Autor Wątek: Szyba i bagażnik do Junaka M11  (Przeczytany 2535 razy)

Offline mc_enc

• Uzytkownik
  • śpiesz się powoli... na śmierć zawsze zdążysz
  • Model: Był M-11 320 cm3 Jest DL650XT
Szyba i bagażnik do Junaka M11
« dnia: 12 Marzec 2016, 00:07 »
W tym tygodniu właśnie doszła do mnie Szyba i Bagażnik oraz żarówki H6 do mojej M11.

Za wszystko dałem nie całe 700zł razem z przesyłką.
Żarówki po 25zł szt.x 5, a szyba i bagażnik razem ok 570 zł.
Sposób zamawianie jest dość prosty choć upierdliwy bo trzeba dzwonić do sklepu firmowego w Bydgoszczy.
Aby uprościć ( przemiłej i pomocnej  :) ) obsłudze sprawę warto wejść na stronę Almotu http://www.sklep.almot.eu/czesci_motorowerowe_i_motocyklowe_30.html ( wielka szkoda że nie ma podanych cen i niektórych zdjęć produktów :( ), odszukać interesujący nas przedmiot, spisać sobie numer katalogowy produktu i zadzwonić do sklepu.

Szyba jest do samodzielnego montażu.

Jakość wykonania szyby i bagażnika 8 na 10 (10 rewelacyjne wykonanie)

PS.
Muszę przyznać że z początku sklep/magazyn dał dużą plamę  >:( z zapakowaniem, ale wystarzył na dobrą sprawę jeden telefon do sklepu z reklamacją i od razu na koszt Almotu przysłali kurierem nową szybę i ! nie potłuczoną żarówkę ! oraz zabrali wybrakowaną szybę  ;D.
Więc jestem w bardzo dużym i pozytywnym szoku co do obsługi  ;D. Oby więcej takich sklepów
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2016, 00:09 wysłana przez mc_enc »

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
Odp: Szyba i bagażnik do Junaka M11
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Marzec 2016, 00:18 »
Sorry ale ta szyba to raczej zonk - zwłaszcza to wycięcie na lampę 20 cm nad lampą, kiedyś też miałem taką i tak mnie wqrwiala, że do stelaża od niej zamówiłem sobie w MGG szybe na wymiar i w końcu dało się na to patrzeć a wycięcie jest dokładnie tam gdzie być powinno...
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Marzec 2016, 00:19 »
Uuu - identyczna szyba leży u mnie 2 rok w piwnicy. Mogliśmy się dogadać :).

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Marzec 2016, 00:21 »
Sorry ale ta szyba to raczej zonk - zwłaszcza to wycięcie na lampę 20 cm nad lampą, kiedyś też miałem taką i tak mnie wqrwiala, że do stelaża od niej zamówiłem sobie w MGG szybe na wymiar i w końcu dało się na to patrzeć a wycięcie jest dokładnie tam gdzie być powinno...
Faktycznie coś źle zamocowane chyba.
Moja ma mocowania tuz przy uchwytach mocujących kiere i to wycięcie miałem kilka cm nad puszką
Nie da sie jej opuscic ?

Errata
U mnie dolna krawedz szyby byla w polowie puszki licznika ooo
Twoja widze jest mocowana na tej pionowej czesci kiery moja na tej poziomej i z tad ta roznica.
Moja miala dwie pionowe rurki ze 20 cm dlugie mocowane do kiery i do tego metalowego stelazu szyby i w tym zakresie mozna ja bylo przesuwac gora dol o te 20 cm
Jak jest u Ciebie ?
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2016, 00:35 wysłana przez trzysta »

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Marzec 2016, 03:34 »
Może zacznę od opisu co dostałem:

1. 2x płaskownik chromowany zakładany na przód i tył, do tego 5x śrub (ozdobnych?) i 5x ozdobne,ślepe nakrętki.
 - Nawet nieźle spasowane tylko przy montowaniu do szyby trzeba uważać aby jej nie porysować. Płaskowniki są naprawdę płaskie, niewyprofilowane !

2. 2x płaskownik , lekko wygięty w dolnej części szyby oraz wygięcie na poziomy płaskownik, do tego 4x śruby (ozdobne?), 4x nakrętki motylkowe (ozdobne?)
 - Zaznaczam że ten płaskownik jest chromowany tylko z jednej strony ! (moim zdaniem lepiej by to wyglądało gdyby płaskownik był również od wewnętrznej strony oczywiście chromowany bo w tej chwili średnio to wygląda lub go wcale nie było)

3. 2x walec przewiercony w pionie i nagwintowany oraz otwór mniej więcej 2/5 długości na pręt mocujący szybę, 2x oksydowane śruby imbusowe.
 - tutaj mogę się jedynie przyczepić do długości śrub i walca co może utrudnić montaż (i średnio to wygląda) z tego też powodu szyba jest mocowana w tym miejscu jak na załączonym obrazku. Pierwotnie miałem zamontować bliżej środka kierownicy

4. 2x obejmy dwu częściowe, 4x oksydowane śruby imbusowe, 2x okładziny z tworzywa
 - te obejmy to jakieś jedno wielkie nie porozumienie!
    a) odlew (aluminiowy?) gdzie jeden z otworów jest nagwintowany (trzeba uważać przy wkręcaniu śruby bo można zerwać gwint co mi się udało !)
    b) odlew jest wykonany po prostu żałośnie, wszędzie jakieś naddatki
    c) wkładki dane do kompletu nie wiem po co (chyba że były produkowane janki z cieńszą kierownicą co jest dziwne bo szyba jest dedykowana do Junaka M11)

5. 2x pręt (oksydowany?) w kształcie litery L

Oczywiście do tego wszystkiego jest szyba z nawierconymi otworami, 9x podkładek metalowych, 4x podkładki gumowe oraz 4x uchwyt z tworzywa do montażu na szybie do prętu.

Podsumowanie:
Jak za taką cenę nie jest źle (ok 250 zł). Mogło by być trochę staranniej wykonane ale za to daje duże pole do modyfikacji, jest również spory zakres regulacji.
Jedynie co budzi we mnie negatywne emocje to obejmy na kierownicę , ostatecznie ten element będzie przenosił spore obciążenia i powinien być staranniej wykonany. Ostatecznie można się Jankiem rozpędzić powyżej 100km/h a tu już siły są naprawdę spore

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Marzec 2016, 08:59 »
Kupiłeś netem ?
Odsyłaj i bierz moją :).
U mnie masz dwa czarne koreczki tez przewiercone na te pałąki i one szybe trzymają możesz regulować góra dół ile chcesz.
A u gory pałąków masz też koreczki do regulacj pochylenia szyby.
Pochylenie mozesz tez na dole ustawiac obracajac tymi dolnymi koreczkami po osi kierownicy.
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2016, 09:09 wysłana przez trzysta »

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Marzec 2016, 10:48 »
Dzięki za propozycję, ale na razie pozostanę przy swojej. Może w przyszłości...
Za to byłbym wdzięczny jak byś podesłał fotki obejmy na ster i szybę. Na pewno wyglądają ciekawiej jak moje i coś takiego bym zlecił tokarzowi zamiast moich

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Marzec 2016, 10:51 »
Ok pyrgnij mejla do siebie to obfoce i wysle w wys rozdzielczosci.
Albo jak wolisz to film wrzuce na jutubaja ;)

indi 38

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Marzec 2016, 11:10 »
Każdy sobie lepi motocykl jak chce i co chce :) Jeśli mc_enc się podoba to najważniejsze :) Jednak muszę przyznać, jako osoba postronna , że ta giganto-szybo-owiewko-kabina..to porażka :) Przypomina mi te szyby ze simsonów dla inwalidów za mojej młodości :) I tu potwierdza się sens istnienia takiego forum. Nieraz ktoś coś zrobi ciekawego i umieszcza ku uciesze i do naśladowania dla innych. Ale nieraz zamieszcza coś takiego ...żeby wszyscy wiedzieli żeby tego nie robić. :) I to też jest kreatywne :) Moja rada jest taka....zdejmij ją i sprzedaj jakiejś firmie co produkuje duże akwaria :) Ale tylko się nie obrażaj.. :) tak poważnie to najważniejsze żebyś Ty miała frajdę :) Pozdrawiam :)

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Marzec 2016, 11:19 »
Każdy sobie lepi motocykl jak chce i co chce :) Jeśli mc_enc się podoba to najważniejsze :) Jednak muszę przyznać, jako osoba postronna , że ta giganto-szybo-owiewko-kabina..to porażka :) Przypomina mi te szyby ze simsonów dla inwalidów za mojej młodości :) I tu potwierdza się sens istnienia takiego forum. Nieraz ktoś coś zrobi ciekawego i umieszcza ku uciesze i do naśladowania dla innych. Ale nieraz zamieszcza coś takiego ...żeby wszyscy wiedzieli żeby tego nie robić. :) I to też jest kreatywne :) Moja rada jest taka....zdejmij ją i sprzedaj jakiejś firmie co produkuje duże akwaria :) Ale tylko się nie obrażaj.. :) tak poważnie to najważniejsze żebyś Ty miała frajdę :) Pozdrawiam :)

Toć On ją zdejmie po pierwszym sezonie ;)
Jak dla mnie M11 bez szyby i oparcia pasażera to inne moto ;) - chłopak musi dorosnąc tylko do tego faktu.

Jak to moja matematyczka mówiła - uczymy się na błędach, najlepiej cudzych ;) taniej wychodzi.

« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2016, 11:24 wysłana przez trzysta »

indi 38

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Marzec 2016, 11:39 »
Bo w posiadaniu i jeżdzie motocyklem chodzi o pewien ulotny aspekt , którego nie zrozumie nikt kto tego nie doświadczył.
nc_enc  idzie w kierunku takim oto           thttps://youtu.be/PrRKHSp-ERs   może i fajny , ale zabija sens mojej teorii, którą przedstawię poniżej  :)

indi 38

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Marzec 2016, 11:40 »
Ja rozumiem to właśnie w ten sposób.... :)    https://youtu.be/5YrGwI3ods0

indi 38

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Marzec 2016, 11:43 »
nie wkleiło się poprawnie w moim wpisie o teorii...więc jeszcze raz o kierunku  nc_enc... :)
         https://youtu.be/QqEiR3Hgb7s

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Marzec 2016, 11:57 »
nie wkleiło się poprawnie w moim wpisie o teorii...więc jeszcze raz o kierunku  nc_enc... :)
         https://youtu.be/QqEiR3Hgb7s

Ładnie się wkręca na obroty pod koniec filmu coś jak mój powyżej 100 km/h :).
Ta sama dynamika

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Marzec 2016, 12:47 »
Kurcze, powinienem się obrazić  :D
Ale taki fotel mi się marzy  ;D tyle że obawiam się że mój osobisty kufer, czyli 4 litery, by się tam nie zmieścił  ;D

Tak na serio planuje podszykować Janka do turystyki. Wstępny plan jest aby sprzęt maksymalnie prosty tj.
a) jak najmniej elementów niestandardowych
b) ma być podparcie dolnej części pleców
c) fotel pasażera i podparcie - paszoł won (prawdopodobnie)
d) spacerówki robione na zamówienie, podobne do tych z HD (takie wygięte do przodu, tylko że cena nie z kosmosu)
c) większy zbiornik paliwa, co najmniej 20-25 L oczywiście z logo Junaka z wlewem na prawej stronie na szczycie

Oczywiście wszystko wyjdzie w praniu, może coś podpatrzę na zlocie. Na razie to jest taki wstęp, baza wyjściowa. Mam jakieś wyobrażenie, ogólny koncept.
Podoba mi się bober 300 (nawet bardzo) i M-16, ale to nie dla mnie. Można by powiedzieć - trzeba było kupić turystyka - ale to również do mnie nie przemawia. W M-11 jest coś co do mnie mówi  ;). Krytykę też przyjmuję i się nie obrażam  8)  ;D

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Marzec 2016, 12:56 »
Kurcze, powinienem się obrazić  :D
Ale taki fotel mi się marzy  ;D tyle że obawiam się że mój osobisty kufer, czyli 4 litery, by się tam nie zmieścił  ;D

Tak na serio planuje podszykować Janka do turystyki. Wstępny plan jest aby sprzęt maksymalnie prosty tj.
a) jak najmniej elementów niestandardowych
b) ma być podparcie dolnej części pleców
c) fotel pasażera i podparcie - paszoł won (prawdopodobnie)
d) spacerówki robione na zamówienie, podobne do tych z HD (takie wygięte do przodu, tylko że cena nie z kosmosu)
c) większy zbiornik paliwa, co najmniej 20-25 L oczywiście z logo Junaka z wlewem na prawej stronie na szczycie

Oczywiście wszystko wyjdzie w praniu, może coś podpatrzę na zlocie. Na razie to jest taki wstęp, baza wyjściowa. Mam jakieś wyobrażenie, ogólny koncept.
Podoba mi się bober 300 (nawet bardzo) i M-16, ale to nie dla mnie. Można by powiedzieć - trzeba było kupić turystyka - ale to również do mnie nie przemawia. W M-11 jest coś co do mnie mówi  ;). Krytykę też przyjmuję i się nie obrażam  8)  ;D

Dziękować
Odkręcał już siodło pasażera ?
Jest tam kilka niefajnych niespodzianek jeśli chcesz siodło padazera wywalic :) mejdin czajna

Ale z czystym błotnikiem wyglada super junak.
Do czego wtedy bagażnik przyłapiesz ?

Gdzie robiles i ile dałeś za stelaze pod kufry - nawet fajnie wyglądają

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Marzec 2016, 12:58 »
Doprawdy nie wiem, co tu napisać, żeby nie obrazić inwalidów...

Może po prostu stwierdzę fakt, że to sprzęt dla inwalidów!  :o

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Marzec 2016, 13:04 »
Bez oparcia i szyby moto sie niższe i dłuzsze robi.
Bez siedzenia pasazera wypisz wymaluj HD Sportster ;) - no prawie.

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Marzec 2016, 13:33 »
W miejsce pasażera bagażnik z prętów. Coś w stylu, wąski prostokąt z zaokrąglonymi brzegami, w środku 2 lub 3 pręty w osi motocykla. Ewentualnie bagażnik byłby nakładany nad miejsce pasażera (demontowalny) mocowany do tego chromowanego ustrojstwa na błotniku.

Mocowanie pod sakwy/kufry to była pomyłka. Sprężyna amortyzatora wystaje ponad stelaż więc co by tam nie zamontować będzie obcierać lub tylko coś wąskiego lub na dystansach. Co dziwne stelaż był dedykowany do M-11. Wykonanie naprawdę dobre, ale co z tego. Producent z Włocławka.

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Marzec 2016, 16:48 »
Właśnie wróciłem z małej przejażdżki i wniosek mam taki że szyba spełnia pokładane nadzieje. Nieczuć wiatru i deszczu. Kurtka i wizjer suche.
Za to mam nowy dylemat !
Chyba muszę zamontować wycieraczki  ;D

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Marzec 2016, 17:03 »
Właśnie wróciłem z małej przejażdżki i wniosek mam taki że szyba spełnia pokładane nadzieje. Nieczuć wiatru i deszczu. Kurtka i wizjer suche.
Za to mam nowy dylemat !
Chyba muszę zamontować wycieraczki  ;D

Fakt przed deszczem i wiatrem chroni klate.

I zero kontaktu z przyrodo ;)
A jak słońce daje za plecami lub na wprost to masz jedną jasną plamę pół metra przed nosem ;).
No i dylemat czym to umyc zeby smug nie bylo.

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Marzec 2016, 17:24 »
Cóż na razie brak słońca więc nie sprawdzę.Zostaje zakładanie na wczesny lub późny sezon... ;)

Offline Retep

• Uzytkownik
  • Fac fideli sis fidelis
  • Model: M11 125 czarny - i na szczęście tylko czarny!
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Marzec 2016, 12:33 »
aaaa, Włocławek! podziękowałem im bardzo. Poszedłem za namową Powera w tokarta i jest super
Jestem Gorszego Sortu

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Marzec 2016, 12:44 »
aaaa, Włocławek! podziękowałem im bardzo. Poszedłem za namową Powera w tokarta i jest super

Retep sorry ale chyba tylko Ty wiesz o co chodzi w twoim wpisie :)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
  • Model: Yamaha MT09 Tracer
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Marzec 2016, 16:27 »
Chodzi o to, że wybrał mocowanie sakw z firmy Tokart.

Pzdr.