Autor W▒tek: najpi─Ökniejsze trasy motocyklowe  (Przeczytany 6966 razy)

zdzichfur

• GoŠ
najpi─Ökniejsze trasy motocyklowe
« dnia: 26 Marzec 2016, 06:54 »
Tak sobie pomy┼Ťla┼éem ┼╝e mo┼╝na by w tym w─ůtku wstawia─ç linki do filmik├│w b─ůd┼║ te┼╝ zdj─Öcia z fajnymi trasami np bogatymi w niesamowite widoczki itp.
 8)

Offline Marky

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 353
    • M16 - facelifting.
  • Model: M16
Odp: najpi─Ökniejsze trasy motocyklowe
« Odpowied╝ #1 dnia: 26 Marzec 2016, 06:59 »
To zaczynamy ... https://www.youtube.com/watch?v=bbEsWfpexpU
"Złoty szlak" Geiranger-Trollstigen ;Norwegia :)
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2016, 07:26 wys│ana przez Marky »

zdzichfur

• GoŠ
« Odpowied╝ #2 dnia: 26 Marzec 2016, 07:15 »
Oczywi┼Ťcie jak mamy wiedz─Ö gdzie dana trasa si─Ö znajduje to zamieszczajmy takie informacje a by─ç mo┼╝e kogo┼Ť to za inspiruje do odwiedzenia danego miejsca,  oczywi┼Ťcie trasy w kraju i poza nim  8)
Norwegia - zachodnia cz─Ö┼Ť─ç
https://youtu.be/kLGCwrVDqzU
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2016, 07:33 wys│ana przez zdzichfur »

Offline Marky

• Uzytkownik
    • M16 - facelifting.
« Odpowied╝ #3 dnia: 26 Marzec 2016, 07:45 »
Ja pierdziu,tam trzeba pojecha─ç nim dobiegnie kres marnego ┼╝ywota  ;D

indi 38

• GoŠ
« Odpowied╝ #4 dnia: 26 Marzec 2016, 16:59 »
By┼éem i zgadzam si─Ö ,┼╝e Norwegia jest magicznym krajem. Okoliczno┼Ťci przyrody niepor├│wnywalne z niczym na ┼Ťwiecie , poza Now─ů Zelandi─ů. Tam to ju┼╝ istne szale┼ästwo dla zmys┼é├│w..... :) Ale wracaj─ůc do Norwegii , idealny kraj do jazdy na Junaku. Wszystkie najpi─Ökniejsze trasy obowi─ůzuj─ů ,restrykcyjnie egzekwowane, ograniczenia pr─Ödko┼Ťci. Je┼Ťli wi─Öc uda wam si─Ö pomkn─ů─ç ze ┼Ťredni─ů 60-70 km/h to b─Ödzie wszystko. Nie radz─Ö przekracza─ç pr─Ödko┼Ťci nawet o 1 km/h bo ju┼╝ zap┼éacicie mandat. Mandaty s─ů tak absurdalnie wysokie ┼╝e nawet sprzeda┼╝ ca┼éego maj─ůtku kt├│ry macie przy sobie, w┼é─ůcznie z motorkiem..mo┼╝e nie wystarczy─ç. Ale je┼Ťli kto┼Ť szuka nowych dozna┼ä, to nawet w przypadku przekroczenia pr─Ödko┼Ťci skutkuj─ůcego mandatem si─Ögaj─ůcym ceny kawalerki w Polsce ....mo┼╝na p├│j┼Ť─ç na kompromis. Norwegowie zamieni─ů wam kar─Ö finansow─ů na wi─Özienie :) Od 3 do 20 dni.. :) Jedyn─ů dolegliwo┼Ťci─ů b─Ödzie fakt namieszania w papierach , niestety b─Ödziecie ju┼╝ osob─ů karan─ů i w banku roboty nie dostaniecie , na prezydenta te┼╝ nie b─Ödziecie mogli kandydowa─ç. No chyba ┼╝e obecny Was u┼éaskawi.... :) Samym pobytem we wi─Ö┼╝niu bym sie nie przejmowa┼é. Przypominaj─ů one bardziej , niez┼éej klasy o┼Ťrodki wczasowe ni┼╝ Polskie kazamaty. :) Generalnie nie ma tam nawet cel , tylko pokoje . Pokoje s─ů otwarte i b─Ödziecie mogli porusza─ç sie po obiekcie bez wi─Ökszych trudno┼Ťci. Korzysta─ç z si┼éowni , sali gier , komputera...albo po prostu spa─ç. Posi┼éki s─ů smaczne i kaloryczne. Nie to ┼╝ebym poleca┼é...ale gdyby Was spotka┼é wyb├│r zostania bankrutem , lub sp─Ödzenia kilku dni na leniuchowaniu w komfortowych warunkach z adnotacj─ů karany.....moze warto przemy┼Ťle─ç :) . Aha..i nie b─Öd─Ö Wam si─Ö t┼éumaczy┼é sk─ůd to wiem.... 8).Polecam tras─Ö jak najbli┼╝ej zachodniego wybrze┼╝a ( wschodniego nie ma :) ) wi─Öc nie pomylicie. Bedziecie jecha─ç w┼Ťr├│d fiord├│w , tuneli wykutych w ska┼éach i pop┼éywacie promami :) Doznania osza┼éamiaj─ůce. Poza tym jak wybierzecie si─Ö tam latem...to czym dalej na p├│┼énoc , nie do┼Ťwiadczycie nocy. przez 24h na dob─Ö dzie┼ä.. :) Cz─Östo mi si─Ö myli┼éo czy to druga w nocy czy czternasta po po┼éudniu :) Koniecznie wypo┼╝yczcie sobie ┼é├│d┼╝ i pop┼éywajcie w┼Ťr├│d tych pi─Öknych skalnych nabrze┼╝y. Je┼Ťli b─Ödziecie mieli w─Ödk─Ö to z┼éowicie ryb─Ö bez problemu i obiad z g┼éowy. na p┼éywanie ┼éodzi─ů i ┼éowienie nie potrzeba ┼╝adnych zezwole┼ä. Pod warunkiem  wyra┼╝enia zgody  ┼╝e p┼éywacie na w┼éasne ryzyko i ┼éowicie tyle ile zjecie.  :) Po kilku dniach ogarnie Was niesamowita nostalgia . U┼Ťwiadomicie sobie ze jedziecie setki kilometr├│w , praktycznie w samotno┼Ťci . Ujrzenie jaki┼Ť siedlisk czy pojedy┼äczych dom├│w to rzadko┼Ť─ç. Ja mieszka┼éem na p├│lnocy Norwegi w domu w┼Ťrod fiord├│w w odleg┼éo┼Ťci 300 km od najbli┼╝szego miasta. :) By┼éo tam tak pi─Öknie i cicho...┼╝e nie w┼é─ůcza┼éem nawet telewizora by nie zak┼é├│ca─ç tej harmonii . Totalny reset cia┼éa i duszy.  :) Szkoda tylko ┼╝e takie wyprawy s─ů koszmarnie drogie i czasoch┼éonne. :'( Ale my┼Ťl─Ö ┼╝e przynajmniej raz w ┼╝yciu ka┼╝dy powinien spr├│bowa─ç.  ;)Pozdrawiam i trzymam kciuki za tych kt├│rzy marz─ů...nie ch im si─Ö zi┼Ťci ;D

zdzichfur

• GoŠ
« Odpowied╝ #5 dnia: 26 Marzec 2016, 17:15 »
Darku, Krzysiu i pozostali  nie ┼╝ebym namawia┼é ale po Rumuni to chyba trzeba b─Ödzie zacz─ů─ç sk┼éada─ç kas─Ö  wiadomo chyba na jaki cel  8)

Offline Power

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2628
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
  • Model: Yamaha MT09 Tracer
« Odpowied╝ #6 dnia: 26 Marzec 2016, 17:20 »
Darku, Krzysiu i pozostali  nie ┼╝ebym namawia┼é ale po Rumuni to chyba trzeba b─Ödzie zacz─ů─ç sk┼éada─ç kas─Ö  wiadomo chyba na jaki cel  8)

...

indi 38

• GoŠ
« Odpowied╝ #7 dnia: 26 Marzec 2016, 17:28 »
A to ja gdzie┼Ť na dalekiej p├│lnocy........ :)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
« Odpowied╝ #8 dnia: 26 Marzec 2016, 18:07 »
Ja chętnie wybrałbym się w trasę po zamkach Bawarii
http://www.bawaria.travel/zamki-krola-ludwika-ii
lub co┼Ť takiego
http://www.bavaria-tours.pl/20,bawaria-w-alpejskiej-krainie-baniowych-zamkw.html.
Co prawda nie s─ů to opisy tras motocyklowych, ale dlaczego nie zmodyfikowa─ç?
No c├│┼╝ lubi─Ö odwiedza─ç zamki, zameczki i warownie. W tym roku pokr─Öci┼éem si─Ö po Dolnym ┼Ül─ůsku. By┼éo ┼Ťwietnie. Bawaria te┼╝ mog┼éaby by─ç ciekawa.

Pzdr.

Offline darul

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 927
  • Model: M16 - czerwony
« Odpowied╝ #9 dnia: 26 Marzec 2016, 18:08 »

mo┼╝emy lecie─ç, w Oslo mam met─Ö jak by co ;)
Darek

Offline Marky

• Uzytkownik
    • M16 - facelifting.
« Odpowied╝ #10 dnia: 26 Marzec 2016, 18:16 »
Zdzich,pod takim projektem to ja si─Ö pisz─Ö r─Öcami i nogami,i ka┼╝d─ů cz─Ö┼Ťci─ů mojego Janka   8)

Offline PREZES

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 358
  • Model: HONDA VTX 1300 RETRO
« Odpowied╝ #11 dnia: 26 Marzec 2016, 18:56 »

Kasa ju┼╝ dawno usk┼éadana  ;)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
« Odpowied╝ #12 dnia: 26 Marzec 2016, 19:06 »
Przy tej wycieczce, ja b─Öd─Ö mia┼é bli┼╝ej.  ;D

Pzdr.

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2729
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowied╝ #13 dnia: 26 Marzec 2016, 19:33 »
A ja pierdole - nie jad─Ö....
Mˇj Junak- moja  duma !!! Harley mˇ│j to jest TO !!!

Offline darul

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 927
  • Model: M16 - czerwony
« Odpowied╝ #14 dnia: 26 Marzec 2016, 19:49 »
Przy tej wycieczce, ja b─Öd─Ö mia┼é bli┼╝ej.  ;D

Pzdr.

chyba ┼╝e pojedziemy l─ůdem :P
Darek

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
« Odpowied╝ #15 dnia: 26 Marzec 2016, 19:59 »
 :P

Offline PREZES

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 358
  • Model: HONDA VTX 1300 RETRO
« Odpowied╝ #16 dnia: 26 Marzec 2016, 20:03 »

Stara nie pu┼Ťci ?  :o

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowied╝ #17 dnia: 26 Marzec 2016, 20:32 »
te┼╝... >:(

indi 38

• GoŠ
« Odpowied╝ #18 dnia: 26 Marzec 2016, 21:49 »

Niestety , ja r├│wnie┼╝ nie pojad─Ö. :( Jakbym nie liczy┼é , kalkulator wy┼Ťwietla ci─ůgle napis NIE !!! :'( Ma┼éa uwaga dla tych co pojad─ů. Na necie ludzie publikuj─ů ceny podstawowych produkt├│w spo┼╝ywczych w Norwegii. S─ů one ┼Ťrednio trzykrotnie wy┼╝sze od naszych. I to prawda.( ale w mie┼Ťcie)..wi─Öc jako tako dacie rad─Ö. Ale Wy zaplanujecie podr├│┼╝ ciekawymi drogami ,w┼Ťr├│d fiord├│w i raczej na odludziu. Jak tam gdzie┼Ť trafi si─Ö Wam sklepik spo┼╝ywczy, to b─Ödziecie si─Ö zastanawia─ç czy aby to nie jubiler i chleb  nie jest ze z┼éota... ;) We┼╝cie to pod rozwag─Ö ;)

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowied╝ #19 dnia: 26 Marzec 2016, 23:00 »
Indi, ale przecie┼╝ nikt tam nie pojedzie....To tylko takie g┼éo┼Ťno wypowiadane marzenia... Sukces to b─Ödzie jak nam ten Hell wyjdzie ;)

indi 38

• GoŠ
« Odpowied╝ #20 dnia: 26 Marzec 2016, 23:25 »
Indi, ale przecie┼╝ nikt tam nie pojedzie....To tylko takie g┼éo┼Ťno wypowiadane marzenia... Sukces to b─Ödzie jak nam ten Hell wyjdzie ;)

W końcu Iłki to też prawie jak Norwegia :) ....i taniej.. ;)

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • WiadomoÂci: 799
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowied╝ #21 dnia: 27 Marzec 2016, 00:10 »

Kasa ju┼╝ dawno usk┼éadana  ;)

M├│g┼éby┼Ť mnie nie wk..... denerwowa─ç?  ??? :-\ >:(

;D

A to ja gdzie┼Ť na dalekiej p├│lnocy........ :)

M┼éodzieniaszek, ;D to dieta ┼Ťr├│dziemnomorska?...  ;D
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2016, 00:32 wys│ana przez NG 27 »

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
« Odpowied╝ #22 dnia: 27 Marzec 2016, 07:28 »

Marcin, czemu jeste┼Ť takim pesymist─ů?
Przecie┼╝ nie mo┼╝emy ca┼ée ┼╝ycie je┼║dzi─ç tylko do I┼éek. Nowych dr├│g nie wybuduj─ů, a stare b─Ödziemy tak zna─ç, ┼╝e b─Ödzie mo┼╝na spa─ç w trakcie podr├│┼╝y.  ;D
Trzeba zobaczy─ç i posmakowa─ç czego┼Ť nowego, a nie tylko schabowy z kapust─ů na okr─Ötk─Ö.
Mnie pomys┼é Indiego bardzo si─Ö spodoba┼é. Moze, troszk─Ö mniej kwestia mandat├│w, odsiadki i z┼éotego chleba. Ale c├│┼╝, trzeba uzbiera─ç i jecha─ç przepisowo. Fiordy odwiedza┼é kiedy┼Ť m├│j kolega pod ┼╝aglami i te┼╝ pia┼é peany na ich cze┼Ť─ç. Te┼╝ m├│wi┼é, ┼╝e trzeba to zobaczy─ç. Co prawda inna perspektywa, bo z do┼éu, nie z g├│ry, ale mam nadziej─Ö, ┼╝e tak samo pi─Ökne z obydwu stron. ;D

Pzdr.
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2016, 07:36 wys│ana przez Power »

zdzichfur

• GoŠ
« Odpowied╝ #23 dnia: 27 Marzec 2016, 07:48 »
Indi, ale przecie┼╝ nikt tam nie pojedzie. ...

Marcin wi─Öcej wiary w ludzi   8)

zdzichfur

• GoŠ
« Odpowied╝ #24 dnia: 27 Marzec 2016, 07:56 »
... Co prawda inna perspektywa, bo z dołu, nie z góry, ale mam nadzieję, że tak samo piękne z obydwu stron. ;D

Pzdr.
Pawe┼é pi─Ökne rzeczy to raczej pi─Ökne s─ů z ka┼╝dej perspektywy, z przodu z ty┼éu czy z boku - tak si─Ö mnie wydaje   8)