Autor Wątek: Nowy na forum... M11 125  (Przeczytany 13289 razy)

Offline Kefir

• Uzytkownik
  • Model: M11 125ccm
Odp: Nowy na forum... M11 125
« Odpowiedź #150 dnia: 09 Sierpień 2016, 10:53 »
czy ja dobrze zrozumiałem, ze najpierw wywaliłeś org wydechy zastępując je czysta rura a teraz wytłumiłeś te rurę?

Czy mógłbyś podać namiary na light bar i kierunki?
Pytam tez o skuteczność tych nowych lampek - wspiera światło główne czy jedynie wygląda?
Zanim padłeś, jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką.
Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?
K.K. Baczyński 20. III. 1944 r.

Offline Eustachy

• Uzytkownik
  • Model: M11 125, VTX1300R
« Odpowiedź #151 dnia: 09 Sierpień 2016, 13:29 »
@Wozu

Możesz napisać gdzie kupiłeś sakwy i jakie mają wymiary?
Namiary na kierunki też się mogą przydać.

Offline Wozu

• Uzytkownik
  • Model: M11 125
« Odpowiedź #152 dnia: 11 Sierpień 2016, 22:17 »
czy ja dobrze zrozumiałem, ze najpierw wywaliłeś org wydechy zastępując je czysta rura a teraz wytłumiłeś te rurę?

Dokładnie tak i teraz jest tak jak być powinno. Moto wygląda świetnie i nie robi sensacji. Wcześniej dla postronnego przechodnia mogło wydawać się śmieszne, że słychać mnie było od dwóch minut, a jak już się pojawiłem to przejechałem z zacną prędkością około 70 km/h   ;D pomimo, że odgłos wskazywał na 120 ;D.
Dodatkowo, naprawdę złapałem trochę więcej mocy jestem tego pewny, bo zupełnie inaczej się teraz jeździ.

Czy mógłbyś podać namiary na light bar i kierunki?
Pytam tez o skuteczność tych nowych lampek - wspiera światło główne czy jedynie wygląda?

mocowanie kierunków: http://www.ebay.com/itm/161936870700 (skracane o 2cm)
kierunki: http://www.ebay.com/itm/172181900748
lightbar: http://www.ebay.com/itm/181531883414

Co do jakości światła to w zasadzie są bezużyteczne z standardowymi żarówkami, a innych nie wkładałem, głównie ze względu na to, że białe światło diodowe nie pasuje do Junaczka bardzo, a razem jak wszystko świeci tak przyjemnie na żółto to wygląda miodzio  8).
Druga sprawa, że z różnych względów do tej pory nie jeździłem po zachodzie słońca i nie przewiduję takich sytuacji.

@Eustachy
Sakwy kupiłem w firmie sako dosyć znanej na największym portalu aukcyjnym, nie wiem jaki to model, bo ja mam do ich siedziby 30km, pojechałem przymierzyłem, zamówiłem i mam ;)
Z tego co widzę to ten model nie jest wystawiony, jak je zamawiałem podobno miały być wystawione w czasie tygodnia, minęło kilka miesięcy i albo nie są nadal, albo aukcja się akurat skończyła. Co do wymiarów, to postaram się napisać w sobotę.

Offline Maciekk

• Uzytkownik
  • Model: Junak M16 125cc - mini-junkers
« Odpowiedź #153 dnia: 19 Sierpień 2016, 13:07 »
@Eustachy,

sam mam sakwę od SAKO i mogę z czystym sumieniem polecić producenta. Bardzo dobrze wykoanna. Mimo, że pochodzę z Zawiercia i mam do Myszkowa rzut przysłowiowym beretem to zamówiłem sakwę online bez oglądania wcześniej i nie żałuje ryzyka. Obsługa sprawna, produkt świetny plus cenowo bardzo przyzwoicie.

Offline Eustachy

• Uzytkownik
« Odpowiedź #154 dnia: 19 Sierpień 2016, 14:42 »
Zamówiłem w Sako sakwy z licówki zamiast dwoiny wraz z zamkami i blachą na tylnej ścianie i spodzie (blacha ma kształt L), mam nadzieję że dzięki temu nie będę potrzebował podtrzymania sakw.
Stelaż zamówię w tokart, bo podoba mi się opcja z szybkim wypięciem sakw, ktoś tu kiedyś pisał o uchwycie do przenoszenia sakw.

Co do obsługi, to kontakt poprzez email był taki, że za każdym razem odpowiadali na połowę pytań, w końcu zadzwoniłem i koleś który odebrał albo był na kacu albo czymś bardzo zajęty bo trudno mi było się z nim dogadać, ale udało się.
Co mnie zaskoczyło to podejście. Zamówienie przyjęte, wyślemy za pobraniem, beż żadnej zaliczki, a jak wspominałem sakwy pod zamówienie, a nie standard.

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowiedź #155 dnia: 20 Sierpień 2016, 20:23 »
@Eustachy jak zamówiłeś z licówki to będziesz Pan zadowolony, tylko nie wiem jak się zachowają sakwy jak je chcesz zamontować na uchwytach Tokart, ja mam to mocowanie i tam raptem są cztery śruby do zamontowania sakwy. Jeśli jest aluminium to jest do czego "złapać" są sakwę.
Ale może będzie OK nie wiem, nie znam się, tylko głośno myślę.
I jak zamawiałeś te sakwy to zrezygnowałeś z tych skórzanych mocowań? Bo jak nie powiedziałeś o tym to Ci to przyszyją a jak będziesz miał Tokart to jest to zbędne.

Ja jak zamawiałem osobiście to było OK, facet rzeczowy do tego podpowiedział mi jak zamocować tylne kierunkowskazy, wybawił mnie z sporego problemu banalną blaszką za 30zł.
Za to jak przyjechałem po odbiór to poszedł do magazynu i przyniósł mi ogromny czarny kufer na tył z mega czerwoniastą czaszką z piszczelami...  :o
Tak patrze co on robi, ja na niego on na mnie... przerwałem konsternacje i mówię, że nawet gustowne, ale ja tego nie zamawiałem... 
Pan się zreflektował poszedł, nie było go dosyć długo, ale przyszedł z moimi sakwami, bardzo mnie to ucieszyło.
A żeby tego było mało to po tygodniu dostałem email, że moje zamówienie jest gotowe i mogę po nie przyjechać  ;D.
Tak, że faktycznie może i Pan ciut zakręcony, ale wszystko dobrze się skończyło, więc na duży plus dla Sako.

Dzisiaj byłem na objazdówce, nawinąłem 360km  z Częstochowy do Bieska-Białej przez Szczyrk, Wisłę, Istebną, Koniaków i powrót na Knurów, Gliwice, Tarnowskie Góry, Częstochowę i powiem szczerze że mój Junaczek to kozak jest i basta! Nie wiem co mu się odmieniło i czy faktycznie miało na to wpływ to wytłumienie wydechów, ale licznikowe 110km jest na zawołanie 125km jak deczko przycisnę i poczekam, ale nie o prędkość chodzi, ale o przelotowe 90-100km/h i wyprzedzanie jeśli jest taka potrzeba TIRów itp. generalnie o komfort jazdy, a teraz ten komfort jest na maksa, radocha z jazdy jakiej do tej pory nie było na dłuższych trasach.
5 tys. za mną w tym sezonie i chyba dużo więcej nie nawinę, ale ważne, że bezawaryjnie i to też ogromny plus dla Junaczka.
Co tu dużo mówić, dobrze nam razem  8) :P

W Wiśle minąłem się z M11, ktoś pomykał z plecaczkiem, może to ktoś z forum?

@Maciekk jak jesteś z Zawiercia to może kiedyś się przejedziemy razem na taką objazdówkę. Od czasów Junaczka przez Zawiecie przejeżdżałem kilka razy, ostatnio jakieś roboty budowlane były i niezły korek.

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowiedź #156 dnia: 20 Sierpień 2016, 20:40 »
Trzeba było napisać, że się wybierasz, to byśmy pośmigali razem, po Beskidach.
Też byłem dziś w Szczyrku... Pokazałbym Ci fajną trasę, na którą z pewnością byś nieraz powrócił...  8) ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2016, 20:49 wysłana przez NGN 27 »

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowiedź #157 dnia: 20 Sierpień 2016, 20:42 »
Trzeba było napisać, że się wybierasz, to byśmy pośmigali razem, po Beskidach.
Też byłem dziś w Szczyrku... Pokazałbym Ci fajną trasę...  8) ;)
No i masz... szkoda.
Następnym razem napiszę, może się uda razem pośmigać.

P.S.
Ta mapa to całkiem niezły pomysł, planując wyjazd można dopytać osoby, które mieszkają na trasie wyjazdu lub w jej pobliżu.
http://junak-daytona.pl/nasze-motocykle-junaki/mapa-uzytkownikow-motocykli-junak-i-pochodnych/new/#new

@NGN 27 mam nadzieję, że następnym razem pokażesz mi tą trasę, chociaż droga ze Szczyrku do Wisły od strony Wisły Malinki... Malina  8) . Co prawda robią tam nową nawierzchnię, ale to nie przeszkadza, bo prędkości niewielkie, piękne widoki i serpentyny cały czas, rewelacja...
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2016, 21:17 wysłana przez Wozu »

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowiedź #158 dnia: 20 Sierpień 2016, 21:41 »
@NGN 27 mam nadzieję, że następnym razem pokażesz mi tą trasę, chociaż droga ze Szczyrku do Wisły od strony Wisły Malinki... Malina  8) . Co prawda robią tam nową nawierzchnię, ale to nie przeszkadza, bo prędkości niewielkie, piękne widoki i serpentyny cały czas, rewelacja...

To tylko mała część, z mojej całości!...  ;) 8)
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2016, 21:47 wysłana przez NGN 27 »

Offline Eustachy

• Uzytkownik
« Odpowiedź #159 dnia: 23 Sierpień 2016, 10:40 »
@Wozu

Sakwy wzmocnione blachą o profilu L (ściana i dół sakwy) co powinno wyeliminować ten usztywniający kątownik pod sakwę.
Tokart je poleca przy przewożeniu ciężkich rzeczy lub mało sztywnych sakw.

Nie wiem czy w tej trasie byłeś sam czy z pasażerem ale mój motocykl gdy jadę sam to zupełnie inna maszyna niż wtedy gdy jadę z pasażerem.
Najlepszy przykład samemu jadąc 70 wjeżdżam na wiadukt na 5 biegu i mogę przyspieszyć, ten sam wiadukt z żoną muszę brać powyżej 80 żeby nie zwalniał (zazwyczaj i tak zwalnia), a o przyspieszaniu nie ma mowy.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2016, 10:08 wysłana przez Eustachy »

Offline Yola

• Uzytkownik
  • Model: M16 Czarny Przecinek
« Odpowiedź #160 dnia: 24 Sierpień 2016, 09:56 »
i powrót na Knurów, Gliwice

To trza było na kawkę wstąpić  ;D
Drogo za skrzydła się płaci-
Ale bądźmy skrzydlaci…
(J.S.)

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowiedź #161 dnia: 24 Sierpień 2016, 14:16 »
i powrót na Knurów, Gliwice

To trza było na kawkę wstąpić  ;D
Wiesz, że mi to przez myśl przeszło, tylko nie planowałem wcześniej powrotu przez Gliwice, nie miałem kontaktu, nie zapowiedziałem się...  :)

Przekurwicy jeszcze nie kupiłem, bo jak poszedłem do Częstochowy pod wskazany przez Ciebie adres na Wały,  okazało się, że to lokal do którego zachodzę co jakiś czas z kolegami z czasów szkoły to Pani powiedziała, że takiej wódki u siebie nie mają a na pewno by zapamiętała :).
Więc kolejnym razem jak będę jechał przez Gliwice to będę miał adres sklepu i zajadę po po trunek o tak zacnej nazwie :).

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowiedź #162 dnia: 24 Sierpień 2016, 19:48 »
@Wozu

Sakwy wzmocnione blachą o profilu L (ściana i dół sakwy) co powinno wyeliminować ten usztywniający kątownik pod sakwę.
Tokart je poleca przy przewożeniu ciężkich rzeczy lub mało sztywnych sakw.

Nie wiem czy w tej trasie byłeś sam czy z pasażerem ale mój motocykl gdy jadę sam to zupełnie inna maszyna niż wtedy gdy jadę z pasażerem.
Najlepszy przykład samemu jadąc 70 wjeżdżam na wiadukt na 5 biegu i mogę przyspieszyć, ten sam wiadukt z żoną muszę brać powyżej 80 żeby nie zwalniał (zazwyczaj i tak zwalnia), a o przyspieszaniu nie ma mowy.

To jak masz z licówki i jeszcze do tego blachę, to ja zdjęcie poproszę jak już je założysz, to już będą sakwy na pełnym wypasie, ale dla naszych Junaczków wszystko co najlepsze :)
I tak jak piszesz jak już masz blachę to nie warto tego kątownika zamawiać.

Zawsze jeżdżę sam raz tylko jechałem z plecaczkiem żeby zobaczyć "jak to jest" ale prędkości były niewielkie i nie mam porównania, ale wiem dokładnie o co chodzi, bo wystarczy mocniejszy przeciwny wiatr, albo wzniesienie i Junaczek traci wigor. Ja porównuję bardziej z tym jak jeździło mi się wcześniej do 3tys. km. W porównaniu do tego jak jeździ mi się teraz to ogromna różnica na plus.

Offline Eustachy

• Uzytkownik
« Odpowiedź #163 dnia: 06 Wrzesień 2016, 16:28 »
Sakwy już są i po pierwszej przymiarce widzę że nie obejdzie się bez ostrej ingerencji w kierunki (trzeba będzie przesunąć niemal na tablicę).
Niestety tokart jest obecnie na zjeździe w Austri i dopiero 14 będą mogli wysłać zamówienie (spóźniłem się 1-2 dni).

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowiedź #164 dnia: 06 Wrzesień 2016, 20:52 »
Pokaż je jak możesz, chyba, że chcesz poczekać do efektu końcowego, jestem ich bardzo ciekawy.
Kierunki może zamontuj jak u mnie jak się tak będzie dało. Koszt 30zł za kawałek blachy nierdzewnej ale wyszło całkiem dobrze, blachę też kupiłem w Sako.

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowiedź #165 dnia: 01 Październik 2017, 21:54 »
Nie bywam na forum często ale od czasu do czasu odwiedzam, nadrabiam zaległości w lekturze. Brak czasu na przyjemności... Jak w poprzednim sezonie zrobiłem 7k tak w tym z biedą 1,5k. 

Szukam kontaktu z właścicielem cudnej M16 z białymi oponami, która majestatycznie przejechała wczoraj pod moim blokiem z plecaczkiem, rejestracja częstochowska, wiec jeśli jest na forum lub jest gościem to chętnie podejmę z nim kontakt.
Mało junaczków w Częstochowie i okolicach, przez cały rok widziałem tylko dwie sztuki i być może też tylko przejazdem.

Moja M11 sprawuje się wspaniale nigdy nie zawiódł nic się złego nie dzieje. Po modyfikacjach jeździ się bardzo dobrze.

Offline Maciej husky

• Uzytkownik
  • Model: M 16 - 125
« Odpowiedź #166 dnia: 02 Październik 2017, 08:23 »
Super   wygląda ubrana maszynka. Tak samo   u mnie, mało Junkersów  raptem kilka sztuk  i ani jeden   na forum.Ciężko złapać kontakt.A szkoda.

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowiedź #167 dnia: 03 Październik 2017, 18:33 »
Odblask sobie zamontuj ten z oparcia moto bez odblasku moze wrocic na lawecie jak sie milicja przyczepi :).