Autor W▒tek: M16 z Allegro  (Przeczytany 307 razy)

Offline Marek69

• Poczatkujacy
  • WiadomoÂci: 4
M16 z Allegro
« dnia: 10 Maj 2018, 23:59 »
Jako ┼╝e nie znalaz┼éem w─ůtku do przywitania, przywitam si─Ö tu, w moim pierwszym po┼Ťcie.
Witam wi─Öc forumowicz├│w, bardzo serdecznie.
Na imi─Ö mam Marek, jestem z Krosna

Mam wra┼╝enie ┼╝e poma┼éu zaczynam zapada─ç na t─ů sam─ů chorob─Ö co Wy.
Liczy┼éem ┼╝e wytrzymam do przysz┼éego roku ale co┼Ť mi si─Ö wydaje ┼╝e p─Ökn─Ö.

Przegl─ůda┼éem allegro (chc─Ö kupi─ç nowego M16) i jest rozrzut cenowy od 11 699 do 12 999
https://allegro.pl/kategoria/motocykle-i-quady-chopper-cruiser-257564?string=JUNAK%20M16&stan=nowe&order=d&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-aut-1-1-0501
I tu do ws pro┼Ťba, by┼Ťcie zerkn─Öli w link (nie ma tego du┼╝o) bo nie do ko┼äca widz─Ö uzasadnienie tego rozrzutu, co o tym my┼Ťlicie (poza oczywi┼Ťcie rokiem produkcji).

Motocykle s─ů z 2016 i 2017 roku.
Czy pomi─Ödzy tymi latami produkcji co┼Ť si─Ö zmieni┼éo w M16, r├│┼╝nica w cenie jest ok 1000 z┼é i nie wiem czy warto?

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 716
  • Model: M16 125 :)
Odp: M16 z Allegro
« Odpowied╝ #1 dnia: 11 Maj 2018, 07:57 »
R├│┼╝nice mo┼╝esz w zasilaniu w paliwo bo wtedy wchodzi┼éy wtryskiwacze i do┼éo┼╝yli poroniony ABS gro┼╝─ůcy szlifem na niefortunnym zakr─Öcie.
No i jeszcze w starszym modelu by┼é budzik klasyczny ze wskaz├│wk─ů a nowszy ma choink─Ö ;)
Pozosta┼ée podzespo┼éy s─ů takie same.
Je┼╝eli mog─Ö co┼Ť poradzi─ç to nie pchaj si─Ö we wtryski. Jest bardzo odczuwalna r├│┼╝nica w mocy pomi─Ödzy wtryskami a ga┼║nikami. 8)

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2726
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowied╝ #2 dnia: 11 Maj 2018, 11:17 »
Witam z Jasła :))
Mˇj Junak- moja  duma !!! Harley mˇ│j to jest TO !!!

Offline Eustachy

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 157
  • Model: M11 125, VTX1300R
« Odpowied╝ #3 dnia: 11 Maj 2018, 13:50 »
Ja też bym brał gaźnikowca, a najlepiej kup używkę.
- poprzedni w┼éa┼Ťciciel go dotar┼é, odpada Ci jazda 500 km z vmax 55 i kolejne 500 z vmax 70
- odpadaj─ů Ci przegl─ůdy przy 300 i 1500
- je┼Ťli co┼Ť by┼éo ┼║le skr─Öcone to ju┼╝ jest poprawione
- je┼Ťli co┼Ť nie dzia┼éa┼éo to ju┼╝ dzia┼éa
- je┼Ťli kto┼Ť chcia┼é je┼║dzi─ç d┼éu┼╝ej to prawdopodobnie wymieni┼é klocki i opony.
Co┼Ť jeszcze powinienem doda─ç.

Offline Marek69

• Poczatkujacy
« Odpowied╝ #4 dnia: 11 Maj 2018, 17:12 »
Troszk─Ö niefortunny nick sobie wybra┼éem, napisa┼éem do admina o mo┼╝liwo┼Ť─ç zmiany, jak by si─Ö uda┼éo to b─Öd─Ö odpisywa┼é jako Marek69 (bo widz─Ö ┼╝e wolny) 8)

@kryha666
Trzeba to jasno powiedzie─ç. Mimo p├│┼éwiecza na karku jestem mega zielony je┼╝eli chodzi o jedno┼Ťlady, wi─Öc ten zakup (je┼╝eli dojdzie do skutku)b─Ödzie moim pierwszym motorem.
Jako ┼╝e to "chinczyk" czytam forum by si─Ö dowiedzie─ç co mnie czeka, przyznaje ┼╝e o wtryskiwaczu i ABS jeszcze na forum nie czyta┼éem ale my┼Ťla┼éem ┼╝e wtryskiwacz to by by┼éa raczej zaleta (ale jak pisa┼éem nie znam si─Ö).
Poczytam jak znajd─Ö, chocia┼╝ widz─Ö ┼╝e du┼╝o link├│w wewn─Ötrznych do forum nie dzia┼éa. Forum chyba przesz┼éo jakie┼Ť przenosiny.
Wnioskuj─Ö ┼╝e radzisz raczej 2016?

@┼üysy Witam, co┼Ť tak mi wychodzi┼éo ┼╝e jeste┼Ť z Jas┼éa, bo cz─Östo wspominasz o Frankim i jak widz─Ö si─Ö nie pomyli┼éem. Wi─Öc jak mniemam w razie "W" b─Öd─Ö mia┼é si─Ö do kogo fizycznie o porad─Ö zwr├│ci─ç.

PS
Wiesz co najlepszego do 10z┼é mo┼╝na kupi─ç w Ja┼Ťle? ;)

@Eustachy
My┼Ťla┼éem o tym ale jako ┼╝e jestem w temacie mega zielony z ┼éatwo┼Ťci─ů mo┼╝na mnie na min─Ö wepchn─ů─ç, bo nie znam si─Ö nie tyle na Junaku M16 ile w og├│le na motorach.
Nawet na allegro jest/by┼éo interesuj─ůca propozycja ale ...

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowied╝ #5 dnia: 11 Maj 2018, 19:09 »
PS
Baryłkę ????

Offline Marek69

• Poczatkujacy
« Odpowied╝ #6 dnia: 11 Maj 2018, 23:37 »
PS
Baryłkę ????
Nie, bilet do Krosna  :P

U Ciebie chyba widzia┼éem (na sprzeda┼╝) tyln─ů lamp─Ö na ledach (teraz nie mog─Ö znale┼║─ç) i wydawa┼éo mi si─Ö ┼╝e ona by┼éa z prze┼║roczystego plastiku?

Czytam i czytam... poza forum wszyscy pisz─ů ┼╝e wtrysk lepszy bo, oszcz─Ödniejszy, nieobs┼éugowy, i niebawem obowi─ůzkowy przy wszystkich nowych motorach. Na forum nie ma za du┼╝o na ten temat, ale wci─ů┼╝ szukam.
Co do ABS z postu @kryha666 to chodzi o po┼é─ůczenie dw├│ch hamulc├│w by oba hamowa┼éy jednocze┼Ťnie nog─ů?
A co w├│wczas pod r─Ök─ů mamy, te┼╝ po┼é─ůczone czy tylko prz├│d?
Wska┼║nik "wszystkomaj─ůcy" fajny ale ca┼ékowicie nie pasuje do tego typu motoru ale rozumiem ┼╝e w tym modelu s─ů ju┼╝ zamontowane odpowiednie (nie mam slowa)... urzadzenia pomiarowe, kt├│re m├│g┼ébym zastosowa─ç w jakims innym liczniku analogowym/hybrydowym?

Edit.
Na jednej z aukcji znalazłem informację:
UPOWA┼╗NIENIE OD IMPORTERA ! ! !
POZOSTAJE TYLKO WYDZIAŁ KOMUNIKACJI !
NIE P┼üACISZ PODATKU W URZ─śDZIE SKARBOWYM ! ! !

Co daje mi nieco do myslenia, musicie zrozumie─ç ┼╝e to m├│j pierwszy taki zakup i co dla kogo┼Ť oczywiste dla mnie nie.
Czy po zakupie na innych aukcjach, gdzie nie bedzie tego Upowa┼╝nienia b─Öd─Ö musia┼é p┼éaci─ç podatek, ile? Czy to mo┼╝e jaki┼Ť zabieg marketingowy?

I tak przy okazji. Jakie op┼éaty mnie czekaj─ů?
Jakiego polecacie ubezpieczyciela?
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2018, 00:58 wys│ana przez Marek69 »

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #7 dnia: 12 Maj 2018, 11:31 »
Napisz─Ö Ci tak: jako ┼╝e mam dost─Öp do testowania jak zachowuj─ů si─Ö motocykle na ga┼║nikach i na wtryskach moje wnioski s─ů jednoznaczne - w tej pojemno┼Ťci tylko ga┼║niki.
Nawet na ustawieniach fabrycznych silnik na ga┼║nikach pracuje du┼╝o lepiej podczas jazdy, na wtryskach ┼éadnie pracuje tylko na wolnych obrotach a p├│┼║niej czego┼Ť mu brakuje. Niestety nie masz na to ┼╝adnego wp┼éywu bo parametry mapy masz od g├│ry ustalone. Zreszt─ů zabawa z ga┼║nikami jest fajna i nigdy si─Ö nie ko┼äczy 8)

Pseudo ABS: dzia┼éa jako zintegrowanie hamulca tylnego z dohamowaniem przodu. Teraz pomy┼Ťl takie hamowanie z ma┼éego wzniesienia z lekkim ┼éukiem, hamowanie przodem odpada wi─Öc odruchowo naciskasz ty┼é. A co dalej si─Ö dzieje to ju┼╝ chyba si─Ö domy┼Ťlasz ;)

Pr─Ödko┼Ťciomierz: s─ů gusta i gu┼Ťciki i mi te nowe zegary ┼Ťwiec─ůce kolorowo jako┼Ť nie podchodz─ů, jest bardzo du┼╝o zg┼éosze┼ä awarii tej choinki w serwisach.
I stawiam flaszk─Ö temu, kt├│ry powie mi z jak─ů pr─Ödko┼Ťci─ů jedzie podczas pi─Öknego s┼éonecznego dnia bo wida─ç tylko czarn─ů dziur─Ö 8)

Sprzeda┼╝: dostaj─ůc faktur─Ö za zakup nowego moto podatek powinien p┼éaci─ç sprzedawca a Tobie pozostaje i┼Ť─ç z faktur─ů do Wydzia┼éu Komunikacji po tablice rejestracyjn─ů i zaraz po jej odbiorze po OC.

Ubezpieczenie: bierz tam gdzie taniej. Sprawd┼║ najpierw u swojego ubezpieczyciela puszki bo dok┼éadaj─ůc do tego motocykl wychodzi niez┼éa zni┼╝ka bonusowa.
Warto zastanowić się nad dodatkiem w postaci holowania na lawecie, bardzo przydatna rzecz która przydała mi się te 2 lata temu w powrocie do domu z Iłek 8)

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowied╝ #8 dnia: 12 Maj 2018, 13:59 »
PS
Baryłkę ????

Do Krosna, powiadasz.....

Offline Marek69

• Poczatkujacy
« Odpowied╝ #9 dnia: 12 Maj 2018, 14:46 »
PS
Baryłkę ????

Do Krosna, powiadasz.....

Ze te┼╝ Ci si─Ö chcia┼éo specjalnie do krosna przyje┼╝d┼╝a─ç (w chwil─Ö po moim pierwszym po┼Ťci) tylko po to by t─Ö klap─Ö przesun─ů─ç, przecie┼╝ to ci─Ö┼╝kie musia┼éo by─ç.
Ale wygra┼ée┼Ť  :'(
Pokój 8) , bo chyba sobie nagrabiłem u admina :P

Dzi─Öki Panowie, wracam do czytania.

Pozdrawiam

EDIT
A wracaj─ůc do tematu 2017 vs 2016

Czy posiadaj─ůc te udogodnienia lub "udogodnienia" jak ABS i Wtrysk mo┼╝na je "wy┼é─ůczy─ç" zablokowa─ç w przypadk ABS lub dokupi─ç i zamontowa─ç ga┼║nik (w przypadku wtrysku).
Niestety szukajka forumowa pad┼éa, za du┼╝e obci─ů┼╝enie
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2018, 15:53 wys│ana przez Marek69 »

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #10 dnia: 13 Maj 2018, 11:51 »
Czy posiadaj─ůc te udogodnienia lub "udogodnienia" jak ABS i Wtrysk mo┼╝na je "wy┼é─ůczy─ç" zablokowa─ç w przypadk ABS lub dokupi─ç i zamontowa─ç ga┼║nik (w przypadku wtrysku).
Niestety szukajka forumowa pad┼éa, za du┼╝e obci─ů┼╝enie
Hamulce mo┼╝na roz┼é─ůczy─ç ┼╝eby dzia┼éa┼éy tak jak powinny, czyli oddzielnie prz├│d i ty┼é.
Je┼╝eli chcesz kupi─ç to od razu decyzja, r├│┼╝nica w cenie jest znaczna bo do wtrysk├│w i pseudo ABSu dop┼éacasz ponad 2 tysie. T─ů r├│znic─Ö kupuj─ůc na ga┼║nikach mo┼╝esz wyko┼╝ysta─ç na ubranie i poprawianie fabryki, przer├│bki zakup dobrych opon i klock├│w hamulcowych ;)
Rocznik w przypadku motocykli słabo ma się do późniejszej odsprzedaży - to nie puszka. Bardziej liczy się przebieg i stan.
A co kupisz to ju┼╝ Twoja decyzja  8)