23 Sierpień 2019, 12:47

Aktualności:

....i po zlocie :(

Co teraz czytam

Zaczęty przez Wozu, 22 Kwiecień 2016, 21:48

Wozu

22 Kwiecień 2016, 21:48 Ostatnia edycja: 22 Kwiecień 2016, 21:49 by Wozu
Czytam sporo bo lubię i czasem nie mam pomysłu co wybrać do czytania jako kolejną książkę.
Stąd pomysł żeby założyć taki temat. Wrzucajcie co czytacie aktualnie, co przeczytaliście i pozostawiło niezapomniane wrażenia a może właśnie uznaliście za kompletną porażkę.
Ja aktualnie zanabyłem drogą kupna w pobliskim Auchanie poniższą pozycję  ;D
Nawet ciekawa z licznymi zdjęciami, planami bunkrów i całych zespołów fortyfikacyjnych. Opisuje całą historię powstawania fortyfikacji po pierwszej wojnie światowej do zakończenia drugiej. Polecam tak 7/10.

Mr.Whitie

"Manipulacja odczarowana" Marek Skała.
Polecam :)
...z zawodu jestem...czÅ,owiekiem...

Power

"Pomnik Cesarzowej Achai" Andrzej Ziemiański

Pzdr.

NGN 27

22 Kwiecień 2016, 22:16 #3 Ostatnia edycja: 22 Kwiecień 2016, 22:18 by NG 27
Instrukcja obsługi Junak M 16.  Trzyma w napięciu i mrozi krew w żyłach! 8)

kryha666

Obecnie łykam dwie książki na zmianę klimatu:
- psychodeliczna "Beksińscy" Magdaleny Grzebałkowskiej
- przyjemny poradnik "Motocykl po czterdziestce (zamiast kochanki)" Jarka Gibasa 8)

Yola

Aktualnie cała seria "Gry o tron" G.Martina
Polecam trylogię Millenium Stiega Larssona,
mój ulubiony Wiedźmin - seria A. Sapkowskiego ,
twórczość Kena Folleta, szczególnie Filary ziemi i Åšwiat bez końca,
A do tego cały wachlarz kryminałów: autorstwa T. Gerritssen, H.Cobena, Pattersona itp.

Franky_Furbo

Henry Miller - Zwrotnik Koziorożca ...aktualnie ... ;D

Wozu

23 Kwiecień 2016, 21:29 #7 Ostatnia edycja: 23 Kwiecień 2016, 21:33 by Wozu
Cytat: Yola w 23 Kwiecień 2016, 11:22
Aktualnie cała seria "Gry o tron" G.Martina
Polecam trylogię Millenium Stiega Larssona,
mój ulubiony Wiedźmin - seria A. Sapkowskiego ,
twórczość Kena Folleta, szczególnie Filary ziemi i Åšwiat bez końca,
A do tego cały wachlarz kryminałów: autorstwa T. Gerritssen, H.Cobena, Pattersona itp.

Milenium i Wiedźmin... Czytałem i mogę się podpisać dwoma rękoma pod tymi pozycjami.  8) Wiedźmin jest rewelacyjny.
W podobnych klimatach Wiedźmina czy Gry o tron polecam Cykl demoniczny lub Mroczną wieże Kinga do tego całą serię książek Metro 2033, chociaż jeśli chodzi o Metro to mam swoich faworytów  :).

trzysta

Ulotka antybiotyku.
Pomaga na gardlo i rzeżączkę ale grozi świądem odbytu :)
Strach brać :).

Wozu

Cytat: trzysta w 23 Kwiecień 2016, 21:41
Ulotka antybiotyku.

Boję się pytać, którą stroną się go aplikuje :o

NGN 27

23 Kwiecień 2016, 22:16 #10 Ostatnia edycja: 23 Kwiecień 2016, 22:18 by NG 27
Cytat: Wozu w 23 Kwiecień 2016, 21:54
Ulotka antybiotyku.

trzysta

Cytat: NG 27 w 23 Kwiecień 2016, 22:16
Cytat: Wozu w 23 Kwiecień 2016, 21:54
Ulotka antybiotyku.

Górą ;)

Wozu

Nawiązując do leku aplikowanego "górą". Niedawno prowadziłem kurs dla pielęgniarek, kiedy ociągałem się z zakończeniem kursu o godzinę wcześniej padł z ich strony argument:
- No bo wie Pan, nie może być Pan pewny czy nie trafi Pan do nas w niedługim czasie, a wtedy proszę wierzyć, że ten sam lek można podać na różne sposoby...
To mnie przekonało, wyszły wcześniej o godzinę  ;D

petek

indi 38

Czytam praktycznie wszystko, co mi w ręce wpadnie. To pozostałości po takiej dziecięcej ciekawości. Czasem jestem zły że tracę czas na jakieś głupoty. Ale warto...bo czasami treść przypadkowej lektury , mile mnie zaskakuje.. ;) Jednak moją książką , chyba pierwszą którą przeczytałem i zrobiła na mnie ogromne wrażenie to...." Dzieci z Bullerbyn" ;D Miałem chyba wtedy ze 6 lat. Czytać nauczyła mnie Babcia , na długo za nim poszedłem do szkoły ::) Obecnie wróciłem do Gombrowicza. Utożsamiam się z nim jako facetem. Jego przemyślenia są mi bliskie.....chociaż ja w przeciwieństwie do niego nie jestem aż tak ....szorstki ;D Pozwolicie więc że zakończę cytatem z przemyśleń mistrza i ciekawe czy też się z nim i ze mną zgodzicie  ;)

"....Brzyd­kie ko­biety cza­sem bar­dziej uderzają do głowy niż ład­ne, gdy się pod­chodzi do nich zbyt blisko..."

Pozdrawiam  ;D

kryha666

Cytat: indi 38 w 24 Kwiecień 2016, 10:23
Czytam praktycznie wszystko, co mi w ręce wpadnie. To pozostałości po takiej dziecięcej ciekawości. Czasem jestem zły że tracę czas na jakieś głupoty. Ale warto...bo czasami treść przypadkowej lektury , mile mnie zaskakuje.. ;) Jednak moją książką , chyba pierwszą którą przeczytałem i zrobiła na mnie ogromne wrażenie to...." Dzieci z Bullerbyn" ;D Miałem chyba wtedy ze 6 lat. Czytać nauczyła mnie Babcia , na długo za nim poszedłem do szkoły ::) Obecnie wróciłem do Gombrowicza. Utożsamiam się z nim jako facetem. Jego przemyślenia są mi bliskie.....chociaż ja w przeciwieństwie do niego nie jestem aż tak ....szorstki ;D Pozwolicie więc że zakończę cytatem z przemyśleń mistrza i ciekawe czy też się z nim i ze mną zgodzicie  ;)

"....Brzyd­kie ko­biety cza­sem bar­dziej uderzają do głowy niż ład­ne, gdy się pod­chodzi do nich zbyt blisko..."

Pozdrawiam  ;D

Piękne :)
Uwielbiam Gombrowicza, zjadłem chyba wszystkie jego dzieła i co jakiś czas wracam przy okazji odkrywając coś nowego. Zawsze mnie zaskakuje 8)

indi 38

Bo z czytaniem jest podobnie , jak z tą blondynką z " Mam Talent " Najpierw obawiam się zażenowania marną treścią i nastawieniem że nie warto , bo nic mnie już tu nie zadziwi. A potem ..buuum. :D I po raz koejny okazuje się że warto było doczytać do końca... ;D I tak to się u mnie kręci..... ;)

https://youtu.be/FAwlr764DJA

NGN 27

25 Kwiecień 2016, 22:58 #17 Ostatnia edycja: 25 Kwiecień 2016, 23:05 by NG 27
Aktualnie czytam zastrzeżone tomiki wierszy pewnego poety, o tatuażach!!!...  ;D ;D ;D

kryha666

Cytat: NG 27 w 25 Kwiecień 2016, 22:58
Aktualnie czytam zastrzeżone tomiki wierszy pewnego poety, o tatuażach!!!...  ;D ;D ;D

Zdradź tytuł. Zaciekawiłeś mnie tymi wierszykami o dziarach :p

SENIOR

Aktualnie czytam Waszą twórczość na forum.  ;D

Power

Cytat: SENIOR w 26 Kwiecień 2016, 15:06
Aktualnie czytam Waszą twórczość na forum.  ;D

Ciekawa lektura, prawda?
Bogactwo wątków w powieści, duża liczba bohaterów i wielość autorów. Po prostu przepis na sukces wydawniczy.  ;D

Bonzo

Od komedii po dramat :D

indi 38

Cytat: Bonzo w 26 Kwiecień 2016, 16:10
Od komedii po dramat :D

I żeby było jeszcze śmieszniej.....komedia to dramat... ;)

NGN 27

26 Kwiecień 2016, 17:35 #23 Ostatnia edycja: 26 Kwiecień 2016, 17:37 by NG 27
Oto próbka możliwości...

"Tatuaże, tatuaże, zawsze wszędzie z wami łażę.
Dożywotni skóry strój.
Mnie z tym dobrze no i  uj"

...poprawiłem jedynie trochę rytm...  ;)
8)