Autor Wątek: Nowy na forum... M11 125  (Przeczytany 13966 razy)

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • Model: M11 - 320cm3
Odp: Nowy na forum... M11 125
« Odpowiedź #125 dnia: 22 Kwiecień 2016, 21:21 »
Dzisiaj pierwsza jazda po wymianie zębatki z 38 na 34. Teraz jazda jest czystą przyjemnością. Biegi stały się bardziej elastyczne, nie ma konieczności przełączania z jedynki na piątkę w czasie dziesięciu metrów średnio co pół sekundy, żeby płynnie jechać bez szarpania. Teraz zwyczajnie czuję, że motor ma biegi i je używam.
Jadąc licznikowe 80km/h obroty są na przyzwoitym poziomie, silnik stracił na mocy co czuć jadąc pod górkę, ale pomimo tego, że tych górek mam sporo u siebie to moja waga piórkowa pozwala jeździć bardzo komfortowo  8).
Głównie jeździłem w koło komina  ;)
Ale też leśnymi traktami... brak słów jak się widzi taki śmietnik.

Do pełnego komfortu muszę tylko delikatnie przytłumić rury, ale tym zajmuje się już Franky 8).

Bardzo ładnie bez oparcia ;)

Offline Wozu

• Uzytkownik
  • Model: M11 125
« Odpowiedź #126 dnia: 22 Kwiecień 2016, 21:24 »

Bardzo ładnie bez oparcia ;)

Oparcie było... a teraz nie ma i nie będzie 8)

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowiedź #127 dnia: 02 Maj 2016, 20:27 »
W sobotę latając, po około 60km miałem nierówną drogę i nie jechało się komfortowo, coś telepało z przodu, ale nic myślę sobie pojadę dalej zobaczymy. Po kilkunastu kolejnych kilometrach zacząłem zwracać uwagę na przód i zdecydowanie coś nie było tak. Jadąc na kolejnych nierównościach zwolniłem i odruchowo lewą dłonią chwyciłem za śrubę mocującą przód i zacząłem ją w czasie jazdy dokręcać  :P. Zatrzymałem się i próbowałem ją zakręcić, ale nie szło, za to w czasie jazdy po nierównościach jak najbardziej  :P. Po jakimś czasie nie dało rady dokręcić bardziej pomimo jazdy po dziurach, ale dla pewności podjechałem do pierwszego lepszego warsztatu po drodze. Pan mechanik dokręcił mi jeszcze kluczem śrubę tak na pół obrotu, myślę sobie jestem niezły naprawiłem Junaka w czasie jazdy  8).

Dzisiaj coś kiepsko zaczęły mi wchodzić biegi, z jedynką nie było żadnego problemu, luz też, ale dwójka po chwili przestała być osiągalna...
Pomimo tego, że jak Indi opisywał swoje perturbacje ze skrzynią łączyłem się z nim w bólu to dzisiaj doświadczyłem tego na własnej skórze. Próbowałem wielokrotnie wrzucić dwójkę i nagle udało się! Później z biedą trójka i w górę!  8)
Niestety znak STOP zatrzymać się trza... I na tym koniec, jedynka OK luz i... i luz... i luz...  :o.
I tak na jedynce przejechałem jeszcze około 500 metrów, a co myślę sobie twardym trza być nie miętkim  :P.
Jednak zmiękłem i zatrzymałem się na stacji benzynowej, zacząłem oglądać mojego Junaczka.
Zorientowałem się, że dwie śruby trzymające stopkę i mechanizm zmiany biegów są odkręcone, nie miałem głupi klucza ze sobą, więc przykręciłem ręką i biegi zaczęły wchodzić jak marzenie  8) .
Od jutra komplet kluczy będę woził ze sobą, zastanawiam się nad kuframi bo klucz 27 ciut waży a i mały taki nie jest, ale dam radę  :P.
Tak, że myślę sobie, że co nas nie zabije to nas wzmocni  ;D no chyba, że zabije ale to wzmacnianie na nic się już nie przyda  ;D.

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
  • Model: Junak M16, Yamaha MT09 Tracer
« Odpowiedź #128 dnia: 02 Maj 2016, 21:43 »
Wszyscy to muszą przeżyć. Ja też wożę komplet kluczy, razem z tymi, którymi można naciągnąć łańcuch. Sakwy nieodzowne.
Pzdr.

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowiedź #129 dnia: 04 Czerwiec 2016, 18:38 »
Dzisiaj jak jeździłem po mieście, na swiatlach zamienilem kilka slow z innym motocyklista, pytal o mojego M11, ale nie zdazylem sie zapytac o jego motocykl, a spodobal mi sie.
Pomóżcie w zidentyfikowaniu marki. Motocykl moze ciut wiekszy od M11, a na baku charakterystyczne wymalowane jakby litery, K moze Z, na pewno ktorys ze znakow byl czeronym kolorem wymalowany.
Motocykl wygladal na nowy, cruiser.
Pisze z telefonu, wiec nie ma wszędzie polskich znakow.

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowiedź #130 dnia: 04 Czerwiec 2016, 23:08 »
Znalazłem, to Kymco Zing II 125.

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowiedź #131 dnia: 05 Czerwiec 2016, 19:09 »
Dzisiaj umyłem Junaczka na myjni samochodowej. Poprosiłem Pana, żeby spryskał mi koła środkiem do felg aluminiowych, brud schodził sam. Tylko, że teraz obręcze mam w białe plamy, całe w jakimś nalocie, prawdopodobnie środek do felg zeżarł mi felgi.
Mam nadzieje, że kiedyś to zejdzie, a jak nie zejdzie to trudno, ale uważajcie na takie specyfiki.

Wracając, na światłach obok mnie zatrzymał się harley electra prawdopodobnie dosyć wiekowy bo na taki wyglądał i powiem wam, że jeśli na światłach musiałbym całą uwagę poświęcić na to żeby utrzymać kierownicę bo trzęsło nim masakrycznie, to wolę zdecydowanie mojego Junaczka. 

Offline Cynar

• Uzytkownik
  • Model: Jego zajebistość M16 125!
« Odpowiedź #132 dnia: 05 Czerwiec 2016, 20:15 »
Znalazłem, to Kymco Zing II 125.

Cześć, widziałem to cudo. To tak jak w przypadku kompów - Asus wyszedł z Della a Kymco z Hondy. Przymiarkę nawet strzeliłem ale po pierwsze za mały jak na moje gabryty, po drugie części do niego kosmicznie drogie w porównaniu do naszych Junaków. I po trzecie - najważniejsze - lepszy Polak z Chin niż Koreańczyk ! ;)
Pozdrawiam!
Bóg, Junak, Ojczyzna!
Jestem "wredną patriotyczno-szowinistyczną świnią" i jest mi z tym dobrze!

Offline Bonzo

• Uzytkownik
  • Lepiej być panem w piekle niż sługa w niebie ...
  • Model: Był M16 125, jest Boulevard C90T
« Odpowiedź #133 dnia: 05 Czerwiec 2016, 20:42 »
Ja się przymierzałem do Hyosunga GV i gdyby nie okazja na Junaka to bym nie pisał na tym forum. Junaka kupiłem oczami i okazją. Hyosunga brałem rozsądkiem :D

Offline Cynar

• Uzytkownik
  • Model: Jego zajebistość M16 125!
« Odpowiedź #134 dnia: 05 Czerwiec 2016, 20:58 »
Ja się przymierzałem do Hyosunga GV i gdyby nie okazja na Junaka to bym nie pisał na tym forum. Junaka kupiłem oczami i okazją. Hyosunga brałem rozsądkiem :D

Ha, to ja podobnie tylko najpierw zoczyłem M11 - myślę sobie jaki zajebisty! ...ale jak dotarłem do M16, to wiedziałem, że będzie mój. ;) Nie ukrywam, że przed zakupem trafiłem tu na forum i trochę lektury liznąłem. Wielkie dzięki, bo teraz jestem z wami i moim M16!
Bóg, Junak, Ojczyzna!
Jestem "wredną patriotyczno-szowinistyczną świnią" i jest mi z tym dobrze!

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowiedź #135 dnia: 05 Czerwiec 2016, 21:11 »
Całkiem niezły ten  Hyosung, kawał motocykla, V-ka i pięknie brzmi z wolnymi wydechami.
Junaczka nie zmienię, chyba, że kiedyś kupię coś z większą pojemnością, ale nie nastąpi to szybko.

Offline Tempest

• Uzytkownik
  • Model: Był M11, jest "Błękitny Grom"
« Odpowiedź #136 dnia: 06 Czerwiec 2016, 17:22 »
Motocykl moze ciut wiekszy od M11,

Kymco Zing II jest zdecydowanie mniejszy w każdym wymiarze od M11.. M11 to dokładna tylko z trochę większym rozstawem kół kopia hondy Rebel 450, Kymco to taki daelim VT..

Miałem okazję oglądać ten motocykl i porównać w trasie z M11-masakra na korzyść M11-ście..

Pozdrawiam!
"Świat składa się z kobiet, pedałów i wyrośniętych chłopców czyli mniej lub bardziej sympatycznych kutasów, więc kiedy gdzieś pojawi się mężczyzna, trudno go przeoczyć"

"Człowiek roztropny w czasie pokoju, zachowuje miecz u swego boku."

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowiedź #137 dnia: 06 Czerwiec 2016, 22:26 »
Motocykl moze ciut wiekszy od M11,

Kymco Zing II jest zdecydowanie mniejszy w każdym wymiarze od M11.. M11 to dokładna tylko z trochę większym rozstawem kół kopia hondy Rebel 450, Kymco to taki daelim VT..

Miałem okazję oglądać ten motocykl i porównać w trasie z M11-masakra na korzyść M11-ście..

Pozdrawiam!

Zgadzam się z Tobą, pomimo, że napisałem tak na początku. Wystarczyło jak obejrzałem kilka zdjęć i filmów na YT. Mnie się wydawał duży, bo myślałem że gość który nim jechał był wysoki, kolana miał nad bakiem ;D.
Kymco po bliższym zapoznaniu już nie jest taki ciekawy, ale widziałem go przez kilkanaście sekund.
Hyosung GV jest całkiem niezły, ale Junaczek jest i będzie ani myślę go zmieniać 8)

zdzichfur

• Gość
« Odpowiedź #138 dnia: 06 Czerwiec 2016, 22:35 »
... Junaczek jest i będzie ani myślę go zmieniać 8)

Panowie nie zazekajcie się tak bardzo

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowiedź #139 dnia: 06 Czerwiec 2016, 23:00 »
... Junaczek jest i będzie ani myślę go zmieniać 8)

Panowie nie zazekajcie się tak bardzo
8) Pisałem wcześniej, że kiedyś może kupię coś z większą pojemnością, ale prędko to nie nastąpi.
Myślałem już nad tym, nawet jak za kilka lat kupię coś mocniejszego to młody rośnie, może od takiego chciałby zacząć, na tyle co już widzę, to jest na to szansa bo do szlifierek go nie ciągnie wcale i raczej tak zostanie.
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec 2016, 23:25 wysłana przez Wozu »

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowiedź #140 dnia: 11 Czerwiec 2016, 22:05 »
Dzisiaj miałem trochę czasu i zrobiłem przygotowanie pod sakwy.
Sakwy będą dopiero za tydzień, ale stelaże już zamontowane i przeniosłem kierunkowskazy.

Zdjęcia dla porównania jak było a jak jest teraz.

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowiedź #141 dnia: 25 Czerwiec 2016, 19:27 »
Dzisiaj ubrałem Junaczka.
Zostały jeszcze kierunkowskazy z przodu.

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowiedź #142 dnia: 25 Czerwiec 2016, 21:50 »
No nawet ;) fajnie.
Zachęcam do założenia odblasku z oparcia gdzieś w okolice blach.
Niby to wyposażenie obowiązkowe.
Wredny milicyjant może dowód zabrać.

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #143 dnia: 25 Czerwiec 2016, 22:04 »
Ładnie. Gratuluję.

PZdr.

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowiedź #144 dnia: 25 Czerwiec 2016, 22:24 »
No nawet ;) fajnie.
Zachęcam do założenia odblasku z oparcia gdzieś w okolice blach.
Niby to wyposażenie obowiązkowe.
Wredny milicyjant może dowód zabrać.
Dzięki, tak zrobię, nie wiedziałem o tym.

Ładnie. Gratuluję.

PZdr.
Dzięki, szukałem podobnych do Twoich sakw :D

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
« Odpowiedź #145 dnia: 25 Czerwiec 2016, 22:33 »
 ;)

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowiedź #146 dnia: 26 Czerwiec 2016, 13:33 »
Dzisiaj pierwsza wolna niedziela od miesiąca, 185km nawinąłem, byłoby więcej, ale deszcz mnie gonił  ;D.
Trochę zmokliśmy i trzeba było Junaczka osuszyć.
Może to tylko złudzenie, ale z sakwami jeździ mi się bardziej stabilnie, może przez to, że stawiają większy opór i wydaje się jakby motocykl bardziej przywierał do jezdni.
Dzisiaj była pierwsza przejażdżka z spacerówkami i rewelacja. Inna pozycja za kierownicą, kręgosłup i tyłek tak nie boli po pierwszych 150km 8).
Gdybym miał strój przeciwdeszczowy jeździłbym dalej.
Szukam w sieci czegoś na deszcz.

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowiedź #147 dnia: 07 Lipiec 2016, 15:59 »
Skończyłem modyfikacje. Light bar i kierunki takie jak z tyłu.

« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2016, 19:00 wysłana przez Wozu »

Offline Tomala

• Uzytkownik
  • Model: Był M16 Black/Jest Kawasaki Versys Grand Tourer
« Odpowiedź #148 dnia: 07 Lipiec 2016, 20:48 »
Bardzo łądnie wygląda ;D

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowiedź #149 dnia: 22 Lipiec 2016, 10:09 »
Oddałem moją M11 na przegląd po 3tys. Poprosiłem o regulację gaźników, niestety usłyszałem, że serwis nie posiada odpowiednich narzędzi :o .
Powiedziałem o braku mocy, a wiedziałem co mówię bo miałem porównanie z innymi 125cc i u mnie było jej wyczuwalnie mniej.
Po konsultacjach z Almotem, zmniejszono luzy zaworowe, nie wiem czy to ktoś z Almotu podał taki pomysł czy sam serwis na to wpadł, ale po tym zabiegu mocy przybyło.
Dowiedziałem się jeszcze od Pana, że puste wydechy mogą ujemnie wpływać na moc silnika, a jak się szuka 0,5 KM  ;) to warto i na to zwrócić uwagę.
Nosiłem się już od dawna z zamiarem wyciszenia wydechu, kupiłem w Castoramie siatkę ocynkowaną, zrobiłem na wymiar rur takie wałki jak na zdjęciach, owinąłem watą do tłumików i mocy przybyło!  ;D
Naprawdę jest jeszcze lepiej, teraz czuć tą moc, przy ruszaniu, wyprzedzaniu, da się naprawdę dobrze jeździć.
No i do tego na luzie i wolnych obrotach słyszę jak silnik działa! ;D
Za to wbijanie w wysokie obroty nie powoduje ogólnego zainteresowania otoczenia z której strony to wycie...
Mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. 8)
Szukam jeszcze serwisu, który zrobi synchronizację gaźników, ale łatwo nie jest.