Autor W▒tek: MY I NASZE BEZPIECZE┼âSTWO CZEGO NIE ROBI─ć, UCZMY SI─ś NA B┼üEDACH INNYCH  (Przeczytany 877 razy)

Offline Jarek Poznań M16 320cc

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 105
  • Model: M16 320cc CZARNY+CHROM
WITAM MAM PROPOZYCJ─ś ABY┼ÜCIE PODZIELILI SI─ś WIEDZ─ä I DO┼ÜWIADCZENIEM, JAK UNIKN─ä─ć B┼ü─śDU, JE┼ÜLI ZALICZY┼üE┼Ü GLEB─ś ,ALBO INN─ä NIEFAJN─ä SYTUACJE ,OPISZ JAK BY┼üO ,MO┼╗E INNI PRZEMY┼ÜL─ä I TAKIEJ SYTUACJI UNIKN─ä . WIEM ┼╗E KA┼╗DY Z WAS JEST NAJLEPSZYM KIEROWC─ä ┼ÜWIATA -TAK JAK JA ! ALE NIE ZAWSZE TAK BY┼üO,OPISZCIE PARE ZAGRO┼╗E┼â TR├ôDNYCHDO PRZEWIDZENIA.   JA MIA┼üEM 3 NIEFAJNE SYTUACJE .ALE WSTYDZE SI─ś PIERWSZY. JESTE┼Ü ODWA┼╗NY MASZ DYSTANS DO SWOJEJ PRZESZ┼üO┼ÜCI ZANIM BY┼üE┼Ü IDEALNY.....TO DAWAJ..

Offline Vger

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 430
  • Model: m16 320 najszybsza wersja (czerwony)
Taka sytuacja gdy ci─Ö┼╝ar├│wka lub autobus wje┼╝d┼╝a na tw├│j pas i ciebie spycha zdarzy┼éo mi si─Ö to ze 3 razy (kierowca zwyczajnie nie widzi motocyklisty). Od tego czasu generalnie mam ogromny respekt to wszystkiego co du┼╝e i albo trzymam si─Ö z ty┼éu albo mijam jak najpr─Ödzej. Bardzo wa┼╝ne jak przeciskacie si─Ö w korkach nigdy nie stawa─ç przed  ci─Ö┼╝ar├│wk─ů na ┼Ťwiat┼éach bo kierowca nas nie zauwa┼╝y i mo┼╝e nas zmieli─ç.

W tym roku zdarzy┼éo mi si─Ö, ┼╝e jecha┼é na mnie ┼Ťcigacz. Jezdnia by┼éa 3 pasmowa do ruchu obustronnego a na ┼Ťrodku do zjazdu. Bardzo si─Ö zdziwi┼éem gdy ┼Ťcigacz wy┼éoni┼é si─Ö zza znaku i jecha┼é na czo┼é├│wk─Ö moim pasem (znaki poziome na jezdni nawet by┼éy). Chcia┼éem go omin─ů─ç a on mnie ja w lewo on w lewo, ja w prawo on w prawo (wszystko na moim pasie bo pas do zjazdu by┼é z wysepkami i znakami), nagle zrobi┼éo si─Ö bardzo blisko sp┼éoszy┼éem si─Ö i nacisn─ů┼éem mocno klamk─Ö, zacz─Ö┼éo mi rzuca─ç kierownic─ů na wszystkie strony by┼éem ju┼╝ pewny ┼╝e b─Öd─Ö le┼╝a┼é, podpar┼éem si─Ö na pr─Ödko┼Ťci nog─ů o asfalt i za┼éatwi┼éem sobie kolano (2 tyg bez motocykla). ┼Ücigacz mnie omin─ů┼é i uciek┼é da┼é mocno gazu, ┼╝eby nikt tablic nie spisa┼é. Po tym do┼Ťwiadczeniu natychmiast zmieni┼éem klocki na EBC  ::)  ;D

Ostatnio mi eLka wymusi┼éa na rondzie, gdybym dopiero co zaczyna┼é je┼║dzi─ç i mia┼é mniej do┼Ťwiadczenia to m├│g┼ébym mie─ç problem go omin─ů─ç, a tak zrobi┼éem taki ┼éadny slalomik  ;D

Czerwony M16 jest najszybszy, czerwone auta s─ů najszybsze (Ferrari) i kobiety w czerwieni s─ů najszybsze ;)

• Uzytkownik
dzi─Öki , ci─Ö┼╝ar├│wka spycha mam rozumie─ç ┼╝e ci─Ö┼╝ar├│wka zmienia pas ,czy wyje┼╝d┼╝a z podporz─ůdkowanej ?

Offline Vger

• Uzytkownik
dzi─Öki , ci─Ö┼╝ar├│wka spycha mam rozumie─ç ┼╝e ci─Ö┼╝ar├│wka zmienia pas ,czy wyje┼╝d┼╝a z podporz─ůdkowanej ?
Gdy jedziesz r├│wno z ci─Ö┼╝ar├│wk─ů obok niej np na jezdni 2 pasmowej, a on nagle zaczyna zmienia─ç pas.
Czerwony M16 jest najszybszy, czerwone auta s─ů najszybsze (Ferrari) i kobiety w czerwieni s─ů najszybsze ;)

Offline mc_enc

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 518
  • ┼Ťpiesz si─Ö powoli... na ┼Ťmier─ç zawsze zd─ů┼╝ysz
  • Model: By┼é M-11 320 cm3 Jest DL650XT
Podpowiem jak to wygl─ůda od strony kierowcy (w moim przypadku akurat autobusu)

Nie ustawiajmy si─Ö na r├│wni z autobusem lub tirem z prawej jego strony bo na 99% po prostu was nie zauwa┼╝y a jak zatr─ůbicie lub rykniecie silnikiem b─Ödzie zdezorientowany i w dalszym ci─ůgu was nie zobaczy a do tego mo┼╝e wykona─ç "dziwny" manewr.

Je┼Ťli chcecie wyprzedzi─ç z lewej lub prawej a nie macie mocy (np. autostrada) jed┼║cie przez chwil─Ö na wysoko┼Ťci jego lustra i tak zacznijcie ten manewr. A je┼Ťli macie 3 pasy ruchu i tir lub autobus jedzie skrajnym przeskoczcie na przeciwleg┼éy skrajny.

Je┼Ťli filtrujecie na skrzy┼╝owaniu i ominiecie tira (mniej to si─Ö tyczy autobusu. Przewa┼╝nie kierowca autobusu siedzi ni┼╝ej), sta┼äcie tak aby┼Ťcie widzieli kierowc─Ö w lusterku wstecznym.

Je┼Ťli chcecie jecha─ç w cieniu np. dla oszcz─Ödno┼Ťci paliwa lub tak jak ja to robi─Ö aby wsta─ç i nogi rozprostowa─ç lub ty┼éek odci─ů┼╝y─ç. R├│bcie to tylko na autostradzie. Nie obci─ů┼╝ony autobus lub tir naprawd─Ö potrafi stan─ů─ç "d─Öba". I poka┼╝cie mu si─Ö od czasu do czasu w jego lustrze, b─Ödzie mia┼é ┼Ťwiadomo┼Ť─ç ┼╝e co┼Ť za nim jedzie i nie jed┼║cie za nim w ten spos├│b za d┼éugo bo mo┼╝e go to "zdenerwowa─ç".

W mie┼Ťcie musicie pami─Öta─ç ┼╝e pojazd jest du┼╝y i skr─Öcaj─ůc mo┼╝e zaj─ů─ç wi─Öcej ni┼╝ jeden pas (co prawda musi ust─ůpi─ç i zachowa─ç szczeg├│ln─ů uwag─Ö) oraz to ju┼╝ g┼é├│wnie si─Ö tyczy autobus├│w zanim zacznie manewr, do┼Ť─ç znacznie musi si─Ö "wyci─ůgn─ů─ç" na skrzy┼╝owaniu (jest to zwi─ůzane z umiejscowieniem k├│┼é. W tirze kierowca przewa┼╝nie siedzi na kole a w autobusie przed i to czasami do┼Ť─ç znacznie, ko┼éem.

Je┼Ťli tir z naczep─ů (przyczep─ů z osiami w centralnej cz─Ö┼Ťci) lub autobus z przegubem (przyczep─ů) ju┼╝ jest skr─Öcony we┼║cie pod uwag─Ö ┼╝e kieruj─ůcy ju┼╝ nie widzi co si─Ö dzieje po przeciwnej stronie do wykonywanego manewru i mo┼╝e was zgarn─ů─ç.

W wi─Ökszo┼Ťci przypadk├│w je┼Ťli dojdzie do zdarzenia to wy b─Ödziecie mie─ç racj─Ö (motocykli┼Ťci) ale co z tego zdrowia lub ┼╝ycia wam to nie zwr├│ci.

Na co dzie┼ä je┼╝d┼╝─Ö autobusem i pisz─Ö to co widz─Ö i jak to odczuwam jako prowadz─ůcy. Je┼Ťli macie inne zdanie lub czego┼Ť nie napisa┼éem, zapraszam do dyskusji. ;)

Offline FrrFurr

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 135
  • Model: By┼é M16 320 Jest Vulcan 900
Ja sobie zapisa┼éem w g┼éowie, ┼╝e wszystko na drodze chce mi zrobi─ç krzywd─Ö...od pojazd├│w, poprzez zwierzyn─Ö do dziur na jezdni :) To pozwala mi zachowa─ç czujno┼Ť─ç na moto podczas jazdy w mie┼Ťcie czy na zat┼éoczonych drogach. Po paru razach, kiedy widzia┼éem patrz─ůcego na mnie "przeciwnika" kt├│ry mi wje┼╝d┼╝a┼é pod ko┼éa nie mam ju┼╝ do nikogo zaufania :D
Relaks mam na podrz─Ödnych drogach, kiedy jad─Ö sobie 80tk─ů w─ůchaj─ůc okoliczne pola i inne kwiatki. Odk─ůd wr├│ci┼éem do jazdy na moto, bardziej ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e nie mieszkam w du┼╝ym mie┼Ťcie :D
Zauwa┼╝am te┼╝ swoisty paradoks.. szybciej i ostrzej je┼║dzi┼éem Junkiem ni┼╝ Vulkanem. Mo┼╝e to przez wy┼╝sza obroty, kt├│re podnosi┼éy mi adrenalin─Ö ?  ;)
Franky_Furbo jakby kto pytał :)

Offline Bonzo

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 1045
  • Lepiej by─ç panem w piekle ni┼╝ s┼éuga w niebie ...
  • Model: By┼é M16 125, jest Boulevard C90T
Na ludzk─ů g┼éupot─Ö nic si─Ö nie poradzi.
Kilka dni temu sta┼éem na ulicy przed zakr─Ötem na parking, gdy┼╝ na tym wje┼║dzie sta┼é sobie jaki┼Ť pojazd i wypakowywa┼é towarzystwo typu daszek od bejsbol├│wki wi─Ökszy od dupy i za kr├│tkie obcis┼ée rurki z krokiem w kolanach. spokojnie sobie czekam a┼╝ jegomo┼Ť─ç ruszy albo do przodu lub do ty┼éu i pojedzie w sin─ů dal.. Miejsca na wyjazd zostawi┼éem tyle, ┼╝e by si─Ö Star zmie┼Ťci┼é - raptem g├│wniarz chc─ůc strzeli─ç popis├│wk─Ö przed towarzystwem zniewie┼Ťcia┼éych pasa┼╝er├│w wrzuca wsteczny i z piskiem zapieprza do ty┼éu skr─Öcaj─ůc na pas na kt├│rym stoje!!!. Oczywi┼Ťcie uciec do ty┼éu intruderem bez szans wi─Öc wali mi g├│wniarz w przednie ko┼éo! Wychodzi i m├│wi "och ┼╝ycie" dostanie pan odszkodowanie z ubezpieczenia. W dupie mia┼é ┼╝e zderzak jego pogi─Öty bo to firmowy samoch├│d tatusia a ┼╝e pogi─ů┼é mi b┼éotnik - "no c├│┼╝ ┼╝ycie". Kurw...!!!!  gdyby nie moja po┼é├│wka to chyba wyje....bym mu wszystkie z─Öby i powiedzia┼é "no c├│┼╝ ┼╝ycie"

• Uzytkownik
https://www.youtube.com/watch?v=Vb09yvfZzKs      ja tam ogl─ůdam takie filmy

Offline Vger

• Uzytkownik
Jarek nie strasz nas, tak patrz─ůc to lepiej na motor w og├│le nie wsiada─ç. Trzeba si─Ö trzyma─ç kilku zasad a reszta i tak w r─Ökach opatrzno┼Ťci nie wa┼╝ne jak b─Ödziesz si─Ö pilnowa┼é. Podstawa to sprawny sprz─Öt nie sk┼éadak z 5 innych z kt├│rych 3 fruwa┼éy, lepiej nie przeciska─ç si─Ö w korkach, ale jak ju┼╝ nie wytrzymasz to przynajmniej nie obok ci─Ö┼╝ar├│wek i autobus├│w. Dobry str├│j i kask zak┼éadany zawsze nawet bo bu┼éki do sklepu, no i ─çwiczenie umiej─Ötno┼Ťci w warunkach w miar─Ö bezpiecznych ( ja ─çwicz─Ö na wiosce w pobli┼╝u mojego domu, wylali nowiutki asfalt, du┼╝o kr─Ötych dr├│g i niczego bo drodze w co mo┼╝na by przywali─ç w razie nie zmieszczenia si─Ö w zakr─Öt, a poniewa┼╝ tam s─ů pola i ┼╝adnych zabudowa┼ä to do puki nie obsiane i kukurydza nie wyro┼Ťnie widoczno┼Ť─ç w zasadzie pe┼éna wi─Öc samoch├│d czy pieszego a nawet zwierze wida─ç z bardzo daleka  ;D )
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpie˝ 2017, 12:11 wys│ana przez Vger »

Offline FrrFurr

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 135
  • Model: By┼é M16 320 Jest Vulcan 900
Z tych filmik├│w to mam jeden wniosek - moto dla relaksu a nie do zapindalania, szczeg├│lnie po mie┼Ťcie :D
Franky_Furbo jakby kto pytał :)

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 320
  • Model: M16 320
Z tych filmik├│w to mam jeden wniosek - moto dla relaksu a nie do zapindalania, szczeg├│lnie po mie┼Ťcie :D
                                                                                                                                              Masz racje i jak to kto┼Ť wczoraj zauwa┼╝y┼é s┼éusznie chyba na jedno┼Ťlad.pl , ze trzeba my┼Ťle─ç za siebie i i za innych. Je┼╝d┼╝─Ö osobowk─ů od ponad 30 lat, ca┼éy ten czas pr├│buje mie─ç oczy dooko┼éa g┼éowy i wyprzedza─ç my┼Ťli u┼╝ytkownik├│w drogi, ale jak przesiad┼éem si─Ö na junaczka dwa miesi─ůce temu, to tym bardziej staram si─Ö je┼║dzi─ç tak, jakby wszyscy na mnie polowali. Zw┼éaszcza, ze nie jeste┼Ťmy niczym chronieni. A wczoraj na Pomorzu dwie niepotrzebne ┼Ťmierci motocyklist├│w. Przyczyny s─ů r├│┼╝ne, szkoda, ze ludzie wsiadaj─ůc na/do pojazdu zwalniaj─ů si─Ö od my┼Ťlenia i odpowiedzialno┼Ťci. Relaks tak, ale przede wszystkim rozwaga.

Offline Cichy

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 62
Mi jako ┼Ťwie┼╝o upieczonemu motocykli┼Ťcie rzuci┼éa si─Ö w oczy jedna rzecz. Kierowcy osob├│wek ignoruj─ů motocyklist├│w.
Jeżdżę autem od 14 lat i generalnie co się za kółkiem wkurwiam to moje, ale mimo tego, że się naklnę, to staram się wpuszczać innych uczestników, ustępować pierwszeństwa, nie szarżować, etc. Generalnie pełna kultura, której tak bardzo brakuje.

Od kiedy wsiad┼éem na moto, jestem czujny jakie┼Ť 10 razy bardziej, bo co z tego, ┼╝e ja mam pierwsze┼ästwo, kiedy widz─Ö, ┼╝e kierowca w samochodzie na podporz─ůdkowanej patrzy si─Ö na mnie i bezczelnie wymusza, w┼é─ůczaj─ůc si─Ö do ruchu?

Po prostu staram się jeździć tak, jak kilka osób już tu napisało, i jeszcze pewnie kilka napisze 0 jak by wszyscy chcieli mnie zabić:D

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik
Zanim wsiad┼éem na moto, uwa┼╝a┼éem ze to motocykli┼Ťci zawsze sa winni, bo pr─Ödko┼Ťci,  bo brawura . Ale teraz widz─Ö wyra┼║nie, ze to kierowcy puszek maja wi─Öcej okazji do rozpraszania swojej uwagi, bo szuka stacji radiowej, gada przez telefon, lub co gorsza, pisze esemesy . Tymczasem motocyklista musi my┼Ťle─ç za siebie i za idiot─Ö pisz─ůcego mszy. Dobrze by┼éoby, gdyby kierowcy puszek kilka razy w roku przesiadali si─Ö na moto.

Offline F 319

• Kuba
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 97
  • Staro┼Ť─ç to nie wiek, tylko stan umys┼éu...
  • Model: M16 320 black mat
Przedwczoraj wr├│ci┼éem - po d┼éu┼╝szym nieje┼╝d┼╝eniu w d┼éugie - z trasy 900k (d...pa w kawa┼ékach) na raz; pierwszy raz bez jakichkolwiek pr├│b wymuszania przez innych (mija┼éem niez┼éy dzwon z motocyklem w rowie na drodze Pisz-┼üom┼╝a i na zako┼äczenie trasy zamkni─Öta dwupasm├│wka na wysoko┼Ťci Wierzbicy - te┼╝ dzwon). Pierwszy raz WIEDZIA┼üEM, ┼╝e mnie widz─ů (nawet w dzie┼ä):  za┼éo┼╝y┼éem lightbary led i mocne shoty led w┼é─ůczone nonstop prz├│d (bez HomoLG), dodatkowe STOP_POZ led ty┼é (HomoL). Kilka razy widzia┼éem, jak go┼Ťcie "wychylali" si─Ö do wyprzedzania naprzeciwko i ... chowali si─Ö, jak im b┼éysne┼éo (shoty). Co do ty┼éu - po raz pierwszy obserwowa┼éem w lusterkach, jak go┼Ťcie reaguj─ů nawet na mu┼Ťniecie przeze mnie hamulca. Reakcja policji (mija┼éem ich kilkunastokrotnie - obawia┼éem si─Ö czepiania led├│w) - u┼Ťmiechy; nawet dwa razy podniesiona r─Öka w pozdrowieniu (nigdy wcze┼Ťniej: super, jak widzisz ┼╝yczliwo┼Ť─ç smurfa).

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2729
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
A mia┼ée┼Ť na sobie kamizelk─Ö ?
Mˇj Junak- moja  duma !!! Harley mˇ│j to jest TO !!!

Offline Vger

• Uzytkownik
A mia┼ée┼Ť na sobie kamizelk─Ö ?
┼üysy ty lepiej nic nie m├│w bo twojej dyskoteki w junaku nic nie przebije  ::)  ;D

Offline F 319

• Kuba
  • Uzytkownik
Kamizelka jechała w kufrze na pozmrok - udało się jechać za słonecznego.

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
To spr├│buj jecha─ç w niej za dnia - efekt jeszcze lepszy, b─Öd─ů ba─ç si─Ö Ciebie wyprzedza─ç  ;)

Moja ulubiona zabawa to posta─ç chwilk─Ö  w kamizelce i bia┼éym kasku na poboczu - wszyscy daj─ů po hamplach i mijaj─ů mnie max 49 km/h....a dopiero potem dzida  8)

Jak jest korek i jad─Ö ┼Ťrodkiem to 90 % robi mi korytarz :)))

Offline F 319

• Kuba
  • Uzytkownik
Ja mam czarny kask, tak nie działa.

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
Bo tak dzia┼éa tylko kamizelka+bia┼éy kask  ;)

Sam si─Ö tak da┼éem kiedy┼Ť nabra─ç jak jecha┼é za mn─ů go┼Ť─ç na bia┼éym adventurze w szalkach z napisem POLSKA :))  Jecha┼é tak za mn─ů d┼éu┼╝szy odcinek i pewnie mia┼é podobna bek─Ö bo w ko┼äcu mnie wyprzedzi┼é i na jego plecach odczyta┼éem POLSKA a nie policja :)))

Offline Waldek Daytona

• Uzytkownik

Moja ulubiona zabawa to posta─ç chwilk─Ö  w kamizelce i bia┼éym kasku na poboczu - wszyscy daj─ů po hamplach i mijaj─ů mnie max 49 km/h....a dopiero potem dzida  8)

Jak jest korek i jad─Ö ┼Ťrodkiem to 90 % robi mi korytarz :)))

:D :D :D :D

Miewa┼éem podobne sytuacje, jak wyje┼╝d┼╝a┼éem par─Ö razy Skod─ů Octawi─ů z Wejherowa jad─ůc przepisowo 50 :). Przez d┼éuuuuug─ů chwil─Ö ci─ůgn─ů┼é si─Ö za mn─ů sznur aut . A jak zak┼éada┼éem jeszcze odblaskowy ciuch do biegania, bo po robocie biegam, to ju┼╝ w og├│le wszyscy pos........ani  ;)

Offline F 319

• Kuba
  • Uzytkownik
Dokupię biały !