Autor W▒tek: Zamienniki przednich i tylnych klock├│w hamulcowych Junak M16  (Przeczytany 23504 razy)

Kyokushin

• GoŠ
Odp: Zamienniki przednich i tylnych klock├│w hamulcowych Junak M16
« Odpowied╝ #75 dnia: 18 Sierpie˝ 2012, 21:49 »
tyle ┼╝e na tych ry┼╝owych to mo┼╝na sobie z─Öby wybi─ç o kierownic─Ö, wol─Ö jak piszczy ale przynajmniej normalnie hamuje :/
doszuka┼éem si─Ö sfa086 ebc  - tanie do skuter├│w organiczne po 35z┼é komplet - maj─ů 7.2mm, mo┼╝na by to sprawdzi─ç.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpie˝ 2012, 21:51 wys│ana przez Kyokushin »

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2719
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowied╝ #76 dnia: 18 Sierpie˝ 2012, 21:52 »
mój ryż ładnie hamuje.....
M├│j Junak- moja  duma !!! Harley m├│j to jest TO !!!

Kyokushin

• GoŠ
« Odpowied╝ #77 dnia: 18 Sierpie˝ 2012, 21:52 »
co dla jednego jest sufitem dla drugiego pod┼éog─ů...

ostatnio je┼║dzi┼éem m11 300 i potwierdz─Ö, na ry┼╝u tak samo 0-1 hamulce jak w m16, tyle ┼╝e wcze┼Ťniej ┼éapie.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpie˝ 2012, 21:54 wys│ana przez Kyokushin »

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowied╝ #78 dnia: 18 Sierpie˝ 2012, 21:54 »
Andrzej, m├│j naprawd─Ö super hamuje , liniowo a` nie 0-1

Kyokushin

• GoŠ
« Odpowied╝ #79 dnia: 18 Sierpie˝ 2012, 21:55 »
A sprawdza┼ée┼Ť na innych klockach?

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowied╝ #80 dnia: 18 Sierpie˝ 2012, 22:45 »
poza pizganiem nie mam si─Ö do czego dojeba─ç, hamuj─ů p┼éynnie i skutecznie

Kyokushin

• GoŠ
« Odpowied╝ #81 dnia: 18 Sierpie˝ 2012, 22:55 »
Jest kilka mo┼╝liwo┼Ťci
1. Twoje s─ů wyj─ůtkowe, kwiat chin
2. Nie masz skali por├│wnawczej
3. Nie wyczuwasz r├│┼╝nicy
4. Masz w r─Ökach wyczucie tajskiej masa┼╝ystki i precyzj─Ö niemieckiego chirurga i tam gdzie my widzimy 0-1 tam ty czujesz kontinuum.

:D
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpie˝ 2012, 22:57 wys│ana przez Kyokushin »

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowied╝ #82 dnia: 18 Sierpie˝ 2012, 23:18 »
1

Offline darul

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 927
  • Model: M16 - czerwony
« Odpowied╝ #83 dnia: 19 Sierpie˝ 2012, 11:02 »
mam nadziej─Ö, ┼╝e z czasem to przejdzie jak klocki dotr─ů si─Ö do tarczy.
Chyba, ┼╝e przy tych klockach tarcze mocniej si─Ö nagrzewaj─ů i dlatego piszczy.
Wskazywa┼é by na to fakt, ┼╝e w pocz─ůtkowej fazie hamowania 4-5 sec. jest zupe┼éna cisza, i je┼Ťli zd─ů┼╝─Ö wyhamowa─ç i pu┼Ťci─ç klamk─Ö w tym czasie to ca┼éy manewr odbywa si─Ö bezg┼éo┼Ťnie.
Darek

Kyokushin

• GoŠ
« Odpowied╝ #84 dnia: 20 Sierpie˝ 2012, 15:34 »
No wi─Öc zarydzykowa┼éem i kupilem klocki EBC (80 z┼é za komplet, potrzeba na prz├│d 2 komplety FA086). Czy piszcz─ů czy nie, to si─Ö oka┼╝e, p├│ki co nie, ale na pocz─ůtku i ferodo nie piszcza┼éy.
Natomiast chyba nie wszystko miałem OK z układem hamulcowym, a już mówię dlaczego:
Ot├│┼╝ aby wsadzi─ç EBC kt├│re maj─ů grubo┼Ť─ç 7.2mm (nowe ferodo 6.9, moje mia┼éy z 6) musia┼éem cofn─ů─ç t┼éoczki do┼Ť─ç wyra┼║nie.
Po całej operacji wymiany klocków inaczej mi działa dźwignia hamulca.
Na ori łapała mi na samym końcu 0-1
Na ferodo miałem tak od połowy płynne hamowanie do końca
Teraz na EBC, chocia┼╝ EBC raczej nie maj─ů nic do tego, tylko to dopchanie t┼éoczk├│w, mo┼╝e p┼éyn przesun─ů┼é co┼Ť w pompce, nie wiem, mam od mniej wi─Öcej od 15% do ko┼äca p┼éynnie (tak jak we wszystkich innych motocyklach w kt├│rych sprawdza┼éem), czyli lepiej ni┼╝ na ferodo.
Co ciekawe 300 w M11 ma tak jak ja na ebc z tym że ma 0-1 hamowanie, nie płynne.

Bardzo ch─Ötnie bym si─Ö spotka┼é z kim┼Ť z okolic Warszawy kto ma M16, chcia┼ébym por├│wna─ç jak jest u kogo┼Ť innego.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpie˝ 2012, 20:26 wys│ana przez Kyokushin »

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2124
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowied╝ #85 dnia: 20 Sierpie˝ 2012, 20:19 »
Endrju co Ty pitolisz ja nie narzekam na heble - poza pokrzywion─ů tarcz─ů :) - hamuj─ů ok wg mnie :)

Kyokushin

• GoŠ
« Odpowied╝ #86 dnia: 20 Sierpie˝ 2012, 20:20 »
Daleko jest od OK, je┼║dzi┼éem Twoim ostatnio, masz zero jedynkowe tak jak ja mia┼éem na pocz─ůtku (one hamuj─ů mocno, ale si┼éa hamowania nie jest p┼éynnie dozowalna) ;P . Dam Ci sie przejecha─ç M16 to zobaczysz jak powinny heble dzialac ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpie˝ 2012, 20:26 wys│ana przez Kyokushin »

Offline demonstenes

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 115
  • Model: Honda CBR250R
« Odpowied╝ #87 dnia: 20 Sierpie˝ 2012, 23:00 »
Daleko jest od OK, je┼║dzi┼éem Twoim ostatnio, masz zero jedynkowe tak jak ja mia┼éem na pocz─ůtku (one hamuj─ů mocno, ale si┼éa hamowania nie jest p┼éynnie dozowalna) ;P . Dam Ci sie przejecha─ç M16 to zobaczysz jak powinny heble dzialac ;)

Dam wam obu si─Ö cbrk─ů przejecha─ç to zobaczycie jak moto powinno hamowa─ç :P

Offline i

• Priv
  • WiadomoÂci: 576
« Odpowied╝ #88 dnia: 29 Sierpie˝ 2012, 20:06 »
Absolutnie nie polecam jakicholwiek zakup├│w  w sklepie http://mobilnyserwis.otwarte24.pl/270,Klocki-hamulcowe-Ferodo-FDB-312 . 16.08 zam├│wi┼éem u nich Ferodo i do dnia dzisiejszego zero dostawy, zero odzewu. Kasa przelana, a po moim 276 telefonie dowiedzia┼éem si─Ö , ┼╝e ju┼╝ jutro wy┼Ťl─ů. Jutro by┼éo 6 dni temu. Dupa nie sklep. Mo┼╝e i klocki s─ů dobre ale sklep to jaka┼Ť rze┼║nia i cwaniaczki.
"Nie dyskutuj z idiot─ů bo sprowadzi Ci─Ö do swojego poziomu i wygra do┼Ťwiadczeniem"

Kyokushin

• GoŠ
« Odpowied╝ #89 dnia: 29 Sierpie˝ 2012, 20:07 »
Na prz├│d ju┼╝ wiem ┼╝e EBC lepsze, nie piszcz─ů.

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowied╝ #90 dnia: 29 Sierpie˝ 2012, 21:57 »
Absolutnie nie polecam jakicholwiek zakup├│w  w sklepie http://mobilnyserwis.otwarte24.pl/270,Klocki-hamulcowe-Ferodo-FDB-312 . 16.08 zam├│wi┼éem u nich Ferodo i do dnia dzisiejszego zero dostawy, zero odzewu. Kasa przelana, a po moim 276 telefonie dowiedzia┼éem si─Ö , ┼╝e ju┼╝ jutro wy┼Ťl─ů. Jutro by┼éo 6 dni temu. Dupa nie sklep. Mo┼╝e i klocki s─ů dobre ale sklep to jaka┼Ť rze┼║nia i cwaniaczki.

qrwa, a jak drogo !!!

Offline m20_slawek

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 10
  • Model: M20
« Odpowied╝ #91 dnia: 29 Sierpie˝ 2012, 22:14 »
Co do sklepu dwa posty wy┼╝ej potwierdzam i ODRADZAM tez u nich kupi┼éem klocki czas od wp┼éaty do otrzymania ich 3,5 tygodnia masakra jaka┼Ť.

Offline Danielb50

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 54
  • Model: Junak M16
« Odpowied╝ #92 dnia: 30 Sierpie˝ 2012, 07:43 »
Ja te┼╝ u nich usi┼éowa┼éem kupi─ç. Okaza┼éo si─Ö ┼╝e kt├│ry┼Ť nie maj─ů, a jak kaza┼éem sobie p┼éatno┼Ť─ç przy odbiorze to min─Ö┼éo ju┼╝ ze 3 miesi─ůce i jako┼Ť ich nie widz─Ö. Teraz nawet jak przyjd─ů to ich nie odbior─Ö.

Offline i

• Priv
« Odpowied╝ #93 dnia: 30 Sierpie˝ 2012, 09:15 »
Kurde tylko dlaczego nie pisali┼Ťcie wcze┼Ťniej, ┼╝e ca┼éy ten sklep jest do dupy i ┼╝eby ich omija─ç z daleka.
"Nie dyskutuj z idiot─ů bo sprowadzi Ci─Ö do swojego poziomu i wygra do┼Ťwiadczeniem"

Offline Danielb50

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 54
  • Model: Junak M16
« Odpowied╝ #94 dnia: 30 Sierpie˝ 2012, 09:59 »
Kurde tylko dlaczego nie pisali┼Ťcie wcze┼Ťniej, ┼╝e ca┼éy ten sklep jest do dupy i ┼╝eby ich omija─ç z daleka.
Poniewa┼╝ nie ma co skre┼Ťla─ç sprzedawcy z powodu jednej wpadki. A teraz zrobi┼éa si─Ö ju┼╝ patologia.

Offline i

• Priv
« Odpowied╝ #95 dnia: 30 Sierpie˝ 2012, 10:01 »
Poniewa┼╝ nie ma co skre┼Ťla─ç sprzedawcy z powodu jednej wpadki. A teraz zrobi┼éa si─Ö ju┼╝ patologia.

Okazuje si─Ö ┼╝e tych wpadek tylko w┼Ťr├│d u┼╝ytkownik├│w naszego forum by┼éo 3.

Offline nemook

• Priv
  • WiadomoÂci: 1084
    • Galeria Nemook'a
  • Model: M16
« Odpowied╝ #96 dnia: 30 Sierpie˝ 2012, 10:03 »
ja dlatego zawsze w internetowych biore platnosc przy odbiorze bo nie ufam dziadom

Offline i

• Priv
« Odpowied╝ #97 dnia: 11 Wrzesie˝ 2012, 12:22 »

Po 4 tygodniach boksowania si─Ö z "mega sklepem" http://mobilnyserwis.otwarte24.pl/270,Klocki-hamulcowe-Ferodo-FDB-312 w ko┼äcu odes┼éali mi kas─Ö. Sklepu nadal nie polecam i raczej obchod┼║cie go szerokim ┼éukiem. Zam├│wi┼éem ju┼╝ nowe klocki, tym razem EBC i w innym sklepie - oczywi┼Ťcie za pobraniem.

tidbit

• GoŠ
« Odpowied╝ #98 dnia: 09 Luty 2013, 14:51 »
już nie trzeba, zamówiłem klocki
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2013, 13:05 wys│ana przez tidbit »

Offline lucky

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 17
  • Model: m16 bia┼éy
« Odpowied╝ #99 dnia: 29 Czerwiec 2013, 21:54 »
Panie, Panowie, potrzebuj─Ö rady. Po wymianie klock├│w na EBC klocki w trakcie jazdy przylegaj─ů do tarcz, co oczywi┼Ťcie uniemo┼╝liwia normaln─ů jazd─Ö. Klocki wymienia┼éem sam, wi─Öc pocz─ůtkowo my┼Ťla┼éem, ┼╝e b┼é─ůd jest po mojej stronie. Autoryzowany serwis Almotu wymieni┼é mi p┼éyn w uk┼éadzie hamulcowym, odpowietrzy┼é ( z czym mieli spory problem ) i po kilku hamowaniach nadal to samo - czyli klocki tr─ů o tarcz─Ö w trakcie jazdy, co oczywi┼Ťcie rozgrzewa j─ů do czerwono┼Ťci. Macie jaki┼Ť pomys┼é na rozwi─ůzanie tego problemu ?