Autor Wątek: Przerobienie elektryki czujnika stopki M11 125  (Przeczytany 10285 razy)

petek

• Uzytkownik
Odp: Przerobienie elektryki czujnika stopki M11 125
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 20, 2016, 02:45:11 pm »
O fotkach pomyślałem dopiero jak już wszystko było poizolowane, więc niestety po ptakach. Z tym połączeniem chodzi o to, że przewody zielony i niebieski, które idą od stopki to masa i plus po stacyjce. W moim przypadku jedyny plus po stacyjce pod siedzeniem. Wykorzystałem go do zwarcia z zielonym (masą) oraz do zasilenia cewki w przekaźniku. Nie umiem dokładnie tego objaśnić, bo fachowcem nie jestem, a całość prac nadzorował kolega elektryk, który właśnie na taki pomysł wpadł. Generalnie opis Kefira jest kapitalny, bo nawet taki laik jak ja był w stanie zrobić większość pracy.

hrabia

• Every Day Matters
  • Uzytkownik
  • To jest to!!!- powiedziaÅ‚a Coca-Cola, pijÄ…c piwo!
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 19, 2017, 10:29:57 pm »
Ja również mam już junkersa , który na wzór " normalnych "motocykli pali na rozłożonej kosie , a rozłącza pompę po włożeniu biegu również na kosie, b.dziękuję Kefir i petek ;D ;), zmotywowaliście mnie do kolejnej przeróbki .( lata jak ta lala !!!) pzdr 8) LwG i do zobaczenia na trasie, a jak mi się uda, to może w Iłkach ?

Kefir

• Uzytkownik
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 21, 2017, 10:55:42 pm »
W Iłkach będę więc do spotkanka :)
ciesze się że pomogłem :)
Zanim padłeś, jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką.
Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?
K.K. Baczyński 20. III. 1944 r.

rwojtek

• Poczatkujacy
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 23, 2018, 06:41:44 pm »
Witam
Kefir możesz podpowiedzieć w której kostce szukać masy do lampki N?

Pozdrawiam
Wojtek

Kefir

• Uzytkownik
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 15, 2018, 04:43:24 pm »

Pod bakiem jest biała kostka - 6pin.. masa dla każdego biegu... jeden z nich to N
do tej kostki jest włożone przedłużenie 6 przewodów a drugi jej koniec znajduje sie w lampie...
Do stopki wykorzystałem kostkę z dołu a do biegów te w lampie
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2018, 04:48:01 pm wysłana przez Kefir »
Zanim padłeś, jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką.
Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?
K.K. Baczyński 20. III. 1944 r.

franco

• Uzytkownik
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 03, 2019, 02:26:58 pm »
Teraz trzeba poszukać zasilania dla cewki - ja znalazłem pod fotelem zasilanie od lampy tylniej - ważne aby to zasilanie pojawiało sie po przekręceniu stacyjki Stary,wykona³e¶ kawa³ solidnej roboty,ja te¿ tak chcê.Tylko nie mogê otworzyæ tych zdjêæ.Co to za format bo zwyk³e jpg otwieram tylko akurat tych mi nie otwiera,nawet pobra³em za sugesti± oprogramowania programy z sieci i tez doopa.Pomo¿esz?

na następnym zdjęciu widać całość podpięta do przekaźnika
1 - masa z Neutrala
2 - zasilanie 12V po stacyjce
3 - kabelki od czujnika stopki

na ostatnim zdjęciu całośc przed upchaniem pod kanapą :)
U mnie nie koñczy siê sezon.Koñczy siê rok.

Leklerk

• Poczatkujacy
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 09, 2022, 08:53:12 am »
Temat stary jak świat  i myślę że, kto go miał przećwiczyć to go już pewnie przećwiczył ale  wtrącę swoje trzy grosze bo w moim Januszu M11 wygląda to trochę inaczej.- pewnie zależy od wersji motocykla...
Mianowicie stopka rozłożona zwiera styki a złożona rozwiera (odwrotnie niż wcześniej pisali Koledzy)- tak też wynika ze schematu załączonego przez Bonza. Zatem w moim przypadku trzeba użyć przekaźnika ze stykami NC (normalnie zwartymi) i włączać go szeregowo z czujnikiem stopki (nie jak wcześniej pisano równolegle)