Autor W±tek: Cena przeglÄ…du gwarancyjnego Junak m11 125 cc  (Przeczytany 4036 razy)

Offline Fallen9

• Uzytkownik
  • Wiadomo¶ci: 8
  • Model: M11 Cafe
Odp: Cena przeglÄ…du gwarancyjnego Junak m11 125 cc
« OdpowiedĽ #25 dnia: 08 Sierpień 2018, 10:20 »
Czyli widzÄ™, ĹĽe problem z nieszczelnÄ… uszczelkÄ… pompy paliwa mam nie tylko ja ::)

Offline hsurim

• testing
  • Uzytkownik
  • Wiadomo¶ci: 19
  • Model: M11 cafe 125
« OdpowiedĽ #26 dnia: 08 Sierpień 2018, 13:47 »
Ja - z racji gwarancji - nie dotykałem się do niej.
Podejrzewam, że najzwyczajniej dokręcili te kilka śrub, albo cybant na wężu paliwowym - u mnie wisiała kropla paliwa na tym plastikowym kolanku.
Dzisiaj też jeździłem i jak dotąd, nie widać śladu wycieku.

Za to, po zatankowaniu pod korek (w pozycji na stopce bocznej) jeszcze dzisiaj jak stał, to kapało nieco paliwa - cuś ten napowietrznik zbiornika musi być nieszczęśliwie umieszczony z lewej strony zbiornika. :/
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień 2018, 13:48 wysłana przez hsurim »
Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

Offline hsurim

• testing
  • Uzytkownik
« OdpowiedĽ #27 dnia: 09 Sierpień 2018, 16:54 »
Długo nie nacieszyłem się szczelnością - już wczoraj było lekko czuć paliwem a dzisiaj ... sobie pokapuje.
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień 2018, 16:56 wysłana przez hsurim »

Offline hsurim

• testing
  • Uzytkownik
« OdpowiedĽ #28 dnia: 12 Wrzesień 2018, 17:45 »
I będę miał kolejną, nowiutką uszczelkę pod pompą.
Na poprzedniej przejechałem ok. 160 km. Co prawda jeszcze nie kapało, ale od kilku dni już było czuć paliwem. :-\
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień 2018, 17:48 wysłana przez hsurim »

Offline hsurim

• testing
  • Uzytkownik
« OdpowiedĽ #29 dnia: 28 Wrzesień 2018, 08:25 »
W Motoroom/Towarowa zdiagnozowali, iż przyczyną nieszczelności w okolicach pompy paliwa nie jest przesiąkająca uszczelka.
Otóż, paliwo wydostaje się wzdłuż śrub mocujących pompę paliwa (po gwincie).

Offline shadok

• Poczatkujacy
  • Wiadomo¶ci: 2
  • Model: m11
« OdpowiedĽ #30 dnia: 20 PaĽdziernik 2018, 19:25 »
Każdy przegl±d gwarancyjny 190zł z olejem, drogo tam macie w tej warszawce :P
¦l±sk - Zabrze
Jak kto¶ potrzebuje mogę dać namiar na priv.
Chłopaki młode, robotne. Serwis może szału wizualnie nie robi, ale dotychczas bez zastrzeżeń.

Offline franco

• Uzytkownik
  • Wiadomo¶ci: 20
  • Model: Junak M11
« OdpowiedĽ #31 dnia: 03 Styczeń 2019, 11:39 »
Go4moto PruszkĂłw (salon referencyjny), 370 (300 przeglÄ…d, 70 olej) za przeglÄ…d po 1500 km.
Po 300 km zrobiłem przegląd w skuter-serwis/motor-serwis za 220 lub 230, ale po problemach z moto po tym przeglądzie (zakleszczony tylny hamulec, napięty łańcuch, źle zamocowane doloty powietrza do gaźnika i kilka innych), postanowiłem zmienić serwis, zobaczymy czy to był dobry ruch.
Niestety ,przegl±dy almotu to to kasa wyrzucona w błoto.Trzeba sobie powiedzieć jasno,moto hula dopóki w almotowskie łapy się nie dostanie.6 przegl±dów obowi±zkowych po 300zł(¶rednio) to mozna 2 remonty silnika zrobić.Wymian płynów i regulacje zaworów można zrobić samemu,jaki¶ poważniejszy przegl±d trzeba robić w warsztacie ,gdzie wła¶ciciel(wła¶ciciele)s± pasjonatami i serwisantami a nie pracownikami.Robi± z sercem szybko i dokładnie .Co za tym idzie NIC NIE ZEPSUJˇ I NIC NIE ZDEWASTUJˇ.Powiedzcie tak uczciwie:co to za serwis ,który nawet nie posiada interfejsu do odczytania błędów w komputerze?Wystarczy poczytać opinie o serwisach almotu a przekonacie się ,że sporo napraw wygl±da tak:to wymienione,tamto wymienione ,to poprawione .....a usterka jak była tak była.Ci ludzie nie potrafi± nawet ¶rubek przykręcić(je¶li oczywiscie ich nie pogubi±)nie mówi±c o klemach akumulatora.Wszelkie usterki które się zwala na chińsk± produkcję tych motocykli s± zwykle efektem prac serwisowych.Szarpanie chamskie przewodami ,wtyczkami(luzowanie ,wyszarpywanie pinów)nabija błędy w komputerze ,których serwis nie ma czym odczytać.Użytkowanie motocykla z tymi błędami powoduje lawinę kolejnych,taka zasada domina.Nie polecam serwisowania gwarancyjnego.Głównie psuj± się częsci eksploatacyjne za które i tak musicie zapłacić,a jakis tam przełacznik,regulator czy inna cholera to nie maj±tek.
U mnie nie kończy się sezon.Kończy się rok.

Offline franco

• Uzytkownik
« OdpowiedĽ #32 dnia: 03 Styczeń 2019, 12:12 »
W Motoroom/Towarowa zdiagnozowali, iż przyczyną nieszczelności w okolicach pompy paliwa nie jest przesiąkająca uszczelka.
Otóż, paliwo wydostaje się wzdłuż śrub mocujących pompę paliwa (po gwincie).
  Stary,miałem ten sam defekt,paliwo ciekło na silnik,który ledwie udało się po tym umyć(naft± poszło bo żadna,,cudowna "chemia motocyklowa tego nie brała.Uszczelka przepuszcza tylko i wył±cznie z jednego powodu:jest nie precyzyjnie zamontowana.Przekonałem się o tym sam po ¶ladach docisku na gumie,która była w bardzo dobrym stanie.Całkiem możliwe ,że tego montażu dokonuj± już w Polsce choć pewno¶ci nie mam,natomiast wiem ,że jesli kto¶ montuje ci±gle to samo w fabryce to ma dryg że zrobi to dobrze z zamkniętymi oczami.Trzeba by było znać dynamikę usterek w państwie ¶rodka by mieć jasno¶ć gdzie jest więcej psujmonterów. Tak na marginesie dodam ,ze ta wymiana u mnie tej uszczelki poskutkowała pozrywaniem gwintów mocowania baku,które bedę zmuszony przerabiać we własnym zakresie na większe.O zgubieniu chromowanej nakrętki nie wspomnę.Patent na bezawaryjnego Junaczka jest jeden.OMIJANIE ALMOTOWSKICH SERWISÓW.3000km przelatane bez serwisu po prostu bajka.Po serwisie,problem/problemie ...dewastacja,pogubione nakrętki,zerwane gwinty,rozkalibrowane otwory,brzęcz±ce elementy,rozerwane otwory na gumie amortyz.bicie łańcucha,masa błędów na komputerze,naprawianie moto w lesie 400km od domu.Kto chce serwisować,proszę bardzo.Kto zaryzykuje ten nie pojedzie...

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • Wiadomo¶ci: 763
  • Model: M16 125 :)
« OdpowiedĽ #33 dnia: 03 Styczeń 2019, 15:13 »
...Patent na bezawaryjnego Junaczka jest jeden.OMIJANIE ALMOTOWSKICH SERWISÓW.3000km przelatane bez serwisu po prostu bajka.Po serwisie,problem/problemie ...dewastacja,pogubione nakrętki,zerwane gwinty,rozkalibrowane otwory,brzęcz±ce elementy,rozerwane otwory na gumie amortyz.bicie łańcucha,masa błędów na komputerze,naprawianie moto w lesie 400km od domu.Kto chce serwisować,proszę bardzo.Kto zaryzykuje ten nie pojedzie...
Nie strasz nie strasz bo się ... :p
Ja mam ¶wietny autoryzowany serwis i nie mam zamiaru oddawać Janka w inne niepowołane ręce ;)

Offline franco

• Uzytkownik
« OdpowiedĽ #34 dnia: 04 Styczeń 2019, 10:41 »
...Patent na bezawaryjnego Junaczka jest jeden.OMIJANIE ALMOTOWSKICH SERWISÓW.3000km przelatane bez serwisu po prostu bajka.Po serwisie,problem/problemie ...dewastacja,pogubione nakrętki,zerwane gwinty,rozkalibrowane otwory,brzęcz±ce elementy,rozerwane otwory na gumie amortyz.bicie łańcucha,masa błędów na komputerze,naprawianie moto w lesie 400km od domu.Kto chce serwisować,proszę bardzo.Kto zaryzykuje ten nie pojedzie...
Nie strasz nie strasz bo się ... :p
Ja mam ¶wietny autoryzowany serwis i nie mam zamiaru oddawać Janka w inne niepowołane ręce ;)
Daj Ci Boże, oczywi¶cie moja opinia jest ogólna,między czarnymi owcami znajdzie się kilka białych.Twoja opiera się tylko i wył±cznie na twoim przypadku.Nie ma ¶wietnych serwisów autoryzowanych,oby¶ się nie przekonał.Kumpel ma moto za 46.000 a przegl±d kosztuje 900zł. Każdy klient serwisuj±cy jest traktowany jak nieproszony go¶ć ale również jak potencjalny dostawca łatwych pieniędzy za nic.Kiedy wyst±pi usterka zaczynaj± się schody,zwalanie na klienta,bardzo długie terminy,problem ze zdiagnozowaniem przyczyn,brak narzędzi diagnostycznych itp.Takich przypadków znam wiele po znajomych.Nigdy nie słyszałem pozytywnego słowa o serwisie autoryzowanym,natomiast o warsztatach motocyklowych przeważnie same superlatywy.Wymienić olej czy uszczelkę każdy głupek potrafi.Jak wyst±pi poważna usterka to wtedy człowiek dowiaduje się co to takiego naprawdę ,,serwis gwarancyjny".Nie życzę nikomu by się przekonał.To mnie więcej jak na filmie Barei scena z szatniarzem:,,Nie mam pańskiego płaszcza i co mi pan zrobisz?"Pewnie w niektórych serwisach znajd± się solidni mechanicy,ale to s± wyj±tki,mam nadzieję,że na taki wyj±tek trafiłe¶.

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • Wiadomo¶ci: 763
  • Model: M16 125 :)
« OdpowiedĽ #35 dnia: 04 Styczeń 2019, 12:00 »
Masz rację, musiałem trafić wyj±tkowo bo zarówno w czasach gwarancji jak i po nie miałem najmniejszego problemu.
Ostatnio mogę ewentualnie narzekać na czas oczekiwania bo coraz więcej maszyn różnych marek na przegl±dy do nich jeĽdzi i kolejka się wydłuża ;)