Autor W▒tek: Dyskusja - sprawy bie┼╝─ůce.  (Przeczytany 16237 razy)

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • WiadomoÂci: 799
  • Model: Junak M 16 125
Dyskusja - sprawy bie┼╝─ůce.
« dnia: 27 Kwiecie˝ 2016, 21:38 »
Wszystkie w─ůtki w tym temacie b─Öd─ů zamkni─Öte i sukcesywnie uzupe┼éniane przeze mnie, wi─Öc wszelkie wpisy b─Ödzie mo┼╝na dokonywa─ç w tym miejscu.
Tutaj b─Ödzie odbywa─ç si─Ö dyskusja bie┼╝─ůca, sk┼éadanie pyta┼ä i problem├│w dotycz─ůcych naszych maszyn, jak i sugestie zmian funkcjonowania tego tematu. Zach─Öcam te┼╝, by ka┼╝dy u┼╝ytkownik posiada┼é sw├│j w─ůtek, w temacie "My i nasze motocykle", gdzie tak┼╝e mo┼╝na zg┼éasza─ç swoje problemy. W miar─Ö mo┼╝liwo┼Ťci, najbardziej powtarzaj─ůce si─Ö pytania b─Öd─ů zamieszczane, wraz z ich rozwi─ůzaniem, w tematach zamkni─Ötych, bez zb─Ödnej dyskusji. Ma to na celu u┼éatwienie i szybsze znalezienie rozwi─ůzania, pomijaj─ůc klasyczne wynurzenia u┼╝ytkownik├│w...  ;D

Je┼Ťli w tym w─ůtku pojawi si─Ö tkz. offtop/spam etc., Moderator nie b─Ödzie nerwowo interweniowa┼é,  ;) poza dyskusj─ů og├│lnie uznan─ů za niepo┼╝─ůdan─ů na Naszym Forum!

Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam - Moderator...  8) ;)

Do czasu uko┼äczenia prac, prosz─Ö pow┼Ťci─ůgn─ů─ç si─Ö od komentarzy typu; ...dlaczego tak wolno?, co to ma by─ç?, a tak┼╝e; po co to komu?... itp.!  >:( ;)
Ide─ů tego tematu, ma by─ç szybsze i sprawniejsze przeszukiwania podstawowych i sprawdzonych informacji, kt├│re to niejednokrotnie by┼éy ju┼╝ omawiane, a ugrz─Öz┼éy gdzie┼Ť w otch┼éani informacji...
Je┼Ťli projekt usprawnienia nie sprawdzi si─Ö, to sam skasuj─Ö jego zawarto┼Ť─ç, bez nostalgii, wyrzut├│w i poczucia straconego czasu...  ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecie˝ 2016, 00:29 wys│ana przez NG 27 »

Offline Bonzo

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 1045
  • Lepiej by─ç panem w piekle ni┼╝ s┼éuga w niebie ...
  • Model: By┼é M16 125, jest Boulevard C90T
Odp: Dyskusja - sprawy bie┼╝─ůce.
« Odpowied╝ #1 dnia: 27 Kwiecie˝ 2016, 22:36 »
Wiec pomy┼Ťla┼éem, ┼╝e pomog─Ö ciutek w pouk┼éadaniu forum. Nie chwal─ůc si─Ö, sam si─Ö tym zajmuj─Ö ale w forach o innych tematach.
Ka┼╝dy wie z do┼Ťwiadczenia, ┼╝e na forum wpada si─Ö po pomoc lub po prostu pogada─ç. By to mia┼éo jaki┼Ť sens to u┼╝ytkownicy powinni dba─ç o tre┼Ť─ç na forum. To co zlej─ů u┼╝ytkownicy lub czemu si─Ö nie podporz─ůdkowuj─ů powinien wy┼éapywa─ç moderator i edytowa─ç tak by mia┼éo to r─Öce i nogi oraz pasowa┼éo do og├│┼éu.
Zbieranie warto┼Ťciowych informacji w jednym worku nie pomaga w wyszukiwaniu tego na czym komu┼Ť b─Ödzie zale┼╝a┼éo by si─Ö dowiedzie─ç. Miejcie baczenie na fakt, ┼╝e za np. 5 lat pojawi si─Ö kolejny u┼╝ytkownik a mo┼╝e nawet i 100 kt├│rzy zaczn─ů zadawa─ç pytania te, kt├│re ju┼╝ zosta┼éy przez was przemaglowane 1000 razy. By forum by┼éo czytelne nie nale┼╝y w kotle uk┼éada─ç oddzielnie marchewk─Ö i ziemniaki bo i tak w tej zupie one zgin─ů i pomieszaj─ů si─Ö i z pietruszk─ů a mo┼╝e i mi─Ösem. Powk┼éada─ç to trzeba do oddzielnych garnk├│w a je┼Ťli kie┼ébaska w danym garnku ma by─ç widoczna to wbijmy w ni─ů wyka┼éaczk─Ö z parasolk─ů :D
Dlatego te┼╝ proponuj─Ö najpierw zbudowa─ç struktur─Ö/drzewo forum. A potem zacz─ů─ç martwi─ç si─Ö o tre┼Ť─ç.

Generalnie to forma forum jaka jest mi obecnie nie przeszkadza i cz┼éowiek nie jest taki u┼éomny by w tej zupie nie znalaz┼é ┼éy┼╝k─ů rodzynki, jednak je┼Ťli ju┼╝ NG 27 zamierzasz robi─ç tu porz─ůdki to proponuj─Ö zacz─ů─ç od podstaw.

Moja propozycja struktury forum

Działy i poddziały:

ÔÇó   Regulaminy i FAQ ÔÇô czyli jak korzysta─ç co wolno itd.
ÔÇó   My i nasze motocykle
ÔÇó   Junak
   o   Zamienniki cz─Ö┼Ťci do Junak├│w, symbole, ceny
   o   M16
      ´éž   Problemy techniczne, porady, eksploatacja
      ´éž   Testy, porady, pytania
      ´éž   Tuning
   o   M 11
      ´éž   Tuning
   o   M 11 Caffe
     ´éž   Tuning

Na przysz┼éo┼Ť─ç ┼éatwo doda─ç kolejn─ů ga┼é─ů┼║ modelu. Bez sensu dzieli─ç na pojemno┼Ťci gdy┼╝ r├│┼╝nice w pojazdach s─ů minimalne, lepiej moderowa─ç znaczniki w tematach np. [125] [320]

o   Zr├│b to sam
   o   Polecamy / Odradzamy ÔÇô warsztaty/serwisy produkty itp.
ÔÇó   Nasze wypady + Imprezy / wsp├│lne jazdy (po┼é─ůczy─ç te dwa w─ůtki gdy┼╝ tematycznie jest to jedno i to samo)
ÔÇó   Hyde Park
ÔÇó   Grupa Motocyklowa Daytona ÔÇô DmG
ÔÇó   Forum Regionalne
   o   dolno┼Ťl─ůskie,
   o   kujawsko-pomorskie,
   o   lubuskie,
   o   ┼é├│dzkie,
   o   lubelskie,
   o   mazowieckie,
   o   ma┼éopolskie,
   o   opolskie,
   o   podlaskie,
   o   podkarpackie,
   o   pomorskie,
   o   ┼Ťl─ůskie,
   o   ┼Ťwi─Ötokrzyskie,
   o   warmi┼äsko-mazurskie,
   o   wielkopolskie,
   o   zachodniopomorskie
ÔÇó   Linkownia
   o   Filmy Junak M16 i pochodne (zmieni─ç poziom listy gdy┼╝ to te┼╝ b─Öd─ů linki)
ÔÇó   Kupi─Ö/Sprzedam/Zamieni─Ö
ÔÇó   Heaven's Riders...

« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecie˝ 2016, 22:53 wys│ana przez Bonzo »

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowied╝ #2 dnia: 27 Kwiecie˝ 2016, 23:08 »
Widzisz, w┼éa┼Ťnie szuka┼éem w─ůtku, w kt├│rym ostatnio o tym dyskutowali┼Ťmy, a Ty sam spad┼ée┼Ť mi z nieba!  :D

Dok┼éadnie rozumiem Twoja koncepcj─Ö i nawet mia┼éem o tym pisa─ç, ┼╝e obecna struktura nie jest wystarczaj─ůco dobra. W┼éa┼Ťnie to zauwa┼╝y┼éem, ju┼╝ na samym pocz─ůtku.

S─ůdzi┼éem jednak, ┼╝e uda mi si─Ö skatalogowa─ç najistotniejsze tematy i w─ůtki w jednym, nazwijmy to - katalogu, ale niestety, narz─Ödzia mnie nie puszczaj─ů i pojawia si─Ö problem...

Mog─Ö jedynie utworzy─ç w jednym istniej─ůcym katalogu - "Junaki", tylko podkatalogi/w─ůtki...
Nie mam takiej mocy sprawczej! Tym zajmuj─ů si─Ö Administratorzy (i to w┼éa┼Ťnie ich nale┼╝y przekona─ç do pewnych korekt, takie czasy - idzie nowe...  ;) ;D), ale sadz─Ö, ┼╝e ta dyskusja pomo┼╝e nam znale┼║─ç optymalne rozwi─ůzania i poszeregowa─ç cenne informacje!  8)

Ja tu jestem tylko zwyk┼éym Moderatorem Globalnym, na pr├│b─Ö...  ;D  8) ;)

« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecie˝ 2016, 00:09 wys│ana przez NG 27 »

Offline Bonzo

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #3 dnia: 27 Kwiecie˝ 2016, 23:30 »
Hymmm jako Mod Globalny uprawnienia w jednym w─ůtku? Popro┼Ť ┼üysego niech Ci podwy┼╝szy uprawnienia.

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowied╝ #4 dnia: 27 Kwiecie˝ 2016, 23:43 »
My┼Ťl─Ö, ┼╝e to b─Ödzie wymaga┼éo szerszych konsultacji i ustalenia ostatecznego modelu struktury.
Kolejnym krokiem b─Ödzie wprowadzenie tego w ┼╝ycie.

Poczekajmy, niechaj wypowiedz─ů si─Ö Najwa┼╝niejsi!  8)

Offline SENIOR

• RULE NUMBER ONE: NEVER TOUCH MY MOTORCYCLE !
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 473
  • NIC NIE MUSZ─ś ! Rebel and proud of it !
  • Model: Honda Shadow VT 750 C Burgund
« Odpowied╝ #5 dnia: 28 Kwiecie˝ 2016, 08:00 »
Ju┼╝ si─Ö boj─Ö, teraz masz w┼éadz─Ö jak prokurator generalny. A by┼éo dobrze ....   :o

Offline Bonzo

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #6 dnia: 28 Kwiecie˝ 2016, 08:45 »
Hehe Oby ta władza była w odpowiednich rękach :D

Offline Bruno_78

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 133
  • Model: Junak M16 320i
« Odpowied╝ #7 dnia: 28 Kwiecie˝ 2016, 09:01 »
Hmmm jak to m├│wi─ů "Dobra Zmiana" :)
Piotr

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2729
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowied╝ #8 dnia: 28 Kwiecie˝ 2016, 09:13 »
Kumotrowie - mam wra┼╝enie, ┼╝e sprawa pod─ů┼╝a w nie do ko┼äca w┼éa┼Ťciwym, wed┼éug mnie, kierunku....

Poradnik co zrobi─ç zaraz po zakupie n├│wki sztuki - ok.
Natomiast zmiany reszty nie przemawiaj─ů do mnie. Zw┼éaszcza, to z regionalizacj─ů. W pierwotnym za┼éo┼╝eniu forum mia┼éo nas ┼é─ůczy─ç a nie dzieli─ç...... Tak to widz─Ö.

Mˇj Junak- moja  duma !!! Harley mˇ│j to jest TO !!!

Offline SENIOR

• RULE NUMBER ONE: NEVER TOUCH MY MOTORCYCLE !
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 473
  • NIC NIE MUSZ─ś ! Rebel and proud of it !
  • Model: Honda Shadow VT 750 C Burgund
« Odpowied╝ #9 dnia: 28 Kwiecie˝ 2016, 09:34 »
Kumotrowie - mam wra┼╝enie, ┼╝e sprawa pod─ů┼╝a w nie do ko┼äca w┼éa┼Ťciwym, wed┼éug mnie, kierunku....

Natomiast zmiany reszty nie przemawiaj─ů do mnie. Zw┼éaszcza, to z regionalizacj─ů. W pierwotnym za┼éo┼╝eniu forum mia┼éo nas ┼é─ůczy─ç a nie dzieli─ç...... Tak to widz─Ö.
Zgadzam się w 100 %. Popieram Łysego.

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowied╝ #10 dnia: 28 Kwiecie˝ 2016, 09:45 »

Ju┼╝ si─Ö boj─Ö, teraz masz w┼éadz─Ö jak prokurator generalny. A by┼éo dobrze ....   :o
Poniewa┼╝ mam w┼éadz─Ö, jak Prokurator Generalny, to w┼éa┼Ťnie teraz chcia┼ébym si─Ö zaj─ů─ç gospodark─ů!... ;D
Dobrze, to dopiero b─Ödzie!...  ;)

Prezes/┼üysy, s─ůdz─Ö, ┼╝e nie do ko┼äca si─Ö zrozumieli┼Ťmy. Je┼Ťli chodzi, o moj─ů w┼éadz─Ö i uprawnienia, to nie s─ů mi one do niczego potrzebne, poza dzia┼éalno┼Ťci─ů stricte maj─ůc─ů na celu wprowadzenia pewnych usprawnie┼ä. Ch─Ötnie mog─Ö je scedowa─ç, ale nie uciekam, od pracy i nie wycofuj─Ö si─Ö rakiem, napotykaj─ůc problem.  8)

Ju┼╝ samo to, ┼╝e jest temat, w kt├│rym mo┼╝emy dowoli dyskutowa─ç, we wsp├│lnym gronie, o Forum, jako ca┼éo┼Ťci, uwa┼╝am za sukces. M├│j zamys┼é jest niezmienny, ale propozycja Bonzo, wydaje si─Ö by─ç, o wiele bardziej ambitna i z ca┼éa moc─ů b─Öd─Ö temu przedsi─Öwzi─Öciu kibicowa┼é.
Zmiana struktury, w najmniejszym stopniu nikogo nie podzieli, a jedynie pozwali na czytelniejsze i bardziej rozwojowe poszeregowanie wszystkich w─ůtk├│w.
W ┼╝adnym stopniu nie dotyczy to "dowodzenia" i zmiany Kadry Kierowniczej!  8)

Bonzo zaproponowa┼é pewn─ů swoj─ů wizj─Ö, a przecie┼╝ ostateczny jej kszta┼ét mo┼╝na wsp├│lnie ustali─ç! Np. wcale nie musi by─ç dzia┼éu "Forum regionalne" itp., je┼Ťli uznamy, ┼╝e nie jest potrzebne. Jest to jedynie projekt.

Zdaj─Ö sobie spraw─Ö, ┼╝e taka zmiana jest do┼Ť─ç fundamentaln─ů, wi─Öc uwa┼╝am, ┼╝e wymaga szerszej konsultacji i sporego zaanga┼╝owania. Jestem jednak przekonany, ┼╝e to si─Ö nam wszystkim mo┼╝e op┼éaci─ç!

Chodzi bowiem, o lepsze katalogowanie, kt├│re b─Ödzie odpowiada─ç na wyzwania dnia dzisiejszego i jutrzejszego.

W ka┼╝dym b─ůd┼║ razie, p├│ki co, ja robi─Ö swoje, a dyskusja niechaj trwa i trwa ma─ç!  ;)

« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecie˝ 2016, 11:09 wys│ana przez NG 27 »

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowied╝ #11 dnia: 28 Kwiecie˝ 2016, 10:04 »
Jak my ┼╝yli┼Ťmy do tej pory??? Cud, ┼╝e do┼╝yli┼Ťmy!!!  ;D

Power, no w┼éa┼Ťnie to jest podstawowy b┼é─ůd w za┼éo┼╝eniu.

Jeste┼Ťcie  na Forum od zawsze i je Tworzycie, przez co wydaje si─Ö Wam, ┼╝e wszystko jest na nim oczywiste i czytelne. Jednak je┼Ťli przychodzi kto┼Ť nowy i pr├│buje w nim co┼Ť znale┼║─ç, ma z tym spore problemy, bo np. cz─Ö┼Ť─ç wa┼╝nych odpowiedzi technicznym, znajduje si─Ö w tematach "My i nasze motocykle", a nie np. Junak M16.

Sk─ůd kto┼Ť przeszukuj─ůcy Forum, ma wiedzie─ç, ┼╝e jaki┼Ť temat by┼é do┼Ť─ç szeroko omawiany dwa lata temu, w w─ůtku np. kolegi NG27, kt├│ry w dodatku ju┼╝ si─Ö u nas nie pojawia, od roku... (to tylko taki przyk┼éad)  ;)
Rozumiem tak┼╝e, ┼╝e jest sporo os├│b, kt├│re je┼Ťli tylko pami─Ötaj─ů, to staraj─ů si─Ö nakierowa─ç ┼╝├│┼étodzioba - pe┼éni─ůc jakby nieoficjaln─ů rol─Ö Moderator├│w i to oczywi┼Ťcie jest cenne, ale dalej nie rozwi─ůzuje do ko┼äca pewnego braku przejrzysto┼Ťci. Na Forach ju┼╝ tak jest, ┼╝e zaczyna si─Ö od kilku koleg├│w, kt├│rzy maj─ů wsp├│ln─ů pasj─Ö i miejsce do wymiany informacji, ale w pewnym momencie, trzeba spojrze─ç na to troch─Ö z innej perspektywy, a czasem zrobi─ç krok do ty┼éu i dokona─ç reformacji...  ;D ;) 8)
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecie˝ 2016, 10:15 wys│ana przez NG 27 »

Offline Power

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2628
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
  • Model: Yamaha MT09 Tracer
« Odpowied╝ #12 dnia: 28 Kwiecie˝ 2016, 10:23 »
Mam inne zdanie.
Te┼╝ kiedy┼Ť by┼éem tutaj nowy i znalaz┼éem wszystko, co mnie interesowa┼éo. W┼éa┼Ťnie na skutek poszukiwa┼ä w necie informacji technicznych na temat mojego nowego motocykla znalaz┼éem forum, kole┼╝anki i koleg├│w.

Pzdr.

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 715
  • Model: M16 125 :)
« Odpowied╝ #13 dnia: 28 Kwiecie˝ 2016, 10:24 »
P├│ki co regionalizacja jest zb─Ödna bo a┼╝ tak du┼╝o nas nie ma dzi─Öki czemu jest tak przyjemnie. A nawet ten niewielki ba┼éagan tematyczny jest przyjemny w dotyku i nie razi oka. I w┼éa┼Ťnie pomoc forumowicz├│w przy szukaniu interesuj─ůcych zagadnie┼ä nowicjuszy tworzy fajn─ů grup─Ö kolesi ;) Same szukanie i czytanie odpowiedzi jest suche i bezduszne.
Obawiam si─Ö, ┼╝e ┼╝eby doj┼Ť─ç do w pe┼éni zadowalaj─ůcego wszystkich forumowicz├│w kszta┼étu forum trza zasi─ů┼Ť─ç przy stole i zag┼éosowa─ç wznosz─ůc toasty za ka┼╝dy temat ;)
Na trze┼║wo nie ogarnie si─Ö tego 8)
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecie˝ 2016, 10:34 wys│ana przez NG 27 »

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
« Odpowied╝ #14 dnia: 28 Kwiecie˝ 2016, 10:26 »
A tak przy okazji, dlaczego usun─ů┼ée┼Ť m├│j poprzedni wpis. Pozosta┼é po nim tylko "cycat" w Twoim wpisie.  ;D

Pzdr.

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #15 dnia: 28 Kwiecie˝ 2016, 10:28 »
A tak przy okazji, dlaczego usun─ů┼ée┼Ť m├│j poprzedni wpis. Pozosta┼é po nim tylko "cycat" w Twoim wpisie.  ;D

Pzdr.
Dobra zmiana 8)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
« Odpowied╝ #16 dnia: 28 Kwiecie˝ 2016, 10:30 »
O, to ustawa ju┼╝ dzia┼éa???   ;D ;D ;D

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowied╝ #17 dnia: 28 Kwiecie˝ 2016, 10:33 »

Pzdr.
Dobra zmiana 8)

Przepraszam, wyst─ůpi┼é problem techniczny! Mam nadzieje, ┼╝e mi wybaczysz?...  ;)
Tak to jest, jak si─Ö da dziecku skalpel do r─Öki... ;D
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecie˝ 2016, 10:38 wys│ana przez NG 27 »

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
« Odpowied╝ #18 dnia: 28 Kwiecie˝ 2016, 10:35 »

Pzdr.
Dobra zmiana 8)

Przepraszam, wyst─ůpi┼é problem techniczny! Mam nadzieje, ┼╝e mi wybaczysz?...  ;)

Skoro to nie ustawa, to wybaczam.  ;D ;D ;D

Pzdr.

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
« Odpowied╝ #19 dnia: 28 Kwiecie˝ 2016, 10:35 »
Nie przejmuj si─Ö nami, r├│b swoje.

PZdr.

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowied╝ #20 dnia: 28 Kwiecie˝ 2016, 10:43 »
Nie przejmuj si─Ö nami, r├│b swoje.

PZdr.

Do g┼éowy by mi nie przysz┼éo, by przejmowa─ç si─Ö czymkolwiek!  8)
Problem mam tylko wtedy, gdy mi w baku hula wiatr!  >:( ;D
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecie˝ 2016, 11:31 wys│ana przez NG 27 »

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
« Odpowied╝ #21 dnia: 28 Kwiecie˝ 2016, 10:47 »
Sw├│j cz┼éowiek.  ;)

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #22 dnia: 28 Kwiecie˝ 2016, 10:48 »
A pr├│bowa┼ée┼Ť zamkn─ů─ç pokryw─Ö wlewu paliwa? ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecie˝ 2016, 11:30 wys│ana przez NG 27 »

Offline Bonzo

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #23 dnia: 28 Kwiecie˝ 2016, 11:22 »
W sumie to NG wyj─ů┼é mi wiele z ust wiec nie ma co powtarza─ç.
Przyjrzyjcie się strukturze - to tylko kosmetyka tego co jest - by forum było czytelniejsze.
Rejonizacja to tylko propozycja - nie ma problemu by z tego nie korzysta─ç.
Jeste┼Ťcie Panowie tu d┼éu┼╝nej i sami r├│wnie┼╝ mo┼╝ecie co┼Ť zaproponowa─ç oraz wp┼éywa─ç na to co chcieliby┼Ťcie widzie─ç... i chyba o to w┼éasnie chodzi.

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowied╝ #24 dnia: 28 Kwiecie˝ 2016, 11:23 »
A pr├│bowa┼ée┼Ť zamkn─ů─ç pokryw─Ö wlewu paliwa? ;)

Wielokrotnie!...  ;D
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecie˝ 2016, 11:30 wys│ana przez NG 27 »