Autor W▒tek: Regulacja tylnego zawieszenia  (Przeczytany 13834 razy)

Online nemook

• Priv
  • WiadomoÂci: 1084
    • Galeria Nemook'a
  • Model: M16
Odp: Regulacja tylnego zawieszenia
« Odpowied╝ #25 dnia: 06 Sierpie˝ 2013, 20:44 »
Nie sprowokujesz mnie do rozebrania amora, Młody Szyderco ;)

A nie rozebra┼ée┼Ť jeszcze?? ??? ??? ??? ??? ???

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2727
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowied╝ #26 dnia: 06 Sierpie˝ 2013, 20:54 »
A po co skoro wiem jak dzia┼éa ?   ;D
Mˇj Junak- moja  duma !!! Harley mˇ│j to jest TO !!!

Online nemook

• Priv
    • Galeria Nemook'a
« Odpowied╝ #27 dnia: 06 Sierpie˝ 2013, 21:04 »
A po co skoro wiem jak dzia┼éa ?   ;D
A bo chyba w b┼é─Ödzie jeste┼Ť ;D ;D ;D ;D

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowied╝ #28 dnia: 06 Sierpie˝ 2013, 21:35 »
M┼éody, ko┼äcz─Ö trzeciego browara, nie prowokuj  8)

Online nemook

• Priv
    • Galeria Nemook'a
« Odpowied╝ #29 dnia: 06 Sierpie˝ 2013, 22:01 »

Oj tam te┼╝ mam piwo w domu. nie zmieniaj tematu:)
Ty si─Ö we┼║ przemy┼Ťl jeszcze raz jak to dzia┼éa bo co┼Ť kurcze mi si─Ö to nie podoba:)

Offline darul

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 927
  • Model: M16 - czerwony
« Odpowied╝ #30 dnia: 06 Sierpie˝ 2013, 22:14 »
czym si─Ö r├│┼╝ni teoria od praktyki?

praktyka -  nie wiadomo dlaczego, ale wszystko dzia┼éa
teoria - wiadomo jak, ale nic nie działa

;D
Darek

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowied╝ #31 dnia: 06 Sierpie˝ 2013, 22:35 »

Oj tam te┼╝ mam piwo w domu. nie zmieniaj tematu:)
Ty si─Ö we┼║ przemy┼Ťl jeszcze raz jak to dzia┼éa bo co┼Ť kurcze mi si─Ö to nie podoba:)

Kupi─Ö strzykawk─Ö, spr─Ö┼╝ynk─Ö i Ci poka┼╝─Ö...

Offline Franky_Furbo

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 199
  • Model: M16 320cc
« Odpowied╝ #32 dnia: 24 Maj 2014, 19:35 »
Wczoraj by┼éem w sklepie w kt├│rym kupi┼éem mojego M16 by odebra─ç instrukcj─Ö obs┼éugi, bo mi wcze┼Ťniej nie dali. Zapyta┼éem czemu m├│j bombowiec taki sztywny, czy da si─Ö co┼Ť z tym zrobi─ç, czy si─Ö reguluje... fakt, szefa nie by┼éo, ale mechanicy zrobili niezbyt m─ůdre oczy i stwierdzili ┼╝e regulacji nie ma  :o
U mnie to wygl─ůda jak na foto. Da rad─Ö troszk─Ö zwi─Ökszy─ç komfort? :)
« Ostatnia zmiana: 31 Maj 2015, 23:29 wys│ana przez ┼üysy »

Offline GANDALF

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 890
« Odpowied╝ #33 dnia: 24 Maj 2014, 20:19 »
Lwg

Wszystko mo┼╝esz, podnie┼Ť─ç, opu┼Ťci─ç, twardy - mi─Ökki, zobacz pierwszy post w tym temacie. 

Offline Franky_Furbo

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #34 dnia: 24 Maj 2014, 20:37 »
Z tego co zrozumia┼éem por├│wnuj─ůc fotki - mam podniesione na maksa(schowany gwint) i m├│g┼ébym jeszcze bardziej usztywni─ç (troch─Ö gwintu wida─ç) Dobrze wnioskuj─Ö ? :)

Offline johnymetallica

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 103
« Odpowied╝ #35 dnia: 31 Maj 2015, 22:22 »
Jak podczas jazdy na nier├│wno┼Ťciach s┼éycha─ç takie kr├│tkie "bzyczenie" opony to znaczy ┼╝e opona ociera o b┼éotnik? czy co tam jest pod spodem? Mo┼╝liwe, ┼╝e zawieszenie mog┼éo si─Ö zrobi─ç bardziej mi─Ökkie? Bo wcze┼Ťniej tego nie mia┼éem.

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowied╝ #36 dnia: 31 Maj 2015, 23:29 »
Wczoraj by┼éem w sklepie w kt├│rym kupi┼éem mojego M16 by odebra─ç instrukcj─Ö obs┼éugi, bo mi wcze┼Ťniej nie dali. Zapyta┼éem czemu m├│j bombowiec taki sztywny, czy da si─Ö co┼Ť z tym zrobi─ç, czy si─Ö reguluje... fakt, szefa nie by┼éo, ale mechanicy zrobili niezbyt m─ůdre oczy i stwierdzili ┼╝e regulacji nie ma  :o

Jezu, gdzie Ty kupowa┼ée┼Ť Junaka, w Biedronce ?

Offline deeppurple

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 101
  • Model: Junak M16 125
« Odpowied╝ #37 dnia: 01 Czerwiec 2015, 10:40 »
Hej nie mog─Ö otworzy─ç zdj─Ö─ç z pierwszego posta jakie┼Ť rady?

Offline Franky_Furbo

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #38 dnia: 01 Czerwiec 2015, 17:24 »

Jezu, gdzie Ty kupowa┼ée┼Ť Junaka, w Biedronce ?

Hmm... Biedra jest dos┼éownie 40 metr├│w dalej  ;D

indi 38

• GoŠ
« Odpowied╝ #39 dnia: 28 Wrzesie˝ 2015, 17:16 »
Wiem ┼╝e temat by┼é dawno poruszany , ale podziel─Ö si─Ö z wami pewnym spostrze┼╝eniem odno┼Ťnie regulacji sztywno┼Ťci tylnego zawieszenia. Ot├│┼╝ w moim M16 te┼╝ jest taka mo┼╝liwo┼Ť─ç ( pisz─Ö ..te┼╝, bo z informacji od Almotu nie we wszystkich egzemplarzach amorki s─ů montowane...????!!!) Motocykl trafia do sprzeda┼╝y z ustawieniem na sztywno , czyli b┼éotnik jest wysoko. Mo┼╝na oczywi┼Ťcie ┼Ťrubami , trzpieniami regulacyjnymi , zmieni─ç to ustawienie na mi─Ökko , wida─ç to po opuszczonym b┼éotniku. Jednak moim zdaniem , takie ustawienie , mimo i┼╝ bardziej komfortowe , niesie ze sob─ů nast─Öpn─ů niedogodno┼Ť─ç. Zauwa┼╝y┼éem ┼╝e w takim ustawieniu , regulacja naci─ůgu ┼éa┼äcucha nie ma ┼╝adnego sensu i prowadzi do jego szybszego zu┼╝ycia. Motor w tym przypadku pracuje i zmienia sie jego prze┼Ťwit . Je┼Ťli kto┼Ť si─Ö jednak uprze i b─Ödzie chcia┼é tak jak i ja , mie─ç ustawienia na mi─Ökko , to musi wykona─ç regulacj─Ö ┼éa┼äcucha przy obci─ů┼╝eniu. To znaczy , u┼╝ytkownik pojazdu siada na nim a druga osoba w tym czasie dokonuje regulacji naci─ůgu ┼éa┼äcucha. ┼╗eby zrozumie─ç o czym pisz─Ö mo┼╝na ┼éatwo to zaobserwowa─ç . Sprawdzcie naci─ůg ┼éa┼äcucha bez obci─ů┼╝enia i nast─Öpnie usi─ůdzcie na nim i sprawdzcie ponownie. ┼╗obaczycie jaka jest r├│┼╝nica. ┼╗reszt─ů jak ustawicie amorki na mi─Ökko to ┼éa┼äcuch b─Ödzie wisia┼é jak ┼╝yrandol. Wr├│ci do poprzedniego ustawienia jak go obci─ů┼╝ycie.......Mam nadziej─Ö ┼╝e rozumiecie o czym pisz─Ö....Moim zdaniem to wada konstrukcyjna , bo przy tej d┼éugo┼Ťci ┼éa┼äcucha jak wyst─Öpuje w M16 i umieszczania tam amor├│w daj─ůcych skok 6-7 centymetr├│w  musi luzowa─ç i napina─ç ┼é─ů┼äcuch ,tak┼╝e w tych parametrach ( amory dzia┼éaj─ů poprzecznie a nie pionowo) Z technicznego punktu widzenia nie ma prawa to dzia┼éa─ç bez spustoszenia ogniw ┼éa┼äcucha , kt├│ry nie posiada przecie┼╝ ┼╝adnego dodatkowego mechanicznego napinacza. Pozdrawiam...

indi 38

• GoŠ
« Odpowied╝ #40 dnia: 28 Wrzesie˝ 2015, 18:50 »
Moim zdaniem Junak M16 powinien mie─ç takie rozwi─ůzanie nap─Ödu ┼éa┼äcuchem. Ja w┼éa┼Ťnie tak bym go zaprojektowa┼é . Mia┼éby wtedy normaln─ů mo┼╝liwo┼Ť─ç regulacji zawieszenia a i ┼éa┼äcuch praktycznie bezobs┼éugowy...co o tym my┼Ťlicie ?
Ogl─ůdajcie od 30 sekundy...
https://youtu.be/IZRwwqSESEk

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 715
  • Model: M16 125 :)
« Odpowied╝ #41 dnia: 28 Wrzesie˝ 2015, 21:36 »
Moim zdaniem Junak M16 powinien mie─ç takie rozwi─ůzanie nap─Ödu ┼éa┼äcuchem. Ja w┼éa┼Ťnie tak bym go zaprojektowa┼é . Mia┼éby wtedy normaln─ů mo┼╝liwo┼Ť─ç regulacji zawieszenia a i ┼éa┼äcuch praktycznie bezobs┼éugowy...co o tym my┼Ťlicie ?
Ciekawe rozwi─ůzanie na dwa ┼éa┼äcuchy ale nie w naszych maszynach - za ma┼éo miejsca.
Przyznam, ┼╝e mia┼éem ten sam dylemat zwi─ůzany z zawieszeniem i ┼éa┼äcuchem. Doszed┼éem do wniosku, ┼╝e nie jest tak ┼║le jak opowiadaj─ů i amorki mam ustawione mniej-wi─Öcej w po┼éowie swojej skuteczno┼Ťci. Wydaje mi si─Ö, ┼╝e jest to optymalne ustawienie na wag─Ö ridera oko┼éo 85-90kg. Siedzenie a┼╝ tak nie boli ;)
My┼Ťla┼éem te┼╝ nad napinaczem ┼éa┼äcucha i jest to do ogarni─Öcia ale poczekam na zako┼äczenie gwarancji - dawca z napinacza osprz─Ötu z jakiej┼Ť puszki ;)

indi 38

• GoŠ
« Odpowied╝ #42 dnia: 28 Wrzesie˝ 2015, 22:40 »
Ciekawe rozwi─ůzanie na dwa ┼éa┼äcuchy ale nie w naszych maszynach - za ma┼éo miejsca.
Przyznam, ┼╝e mia┼éem ten sam dylemat zwi─ůzany z zawieszeniem i ┼éa┼äcuchem. Doszed┼éem do wniosku, ┼╝e nie jest tak ┼║le jak opowiadaj─ů i amorki mam ustawione mniej-wi─Öcej w po┼éowie swojej skuteczno┼Ťci. Wydaje mi si─Ö, ┼╝e jest to optymalne ustawienie na wag─Ö ridera oko┼éo 85-90kg. Siedzenie a┼╝ tak nie boli ;)
My┼Ťla┼éem te┼╝ nad napinaczem ┼éa┼äcucha i jest to do ogarni─Öcia ale poczekam na zako┼äczenie gwarancji - dawca z napinacza osprz─Ötu z jakiej┼Ť puszki ;)

Ciesz─Ö si─Ö ┼╝e mnie rozumiesz. Jak tylko zobaczy┼éem Junaka na ┼╝ywo to a┼╝ nie wierzy┼éem ┼╝e nie posiada nigdzie napinacza  a ma poprzeczne amorki...??!!! Poj─Öcia nie mam co konstruktor mia┼é na my┼Ťli....? Podejrzewam  wi─Öc ┼╝e pierwotna konstrukcja oparta by┼éa na sztywnej ramie. Amorki to niestety frywolna interpretacja jakiego┼Ť szalonego marketingowca...:)

Offline deeppurple

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 101
  • Model: Junak M16 125
« Odpowied╝ #43 dnia: 03 Pa╝dziernik 2015, 09:57 »
indi ja ustawi┼éem zawieszenie prawie na sztywno. Tak w┼éa┼Ťnie aby ┼éa┼äcuch nie pracowa┼é. My┼Ťle jednak ┼╝e amortyzatory to dobre rozwi─ůzanie. Na postoju nie odczuwasz ich pracy ale podczas jazdy wybieraj─ů te du┼╝e dziury. W innym przypadku przenosz─ů si─Ö du┼╝e drgania na ram─Ö i jest opcja p─Ökania...

Offline Power

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2627
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
  • Model: Yamaha MT09 Tracer
« Odpowied╝ #44 dnia: 16 Luty 2016, 22:46 »
Moi drodzy parafianie. Prosz─Ö o wsparcie. Dzi┼Ť doros┼éem do kwestii regulacji tylnych amortyzator├│w. Jak Wam si─Ö uda┼éo regulowa─ç sztywno┼Ť─ç amortyzator├│w bez zdemontowania. Ja nie mog┼éem ruszy─ç tych ┼Ťrub. W konsekwencji jeden uleg┼é wymontowaniu. I tutaj nowa zagadka, nie mog─Ö ruszy─ç ┼╝adnej nakr─Ötki.
Czy sami dorabiali┼Ťcie klucz do kr─Öcenia deklem amortyzatora, czy mo┼╝e uda┼éo si─Ö wam kupi─ç. Mam tak─ů my┼Ťl, by spr├│bowa─ç pokr─Öci─ç tym deklem i zobaczy─ç co si─Ö stanie.
Pokr─Öci─ç nakr─Ötk─ů kontruj─ůc─ů nie ma szansy.
Jaki┼Ť, jak by to nazwa─ç delikatnie, a co tam, jaki┼Ť debil tak to do...ba┼é, ┼╝e teraz nie mo┼╝na tego ruszy─ç.

Pomocy, jak rozwi─ůza─ç ten problem? Chcia┼ébym zobaczy─ç, jak to jest z zawieszeniem mi─Ökkim, a nie tak jak u mnie na 220 kg. Ja wa┼╝─Ö w umundurowaniu 90 kg, niech tam, sakwy ze 20 kg, to gdzie tam do 220.

Pomocy.

Pzdr.
« Ostatnia zmiana: 16 Luty 2016, 22:48 wys│ana przez Power »

Offline Marky

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 353
    • M16 - facelifting.
« Odpowied╝ #45 dnia: 16 Luty 2016, 23:49 »
Jak pracowa┼éem w warsztacie takie niechc─ůce odkr─Öci─ç sie kontry grzali┼Ťmy ostro┼╝nie palnikiem.Ale w tym przypadku,je┼Ťli tam jest tuleja metalowo gumowa b─Ödzie ryzykownie.

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2125
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowied╝ #46 dnia: 17 Luty 2016, 07:46 »
A ca┼éonocna k─ůpiel w WD 40 z col─ů plus opukiwanie m┼éoteczkiem.

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
« Odpowied╝ #47 dnia: 19 Luty 2016, 23:52 »
Zdzisiu i S┼éawek rozpocz─Öli poszukiwania klucza do regulacji amortyzator├│w tylnych. Panowie, wielkie dzi─Öki. Jak si─Ö znajdzie to ch─Ötnie sprawdz─Ö, jak to mo┼╝na zrobi─ç bez wyci─ůgania amortyzator├│w.
Ale dzi┼Ť nie wytrzyma┼éem i przeprowadzi┼éem demonta┼╝ amortyzator├│w i regulacj─Ö z wykorzystaniem innej technologii.
Ot├│┼╝, pomy┼Ťla┼éem, ┼╝e mo┼╝e si─Ö sprawdzi─ç narz─Ödzie ┼éa┼äcuszkowe do odkr─Öcania samochodowego filtra oleju. Swego czasu naby┼éem takie i dzi┼Ť u┼╝y┼éem. Co prawda do innego celu, ale...
 ;D Sprawdzi┼éo si─Ö  ;D
Po wyj─Öciu amortyzatora i zakupieniu 2 odpowiednich kluczy 24 i 27, kt├│re nie wyginaj─ů si─Ö jak plastelina, uda┼éo si─Ö delikatnie poluzowa─ç kontr─Ö. Nast─Öpnie za pomoc─ů klucza ┼éa┼äcuszkowego, obracaj─ůc obudow─ů amortyzatora uzyska┼éem efekt taki jak przy kr─Öceniu kluczem specjalnym.
Efekt. Matko Boska, Junak ugina si─Ö, gdy si─Ö podskoczy i energicznie usi─ůdzie na siodle. Nie prze┼╝y┼éem takiego zjawiska od dnia zakupu. Zastanawiam si─Ö, w jakim celu jaki┼Ť "przemy┼Ť┼ény" cz┼éowiek ustawi┼é to zawieszenie w taki spos├│b, ┼╝e do tej pory na wybojach, to z─Öby mi dzwoni┼éy.
Oczywi┼Ťcie, kto┼Ť powie ┼éa┼äcuch, kto┼Ť inny przygotowany na obci─ů┼╝enie itp. No c├│┼╝, moim zdaniem serwis widz─ůc moje gabaryty, przed wydaniem motocykla z salonu powinien cho─ç zapyta─ç, czy mo┼╝e nie zrobi─ç bardziej mi─Ökko.
Pozostaje jeszcze kwestia dobijania do opony i wycicania rowka przez nakr─Ötk─Ö, ale przetestujemy
Koniec ko┼äc├│w, na twarzy pojawi┼é si─Ö  ;D
Teraz, gdy już znam sposób na regulację nie ma kłopotu. Co najwyżej trochę usztywnię po testach. Na pewno nie ustawię już tak jak było, na sztywno.
 ;D ;D ;D

Sławku, jeżeli znajdziesz klucz, to nadal chętnie skorzystam. Ciekaw jestem jak uda się regulować bez demontażu.

Pzdr.

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
« Odpowied╝ #48 dnia: 19 Luty 2016, 23:58 »
Jeszcze zdj─ůtka przed i po regulacji.

Pzdr.

Offline GANDALF

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 890
« Odpowied╝ #49 dnia: 20 Luty 2016, 08:44 »
Czyli przygotowania w g├│ry ruszy┼éy pe┼én─ů par─ů.
 8)