Autor W▒tek: Szyba i baga┼╝nik do Junaka M11  (Przeczytany 2680 razy)

Offline mc_enc

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 518
  • ┼Ťpiesz si─Ö powoli... na ┼Ťmier─ç zawsze zd─ů┼╝ysz
  • Model: By┼é M-11 320 cm3 Jest DL650XT
Szyba i baga┼╝nik do Junaka M11
« dnia: 12 Marzec 2016, 00:07 »
W tym tygodniu w┼éa┼Ťnie dosz┼éa do mnie Szyba i Baga┼╝nik oraz ┼╝ar├│wki H6 do mojej M11.

Za wszystko da┼éem nie ca┼ée 700z┼é razem z przesy┼ék─ů.
Żarówki po 25zł szt.x 5, a szyba i bagażnik razem ok 570 zł.
Spos├│b zamawianie jest do┼Ť─ç prosty cho─ç upierdliwy bo trzeba dzwoni─ç do sklepu firmowego w Bydgoszczy.
Aby upro┼Ťci─ç ( przemi┼éej i pomocnej  :) ) obs┼éudze spraw─Ö warto wej┼Ť─ç na stron─Ö Almotu http://www.sklep.almot.eu/czesci_motorowerowe_i_motocyklowe_30.html ( wielka szkoda ┼╝e nie ma podanych cen i niekt├│rych zdj─Ö─ç produkt├│w :( ), odszuka─ç interesuj─ůcy nas przedmiot, spisa─ç sobie numer katalogowy produktu i zadzwoni─ç do sklepu.

Szyba jest do samodzielnego monta┼╝u.

Jako┼Ť─ç wykonania szyby i baga┼╝nika 8 na 10 (10 rewelacyjne wykonanie)

PS.
Musz─Ö przyzna─ç ┼╝e z pocz─ůtku sklep/magazyn da┼é du┼╝─ů plam─Ö  >:( z zapakowaniem, ale wystarzy┼é na dobr─ů spraw─Ö jeden telefon do sklepu z reklamacj─ů i od razu na koszt Almotu przys┼éali kurierem now─ů szyb─Ö i ! nie pot┼éuczon─ů ┼╝ar├│wk─Ö ! oraz zabrali wybrakowan─ů szyb─Ö  ;D.
Wi─Öc jestem w bardzo du┼╝ym i pozytywnym szoku co do obs┼éugi  ;D. Oby wi─Öcej takich sklep├│w
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2016, 00:09 wys│ana przez mc_enc »

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2729
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
Odp: Szyba i baga┼╝nik do Junaka M11
« Odpowied╝ #1 dnia: 12 Marzec 2016, 00:18 »
Sorry ale ta szyba to raczej zonk - zw┼éaszcza to wyci─Öcie na lamp─Ö 20 cm nad lamp─ů, kiedy┼Ť te┼╝ mia┼éem tak─ů i tak mnie wqrwiala, ┼╝e do stela┼╝a od niej zam├│wi┼éem sobie w MGG szybe na wymiar i w ko┼äcu da┼éo si─Ö na to patrze─ç a wyci─Öcie jest dok┼éadnie tam gdzie by─ç powinno...
Mˇj Junak- moja  duma !!! Harley mˇ│j to jest TO !!!

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2128
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowied╝ #2 dnia: 12 Marzec 2016, 00:19 »
Uuu - identyczna szyba le┼╝y u mnie 2 rok w piwnicy. Mogli┼Ťmy si─Ö dogada─ç :).

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #3 dnia: 12 Marzec 2016, 00:21 »
Sorry ale ta szyba to raczej zonk - zw┼éaszcza to wyci─Öcie na lamp─Ö 20 cm nad lamp─ů, kiedy┼Ť te┼╝ mia┼éem tak─ů i tak mnie wqrwiala, ┼╝e do stela┼╝a od niej zam├│wi┼éem sobie w MGG szybe na wymiar i w ko┼äcu da┼éo si─Ö na to patrze─ç a wyci─Öcie jest dok┼éadnie tam gdzie by─ç powinno...
Faktycznie co┼Ť ┼║le zamocowane chyba.
Moja ma mocowania tuz przy uchwytach mocuj─ůcych kiere i to wyci─Öcie mia┼éem kilka cm nad puszk─ů
Nie da sie jej opuscic ?

Errata
U mnie dolna krawedz szyby byla w polowie puszki licznika ooo
Twoja widze jest mocowana na tej pionowej czesci kiery moja na tej poziomej i z tad ta roznica.
Moja miala dwie pionowe rurki ze 20 cm dlugie mocowane do kiery i do tego metalowego stelazu szyby i w tym zakresie mozna ja bylo przesuwac gora dol o te 20 cm
Jak jest u Ciebie ?
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2016, 00:35 wys│ana przez trzysta »

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #4 dnia: 12 Marzec 2016, 03:34 »
Może zacznę od opisu co dostałem:

1. 2x p┼éaskownik chromowany zak┼éadany na prz├│d i ty┼é, do tego 5x ┼Ťrub (ozdobnych?) i 5x ozdobne,┼Ťlepe nakr─Ötki.
 - Nawet nie┼║le spasowane tylko przy montowaniu do szyby trzeba uwa┼╝a─ç aby jej nie porysowa─ç. P┼éaskowniki s─ů naprawd─Ö p┼éaskie, niewyprofilowane !

2. 2x p┼éaskownik , lekko wygi─Öty w dolnej cz─Ö┼Ťci szyby oraz wygi─Öcie na poziomy p┼éaskownik, do tego 4x ┼Ťruby (ozdobne?), 4x nakr─Ötki motylkowe (ozdobne?)
 - Zaznaczam ┼╝e ten p┼éaskownik jest chromowany tylko z jednej strony ! (moim zdaniem lepiej by to wygl─ůda┼éo gdyby p┼éaskownik by┼é r├│wnie┼╝ od wewn─Ötrznej strony oczywi┼Ťcie chromowany bo w tej chwili ┼Ťrednio to wygl─ůda lub go wcale nie by┼éo)

3. 2x walec przewiercony w pionie i nagwintowany oraz otw├│r mniej wi─Öcej 2/5 d┼éugo┼Ťci na pr─Öt mocuj─ůcy szyb─Ö, 2x oksydowane ┼Ťruby imbusowe.
 - tutaj mog─Ö si─Ö jedynie przyczepi─ç do d┼éugo┼Ťci ┼Ťrub i walca co mo┼╝e utrudni─ç monta┼╝ (i ┼Ťrednio to wygl─ůda) z tego te┼╝ powodu szyba jest mocowana w tym miejscu jak na za┼é─ůczonym obrazku. Pierwotnie mia┼éem zamontowa─ç bli┼╝ej ┼Ťrodka kierownicy

4. 2x obejmy dwu cz─Ö┼Ťciowe, 4x oksydowane ┼Ťruby imbusowe, 2x ok┼éadziny z tworzywa
 - te obejmy to jakie┼Ť jedno wielkie nie porozumienie!
    a) odlew (aluminiowy?) gdzie jeden z otwor├│w jest nagwintowany (trzeba uwa┼╝a─ç przy wkr─Öcaniu ┼Ťruby bo mo┼╝na zerwa─ç gwint co mi si─Ö uda┼éo !)
    b) odlew jest wykonany po prostu ┼╝a┼éo┼Ťnie, wsz─Ödzie jakie┼Ť naddatki
    c) wk┼éadki dane do kompletu nie wiem po co (chyba ┼╝e by┼éy produkowane janki z cie┼äsz─ů kierownic─ů co jest dziwne bo szyba jest dedykowana do Junaka M11)

5. 2x pręt (oksydowany?) w kształcie litery L

Oczywi┼Ťcie do tego wszystkiego jest szyba z nawierconymi otworami, 9x podk┼éadek metalowych, 4x podk┼éadki gumowe oraz 4x uchwyt z tworzywa do monta┼╝u na szybie do pr─Ötu.

Podsumowanie:
Jak za tak─ů cen─Ö nie jest ┼║le (ok 250 z┼é). Mog┼éo by by─ç troch─Ö staranniej wykonane ale za to daje du┼╝e pole do modyfikacji, jest r├│wnie┼╝ spory zakres regulacji.
Jedynie co budzi we mnie negatywne emocje to obejmy na kierownic─Ö , ostatecznie ten element b─Ödzie przenosi┼é spore obci─ů┼╝enia i powinien by─ç staranniej wykonany. Ostatecznie mo┼╝na si─Ö Jankiem rozp─Ödzi─ç powy┼╝ej 100km/h a tu ju┼╝ si┼éy s─ů naprawd─Ö spore

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #5 dnia: 12 Marzec 2016, 08:59 »
Kupi┼ée┼Ť netem ?
Odsy┼éaj i bierz moj─ů :).
U mnie masz dwa czarne koreczki tez przewiercone na te pa┼é─ůki i one szybe trzymaj─ů mo┼╝esz regulowa─ç g├│ra d├│┼é ile chcesz.
A u gory pa┼é─ůk├│w masz te┼╝ koreczki do regulacj pochylenia szyby.
Pochylenie mozesz tez na dole ustawiac obracajac tymi dolnymi koreczkami po osi kierownicy.
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2016, 09:09 wys│ana przez trzysta »

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #6 dnia: 12 Marzec 2016, 10:48 »
Dzi─Öki za propozycj─Ö, ale na razie pozostan─Ö przy swojej. Mo┼╝e w przysz┼éo┼Ťci...
Za to by┼ébym wdzi─Öczny jak by┼Ť podes┼éa┼é fotki obejmy na ster i szyb─Ö. Na pewno wygl─ůdaj─ů ciekawiej jak moje i co┼Ť takiego bym zleci┼é tokarzowi zamiast moich

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #7 dnia: 12 Marzec 2016, 10:51 »
Ok pyrgnij mejla do siebie to obfoce i wysle w wys rozdzielczosci.
Albo jak wolisz to film wrzuce na jutubaja ;)

indi 38

• GoŠ
« Odpowied╝ #8 dnia: 12 Marzec 2016, 11:10 »
Ka┼╝dy sobie lepi motocykl jak chce i co chce :) Je┼Ťli mc_enc si─Ö podoba to najwa┼╝niejsze :) Jednak musz─Ö przyzna─ç, jako osoba postronna , ┼╝e ta giganto-szybo-owiewko-kabina..to pora┼╝ka :) Przypomina mi te szyby ze simson├│w dla inwalid├│w za mojej m┼éodo┼Ťci :) I tu potwierdza si─Ö sens istnienia takiego forum. Nieraz kto┼Ť co┼Ť zrobi ciekawego i umieszcza ku uciesze i do na┼Ťladowania dla innych. Ale nieraz zamieszcza co┼Ť takiego ...┼╝eby wszyscy wiedzieli ┼╝eby tego nie robi─ç. :) I to te┼╝ jest kreatywne :) Moja rada jest taka....zdejmij j─ů i sprzedaj jakiej┼Ť firmie co produkuje du┼╝e akwaria :) Ale tylko si─Ö nie obra┼╝aj.. :) tak powa┼╝nie to najwa┼╝niejsze ┼╝eby┼Ť Ty mia┼éa frajd─Ö :) Pozdrawiam :)

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #9 dnia: 12 Marzec 2016, 11:19 »
Ka┼╝dy sobie lepi motocykl jak chce i co chce :) Je┼Ťli mc_enc si─Ö podoba to najwa┼╝niejsze :) Jednak musz─Ö przyzna─ç, jako osoba postronna , ┼╝e ta giganto-szybo-owiewko-kabina..to pora┼╝ka :) Przypomina mi te szyby ze simson├│w dla inwalid├│w za mojej m┼éodo┼Ťci :) I tu potwierdza si─Ö sens istnienia takiego forum. Nieraz kto┼Ť co┼Ť zrobi ciekawego i umieszcza ku uciesze i do na┼Ťladowania dla innych. Ale nieraz zamieszcza co┼Ť takiego ...┼╝eby wszyscy wiedzieli ┼╝eby tego nie robi─ç. :) I to te┼╝ jest kreatywne :) Moja rada jest taka....zdejmij j─ů i sprzedaj jakiej┼Ť firmie co produkuje du┼╝e akwaria :) Ale tylko si─Ö nie obra┼╝aj.. :) tak powa┼╝nie to najwa┼╝niejsze ┼╝eby┼Ť Ty mia┼éa frajd─Ö :) Pozdrawiam :)

To─ç On j─ů zdejmie po pierwszym sezonie ;)
Jak dla mnie M11 bez szyby i oparcia pasa┼╝era to inne moto ;) - ch┼éopak musi dorosn─ůc tylko do tego faktu.

Jak to moja matematyczka mówiła - uczymy się na błędach, najlepiej cudzych ;) taniej wychodzi.

« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2016, 11:24 wys│ana przez trzysta »

indi 38

• GoŠ
« Odpowied╝ #10 dnia: 12 Marzec 2016, 11:39 »
Bo w posiadaniu i je┼╝dzie motocyklem chodzi o pewien ulotny aspekt , kt├│rego nie zrozumie nikt kto tego nie do┼Ťwiadczy┼é.
nc_enc  idzie w kierunku takim oto           thttps://youtu.be/PrRKHSp-ERs   mo┼╝e i fajny , ale zabija sens mojej teorii, kt├│r─ů przedstawi─Ö poni┼╝ej  :)

indi 38

• GoŠ
« Odpowied╝ #11 dnia: 12 Marzec 2016, 11:40 »
Ja rozumiem to w┼éa┼Ťnie w ten spos├│b.... :)    https://youtu.be/5YrGwI3ods0

indi 38

• GoŠ
« Odpowied╝ #12 dnia: 12 Marzec 2016, 11:43 »
nie wklei┼éo si─Ö poprawnie w moim wpisie o teorii...wi─Öc jeszcze raz o kierunku  nc_enc... :)
         https://youtu.be/QqEiR3Hgb7s

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #13 dnia: 12 Marzec 2016, 11:57 »
nie wklei┼éo si─Ö poprawnie w moim wpisie o teorii...wi─Öc jeszcze raz o kierunku  nc_enc... :)
         https://youtu.be/QqEiR3Hgb7s

┼üadnie si─Ö wkr─Öca na obroty pod koniec filmu co┼Ť jak m├│j powy┼╝ej 100 km/h :).
Ta sama dynamika

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #14 dnia: 12 Marzec 2016, 12:47 »
Kurcze, powinienem si─Ö obrazi─ç  :D
Ale taki fotel mi si─Ö marzy  ;D tyle ┼╝e obawiam si─Ö ┼╝e m├│j osobisty kufer, czyli 4 litery, by si─Ö tam nie zmie┼Ťci┼é  ;D

Tak na serio planuje podszykowa─ç Janka do turystyki. Wst─Öpny plan jest aby sprz─Öt maksymalnie prosty tj.
a) jak najmniej element├│w niestandardowych
b) ma by─ç podparcie dolnej cz─Ö┼Ťci plec├│w
c) fotel pasażera i podparcie - paszoł won (prawdopodobnie)
d) spacer├│wki robione na zam├│wienie, podobne do tych z HD (takie wygi─Öte do przodu, tylko ┼╝e cena nie z kosmosu)
c) wi─Ökszy zbiornik paliwa, co najmniej 20-25 L oczywi┼Ťcie z logo Junaka z wlewem na prawej stronie na szczycie

Oczywi┼Ťcie wszystko wyjdzie w praniu, mo┼╝e co┼Ť podpatrz─Ö na zlocie. Na razie to jest taki wst─Öp, baza wyj┼Ťciowa. Mam jakie┼Ť wyobra┼╝enie, og├│lny koncept.
Podoba mi si─Ö bober 300 (nawet bardzo) i M-16, ale to nie dla mnie. Mo┼╝na by powiedzie─ç - trzeba by┼éo kupi─ç turystyka - ale to r├│wnie┼╝ do mnie nie przemawia. W M-11 jest co┼Ť co do mnie m├│wi  ;). Krytyk─Ö te┼╝ przyjmuj─Ö i si─Ö nie obra┼╝am  8)  ;D

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #15 dnia: 12 Marzec 2016, 12:56 »
Kurcze, powinienem si─Ö obrazi─ç  :D
Ale taki fotel mi si─Ö marzy  ;D tyle ┼╝e obawiam si─Ö ┼╝e m├│j osobisty kufer, czyli 4 litery, by si─Ö tam nie zmie┼Ťci┼é  ;D

Tak na serio planuje podszykowa─ç Janka do turystyki. Wst─Öpny plan jest aby sprz─Öt maksymalnie prosty tj.
a) jak najmniej element├│w niestandardowych
b) ma by─ç podparcie dolnej cz─Ö┼Ťci plec├│w
c) fotel pasażera i podparcie - paszoł won (prawdopodobnie)
d) spacer├│wki robione na zam├│wienie, podobne do tych z HD (takie wygi─Öte do przodu, tylko ┼╝e cena nie z kosmosu)
c) wi─Ökszy zbiornik paliwa, co najmniej 20-25 L oczywi┼Ťcie z logo Junaka z wlewem na prawej stronie na szczycie

Oczywi┼Ťcie wszystko wyjdzie w praniu, mo┼╝e co┼Ť podpatrz─Ö na zlocie. Na razie to jest taki wst─Öp, baza wyj┼Ťciowa. Mam jakie┼Ť wyobra┼╝enie, og├│lny koncept.
Podoba mi si─Ö bober 300 (nawet bardzo) i M-16, ale to nie dla mnie. Mo┼╝na by powiedzie─ç - trzeba by┼éo kupi─ç turystyka - ale to r├│wnie┼╝ do mnie nie przemawia. W M-11 jest co┼Ť co do mnie m├│wi  ;). Krytyk─Ö te┼╝ przyjmuj─Ö i si─Ö nie obra┼╝am  8)  ;D

Dzi─Ökowa─ç
Odkręcał już siodło pasażera ?
Jest tam kilka niefajnych niespodzianek je┼Ťli chcesz siod┼éo padazera wywalic :) mejdin czajna

Ale z czystym błotnikiem wyglada super junak.
Do czego wtedy bagażnik przyłapiesz ?

Gdzie robiles i ile da┼ée┼Ť za stelaze pod kufry - nawet fajnie wygl─ůdaj─ů

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • WiadomoÂci: 799
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowied╝ #16 dnia: 12 Marzec 2016, 12:58 »
Doprawdy nie wiem, co tu napisa─ç, ┼╝eby nie obrazi─ç inwalid├│w...

Mo┼╝e po prostu stwierdz─Ö fakt, ┼╝e to sprz─Öt dla inwalid├│w!  :o

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #17 dnia: 12 Marzec 2016, 13:04 »
Bez oparcia i szyby moto sie niższe i dłuzsze robi.
Bez siedzenia pasazera wypisz wymaluj HD Sportster ;) - no prawie.

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #18 dnia: 12 Marzec 2016, 13:33 »
W miejsce pasa┼╝era baga┼╝nik z pr─Öt├│w. Co┼Ť w stylu, w─ůski prostok─ůt z zaokr─ůglonymi brzegami, w ┼Ťrodku 2 lub 3 pr─Öty w osi motocykla. Ewentualnie baga┼╝nik by┼éby nak┼éadany nad miejsce pasa┼╝era (demontowalny) mocowany do tego chromowanego ustrojstwa na b┼éotniku.

Mocowanie pod sakwy/kufry to by┼éa pomy┼éka. Spr─Ö┼╝yna amortyzatora wystaje ponad stela┼╝ wi─Öc co by tam nie zamontowa─ç b─Ödzie obciera─ç lub tylko co┼Ť w─ůskiego lub na dystansach. Co dziwne stela┼╝ by┼é dedykowany do M-11. Wykonanie naprawd─Ö dobre, ale co z tego. Producent z W┼éoc┼éawka.

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #19 dnia: 12 Marzec 2016, 16:48 »
W┼éa┼Ťnie wr├│ci┼éem z ma┼éej przeja┼╝d┼╝ki i wniosek mam taki ┼╝e szyba spe┼énia pok┼éadane nadzieje. Nieczu─ç wiatru i deszczu. Kurtka i wizjer suche.
Za to mam nowy dylemat !
Chyba musz─Ö zamontowa─ç wycieraczki  ;D

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #20 dnia: 12 Marzec 2016, 17:03 »
W┼éa┼Ťnie wr├│ci┼éem z ma┼éej przeja┼╝d┼╝ki i wniosek mam taki ┼╝e szyba spe┼énia pok┼éadane nadzieje. Nieczu─ç wiatru i deszczu. Kurtka i wizjer suche.
Za to mam nowy dylemat !
Chyba musz─Ö zamontowa─ç wycieraczki  ;D

Fakt przed deszczem i wiatrem chroni klate.

I zero kontaktu z przyrodo ;)
A jak s┼éo┼äce daje za plecami lub na wprost to masz jedn─ů jasn─ů plam─Ö p├│┼é metra przed nosem ;).
No i dylemat czym to umyc zeby smug nie bylo.

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #21 dnia: 12 Marzec 2016, 17:24 »
Cóż na razie brak słońca więc nie sprawdzę.Zostaje zakładanie na wczesny lub późny sezon... ;)

Offline Retep

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 105
  • Fac fideli sis fidelis
  • Model: M11 125 czarny - i na szcz─Ö┼Ťcie tylko czarny!
« Odpowied╝ #22 dnia: 15 Marzec 2016, 12:33 »
aaaa, W┼éoc┼éawek! podzi─Ökowa┼éem im bardzo. Poszed┼éem za namow─ů Powera w tokarta i jest super
Jestem Gorszego Sortu

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #23 dnia: 15 Marzec 2016, 12:44 »
aaaa, W┼éoc┼éawek! podzi─Ökowa┼éem im bardzo. Poszed┼éem za namow─ů Powera w tokarta i jest super

Retep sorry ale chyba tylko Ty wiesz o co chodzi w twoim wpisie :)

Offline Power

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2628
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
  • Model: Yamaha MT09 Tracer
« Odpowied╝ #24 dnia: 15 Marzec 2016, 16:27 »
Chodzi o to, że wybrał mocowanie sakw z firmy Tokart.

Pzdr.