Autor W▒tek: Nowy na forum... M11 125  (Przeczytany 15666 razy)

Offline Kefir

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 239
  • Model: M11 125ccm i Suzuki VL 1500 Boulevard C90T
Odp: Nowy na forum... M11 125
« Odpowied╝ #150 dnia: 09 Sierpie˝ 2016, 10:53 »
czy ja dobrze zrozumia┼éem, ze najpierw wywali┼ée┼Ť org wydechy zast─Öpuj─ůc je czysta rura a teraz wyt┼éumi┼ée┼Ť te rur─Ö?

Czy m├│g┼éby┼Ť poda─ç namiary na light bar i kierunki?
Pytam tez o skuteczno┼Ť─ç tych nowych lampek - wspiera ┼Ťwiat┼éo g┼é├│wne czy jedynie wygl─ůda?
Zanim pad┼ée┼Ť, jeszcze ziemi─Ö prze┼╝egna┼ée┼Ť r─Ök─ů.
Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?
K.K. Baczyński 20. III. 1944 r.

Offline Eustachy

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 157
  • Model: M11 125, VTX1300R
« Odpowied╝ #151 dnia: 09 Sierpie˝ 2016, 13:29 »
@Wozu

Mo┼╝esz napisa─ç gdzie kupi┼ée┼Ť sakwy i jakie maj─ů wymiary?
Namiary na kierunki te┼╝ si─Ö mog─ů przyda─ç.

Offline Wozu

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 215
  • Model: M11 125
« Odpowied╝ #152 dnia: 11 Sierpie˝ 2016, 22:17 »
czy ja dobrze zrozumia┼éem, ze najpierw wywali┼ée┼Ť org wydechy zast─Öpuj─ůc je czysta rura a teraz wyt┼éumi┼ée┼Ť te rur─Ö?

Dok┼éadnie tak i teraz jest tak jak by─ç powinno. Moto wygl─ůda ┼Ťwietnie i nie robi sensacji. Wcze┼Ťniej dla postronnego przechodnia mog┼éo wydawa─ç si─Ö ┼Ťmieszne, ┼╝e s┼éycha─ç mnie by┼éo od dw├│ch minut, a jak ju┼╝ si─Ö pojawi┼éem to przejecha┼éem z zacn─ů pr─Ödko┼Ťci─ů oko┼éo 70 km/h   ;D pomimo, ┼╝e odg┼éos wskazywa┼é na 120 ;D.
Dodatkowo, naprawd─Ö z┼éapa┼éem troch─Ö wi─Öcej mocy jestem tego pewny, bo zupe┼énie inaczej si─Ö teraz je┼║dzi.

Czy m├│g┼éby┼Ť poda─ç namiary na light bar i kierunki?
Pytam tez o skuteczno┼Ť─ç tych nowych lampek - wspiera ┼Ťwiat┼éo g┼é├│wne czy jedynie wygl─ůda?

mocowanie kierunk├│w: http://www.ebay.com/itm/161936870700 (skracane o 2cm)
kierunki: http://www.ebay.com/itm/172181900748
lightbar: http://www.ebay.com/itm/181531883414

Co do jako┼Ťci ┼Ťwiat┼éa to w zasadzie s─ů bezu┼╝yteczne z standardowymi ┼╝ar├│wkami, a innych nie wk┼éada┼éem, g┼é├│wnie ze wzgl─Ödu na to, ┼╝e bia┼ée ┼Ťwiat┼éo diodowe nie pasuje do Junaczka bardzo, a razem jak wszystko ┼Ťwieci tak przyjemnie na ┼╝├│┼éto to wygl─ůda miodzio  8).
Druga sprawa, że z różnych względów do tej pory nie jeździłem po zachodzie słońca i nie przewiduję takich sytuacji.

@Eustachy
Sakwy kupiłem w firmie sako dosyć znanej na największym portalu aukcyjnym, nie wiem jaki to model, bo ja mam do ich siedziby 30km, pojechałem przymierzyłem, zamówiłem i mam ;)
Z tego co widz─Ö to ten model nie jest wystawiony, jak je zamawia┼éem podobno mia┼éy by─ç wystawione w czasie tygodnia, min─Ö┼éo kilka miesi─Öcy i albo nie s─ů nadal, albo aukcja si─Ö akurat sko┼äczy┼éa. Co do wymiar├│w, to postaram si─Ö napisa─ç w sobot─Ö.

Offline Maciekk

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 235
  • Model: Junak M16 125cc - mini-junkers
« Odpowied╝ #153 dnia: 19 Sierpie˝ 2016, 13:07 »
@Eustachy,

sam mam sakw─Ö od SAKO i mog─Ö z czystym sumieniem poleci─ç producenta. Bardzo dobrze wykoanna. Mimo, ┼╝e pochodz─Ö z Zawiercia i mam do Myszkowa rzut przys┼éowiowym beretem to zam├│wi┼éem sakw─Ö online bez ogl─ůdania wcze┼Ťniej i nie ┼╝a┼éuje ryzyka. Obs┼éuga sprawna, produkt ┼Ťwietny plus cenowo bardzo przyzwoicie.

Offline Eustachy

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #154 dnia: 19 Sierpie˝ 2016, 14:42 »
Zam├│wi┼éem w Sako sakwy z lic├│wki zamiast dwoiny wraz z zamkami i blach─ů na tylnej ┼Ťcianie i spodzie (blacha ma kszta┼ét L), mam nadziej─Ö ┼╝e dzi─Öki temu nie b─Öd─Ö potrzebowa┼é podtrzymania sakw.
Stela┼╝ zam├│wi─Ö w tokart, bo podoba mi si─Ö opcja z szybkim wypi─Öciem sakw, kto┼Ť tu kiedy┼Ť pisa┼é o uchwycie do przenoszenia sakw.

Co do obs┼éugi, to kontakt poprzez email by┼é taki, ┼╝e za ka┼╝dym razem odpowiadali na po┼éow─Ö pyta┼ä, w ko┼äcu zadzwoni┼éem i kole┼Ť kt├│ry odebra┼é albo by┼é na kacu albo czym┼Ť bardzo zaj─Öty bo trudno mi by┼éo si─Ö z nim dogada─ç, ale uda┼éo si─Ö.
Co mnie zaskoczy┼éo to podej┼Ťcie. Zam├│wienie przyj─Öte, wy┼Ťlemy za pobraniem, be┼╝ ┼╝adnej zaliczki, a jak wspomina┼éem sakwy pod zam├│wienie, a nie standard.

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #155 dnia: 20 Sierpie˝ 2016, 20:23 »
@Eustachy jak zam├│wi┼ée┼Ť z lic├│wki to b─Ödziesz Pan zadowolony, tylko nie wiem jak si─Ö zachowaj─ů sakwy jak je chcesz zamontowa─ç na uchwytach Tokart, ja mam to mocowanie i tam raptem s─ů cztery ┼Ťruby do zamontowania sakwy. Je┼Ťli jest aluminium to jest do czego "z┼éapa─ç" s─ů sakw─Ö.
Ale mo┼╝e b─Ödzie OK nie wiem, nie znam si─Ö, tylko g┼éo┼Ťno my┼Ťl─Ö.
I jak zamawia┼ée┼Ť te sakwy to zrezygnowa┼ée┼Ť z tych sk├│rzanych mocowa┼ä? Bo jak nie powiedzia┼ée┼Ť o tym to Ci to przyszyj─ů a jak b─Ödziesz mia┼é Tokart to jest to zb─Ödne.

Ja jak zamawia┼éem osobi┼Ťcie to by┼éo OK, facet rzeczowy do tego podpowiedzia┼é mi jak zamocowa─ç tylne kierunkowskazy, wybawi┼é mnie z sporego problemu banaln─ů blaszk─ů za 30z┼é.
Za to jak przyjecha┼éem po odbi├│r to poszed┼é do magazynu i przyni├│s┼é mi ogromny czarny kufer na ty┼é z mega czerwoniast─ů czaszk─ů z piszczelami...  :o
Tak patrze co on robi, ja na niego on na mnie... przerwa┼éem konsternacje i m├│wi─Ö, ┼╝e nawet gustowne, ale ja tego nie zamawia┼éem... 
Pan się zreflektował poszedł, nie było go dosyć długo, ale przyszedł z moimi sakwami, bardzo mnie to ucieszyło.
A ┼╝eby tego by┼éo ma┼éo to po tygodniu dosta┼éem email, ┼╝e moje zam├│wienie jest gotowe i mog─Ö po nie przyjecha─ç  ;D.
Tak, że faktycznie może i Pan ciut zakręcony, ale wszystko dobrze się skończyło, więc na duży plus dla Sako.

Dzisiaj by┼éem na objazd├│wce, nawin─ů┼éem 360km  z Cz─Östochowy do Bieska-Bia┼éej przez Szczyrk, Wis┼é─Ö, Istebn─ů, Koniak├│w i powr├│t na Knur├│w, Gliwice, Tarnowskie G├│ry, Cz─Östochow─Ö i powiem szczerze ┼╝e m├│j Junaczek to kozak jest i basta! Nie wiem co mu si─Ö odmieni┼éo i czy faktycznie mia┼éo na to wp┼éyw to wyt┼éumienie wydech├│w, ale licznikowe 110km jest na zawo┼éanie 125km jak deczko przycisn─Ö i poczekam, ale nie o pr─Ödko┼Ť─ç chodzi, ale o przelotowe 90-100km/h i wyprzedzanie je┼Ťli jest taka potrzeba TIR├│w itp. generalnie o komfort jazdy, a teraz ten komfort jest na maksa, radocha z jazdy jakiej do tej pory nie by┼éo na d┼éu┼╝szych trasach.
5 tys. za mn─ů w tym sezonie i chyba du┼╝o wi─Öcej nie nawin─Ö, ale wa┼╝ne, ┼╝e bezawaryjnie i to te┼╝ ogromny plus dla Junaczka.
Co tu du┼╝o m├│wi─ç, dobrze nam razem  8) :P

W Wi┼Ťle min─ů┼éem si─Ö z M11, kto┼Ť pomyka┼é z plecaczkiem, mo┼╝e to kto┼Ť z forum?

@Maciekk jak jeste┼Ť z Zawiercia to mo┼╝e kiedy┼Ť si─Ö przejedziemy razem na tak─ů objazd├│wk─Ö. Od czas├│w Junaczka przez Zawiecie przeje┼╝d┼╝a┼éem kilka razy, ostatnio jakie┼Ť roboty budowlane by┼éy i niez┼éy korek.

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • WiadomoÂci: 799
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowied╝ #156 dnia: 20 Sierpie˝ 2016, 20:40 »
Trzeba by┼éo napisa─ç, ┼╝e si─Ö wybierasz, to by┼Ťmy po┼Ťmigali razem, po Beskidach.
Te┼╝ by┼éem dzi┼Ť w Szczyrku... Pokaza┼ébym Ci fajn─ů tras─Ö, na kt├│r─ů z pewno┼Ťci─ů by┼Ť nieraz powr├│ci┼é...  8) ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpie˝ 2016, 20:49 wys│ana przez NGN 27 »

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #157 dnia: 20 Sierpie˝ 2016, 20:42 »
Trzeba by┼éo napisa─ç, ┼╝e si─Ö wybierasz, to by┼Ťmy po┼Ťmigali razem, po Beskidach.
Te┼╝ by┼éem dzi┼Ť w Szczyrku... Pokaza┼ébym Ci fajn─ů tras─Ö...  8) ;)
No i masz... szkoda.
Nast─Öpnym razem napisz─Ö, mo┼╝e si─Ö uda razem po┼Ťmiga─ç.

P.S.
Ta mapa to ca┼ékiem niez┼éy pomys┼é, planuj─ůc wyjazd mo┼╝na dopyta─ç osoby, kt├│re mieszkaj─ů na trasie wyjazdu lub w jej pobli┼╝u.
http://junak-daytona.pl/nasze-motocykle-junaki/mapa-uzytkownikow-motocykli-junak-i-pochodnych/new/#new

@NGN 27 mam nadziej─Ö, ┼╝e nast─Öpnym razem poka┼╝esz mi t─ů tras─Ö, chocia┼╝ droga ze Szczyrku do Wis┼éy od strony Wis┼éy Malinki... Malina  8) . Co prawda robi─ů tam now─ů nawierzchni─Ö, ale to nie przeszkadza, bo pr─Ödko┼Ťci niewielkie, pi─Ökne widoki i serpentyny ca┼éy czas, rewelacja...
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpie˝ 2016, 21:17 wys│ana przez Wozu »

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • WiadomoÂci: 799
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowied╝ #158 dnia: 20 Sierpie˝ 2016, 21:41 »
@NGN 27 mam nadziej─Ö, ┼╝e nast─Öpnym razem poka┼╝esz mi t─ů tras─Ö, chocia┼╝ droga ze Szczyrku do Wis┼éy od strony Wis┼éy Malinki... Malina  8) . Co prawda robi─ů tam now─ů nawierzchni─Ö, ale to nie przeszkadza, bo pr─Ödko┼Ťci niewielkie, pi─Ökne widoki i serpentyny ca┼éy czas, rewelacja...

To tylko ma┼éa cz─Ö┼Ť─ç, z mojej ca┼éo┼Ťci!...  ;) 8)
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpie˝ 2016, 21:47 wys│ana przez NGN 27 »

Offline Eustachy

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #159 dnia: 23 Sierpie˝ 2016, 10:40 »
@Wozu

Sakwy wzmocnione blach─ů o profilu L (┼Ťciana i d├│┼é sakwy) co powinno wyeliminowa─ç ten usztywniaj─ůcy k─ůtownik pod sakw─Ö.
Tokart je poleca przy przewożeniu ciężkich rzeczy lub mało sztywnych sakw.

Nie wiem czy w tej trasie by┼ée┼Ť sam czy z pasa┼╝erem ale m├│j motocykl gdy jad─Ö sam to zupe┼énie inna maszyna ni┼╝ wtedy gdy jad─Ö z pasa┼╝erem.
Najlepszy przyk┼éad samemu jad─ůc 70 wje┼╝d┼╝am na wiadukt na 5 biegu i mog─Ö przyspieszy─ç, ten sam wiadukt z ┼╝on─ů musz─Ö bra─ç powy┼╝ej 80 ┼╝eby nie zwalnia┼é (zazwyczaj i tak zwalnia), a o przyspieszaniu nie ma mowy.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpie˝ 2016, 10:08 wys│ana przez Eustachy »

Offline Yola

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 466
  • Model: By┼é M16 Czarny Przecinek, jest Yamaha Bolt
« Odpowied╝ #160 dnia: 24 Sierpie˝ 2016, 09:56 »
i powr├│t na Knur├│w, Gliwice

To trza by┼éo na kawk─Ö wst─ůpi─ç  ;D
Drogo za skrzydła się płaci-
Ale b─ůd┼║my skrzydlaciÔÇŽ
(J.S.)

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #161 dnia: 24 Sierpie˝ 2016, 14:16 »
i powr├│t na Knur├│w, Gliwice

To trza by┼éo na kawk─Ö wst─ůpi─ç  ;D
Wiesz, ┼╝e mi to przez my┼Ťl przesz┼éo, tylko nie planowa┼éem wcze┼Ťniej powrotu przez Gliwice, nie mia┼éem kontaktu, nie zapowiedzia┼éem si─Ö...  :)

Przekurwicy jeszcze nie kupi┼éem, bo jak poszed┼éem do Cz─Östochowy pod wskazany przez Ciebie adres na Wa┼éy,  okaza┼éo si─Ö, ┼╝e to lokal do kt├│rego zachodz─Ö co jaki┼Ť czas z kolegami z czas├│w szko┼éy to Pani powiedzia┼éa, ┼╝e takiej w├│dki u siebie nie maj─ů a na pewno by zapami─Öta┼éa :).
Więc kolejnym razem jak będę jechał przez Gliwice to będę miał adres sklepu i zajadę po po trunek o tak zacnej nazwie :).

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #162 dnia: 24 Sierpie˝ 2016, 19:48 »
@Wozu

Sakwy wzmocnione blach─ů o profilu L (┼Ťciana i d├│┼é sakwy) co powinno wyeliminowa─ç ten usztywniaj─ůcy k─ůtownik pod sakw─Ö.
Tokart je poleca przy przewożeniu ciężkich rzeczy lub mało sztywnych sakw.

Nie wiem czy w tej trasie by┼ée┼Ť sam czy z pasa┼╝erem ale m├│j motocykl gdy jad─Ö sam to zupe┼énie inna maszyna ni┼╝ wtedy gdy jad─Ö z pasa┼╝erem.
Najlepszy przyk┼éad samemu jad─ůc 70 wje┼╝d┼╝am na wiadukt na 5 biegu i mog─Ö przyspieszy─ç, ten sam wiadukt z ┼╝on─ů musz─Ö bra─ç powy┼╝ej 80 ┼╝eby nie zwalnia┼é (zazwyczaj i tak zwalnia), a o przyspieszaniu nie ma mowy.

To jak masz z lic├│wki i jeszcze do tego blach─Ö, to ja zdj─Öcie poprosz─Ö jak ju┼╝ je za┼éo┼╝ysz, to ju┼╝ b─Öd─ů sakwy na pe┼énym wypasie, ale dla naszych Junaczk├│w wszystko co najlepsze :)
I tak jak piszesz jak ju┼╝ masz blach─Ö to nie warto tego k─ůtownika zamawia─ç.

Zawsze je┼╝d┼╝─Ö sam raz tylko jecha┼éem z plecaczkiem ┼╝eby zobaczy─ç "jak to jest" ale pr─Ödko┼Ťci by┼éy niewielkie i nie mam por├│wnania, ale wiem dok┼éadnie o co chodzi, bo wystarczy mocniejszy przeciwny wiatr, albo wzniesienie i Junaczek traci wigor. Ja por├│wnuj─Ö bardziej z tym jak je┼║dzi┼éo mi si─Ö wcze┼Ťniej do 3tys. km. W por├│wnaniu do tego jak je┼║dzi mi si─Ö teraz to ogromna r├│┼╝nica na plus.

Offline Eustachy

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #163 dnia: 06 Wrzesie˝ 2016, 16:28 »
Sakwy ju┼╝ s─ů i po pierwszej przymiarce widz─Ö ┼╝e nie obejdzie si─Ö bez ostrej ingerencji w kierunki (trzeba b─Ödzie przesun─ů─ç niemal na tablic─Ö).
Niestety tokart jest obecnie na zje┼║dzie w Austri i dopiero 14 b─Öd─ů mogli wys┼éa─ç zam├│wienie (sp├│┼║ni┼éem si─Ö 1-2 dni).

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #164 dnia: 06 Wrzesie˝ 2016, 20:52 »
Pokaż je jak możesz, chyba, że chcesz poczekać do efektu końcowego, jestem ich bardzo ciekawy.
Kierunki może zamontuj jak u mnie jak się tak będzie dało. Koszt 30zł za kawałek blachy nierdzewnej ale wyszło całkiem dobrze, blachę też kupiłem w Sako.

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #165 dnia: 01 Pa╝dziernik 2017, 21:54 »
Nie bywam na forum cz─Östo ale od czasu do czasu odwiedzam, nadrabiam zaleg┼éo┼Ťci w lekturze. Brak czasu na przyjemno┼Ťci... Jak w poprzednim sezonie zrobi┼éem 7k tak w tym z bied─ů 1,5k. 

Szukam kontaktu z w┼éa┼Ťcicielem cudnej M16 z bia┼éymi oponami, kt├│ra majestatycznie przejecha┼éa wczoraj pod moim blokiem z plecaczkiem, rejestracja cz─Östochowska, wiec je┼Ťli jest na forum lub jest go┼Ťciem to ch─Ötnie podejm─Ö z nim kontakt.
Mało junaczków w Częstochowie i okolicach, przez cały rok widziałem tylko dwie sztuki i być może też tylko przejazdem.

Moja M11 sprawuje się wspaniale nigdy nie zawiódł nic się złego nie dzieje. Po modyfikacjach jeździ się bardzo dobrze.

Offline Maciej husky

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 94
  • Model: by┼é M 16 - 125
« Odpowied╝ #166 dnia: 02 Pa╝dziernik 2017, 08:23 »
Super   wygl─ůda ubrana maszynka. Tak samo   u mnie, ma┼éo Junkers├│w  raptem kilka sztuk  i ani jeden   na forum.Ci─Ö┼╝ko z┼éapa─ç kontakt.A szkoda.

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2127
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowied╝ #167 dnia: 03 Pa╝dziernik 2017, 18:33 »
Odblask sobie zamontuj ten z oparcia moto bez odblasku moze wrocic na lawecie jak sie milicja przyczepi :).

Offline franco

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 11
« Odpowied╝ #168 dnia: 15 Luty 2018, 01:00 »
Pi─Öknie ubra┼ée┼Ť Ja┼Ťka ,ale jak s┼éysz─Ö,┼╝e kto┼Ť wycisza motocykl to trac─Ö wiar─Ö w cz┼éowieka :)

Offline Maciej husky

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 94
  • Model: by┼é M 16 - 125
« Odpowied╝ #169 dnia: 15 Luty 2018, 19:26 »
Wydechy puste  fajnie  brzmi─ů  ale  co z tego   jak  sa m─Öcz─ůce na d┼éu┼╝sz─ů jazd─Ö.  No i  pierwszy upierdliwy patrol i   dowodu rej,    si─Ö pozbywasz.

Offline GANDALF

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 891
« Odpowied╝ #170 dnia: 15 Luty 2018, 20:14 »
Wydechy puste  fajnie  brzmi─ů  ale  co z tego   jak  sa m─Öcz─ůce na d┼éu┼╝sz─ů jazd─Ö.  No i  pierwszy upierdliwy patrol i   dowodu rej,    si─Ö pozbywasz.

Urbanlegend - lata┼éem 2 lata i drog├│wka tylko LwG  8)