Autor W▒tek: Nowy na forum... M11 125  (Przeczytany 15160 razy)

Offline Wozu

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 215
  • Model: M11 125
Odp: Nowy na forum... M11 125
« Odpowied╝ #25 dnia: 21 Wrzesie˝ 2015, 22:38 »
Jestem po 60 km i je┼Ťli junaczek b─Ödzie si─Ö rozwija┼é tak jak do tej pory, gdzie po przejechaniu tych kolejnych 40 km w dniu dzisiejszym, mog─Ö jecha─ç 60 km/h bez obawy, ┼╝e silnik mi wypadnie z ramy to powiem wam, ┼╝e si─Ö polubimy na maksa.
Ju┼╝ dzisiaj silnik brzmi inaczej sta┼é si─Ö g┼éo┼Ťniejszy, ┼╝wawiej rusza z miejsca i nawet mo┼╝na rozr├│┼╝ni─ç biegi powy┼╝ej dw├│jki  ;D.
Na zakr─Ötach przy ciut szybszej je┼║dzie dupka p┼éywa jakby chcia┼éa uciec na boki, ale to pewnie zbyt szalona pr─Ödko┼Ť─ç dla tych opon :P.
I co┼Ť o czym czyta┼éem na tym forum a zapomnia┼éem, ot├│┼╝ na stacji benzynowej jak podjecha┼éem sta┼éy trzy auta, dw├│ch  kierowc├│w by┼éo przy mnie od pocz─ůtku jak zacz─ů┼éem tankowa─ç dop├│ki nie odjecha┼éem. Podoba┼éo mi si─Ö to, ┼╝e wiedzieli, ┼╝e to nie jest motocykl produkowany w Polsce, zadawali du┼╝o pyta┼ä, o pojemno┼Ť─ç o cen─Ö, o wra┼╝enia z jazdy, to by┼éo... mi┼ée  ;D.
No i dzisiaj ju┼╝ mnie nie wzrusza┼éo jak jad─ůcy na skuterach przez pierwsze pi─Ö─ç minut jechali za mn─ů prawdopodobnie czekaj─ůc a┼╝ pojad─Ö szybciej, czuli respekt bo przecie┼╝ dwa razy wi─Ökszym motorkiem jad─Ö od nich, a p├│┼║niej nerwy im puszcza┼éy i mnie wyprzedzali :P a ja luz, junaka docieram 8).
I niewa┼╝ne co kto m├│wi, ┼╝e pojemno┼Ť─ç ma┼éa, ┼╝e nie ma czym jecha─ç, guzik prawda, jedzie do przodu? Jedzie  :D. I nawet jak ju┼╝ opanuj─Ö jazd─Ö tym motorem, co mo┼╝e si─Ö wydawa─ç troch─Ö ┼Ťmieszne i dziwne, ale jednak nie jest takie proste, zrobi─Ö prawo jazdy na motocykle, kupi─Ö co┼Ť z wi─Öksz─ů pojemno┼Ťci─ů to junaczek zdecydowanie zostanie w rodzinie. Mam go trzy dni a ju┼╝ mam do niego sentyment :D   
@trzysta siodełko poszło w odstawkę i prędko nie wróci 8)
Co do gumy to sam nie wiem, jutro to sprawdzę dokładnie, chodzi Ci o to, że np. na drugim zdjęciu guma od zmiany biegów nie jest równoległa do podnóżka?

Dzisiaj mija┼éem pi─Ökne plenery, ale p├│ki nie mam sakw nie wezm─Ö ze sob─ů aparatu, a szkoda bo by┼éo pi─Öknie po drodze.

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2124
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowied╝ #26 dnia: 21 Wrzesie˝ 2015, 22:53 »
No podn├│zek chyba jest prostopadly do moto a ta guma co butem ja podnosisz i opuszczasz zeby biegi ┼éama─ç wygl─ůda na wykrzywion─ů nie prostopadl─ů do moto.

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #27 dnia: 21 Wrzesie˝ 2015, 22:59 »
Ta tulejka pokryta gum─ů na ko┼äcu d┼║wigni bieg├│w ooo - teraz jasne ?.

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #28 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 09:08 »
Dzi─Öki jasne, tak my┼Ťla┼éem, ale wola┼éem si─Ö upewni─ç, na zdj─Öciu wygl─ůda bardziej jakby to podn├│┼╝ek by┼é nie prostopadle, ale z ciekawo┼Ťci sprawdz─Ö po po┼éudniu.

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #29 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 09:46 »
look u mnie jak jest

https://www.youtube.com/watch?v=Md2unu2DSCw

0:53 sekunda u mnie ta guma jest równoległa do krawędzi czołowej podnóżka.
1:40 te┼╝ s─ů w jednej linii u Ciebie jako┼Ť tak to podejrzenie krzywo wygl─ůda.

I tu
https://www.youtube.com/watch?v=awfXTZdSCVA
4:55 sekunda M11 125 cm3 te┼╝ ma r├│wno t─ů wajszk─Ö.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesie˝ 2015, 09:50 wys│ana przez trzysta »

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #30 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 19:24 »
I co pacza┼ée┼Ť ???

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #31 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 19:41 »
@trzysta wypas filmik, sprz─Öt tak samo.
Tak sprawdzi┼éem i jest krzywo, delikatnie ale jednak. Trudno mi powiedzie─ç co jest krzywe, czy ca┼éa rama, czy trzpie┼ä podtrzymuj─ůcy czy sama d┼║wignia. Nie robi mi to ┼╝adnej r├│┼╝nicy podczas jazdy a przynajmniej jej nie czuj─Ö, ale zapytam przy pierwszym przegl─ůdzie w serwisie, cho─ç prawie stuprocentowo wcze┼Ťniej M11 tam nie widzieli.
Mo┼╝e co┼Ť zasugerowa─ç, wymin─Ö? Tylko czego?
Biegi wchodz─ů bardzo ┼éadnie wszystko chodzi p├│ki co bardzo dobrze a mam zrobione 70 km. Jak tak czytam o problemach niekt├│rych w┼éa┼Ťcicieli to mnie ┼éapie napi─Öcie przedmiesi─ůczkowe ;), tak jakbym nie m├│g┼é si─Ö doczeka─ç a┼╝ mi co┼Ť strzeli  ;D.

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #32 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 19:55 »
A kucnij i looknij czy one sa w poziomie rowno bo wydaje mi sie ze ta wajszka od biegow leci i w poziomie i w pionie u Ciebie. Tzn pacz─ůc na podnozek od strony wydechow on chyba jest skrzywiony w dol widac to na drugiej fotce nie licuje sie z podnozkiem kierowcy
 A paczac od gory od baku i wlewu paliwa wajszka leci do tylu. Nie no pewnie tracisz przez to skrzywienie z 5 koni i ze 20 km/h :).

Zapinajac bieg bedzie sie wbijac kncem w but a powinna rownolegle po szerokosci do buta przylegac a zbijajac bieg bedzie ci stopa sie zeslizgiwac bo ona w dol ewidentnie leci. Kapujesz kontakt buta nie bedzie po calej szerokosci wajszki ;).
A tak na serio ta wajszka to przed┼éu┼╝ka wybieraka biegow spi─Öta z nim tak─ů nagwintowan─ů z dw├│ch stron tulejk─ů gdzie mozesz sobie regulowac podniesienie lub opuszczenie wajszki od biegow. Zapewne tylko ta wajszka koncowa jest krzywa. Pytanie dlaczego. Moto na ni─ů polecia┼éo to by byla krzywa do g├│ry. Juz tak─ů krzyw─ů zalozyli po chuuu. Obstawiam ze cos w nia jeblo przy transporcie sprzeta. Kaz wymienic na gwarancji.

3 fota od konca tez widac podnozek idze koncem w gore a wajszka koncem w dol leci ;).

Looknij czy wydechy sa lustrzanym odbiciem tzn czy tak samo sa oddalone od wachacza czy sa symetrycznie. Mi po przewrotce jeden wydech przytulil sie bardziej do wachacza. I to widac tylko jak sie za moto stanie ze lewa dziurka wydechu jest dalej od lewego wachacza niz prawy wydech z prawym wachaczem.  Zrob fote moto zeby tylna opona byla wosi obiektywu aparatu i wrzuc sie oblooka.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesie˝ 2015, 20:25 wys│ana przez trzysta »

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #33 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 20:37 »
No i koniecznie oparcie i szyba wont z moto zdecydowanie polepsza sie look moto  i polecam jakies spacerowki na gmole o wiele wygodniej sie lata.

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #34 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 21:18 »
...to ja wybieram tr├│jk─Ö! :P
Teraz mam pewno┼Ť─ç, ┼╝e jest krzywo, na pewno nie jest tak jak na pierwszym zdj─Öciu jakie za┼é─ůczy┼ée┼Ť. Zdj─Öcie zrobi─Ö dopiero w czwartek po po┼éudniu, wcze┼Ťniej nie dam rady.
Wiem w kt├│rym miejscu si─Ö j─ů reguluje i spr├│buj─Ö to zrobi─ç w czwartek, zobacz─Ö te┼╝ rury.
Dok┼éadnie bez siode┼éka wygl─ůda klasa, o szybie nie my┼Ťl─Ö wcale, spacer├│wki s─ů w planach tak jak i sakwy, ale to b─Ödzie zakup na przysz┼éy sezon, teraz zam├│wi┼éem nowe rury.

Nie widz─Ö r├│┼╝nicy w je┼║dzie, ale podejrzewam, ┼╝e z tej prostej przyczyny, ┼╝e za bardzo jestem pod wra┼╝eniem samej jazdy  :D.
W ka┼╝dym razie motor zacny to i wajchy krzywej mie─ç nie b─Ödzie  8).
Dzi─Öki, ┼╝e zwr├│ci┼ée┼Ť uwag─Ö, bo ja raczej nie zauwa┼╝y┼ébym tego wcale, a przynajmniej nie w tym czasie.

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #35 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 21:26 »
I mam pytanie jeszcze co do ustawienia twardo┼Ťci tylnych amortyzator├│w, mam ustawione fabrycznie na dwa, jak Ty masz ustawione?

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #36 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 21:38 »
Ja cos tam krecilem ale ze nie czulem roznicy zostawilem jak fabryka ustawila.
Nie moge sie juz zimy doczekac - mam kilka akcesoriow do zalozenia cos tam do wywalenia :).

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #37 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 21:48 »
Szkoda, ┼╝e na tylnym b┼éotniku nie ma namalowanych pask├│w, zapowiada si─Ö, ┼╝e b─Ödzie wygl─ůda─ç super, ale jak pozby─ç si─Ö tylnego siedzenia jak pod spodem nie ma pask├│w i jest dziura, kt├│ra zreszt─ů jest zupe┼énie nie potrzebna.

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #38 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 21:59 »
Czytam ca┼éy czas forum i natkn─ů┼éem si─Ö na wypowied┼║, w kt├│rej kto┼Ť pisze, ┼╝e Franki si─Ö rozszala┼é i sprzedaje teraz gi─Öte rury:

http://allegro.pl/tlumiki-junak-m11-m-11-i5675754644.html

Pytam poniewa┼╝ ja w┼éa┼Ťnie kupi┼éem powy┼╝szy komplet. Je┼Ťli te s─ů "gi─Öte" to jak wygl─ůdaj─ů proste?
Ma kto┼Ť mo┼╝e za┼éo┼╝one ju┼╝ te gi─Öte?

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #39 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 22:16 »
Wywalasz siedzenie razem z błotnikiem. To Honda Rebel czyli nasze M11 zrobiona na bobbera. Od groma tego w necie. Dlatego postanowilem zostawic Junka i go na bobka tej zimy zrobić.

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #40 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 22:34 »
Je┼Ťli Ci si─Ö uda uzyska─ç podobny efekt to pe┼ény szacun.
Przer├│bka ze zdj─Öcia mega wypas.

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #41 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 23:08 »
Czerwono czarno złoty chcem ooooo :)

Offline SENIOR

• RULE NUMBER ONE: NEVER TOUCH MY MOTORCYCLE !
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 458
  • NIC NIE MUSZ─ś ! Rebel and proud of it !
  • Model: Honda Shadow VT 750 C Burgund
« Odpowied╝ #42 dnia: 23 Wrzesie˝ 2015, 07:34 »
bo czerwone s─ů najszybsze ..........  :D

Offline mc_enc

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 516
  • ┼Ťpiesz si─Ö powoli... na ┼Ťmier─ç zawsze zd─ů┼╝ysz
  • Model: By┼é M-11 320 cm3 Jest DL650XT
« Odpowied╝ #43 dnia: 23 Wrzesie˝ 2015, 07:41 »
... a czarne najpi─Ökniejsze .................. ;D

Offline SENIOR

• RULE NUMBER ONE: NEVER TOUCH MY MOTORCYCLE !
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 458
  • NIC NIE MUSZ─ś ! Rebel and proud of it !
  • Model: Honda Shadow VT 750 C Burgund
« Odpowied╝ #44 dnia: 23 Wrzesie˝ 2015, 07:58 »
... a czarne najpi─Ökniejsze .................. ;D

a jednak ...., Chyba ┼╝e kto┼Ť je┼║dzi noc─ů, ale nie b─Öd─Ö wyprowadza┼é Ci─Ö z b┼é─Ödu ... ;D ;D ;D

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #45 dnia: 23 Wrzesie˝ 2015, 08:57 »
A tak swoj─ů drog─ů to szkoda ┼╝e nie maluj─ů M11 tak jak M16. Pi─Öknie by wygl─ůda┼é w bia┼éych barwach i zamiast chromu taka g┼é─Öboka matowa czer┼ä... ach.....

Ale i tak czarny jest jedyn─ů poprawn─ů opcj─ů ....  ;D

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #46 dnia: 23 Wrzesie˝ 2015, 09:06 »
CUSTOMIZACJA PANOWIE :)

ten ostatni CAFE jest GEEENIAAAALNYYYYYYY

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #47 dnia: 23 Wrzesie˝ 2015, 09:12 »
ten drugi od góry też niczego sobie. Przypadł mi do gustu

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #48 dnia: 23 Wrzesie˝ 2015, 09:14 »
ten drugi od góry też niczego sobie. Przypadł mi do gustu

Wersja US Army :) - jest firma w USA chyba - sprzedaj─ůca ca┼ée gotowe zestawy do przer├│bek - to z ich strony ┼Ťci─ůgn─ů┼éem :)
Tylko ceny hameryka┼äskie maj─ů - siod┼éo z mocowaniem 350 USD.

Offline Wozu

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #49 dnia: 23 Wrzesie˝ 2015, 10:19 »
bo czerwone s─ů najszybsze ..........  :D
Czerwony z definicji jest szybi  ;D