mo┼╝e le┼╝e─ç po stronie zawor├│w, cackanie si─Ö podczas docierania jak i samych wtrysk├│w. Ci─Ö┼╝ko wyczu─ç.
Jeździłem M11 i M16 125cc na wtryskach i za ch**a nigdy bym nie poszedł w tym kierunku.
Mo┼╝e to by┼éy jeszcze nie dotarte silniki ale pi─Öknie fabrycznie zamulone por├│wnuj─ůc do ga┼║nikowc├│w.

Na pocz─ůtek sprawd┼║ dolot, jaki masz wsadzony tam filtr bo mo┼╝e dostajesz za ma┼éo powietrza. A mo┼╝e nawet gdzie┼Ť dostajesz lewe powietrze co tez mo┼╝e zak┼é├│ca─ç ;)
I dopytaj si─Ö jak ustawiali Ci zawory.

Offline Cichy

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 62
« Odpowied╝ #191 dnia: 23 Maj 2018, 13:07 »
Hej, poda┼éem swoje V-Max w innym w─ůtku, ale tak generalnie, u mnie dla M11 125, V-max jakie uda┼éo mi si─Ö wykr─Öci─ç to 108 wg GPSa i 120 na liczniku przy 11 tysi─ůcach obrot├│w. Nadal je┼╝d┼╝─Ö na oryginalnych t┼éumikach, cho─ç zaraz b─Öd─Ö dzwoni┼é do Frankiego:) Mo┼╝e w Twoim przypadku to kwestia dotarcia? Ja zrobi┼éem ju┼╝ prawie 2000km i patrz─ůc wstecz wydaje mi si─Ö, ┼╝e na pocz─ůtku moto by┼é s┼éabszy (plus mia┼éem zbyt ciasne hamulce;P). Ja w ka┼╝dym razie kr─Öc─Ö silnik bardzo wysoko, niestety moment obrotowy swoje max osi─ůga gdzie┼Ť w okolicach 5-6 tysi─Öcy.