Autor W▒tek: M11 125 na wtrysku  (Przeczytany 2289 razy)

Offline Aikon

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 73
  • Model: M11 125
M11 125 na wtrysku
« dnia: 05 Czerwiec 2017, 15:16 »
Dzi┼Ť uda┼éo mi si─Ö poogl─ůda─ç troch─Ö wersj─Ö na 2017r czyli z wtryskiem. hmmm, coraz mniej chromu na plastikach, boczne pokrywy, prze┼é─ůczniki na kierownicy s─ů ju┼╝ czarne, nowy cyfrowy wska┼║nik (licznik), nowy bak z kt├│rego do┼Ť─ç w widoczny spos├│b wystaje mocowanie pompy i przewody, jakby dospawano co┼Ť na szybko i pomalowano. no i wtrysk. Reszta chyba bez zmian, tak po szybkich ogl─Ödzinach. Z opinii zas┼éyszanych od mechanik├│w jeden m├│wi ┼╝e jedzie gorzej, drugi ze nie widzi r├│┼╝nicy miedzy ga┼║nikiem a wtryskiem.

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2127
  • Model: M11 - 320cm3
Odp: M11 125 na wtrysku
« Odpowied╝ #1 dnia: 05 Czerwiec 2017, 20:23 »
Tzn wszystko cyfrowe czy tylko przebieg ? Masz foty ?

Offline Mr.Whitie

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 504
  • Model: M11 Cafe 125
« Odpowied╝ #2 dnia: 05 Czerwiec 2017, 22:12 »
Imo 125 na wytrysku nie mo┼╝e jecha─ç lepiej ni┼╝ na carburatorach ;)
Te czarne elementy jak klamki czy os┼éona ┼éa┼äcucha i lustra by┼éy w ostatnim wypu┼Ťcie Cafe. Czy s─ů ┼éadniejsze albo czy do m11 bardziej pasuj─ů. ... no nie wiem.
...z zawodu jestem...człowiekiem...

Offline Aikon

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #3 dnia: 05 Czerwiec 2017, 23:44 »
Tzn wszystko cyfrowe czy tylko przebieg ? Masz foty ?
.

Chyba wszystko cyfrowe, bo by┼é zupe┼énie wygaszony, Co┼Ť w stylu smoke. Fot nie mam ale spr├│buje zrobi─ç jak b─Öd─Ö sakwy odbiera┼é, mo┼╝e b─Öd─Ö mia┼é troch─Ö wi─Öcej czasu.

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #4 dnia: 06 Czerwiec 2017, 10:21 »
Ciekawe czy by go do naszych moto dalo rad─Ö przeszczepi─ç - czyli co┼Ť jak licznik z nowej Hondy Rebel

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #5 dnia: 18 Czerwiec 2017, 20:53 »
Namierzyłem te zegary
Jest ober i wskaźnik biegów w standardzie i chyba kontrolka ładowania

https://www.youtube.com/watch?v=-a0UcVEVAVI

https://www.youtube.com/watch?v=yKjJVOSHLaU

« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2017, 20:58 wys│ana przez trzysta »

Offline Cichy

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 62
« Odpowied╝ #6 dnia: 14 Lipiec 2017, 10:06 »
W ko┼äcu odebra┼éem swoj─ů M11, je┼Ťli kto┼Ť ma jeszcze jakie┼Ť pytania co do modelu 2017 i Euro 4, pytajcie. W ka┼╝dym razie, ja na przyk┼éad w mojej M11 pokrywy boczne mam w chromie.

Offline Aikon

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #7 dnia: 14 Lipiec 2017, 11:01 »
Ciekaw jestem jak wygl─ůda ten nowy licznik w ca┼éej okaza┼éo┼Ťci i jak z jego funkcjonalno┼Ťci─ů. No i oczywi┼Ťcie jak spisuje si─Ö wtrysk z tym modelu, bo jak dot─ůd opinie bardzo r├│┼╝ne s┼éysza┼éem.

Offline Cichy

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #8 dnia: 14 Lipiec 2017, 12:36 »
O wtrysku raczej si─Ö nie wypowiem - nie mam por├│wnania, generalnie junak je┼║dzi:)

Licznik ma nast─Öpuj─ůce funkcje:
*wska┼║nik kierunkowskaz├│w
*wska┼║nik ┼Ťwiate┼é (drogowe)
*kontrolka temperatury cieczy w chłodnicy
*przebieg dzienny (tak jest w instrukcji, ale jeszcze nie wiem jak to w┼é─ůczy─ç/prze┼é─ůczy─ç/zobaczy─ç)
*przebieg całkowity
*wska┼║nik pr─Ödko┼Ťci
*wska┼║nik obrot├│w
*wska┼║nik zapi─Ötego biegu
*wska┼║nik luzu
*poziom paliwa
*wskaźnik od wtrysku (zapomniałem jaki to tajemniczy skrót)

Generalnie wieczorem i w pochmurny dzie┼ä bardzo spoko, w s┼éoneczny dzie┼ä, zw┼éaszcza ze s┼éo┼äcem za plecami g├│wno wida─ç:D, trzeba b─Ödzie wykombinowa─ç jak─ů┼Ť os┼éon─Ö/dzaszek na to.

B─Öd─Ö w domu, to wrzuc─Ö zdj─Öcie opisu z instrukcji, plus zdj─Öcie samego licznika z kontrolkami:)

Offline Cichy

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #9 dnia: 18 Lipiec 2017, 13:06 »
Ekhm.. Mia┼éem wrzuci─ç te zdj─Öcia wcze┼Ťniej, ale wiadomo, wiatr we w┼éosach i te sprawy:)
No to wrzucam z instrukcji opis licznika i stan kontrolny po przekr─Öceniu stacyjki, kiedy ┼Ťwiec─ů si─Ö wszystkie wska┼║niki.

Nadal nie mam poj─Öcia jak mog─Ö si─Ö prze┼é─ůczy─ç mi─Ödzy dystansem dziennym a ca┼ékowitym (ODO vs TRIP).

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #10 dnia: 18 Lipiec 2017, 22:42 »
O skurwesyn ale choina :)

Offline mreiter

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 24
  • Model: M11-125
« Odpowied╝ #11 dnia: 20 Lipiec 2017, 21:31 »
Potwierdzam, w s┼éoneczny dzie┼ä g├│wno na nim wida─ç. Te┼╝ my┼Ťla┼éem o jakim┼Ť ko┼énierzu. Pierwszy testowy zrobi┼éem z matowego czarnego papieru przyczepionego na gumk─Ö recepturk─Ö  ;D . Efekt nie zach─Öci┼é mnie to kontynuowania - w sensie efekt by┼é nijaki  ::).
Nie wa┼╝ne z kt├│rej strony jest s┼éo┼äce, czy za tob─ů czy przed tob─ů.
Wska┼║nik biegu i "N" jest praktycznie niewidoczny, o kierunkach te┼╝ musisz pami─Öta─ç (pr─Ödzej zobaczysz na kloszu ni┼╝ na zegarze). A biegi "liczy─ç" jak na ka┼╝dej innej maszynie. Ale i tak jestem zadowolony.
Jak jedziesz w pochmurny dzie┼ä to widoczno┼Ť─ç jest OK.
Z odczytem pr─Ödko┼Ťci nie mia┼éem dot─ůd problem├│w - te du┼╝e cyfry robi─ů robot─Ö i nawet w pe┼énym s┼éo┼äcu je wida─ç (gorzej, ale wida─ç).

Pokrywy od akumulatora i filtra powietrza to chromowany plastik - cho─ç pierwsze egzemplarze demo tej maszyny mia┼éy czarne pokrywy. Te┼╝ wcze┼Ťniej (przed zakupem) widzia┼éem filmik  do kt├│rego link jest powy┼╝ej - gdzie taki w┼éa┼Ťnie ÔÇ×pierwszyÔÇŁ by┼é pokazywany. Sw├│j motocykl odebra┼éem w czerwcu.

Te┼╝ zachodz─Ö w g┼éow─Ö jak skorzysta─ç z funkcji TRIP. I stawiam tez─Ö, ┼╝e si─Ö nie da. My┼Ťl─Ö ┼╝e "wy┼Ťwietlacz jako taki" ma przygotowany symbol, ale ten zegar jako urz─ůdzenie nie zosta┼é wyposa┼╝ony w stosowny przycisk do prze┼é─ůczenia tej funkcji (pytanie czy to jest brak sprz─Ötowy, czy r├│wnie┼╝ programowy).
A czemu taka teza - bo na wy┼Ťwietlaczu jest r├│wnie┼╝ "ABS" - a ten pojazd tego nie ma. Ma za to wersj─Ö minimum czyli "CBS".
Ciekawe czy jakby zegar rozebra─ç, czy znalaz┼éo by si─Ö co┼Ť, gdzie mo┼╝na by ten przycisk pod┼é─ůczy─ç i przy okazji jakie┼Ť pokr─Öt┼éo kt├│rym mo┼╝na by "podkr─Öci─ç" kontrast?
Może spróbuję... Jak mi się w deszczowy weekend będzie chciało to może podłubię i się wtedy pochwalę.

Wska┼║nik wtrysku - to "check engine". Oby si─Ö Wam nie ┼Ťwieci┼é. Oznacza k┼éopoty z zasilaniem silnika (w rozumieniu mieszanki paliwowo/powietrznej). Problemy z sond─ů lambda, wtryskiwaczami, przepustnic─ů (jej czujnikiem po┼éo┼╝enia), czujnikiem podci┼Ťnienia ... generalnie wszystkim tym co powoduje ┼╝e spalanie nie przebiega prawid┼éowo. Z pocz─ůtku po odbiorze mia┼éem problem z sond─ů lambda (w─ůtek w dziale "problemy techniczne"). W zasadzie w ka┼╝dym dzisiejszym samochodzie jest ta kontrolka ... i znaczy to samo - k┼éopoty.

Kontrolka ┼éadowania jest - potwierdzam.  Przy okazji problem├│w opisanych powy┼╝ej pi┼éowa┼éem chwilk─Ö rozrusznikiem. A poniewa┼╝ moto chwil─Ö po odbiorze, to aku nie by┼é do┼éadowany tylko le┼╝akowany od┼éogiem. Napi─Öcie baterii "przyzdech┼éo" wtedy troch─Ö i kontrolka si─Ö za┼Ťwieci┼éa - no to odpu┼Ťci┼éem dalsz─ů walk─Ö.

LWG
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec 2017, 21:44 wys│ana przez mreiter »

Offline Cichy

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #12 dnia: 21 Lipiec 2017, 22:53 »
To mo┼╝e i moje problemy z zasilaniem i prac─ů silnika zwi─ůzane z sond─ů lambda? Dzi┼Ť odebra┼éem z przegl─ůdu, poje┼║dzi┼éem chwil─Ö i katastrofa by┼éa na pocz─ůtku - po przejechaniu jakich┼Ť 5 km moto gas┼é co chwil─Ö i ewidentnie by┼éy problemy z dostarczaniem paliwa, bo silnik gas┼é (prund by┼é), musia┼éem wy┼é─ůczy─ç zap┼éon i po kilku sekundach w┼é─ůcza─ç. Pompa pompowa┼éa paliwo i mog┼éem jecha─ç dalej - jakie┼Ť 200 metr├│w:)

Po kilku takich akcjach, jak ju┼╝ prawie wr├│ci┼éem do serwisu, moto zacz─ů┼é chodzi─ç elegancko - stawiam jakie┼Ť syfy z baku blokowa┼éy dop┼éyw paliwa. Po przerobieniu farfocli dalsze kilkana┼Ťcie kilometr├│w zrobi┼éem bez problemu.

Tak czy siak, Mreiter, jak co┼Ť wykombinujesz z licznikiem, daj zna─ç:)

Offline Andrzej3713

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 107
  • I jak ┼╝y─ç ?
  • Model: Junak M11 125cm/320cm
« Odpowied╝ #13 dnia: 19 Sierpie˝ 2017, 00:12 »
Jak jeszcze nie rozgry┼╝li┼Ťcie licznika to podaj─Ö przycisk od przebiegu dziennego znajduje si─Ö we wn─Ötrzu reflektora. Mocno si─Ö zdziwi┼éem jak to odkry┼éem . Reflektor jest wyposa┼╝ony w gniazdo ┼╝ar├│wki H4 , po wyj─Öciu Chi┼äskiej ba┼äki i wypi─Öciu przej┼Ťci├│wki oczom naszym ukazuje si─Ö oryginalne gniazdo pod H4 .

Offline mreiter

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 24
  • Model: M11-125
« Odpowied╝ #14 dnia: 19 Sierpie˝ 2017, 14:30 »
He he

Potwierdzam, znalazłem i u siebie zielony guzik.
Wygl─ůda na to ┼╝e producent nie wymy┼Ťli┼é mocowania dla guziora ... i zami├│t┼é spraw─Ö pod dywan chowaj─ůc guzior do przedniego reflektora.
Wyci─ůgn─ů┼éem go z stamt─ůd, wsadzi┼éem do kub┼éa licznika, wywierci┼éem w dnie kub┼éa otw├│r i zamontowa┼éem w nim przycisk.
W za┼é─ůczeniu fotka.
Licznik TRIP ju┼╝ dzia┼éa  ;D
Uwaga, zaj─Öcie dla cierpliwych. kube┼é, licznik w┼éa┼Ťciwy oraz uchwyt do ramy - te trzy rzeczy s─ů chwycone na raz jedn─ů ┼Ťrubk─ů od spodu kub┼éa, wi─Öc trzy otwori si─Ö musz─ů "zgadza─ç" aby wkr─Öci─ç ┼Ťrubk─Ö trzymaj─ůc─ů to w kupie... do tego pl─ůcz─ůce si─Ö kale - pe┼énia szcz─Ö┼Ťcia.
Wyczerpa┼éem limit przekle┼ästw do ko┼äca miesi─ůca.

Aby to zrobi─ç musia┼éem wyci─ůgn─ů─ç licznik z kub┼éa i obejrza┼éem go sobie przy okazji.
Wygl─ůda na nierozbieralny / trudno rozbieralny. Zabaw─Ö z kontrastem odpuszczam.

Co do ┼╝ar├│wki H4 - u mnie jest gniazdo na ba┼äk─Ö i tyle. Nie ma mo┼╝liwo┼Ťci wsadzenia ┼╝ar├│wki H4.

LWG
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpie˝ 2017, 14:52 wys│ana przez mreiter »

Offline Andrzej3713

• Uzytkownik
  • I jak ┼╝y─ç ?
« Odpowied╝ #15 dnia: 19 Sierpie˝ 2017, 17:27 »
W odb┼éy┼Ťniku jest oryginalne gniazdo H4, w nie zapi─Öta przej┼Ťci├│wka na Chi┼äsk─ů ba┼äk─Ö tak przynajmniej jest u mnie . Odb┼éy┼Ťnik i szk┼éo reflektora kiepskiej jako┼Ťci ,┼Ťwieci bardzo s┼éabo . Wsadzi┼éem H4 35W (wi─Ökszej si─Ö boj─Ö wk┼éada─ç) i delikatna poprawa. Czekam na ledowy wk┼éad tylnej lampy od ┼üysego wtedy zapodam 55w i zobaczymy co to b─Ödzie .

Offline Andrzej3713

• Uzytkownik
  • I jak ┼╝y─ç ?
« Odpowied╝ #16 dnia: 19 Sierpie˝ 2017, 17:34 »
Przejechane pierwsze 300 km ,jad─Ö na 1 przegl─ůd serwisowy .W Augustowie serwis POM kasuje jak za zbo┼╝e 300z┼é przegl─ůd + olej. Motorek poma┼éu si─Ö dociera.

Offline pryzios

• Poczatkujacy
  • WiadomoÂci: 4
« Odpowied╝ #17 dnia: 20 Sierpie˝ 2017, 14:59 »
Ostatnio robi┼éem przegl─ůd w POM A-st├│w tylko, ┼╝e m 12 - 189 zl

Offline Andrzej3713

• Uzytkownik
  • I jak ┼╝y─ç ?
« Odpowied╝ #18 dnia: 22 Sierpie˝ 2017, 17:57 »
Tak pryzios masz racj─Ö przegl─ůd w POM August├│w 150z┼é + olej . Jak kupi┼ée┼Ť u nich moto .
A jak kupi┼ée┼Ť gdzie indziej to 300 + oleje serwisuje tam skuter maxi 125 od Rometa .

Offline pryzios

• Poczatkujacy
  • WiadomoÂci: 4
« Odpowied╝ #19 dnia: 22 Sierpie˝ 2017, 19:41 »
No to ┼éadnie. St├│wk─Ö kasuj─ů za nic.

Offline Andrzej3713

• Uzytkownik
  • I jak ┼╝y─ç ?
« Odpowied╝ #20 dnia: 25 Sierpie˝ 2017, 18:31 »
Tak jak pisa┼éem wcze┼Ťniej o oryginalnym odb┼éy┼Ťniku H4 w mojej M11, dopinam zdi─Öcia przej┼Ťci├│wki z H4 na Chi┼äsk─ů ba┼äk─Ö BA20D . Wci─ů┼╝ si─Ö zastanawiam po co tak zrobili ?
Czy┼╝by BA20D by┼éa lepsza jak H4  :o

Offline Andrzej3713

• Uzytkownik
  • I jak ┼╝y─ç ?
« Odpowied╝ #21 dnia: 25 Sierpie˝ 2017, 18:45 »
Dzi┼Ť dosta┼éem od ┼üysego paczuszk─Ö a tam nowa zabawka !!
Pod┼é─ůczy┼éem bez wi─Ökszych problem├│w ,pasuje jak oryginalna a ┼Ťwieci cudownie .
Do┼é─ůczam kilka zdj─Ö─ç zabaweczki .
┼üysy-- Wielkie dzi─Öki !!!   ;D

Offline Andrzej3713

• Uzytkownik
  • I jak ┼╝y─ç ?
« Odpowied╝ #22 dnia: 15 Wrzesie˝ 2017, 13:28 »
Dzi┼Ť zamontowa┼éem now─ů Chi┼äsk─ů lamp─Ö do M11 . Polecam w nocy wida─ç wszystko jak bym puszk─ů jecha┼é . W dzie┼ä bia┼ée ┼Ťwiat┼éo super widoczne z daleka .

https://www.aliexpress.com/item/LED-5-75-5-3-4-Motorcycle-Projector-Light-Bulb-Headlight-Headlamp-DOT-H4467/32771154562.html?spm=2114.11010108.0.0.35f7175AvZQ1d&tracelog=mytrace

Offline F 319

• Kuba
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 97
  • Staro┼Ť─ç to nie wiek, tylko stan umys┼éu...
  • Model: M16 320 black mat
« Odpowied╝ #23 dnia: 15 Wrzesie˝ 2017, 21:39 »
Czasami czepiaj─ů si─Ö o brak postoj├│wki.

Offline Aikon

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #24 dnia: 16 Wrzesie˝ 2017, 09:25 »
Zawsze mo┼╝na dorobi─ç gdzie┼Ť obok dodatkow─ů postoj├│wk─Ö.