Autor W▒tek: Litwa - ┼üotwa - Estonia 2018  (Przeczytany 659 razy)

Offline darul

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 927
  • Model: M16 - czerwony
Odp: Litwa - Łotwa - Estonia 2018
« Odpowied╝ #1 dnia: 04 Wrzesie˝ 2017, 22:49 »
na końcu trasy poprosimy o azyl... ;D
Darek

Offline zdzichfur

• Moderator Globalny
  • WiadomoÂci: 1611
  • live to ride
    • galeria - zdzichfur
« Odpowied╝ #2 dnia: 04 Wrzesie˝ 2017, 22:54 »
Je┼╝eli tylko ta wyprawa b─Ödzie w czasie mojego urlopu jestem razem z Wami w tym przedsi─Öwzieciu.
"Wolna jazda nie przeszkadza mi czu─ç si─Ö wolnym."
Galeria zdzichfur http://junak-daytona.pl/galeria/index.php?cat=10009

Offline Power

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2628
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
  • Model: Yamaha MT09 Tracer
« Odpowied╝ #3 dnia: 04 Wrzesie˝ 2017, 23:04 »
Je┼╝eli tylko ta wyprawa b─Ödzie w czasie mojego urlopu jestem razem z Wami w tym przedsi─Öwzieciu.

Tak my┼Ťla┼éem

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2729
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowied╝ #4 dnia: 05 Wrzesie˝ 2017, 09:41 »
na końcu trasy poprosimy o azyl... ;D
u wujka Putina ???  ::)
Mˇj Junak- moja  duma !!! Harley mˇ│j to jest TO !!!

Offline zdzichfur

• Moderator Globalny
  • live to ride
    • galeria - zdzichfur
« Odpowied╝ #5 dnia: 13 Wrzesie˝ 2017, 21:31 »
Pawe┼é my┼Ťla┼ée┼Ť o jaki┼Ť atrakcjach w sensie co warto zobaczy─ç w tamtych stronach ?
noclegi w kt├│rych miejscach ?
Ile mniej wiecej dni na wyjazd  przewidujesz ?

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • WiadomoÂci: 799
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowied╝ #6 dnia: 06 Maj 2018, 11:22 »
Power to wycieczka samochodowa?...  :P :D

Napisz, czy jest aktualna, ile dni przewidujesz, w jakim okresie?
Jak dla mnie to nie lada wyzwaniem byłoby dotarcie do Suwałk... :D :o
Jako ┼Ťwie┼╝o upieczony motocyklista  8) dobrze by┼éoby zmierzy─ç si─Ö z jakim┼Ť konkretnym wyzwaniem. Chocia┼╝ zdaj─Ö sobie spraw─Ö, ┼╝e z tych wszystkich moich plan├│w mo┼╝e nic nie wypali─ç. (Bez zb─Ödnych deklaracji i ci┼Ťnienia!) 
Tak przy okazji, jak si─Ö sprawuje Tracer, ew. na co zamierzasz teraz zmieni─ç?
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2018, 11:41 wys│ana przez NGN 27 »

Offline Vger

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 430
  • Model: m16 320 najszybsza wersja (czerwony)
« Odpowied╝ #7 dnia: 06 Maj 2018, 15:03 »
Tylko czy to b─Ödzie wycieczka maszyn z silnikiem 1000+ czy junaki te┼╝ si─Ö zdadz─ů??? Ja by┼ébym bardzo za, tylko tu trzeba przewidzie─ç min 4 dni na tak─ů wypraw─Ö a dobrze by┼éoby i 6 wtedy mo┼╝na co┼Ť pozwiedza─ç i przynajmniej 1 dzie┼ä na takie porz─ůdne napicie si─Ö by si─Ö przyda┼é  8)
Czerwony M16 jest najszybszy, czerwone auta s─ů najszybsze (Ferrari) i kobiety w czerwieni s─ů najszybsze ;)

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowied╝ #8 dnia: 06 Maj 2018, 16:35 »
Tylko  ;Da dobrze by┼éoby i 6 wtedy mo┼╝na co┼Ť pozwiedza─ç i przynajmniej 1 dzie┼ä na takie porz─ůdne napicie si─Ö by si─Ö przyda┼é  8)

Nie inaczej! 7 dni jest ok, z tym, ┼╝e bez alkoholi...  :P ;D

Na Junaka to bym raczej nie liczy┼é.   :-[
Je┼Ťli do tego czasu czego┼Ť nie kupi─Ö, lub kupi─Ö co┼Ť "niew┼éa┼Ťciwego" ;D , to b─Öd─Ö stara┼é si─Ö wypo┼╝yczy─ç co┼Ť z BMW, lub Yamahy (GS 1200, K 1200, Tracer, FJR...) Taki mam plan, a co...  :o 8)

Oczywi┼Ťcie zmian─Ö kierunku wyprawy na dowolny tak┼╝e akceptuj─Ö w ciemno. Cho─ç najbardziej korci mnie ca┼ée polskie wybrze┼╝e, ale patrz─ůc na tras─Ö przez ca┼é─ů ┼üotw─Ö - jazda wzd┼éu┼╝ morza, to jest to fajna opcja, no i co wi─Öcej mo┼╝na by poczu─ç si─Ö troch─Ö, jak obcokrajowiec nabity kas─ů, maj─ůc 100 Euro w kieszeni...  :P ;D
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2018, 21:12 wys│ana przez NGN 27 »

Offline Vger

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 430
  • Model: m16 320 najszybsza wersja (czerwony)
« Odpowied╝ #9 dnia: 06 Maj 2018, 22:48 »
junak 320 pr─Ödko┼Ť─ç przelotow─ů 100 km/h utrzyma bez zadyszki. A to moim zdaniem najlepsza/najwy┼╝sza pr─Ödko┼Ť─ç na cieszenie si─Ö widokiem i zwiedzanie. Oczywi┼Ťcie mo┼╝na jecha─ç i 140 ale co to za zwiedzanie? Na chopperze przy tej pr─Ödko┼Ťci ledwo co mo┼╝na si─Ö na motorze utrzyma─ç. Ja naprawd─Ö mam parcie na tak─ů wycieczk─Ö m├│j motung  zawi├│d┼é  gdy wysiad┼é 7 letni akumulator (po takim czasie mia┼é prawo) wi─Öc 1700 km ci─ůgiem mu nie straszne. Po za tym wykupi─Ö wszystkie mo┼╝liwe ubezpieczania z lawet─ů w┼é─ůcznie na wszelki wypadek ;)
Czerwony M16 jest najszybszy, czerwone auta s─ů najszybsze (Ferrari) i kobiety w czerwieni s─ů najszybsze ;)

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowied╝ #10 dnia: 07 Maj 2018, 17:45 »
junak 320 pr─Ödko┼Ť─ç przelotow─ů 100 km/h utrzyma bez zadyszki. A to moim zdaniem najlepsza/najwy┼╝sza pr─Ödko┼Ť─ç na cieszenie si─Ö widokiem i zwiedzanie. Oczywi┼Ťcie mo┼╝na jecha─ç i 140 ale co to za zwiedzanie? Na chopperze przy tej pr─Ödko┼Ťci ledwo co mo┼╝na si─Ö na motorze utrzyma─ç. Ja naprawd─Ö mam parcie na tak─ů wycieczk─Ö m├│j motung  zawi├│d┼é  gdy wysiad┼é 7 letni akumulator (po takim czasie mia┼é prawo) wi─Öc 1700 km ci─ůgiem mu nie straszne. Po za tym wykupi─Ö wszystkie mo┼╝liwe ubezpieczania z lawet─ů w┼é─ůcznie na wszelki wypadek ;)

Ja Ci nie wr├│g! Poza tym masz ten najszybszy na Forum - czerwony, tak┼╝e ten no... Wydaje mi si─Ö jednak, ┼╝e ta st├│wa przelotowa mo┼╝e by─ç ze dwie dychy za ma┼éo. Co innego zwiedza─ç, a co innego po┼éyka─ç kilometry na odcinkach nudnych, ma┼éo ciekawych, autostradowych. Wtedy trza ci─ů─ç te 130-140 "non top".
Dla mnie to nie ma problemu, odpalasz Janka i sruu...,  8) ;) jednak┼╝e lepiej zastanowi─ç si─Ö nad wypo┼╝yczk─ů czego┼Ť, co b─Ödzie sprawia┼éo komfort i rado┼Ť─ç. Zawsze mo┼╝na by zrobi─ç "Europ─Ö dw├│ch pr─Ödko┼Ťci"...  ;D 8)
Znasz sw├│j sprz─Öt i wiesz na ile go sta─ç. Ostatecznie to G┼é├│wny Organizator powinien tu si─Ö wypowiedzie─ç, czyli Power  ;) Ch┼éopaki ju┼╝ temat przerabiali rok temu w Rumuni, wi─Öc najlepiej wiedz─ů, jak jest.
Ja na razie niczego nie deklaruj─Ö, bo za du┼╝o jest jeszcze niewiadomych, ale poma┼éu staram si─Ö to wizualizowa─ç...  ;D :o 8)
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2018, 17:51 wys│ana przez NGN 27 »

Offline zdzichfur

• Moderator Globalny
  • live to ride
    • galeria - zdzichfur
« Odpowied╝ #11 dnia: 06 Czerwiec 2018, 07:25 »
...
 Oczywi┼Ťcie mo┼╝na jecha─ç i 140 ale co to za zwiedzanie?
...
Ano np. zwiedzanie autostrad , czasami podczas ich zwiedzania w chwili zapomnienia to i nawet sporo wi─Öcej .

...
 Ostatecznie to G┼é├│wny Organizator powinien tu si─Ö wypowiedzie─ç, czyli Power  ;)
...

Na t─ů chwil─Ö temat tego konkretnego wyjazdu zosta┼é zawieszony na rzecz bardziej ambitnego wypadu.
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec 2018, 07:30 wys│ana przez zdzichfur »

Offline Yola

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 466
  • Model: By┼é M16 Czarny Przecinek, jest Yamaha Bolt
« Odpowied╝ #12 dnia: 19 Czerwiec 2018, 13:23 »
Cze┼Ť─ç, to jo ┼╗aba. Tak przez przypadek poczytoche se wontek o rajzie na wsch├│d.
My, w zesz┼éym roku byli na Litwie, ┼üotwie, Estoni i Finlandi, ale na czterech ko┼éach, Je┼Ťli chodzi o zwiedzanie to przy autostradzie jak zoboczysz tanksztela albo jaki┼Ť zajazd to sie zatrzymujesz bo pozatym nic nie ma przy drodze. Mijosz po drodze same puste domy , opuszczone wsie i ma┼ée miasteczka, zero ludzi, pola wi─Ökszo┼Ťci le┼╝─ů od┼éogiem. Tylko w wiekszych miastach jest ┼╝ycie, z tego co ┼╝em zaobserwowo┼é to cza dobrze zapozna─ç sie z rozmieszczeniem stacji benzynowych bo i tych za du┼╝o nie ma. Oczywi┼Ťcie wsz─Ödzie p┼éaci sie w Euro i ceny sa jedyn do jednygo je┼Ťli chodzi o Polske. Czyli flaszka 0,5L- 20 z┼é , to flaszka 0,5L od 15 do 20 euro. i tak wygl─ůdaj─ů wszystkie ceny Oczywi┼Ťcie poza Finlandjom, bo tam jest przepas─ç cenowa je┼Ťli chodzi o nas. Piwo w kanjpie zaczyno sie od 10 euro. Mickiewicz piso┼é, Litwo ojczyzno moja! Na Litwie nie lubi─ů Polak├│w a mniejszi┼Ť─ç Polska jest tam ubijana, Wilno pi─Ökne miasto ale wszystkie Polskie ┼Ťlady s─ů tam ukrywane , Ostra brama i doj┼Ťcie do obrazu  matki Bo┼╝y Ostrobramskiej jest zostawione samopas ,jakby nie tubylcy polskigo pochodzynio to ju┼╝ dawno nic tam nie ma. ┼üotwa to samo, jedynie Ryga ciekawa i jest ┼╝ycie, jest co pozwiedza─ç , to samo jesli chodzi o ceny, droga to samo ,pusto, opuszczone domy , W Estoni byli my w Talinie, co si─Ö tam rzuca w oko , wypasione auta i zaniedbane domy,  tam dalej jest przekonanie takie ,┼╝e jak przyjdzie Rus to siadaj─ů w auto w ich ca┼éy dobytek i uciekaj─ů, o domy ,budynki nik tam nie dbo. i tu ju┼╝ zaczynaj─ů sie wyszcze ceny bo blisko do Fin├│w a Ci uprawiaj─ů turystyke zakupow─ů do Estoni przedewszystkim po alkohol. W Finlandi panuje og├│lna prohibicja  i ka┼╝dy zakup w├│dki czy jakiegokolwiek alkoholu wysokoprocentowego jest rejestrowany, czyli ,tak nom t┼éumaczy┼éa babka , jo Fin chca sie napi─ç to ida do sklepu po gorzo┼éa ale ino w wyznaczony godz. bo inaczy nic nie kupia , kupuja flaszka ,spisujom mnie z dowodu i ida do domu, jutro mom smaka ty┼╝ na gorzo┼éa robia to samo co dziy┼ä pryndzy , ale do moich drzwi puko policja i opieka spo┼éeczno czy mom jakis polblym bo ┼╝ech kupi┼é dwie flaszki dziy┼ä po dniu. Tak podobno tam jest, jo mio┼é sw├│j zapas tak ┼╝e nie mio┼éem problym├│w.  Mieli my wycieczka naprowy fajno , z Talina do Helsinek p┼éynyli my promem, ty┼╝ atrakcja, jedli my ┼éosia i renifera kt├│ry zalatywo┼é na starygo capa, strefa bezc┼éowa na promie lepi da─ç se spokuj, ma┼ée piwo w puszce 3-4 euro. Og├│lnie wycieczka bardzo fajno, ale trzeba si─Ö liczy─ç wi─Ökszymi kosztami z powodu euro, nie ma co liczy─ç ,┼╝e jestem Polakiem to mnie tam przyjmi─ů jak zaginionego brata , a nawet  bym powiedzio┼é , ze oskubi─ů do ostatniygo cynta, ┼╝ycie i cywilizacja zaczyno sie dopiyro w wiynkszych miastach, droga prosto, bez zakrynt├│w ,w┼éa┼Ťcicielami ziemi jest pa┼ästwo i jak robi─ů droge to najtaniej jest zrobi─ç prosto, ludzie nie maj─ů tam ziemi na w┼éasno┼Ť─ç ino dzier┼╝awi─ů od pa┼ästwa, dogoda─ç sie idzie wszendzie po angielsku i niemiecki troche mniej a za Ruski to ju┼╝ na w┼éasn─ů odpowiedzialno┼Ť─ç. Byli My, obej┼╝eli My i wystarczy, raczy tam wiyncy nie pojadymy. Ale jak godajom , nie wiadomo co ┼╝ycie przyniesie!

Drogo za skrzydła się płaci-
Ale b─ůd┼║my skrzydlaciÔÇŽ
(J.S.)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
« Odpowied╝ #13 dnia: 19 Czerwiec 2018, 16:38 »
Andrzejku, to┼Ť poleci┼é.  :o :o
Wygl─ůda na to, ┼╝e trzeba sobie wymy┼Ťli─ç inny kierunek.
Dzi─Öki za info.

Pzdr.

Offline Yola

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 466
  • Model: By┼é M16 Czarny Przecinek, jest Yamaha Bolt
« Odpowied╝ #14 dnia: 20 Czerwiec 2018, 19:38 »
Cze┼Ť─ç Pawe┼é, wpis zrobi┼éem ,zeby bro┼ä Bo┼╝e nie odwodzi─ç Was od takigo wypadu, bo napewno warto zobaczy─ç kawa┼éek ┼Ťwiata troche innego, Wilno bardzo fajne ale tak jak pisolem, za bardzo Polakow tam nie lubi─ů, no chyba ,┼╝e trafisz na Polsk─ů spo┼éeczno┼Ť─ç, w┼éadze Litwy w ka┼╝dy spos├│b chc─ů zamaza─ç polskie korzenie ,tak mi goda┼éa kobieta ktora tam mieszka na sta┼ée, nasz przewodnik.  Na  ┼éotwie byli my w Rydze, najfajniejsze tam co mi si─Ö podoba┼éo to,┼╝e autostrada biegnie wzd┼éu┼╝ Ba┼étyku przy samym morzu, fajne widoki i jest gdzie si─Ö zatrzyma─ç ┼╝eby skoczy─ç na pla┼╝e i do wody, jo tak ┼╝em zrobi┼é.  A ,w Rydze jest du┼╝o obcokrajowc├│w ,g┼é├│wnie Anglik├│w i to po spo┼╝yciu , sare chopy bawi┼éy si─Ö w chowanygo , ciekawie to wygl─ůda┼éo????? Estonia ,wypasione auta i to jakie!!! Ale spanie ,masakra, mieli my hotel na obrze┼╝ach Talina, okna to by┼éy myte tam z 2 lata tymu, do firany to se ko┼Ť rynce wyciyro┼é, a jak wyszli my na poszukiwanie sklepu bo si─Ö zapas napoj├│w ko┼äczy┼é i suchygo prowiantu, to ┼╝em si─Ö za┼éomol jak wygl─ůdajom cha┼épy w jakim s─ů stanie. Dom prywatny, kobieta wieczorem robi co┼Ť w kuchni bylo wida─ç przez okno bo nie ma firany, najprawdopodobniej kolacje? Obok w pokoju okno wybite, drzwi wej┼Ťciowe postawione obok futrzyny , ┼Ťmieci na placu tyla ,┼╝e na ci─Ö┼╝ar├│wke czaby┼éo by ┼éadowa─ç, ale przed domem stoi BMW takie wypasione ,┼╝e na zdj─Öciach sie takie ogl─ůdo. No i drogo nawet w normalnym markiecie, a Helsinki bardoz fajne, czysto, zadbane wszystko, ale przepa┼Ť─ç cenowa, i nie pr├│bowa─ç pi─ç alkoholu w miejscu publicznym, bo mo┼╝e sie to sko┼äczy─ç ┼║le, na promie kupi┼éem zgrzewke piwa i siedli┼Ťmy sobie do stolika na taki og├│lny sali i ju┼╝ by┼é problem, nie wolno , przysz┼éa babka obok do stolika i robi┼éa awanture, ┼╝e nie wolno pi─ç tutaj alkoholu.  Jo osobi┼Ťcie mom troche mieszane odczucia co do tej naszej wyprawy, z jednej strony podoba┼éo mi si─Ö , co┼Ť innego ,inny ┼Ťwiat, a z drugiej strony ,tak na upartego to nic ciekawego tam nie widzia┼éem ,takigo co by mnie osobi┼Ťcie u┼╝ek┼éo, no chyba, ┼╝e jedziesz w konkretnym celu ┼╝eby co┼Ť zobaczy─ç. Tak jak ┼╝em piso┼é, my byli, ale wiyncy tam si─Ö nie wybierom. Pozdrawiom serdecznie. LwG!
Drogo za skrzydła się płaci-
Ale b─ůd┼║my skrzydlaciÔÇŽ
(J.S.)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
« Odpowied╝ #15 dnia: 20 Czerwiec 2018, 20:18 »
 ;)

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowied╝ #16 dnia: 11 Sierpie˝ 2018, 14:24 »
...
 Oczywi┼Ťcie mo┼╝na jecha─ç i 140 ale co to za zwiedzanie?
...
Ano np. zwiedzanie autostrad , czasami podczas ich zwiedzania w chwili zapomnienia to i nawet sporo wi─Öcej .

...
 Ostatecznie to G┼é├│wny Organizator powinien tu si─Ö wypowiedzie─ç, czyli Power  ;)
...

Na t─ů chwil─Ö temat tego konkretnego wyjazdu zosta┼é zawieszony na rzecz bardziej ambitnego wypadu.

Taki b─Ödzie dobry na ten bardziej ambitny wypad?...  ;) ;D 8)
https://youtu.be/VMMuX_nzzbI

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
« Odpowied╝ #17 dnia: 11 Sierpie˝ 2018, 15:39 »
Oczywi┼Ťcie.
Gratuluj─Ö.   ;D
Ale ambitny plan zosta┼é ju┼╝ zrealizowany. Wr├│cili┼Ťmy 2 tygodnie temu. Objezdzilismy Ba┼ékany i nie tylko. Odwiedzone Czechy, Austria, S┼éowenia, Chorwacja, Bo┼Ťnia i Hercegowina, Czarnog├│ra, Albania, W─Ögry, S┼éowacja i oczywi┼Ťcie Polska. Dla mnie by┼éo to 4600 km.

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
« Odpowied╝ #18 dnia: 11 Sierpie˝ 2018, 16:38 »
Spokojnie Power, po pierwsze gratulacje s─ů przedwczesne, bo to tylko test, a po drugie, ka┼╝dy ambitny projekt mo┼╝na zast─ůpi─ç kolejnym, jeszcze bardziej ambitnym...  ;) 8)

Wol─Ö zapyta─ç Kierownika zanim kupi─Ö jakie┼Ť bezu┼╝yteczne dziadostwo...  ;) 8)
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpie˝ 2018, 21:28 wys│ana przez NGN 27 »